Skocz do zawartości

Sz...o Polkach w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, hawana napisał:

Der, die , das? No, das cy nie das?

Bo ja bym dala, wlasnie wirtualnie.

Łoj dała bym

Dała

Bym se poklikała

Nawet przy 

Kamerce

Mimo,że się

Wiercę

Bym se wirtualnie

Słodko

Pogrzeszyła

I wcale bym 

Z tego

Nic nie

Zaciążyła:)

Małe 

Bara bara

Miłe

Riki tiki

Będę se tak

Grzeszyć

Aż przepalę styki:):):):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, foczka63 napisał:

Łoj dała bym

Dała

Bym se poklikała

Nawet przy 

Kamerce

Mimo,że się

Wiercę

Bym se wirtualnie

Słodko

Pogrzeszyła

I wcale bym 

Z tego

Nic nie

Zaciążyła:)

Małe 

Bara bara

Miłe

Riki tiki

Będę se tak

Grzeszyć

Aż przepalę styki:):):):)

 

Pogrzeszylas juz sobie to teraz mozesz dac foto swoich nog. Zeby bylo na temat:szydera:

Pokaz koledze jak sie daje, bo ze mnie marna nauczycielka i scytowac tez nie naucylam, takiego jednego, onego:)

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Pogrzeszylas juz sobie to teraz mozesz dac foto swoich nog. Zeby bylo na temat:szydera:

Jeszcze czego:):):)

Jak kolega do tej pory nienaumiany to szkoda czasu na nauki,egzaminy i tak zawali:(

Edytowane przez foczka63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watek moze byc rozwojowy kwestia czy bedziemy rowniez samokrytyczni

to ze wiele niemiecki rodzin wykorzystuje opiekuna  lub jego niewiedze to racja bez dwoch zdan....ale...ten przyklad kobiety dzwigajaceh toboly z zakupami...

z boku patrzac 

- to nie niemiec powinien sie wstydzic faktu ze kobieta podjela wyzwanie ale firma ktora ja kierowala

- ta kobieta byc moze byla na wyjedzie pierwszy raz lub pracuje od niedawna...tym wieksze pretensje do agencji

- dopiero na koniec moge winic niemca ze sie "nie poczul"..

ja juz kiedys napisalam ze wyjadacze potrafia o swoje walczyc...ze wyjadacze sa samodzielni w ustalaniu stawek itd i ze z wyjadaczami agencje maja problem bo nie wezma byle czego...oczywiscie zdarzaja sie tzw skrajne przypadki gdy opiekun /opiekunka przeswiadczona jest o swojej randze i doswiadczeniu, przestaje sie chciec rozwijac i...potem okazuje sie ze na zwyklym niespecjalnie skomplikowanym zleceniu , nie daje rady i....no wlasnie opinia idzie dalej

temat  dotyczacy etycznych lub nieetycznych zachowan firm kierujacych nas do pracy jest tematem rzeka zarowno polskich jak i niemieckich

jedni i drudzy maja balagan w "papierach"...jak zjechalam pod berlin pierwszy raz moj profil utworzony przez niemcow to byl profil zupelnie innej osoby, wiecie ile sil kosztuje walka o swoje?? wiecie doskonale bo kazdy z nas walczy...o kazde euro, o szacunek. o zrozumienie i dostrzeganie w nas czlowieka a nie robota...

to jest tym bardziej irytujace ze to MY ICH UTRZYMUJEMY A NIE ONI NAS!!!! najwazniejsze jak dla mnie pozbyc sie kompleksow ..nikt nie jest doskonaly ..nawet jezeli na perwszy rzut oka taka niemiecka rodzina dla tej kobity dzwigajace torby  tak wyglada...porzadek od ulicy  balagan na tylach domw...i tak funkcjonuje sen o niemieckim eldorado...w poslkich firmach bajzel panuje i od podworka i od ulicy...wiadomo mniej wiecej czego mozna sie spodziewac.. 

dobrze ze jest forum bo kto bardziej umaty albo bardziej chetny posilkowac sie moze wlasnie takimi postami jak ten lub podobne ale znam tez dziewczyny po 40stce ktore kompa /lapka obsluguja dopiero od...2ch lat a o takich portalach jak ten nie maja pojecia ba! napisanie zwyklego maila np do firmy..jest jak zdobycie K2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucyna.beata napisał:

ze wyjadacze potrafia o swoje walczyc...

