Skocz do zawartości

Pytanie o receptę


Gość Maria
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maria

Drodzy! Jestem w Niemczech i chciałam żeby mąż wybrał mi leki na mój przyjazd ale nie pamiętam gdzie realizowałam receptę. Na epacjenta się logowała ale tam tylko recepty z numerem i nazwami leków. Można coś z tym zrobić? Patrzyłam na terminy do lekarza ale to miesiące czekania. Nie ma innego wyjścia i muszę zrobić turne po aptekach? Mieszkam w dużym mieście i zawsze kupowałam leki gdzie akurat było mi bliżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)

Jeśli wykupiłaś część leków z recepty o np. rocznym terminie ważności, to pozostałe wykupisz już tylko w tej jednej, bo w innych recepta nie otworzy się w systemie.
Jeśli nie pamiętasz gdzie nastąpił wykup leku, to na IKP, po zalogowaniu masz dane apteki, która zrealizowała receptę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gość (...) napisał(a):

Zaloguj się do IKP
Moje recepty
Przewiń do leku
Zobacz dokument realizacji recepty, rozwiń
I tam są dane farmaceuty i apteki.

Tak, na pewno jest taka informacja.

Wejdź jak pisze (..) do IKP, wybierz zakładkę Recepty, potem zejdź do recepty i wybierz przycisk Zobacz receptę i tam na jej końcu masz takie linki pdf:

reciko.jpg.d2f2297182d79baa22c1e160545f559c.jpg

W dokumencie zobacz dokument realizacji recepty (PDF) zobaczysz gdzie ją realizowałaś. 

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)
34 minuty temu, Joker napisał(a):

Tak, na pewno jest taka informacja.

Wejdź jak pisze (..) do IKP, wybierz zakładkę Recepty, potem zejdź do recepty i wybierz przycisk Zobacz receptę i tam na jej końcu masz takie linki pdf:

reciko.jpg.d2f2297182d79baa22c1e160545f559c.jpg

W dokumencie zobacz dokument realizacji recepty (PDF) zobaczysz gdzie ją realizowałaś. 

:)

 

A jak z L4? Dalej z buta? ;)))°

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Liza

Czesc. To ikp jest super. Nie wiedziałam że tam można nawet poprosić o przepsianie recepty i cekawe czy jak mam receptę prywatnie to czy też przepisza zaocznie bo widzę że prośbę mogę złożyć. Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)
1 godzinę temu, Gość Liza napisał(a):

Czesc. To ikp jest super. Nie wiedziałam że tam można nawet poprosić o przepsianie recepty i cekawe czy jak mam receptę prywatnie to czy też przepisza zaocznie bo widzę że prośbę mogę złożyć. Ktoś wie?

Również. Bez najmniejszego problemu. Recepta elektroniczna wystawiona podczas wizyty prywatnej, funkcjonuje w systemie jak ta, wystawiona w gabinecie w przychodni. Tylko czy bez uiszczenia opłaty za wizytę, lekarz zgodzi się wystawić? Musisz dopytać. Jeden tak, drugi po dokonaniu przelewu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)
1 godzinę temu, Gość Liza napisał(a):

Ktoś wie?

Jeszcze jedno, ważne!
Byś nie buliła prywatnie.
Rodzinny przepisze ci kontynuację leków, które zalecił specjalista prywatnie.
Ma je w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Natalia
1 godzinę temu, Gość (...) napisał(a):

Również. Bez najmniejszego problemu. Recepta elektroniczna wystawiona podczas wizyty prywatnej, funkcjonuje w systemie jak ta, wystawiona w gabinecie w przychodni. Tylko czy bez uiszczenia opłaty za wizytę, lekarz zgodzi się wystawić? Musisz dopytać. Jeden tak, drugi po dokonaniu przelewu. 

Skąd Wy to wiecie??? Przecież pewnie spora grupa ludzi tego nie wie! A ja czekam na wizytę jak na zbawienie, bo niedość że drogo to jeszcze dłuuugo. Pozdrawiam. Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grażyna

A mnie lekarz POZ mówi zawsze że od prywatnego mam brać opis choroby i zalecenia to on będzie wypisywał recepty bez problemu i to bez całej tej elektroniki i internetów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)
6 godzin temu, Gość Grażyna napisał(a):

i to bez całej tej elektroniki i internetów. 

Musisz wiedzieć, że wystarczy brak Wii w POZ,  lub prądu i odejdziesz z kwitkiem. Wszystko jest już teraz ewidencjonowane elektronicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2024 o 16:46, Gość (...) napisał(a):

Musisz wiedzieć, że wystarczy brak Wii w POZ,  lub prądu i odejdziesz z kwitkiem. Wszystko jest już teraz ewidencjonowane elektronicznie.

W sklepie jak nie ma prądu to też ci nie sprzedają bo bez kasy fiskalnej nie mogą tak więc tak jest już wszędzie może poza małym warzywniakiem gdzie pani zapyta czy chcesz paragon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AnKa
W dniu 15.05.2024 o 18:22, Gość (...) napisał(a):

Życie.

Ja też nie wiedziałam a trochę po lekarzach chodziłam. Oni to powinni bardziej promować to by i mniej ludzi przychodziło po same recepty.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...