Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Jak dobrze znacie język niemiecki!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, agnes17 napisał:

pomóżcie m napisać życzenia świąteczne na wielkanoc do rodziny w de po niemiecku z góry dziękuję

Betty pomóż koleżance 

@agnes17 mamy tutaj Betty co chętnie chce tłumaczyć 

ale wiesz jak ja robię ? szukam w internecie po niemiecku życzenia ,kopiuje i wklejam i leci -coś dopisze i jest ,,,gdzieś tu widziałam Betty -może zaraz się pojawi,,,

@agnes17 

Liebe Ostergrüße und ein schönes Osterfest wünschen …  Ciepłe pozdrowienia i wesołego święta życzą …

Ein frohes Osterfest sowie viel Spaß beim Eiersuchen!   Wesołych świąt wielkanocnych i dużo radości przy szukaniu jajek!

Ein frohes und segenreiches Osterfest wünschen…  Wesołych oraz pełnych refleksji świąt życza…

Wir wünschen Euch schöne und friedliche Ostertage. – Życzymy Wam wesołych i spokojnych dni wielkanocnych.

http://poniemiecku.com/zyczenia-wielkanocne-po-niemiecku/

a tu masz link 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ,że znajomość języka to połowa sukcesu wiem to z własnego doświadczenia.Między opiekunem a PDP powinien też się wyzwolić taki czynnik  chęć  wzajemnego zrozumienia-zwiazku z tym ,że znajomość jezyka jest jaka jest,powinna zadziałać strona emocjonalna (uśmiech,przyjazne mimiki twarzy , przyjazne gesty, itd.) proces zrozumienia musi dotyczyć obu stron. Należy zrozumieć trudność i wagę relacji między opiekunem a osobą potrzebującą pomocy. To duży krok ku temu, aby tego typu relacja była bezpieczna i pozbawiona przemocy.Dopiero w tedy ,kiedy dojdzie do takiej wzajemnej wiezi zrozumienia ,chociaż język bedzie słaby ,problemów będzie o połowę mniej.Jednak jak napisałem muszą tego chcieć dwie strony a tu jest problem .Najczęsciej ze strony PDP.Osoby zdrowe i młode już dzisiaj powinny zdać sobie z tego sprawę,że za rok ,czy 10 ,może znależć  się w podobnej sytuacji,ale to nie tylko świadomość tego co ma nastąpić ,ale kwestia charakteru i tu kolejny problem,bo charakteru raczej nie zmienimy,jeżeli ktoś za młodu był nieprzyjazny dla otoczenia ,będzie i na starość ale i z tymi osobami musimy pracować  a to wymaga od nas wiecej poświęcenia i zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Florcia napisał:

@adamos1napisałeś tak ładnie:) i tak wyczerpująco na temat wpływu komunikacji językowej między opiekunka a PDP na wzajemne relacje, że jestem pod wrażeniem:).

ja to wogole jestem pod wrazeniem wszechstronnosci i zdolnosci naszego Adasia!!!! :)

a tak wogole, to mam nadzieje, ze teskniliscie czasem za moimi wpisami, bo w poniedzialek wracam do Wiednia i bede w Wiedniu 7 tygodni, wiec bede Was kochani zameczac dniami i nocami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Betty napisał:

o kurcze!!!!! juz chce!!!!

Ale zeby i Adas przyjechal to musi dla niego zaspiewac orkiestra pod dyrekcja Andre Rieu:)

 

żarty żartami moim marzeniem jest być na takim koncercie teraz był występ 28 lutego w Kóln  ale za póżno się zorientowałem,może następnym razem ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, adamos1 napisał:

żarty żartami moim marzeniem jest być na takim koncercie teraz był występ 28 lutego w Kóln  ale za póżno się zorientowałem,może następnym razem ha ha

Adam na fb wyslalam Ci link do rozpiski z jego koncertami, nie tylko w DE, rowniez PL,

moze gdzies Ci podpasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że jakis koncert mnie ominął , koncert i orkiestrę stworzymy sami ,nie ma to jak kapela z podwórka i pojedziemy do Wiednia na występy-hahhaha

Betty aż 7 tyg. ? babka ma duży dom? bo do tego zlotu czarownic do Wiednia , też się piszę ,więc jedno wyrko jeszcze więcej,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Florcia napisał:

Blondi, wszystko przed nami, koncert również:)

Florcia przede mną jest bardzo dużo,dużo będzie zmian ,austroloszka powiedziała ,że od marca wszystko idzie ku lepszemu i coraz lepszemu,więc się już nastawiam bardzo pozytywnie na te super zmiany, narazie marzec zaczął się dobrze, więc ? będzie dobrze,:hahaha:

koncertować zaczniemy jak dyrygent całego zamieszania wróci na scenę tutaj a to już jutro ,,hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Florcia napisał:

@Blondi, ten tydzień zacznie się koncertowo:)...Twój koncert życzeń i dobrych zmian również niech trwa jak najdłużej:serce:

już się zaczęło koncertowo,moja babcia nie chce mnie póscić w inną rodzinę,chce abym do niej wróciła,,jednak babcia jeszcze rządzi a już myślałam ,że rodzinka.Ale nieraz myślę ,że to niemiecka zagrywka zagrana przez rodzinkę.,rodzinka przyszła na posiedzenie do babci i na wypytki i wyszlo ,że babcia chce spowrotem mnie ,a ja już jej powiedziałam,że ja tutaj nie wrócę i wyszły teraz jaja,,rodzinka nie wie jak zagrać i niech sobie grają jak chcą i na czym chcą aby im tylko koncert wyszedł,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tak umowe, ze wracvam zawsze, mam swoja szafe u pdp i nie biore prawie nic do Polski jak jade.... nawet laptopa zmienniczce zostawiam :) jak mam  umowe z agentura na swoim rozliczeniu to nie moga na swoje widzi-mi-sie zerwac ze mna umowy, bo mieliby problem.... musieliby 5 tys euro kary zaplacic.... a termin wypowiedzenia umowy przez agenture, badz rodzine wynosi bodajze 4 tyg.... 

co do wielkosci mieszkania to nie jest takie wielkie.... kolo 90-ciu metrow, 3 pokoje z ktorych tylko moj nie jest przechodni.... aha, ale mam kolezanke przy samym Wiedniu, milosniczke muzyki, ma 2 domy, naleza do jej meza i tam mozna by sie zakwaterowac, nie byloby problemu :)

moze w czerwcu byscie przyjechali, ja mam 12 czerwca urodziny... 18-naste przeciez, jak co roku.... szukam wariatow, ktorzy poszliby ze mna zrobic cos szalonego, czyli wizyta w klubie swingersow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...