Zawalczyłam o swoje będąc po raz pierwszy z niemal zerowym językiem.Rzecz dotyczyła prac w ogrodzie ,w grudniu!Byłam na czarno.Wywalczyłam:)

Ale zgadzam się z Tobą,dużo dziewczyn nawet jak są enty raz boi się odezwać i robią co im każą bez szemrania.To chyba bardziej kwestia charakteru wydaje mi się .Jak ktoś na własnym podwórku nie potrafi zawalczyć o swoje ,to na obcym tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, foczka63 napisał:

Zawalczyłam o swoje będąc po raz pierwszy z niemal zerowym językiem.Rzecz dotyczyła prac w ogrodzie ,w grudniu!Byłam na czarno.Wywalczyłam:)

Ale zgadzam się z Tobą,dużo dziewczyn nawet jak są enty raz boi się odezwać i robią co im każą bez szemrania.To chyba bardziej kwestia charakteru wydaje mi się .Jak ktoś na własnym podwórku nie potrafi zawalczyć o swoje ,to na obcym tym bardziej.

Bywa i tak,ze rodziny sa sklonne do pomocy opiekunce. Czesto proponuja rozne rozwiazania np. z zakupami,czy innymi rzeczami zwiazanymi z praca.

Sa tez opiekunki ,ktore mowia:

- po co,na co.....!?  sklepy sa tak niedaleko (2km),dam sama rade,prosze sie nie fatygowac..

A potem za wielblady robia ,narzekaja,a same sa sobie winne.

Czesto bywa rowniez tak,ze sa sprzataczki,czy  inny personel do pomocy opiekunki.

Ale niektore tak jak z tymi zakupami reaguja.

-Ja posprzatam.... ogrodnik tez tu nie potrzebny,bo ja bardzo lubie pielic ,sadzic i wsadzic...

 

Niemiec poslucha,zdziwi sie ,bo zycie jest po to ,zeby go sobie nie komplikowac,ale dwa razy Niemcowi powtarzac nie trzeba.

Pomysli... ,ale fajna opiekunka mi sie trafila,polowe roboty za darmo wykonuje,a ja sobie oszczedze i pojade na Karaiby,a ona niech zasuwa......

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, foczka63 napisał:

Łoj dała bym

Dała

Bym se poklikała

Nawet przy 

Kamerce

Mimo,że się

Wiercę

Bym se wirtualnie

Słodko

Pogrzeszyła

I wcale bym 

Z tego

Nic nie

Zaciążyła:)

Małe 

Bara bara

Miłe

Riki tiki

Będę se tak

Grzeszyć

Aż przepalę styki:):):):)

 

Styki przepaliły

Szybko się umyły

W łóżkach polożyły

I trochę pogrzeszyły.

Gdy już nagrzeszyły

Znowu się umyły

I przd kamerką

Doopami kręciły.

Gdy tak pokręciły

To się spociły

Znowu się umyły

I już nie grzeszyły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Andreaa napisał:

 

Pomysli... ,ale fajna opiekunka mi sie trafila,polowe roboty za darmo wykonuje,a ja sobie oszczedze i pojade na Karaiby,a ona niech zasuwa......

 

 

I nie pojedzie ten Niemiec  jakis jeden,  nie pojedzie...

Dostanie mu sie figa z makiem , bo tam plynac trzeba, albo leciec , haha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hawana napisał:

I nie pojedzie ten Niemiec  jakis jeden,  nie pojedzie...

Dostanie mu sie figa z makiem , bo tam plynac trzeba, albo leciec , haha.

No to se   zrobi z ta kasa co bedzie chcial :-)

Najwazniejsze,ze nie oszczedzi na mnie ;-))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...