Skocz do zawartości

Jaki sport uprawiasz?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 lat później...

Od wypadku ćwiczę gimnastykę rehabilitacyjną. Będąc na tej Stelli mam do dyspozycji nowy rower i bardzo polubiłam ten rodzaj sportu. Zauważyłam, zenie obciąża kręgosłupa. Jeżdżę dziennie 1,5 do 2 godzin i czuję się lepiej.

Edytowane przez emma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę w DE pojezdziłam też na rowerze i też ,super się czułam .teraz nie mam rowera i prawdę powiedziawszy to w tej chwili żadnego sportu nie uprawiam -oprócz latania po schodach non stop,ale czy to sport? na pewno trochę tak,to latanie lepsze od leżenia na kanapie .

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jesli chodzi o mnie to uprawiam wiele rodajów sportu"

biegam

jeżdzę na rowerze ( co jest bardzo przyjemne bo mam ścieżkę rowerową praktycznie przy samym domu)

lubie równięz piłke plażową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, elsli napisał:

tutaj mam tylko rower i własne nogi do dyspozycji ale każdą wolną chwilę staram się wykorzystać, więc dużo jeźdżę rowrem, jadę sobie do centrum, nad kanał, do innych wiosek i tak mi leci (jeszcze 5,5 tyg)

5,5 tyg to coś jak ja ,chyba się nie doczekam zjazdu do domu ,,,

a mi oprócz schodów -mówię o sporcie -oprócz schodkowania to mam podnoszenie ciężarów -hahhahaha doszła  mi jeszcze jedna dyscyplina sportu,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, adamos1 napisał:

jaki najlepszy ???    ha ha   mam pisać? nie ,nie!  ha ha

A bym się posexiła ale nie ma z kim i tutaj pies pogrzebany,,,

sport -sportem ale zobaczcie ile nasza głowa musi pracować,staramy się wszystko dobrze wykonac ,staramy się zrozumieć naszych PDP, staramy sie dobrze wypowiedzieć w jęz,niemiecku i wiele ,wiele innych trudności musimy nieraz codziennie wykonac i pokonać , a za nas myśli nasza głowa,nasze czujki pracują non stop,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Według mnie jedną z najbardziej ogólnorozwojowych treningów jest jazda na rowerze. Odkąd regularnie wybieram się na przejażdzki zauważyłam jak całe moje ciało się zmieniło. Oczywiście należy pamiętać o tym, by dopasować rower do swoich potrzeb. Ja osobiście wybrałam gt rower . Dla mnie to strzał w dziesiątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, boki2 napisał:

Według mnie jedną z najbardziej ogólnorozwojowych treningów jest jazda na rowerze. Odkąd regularnie wybieram się na przejażdzki zauważyłam jak całe moje ciało się zmieniło. Oczywiście należy pamiętać o tym, by dopasować rower do swoich potrzeb. Ja osobiście wybrałam gt rower . Dla mnie to strzał w dziesiątkę.

boki zrywać z radości!!! rower już jest przerobiony na maxa,,,,w każdej postaci,,w każdej pozycji,,,a tak dobrany ,że mucha nie siada,,,ideał,,a dopasowany jak :hahaha: 

1 minutę temu, Łukasz napisał:

boki2 please, poszukaj tańszego roweru, a nie reklamujesz rowery za ponad 4 i 7 tys zł:(. Za tę cenę mogę mieć kilka fajnych rowerów od Blondi :płacz::hahaha:

Jasne,,mam takie wypasy w piwnicy ,,model goni model:hahaha:

@Łukasz a pamiętasz jak się wyje....ś z roweru i nikt Ci nie chcial pomóc? zero zasięgu itd, w placaku sam browar,,,gdzieś tutaj to jest,,,to był dopiero sport na odwagę,,,a prawko masz jeszcze:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie człowiek musi się gimnastykowac pod pryśnicem,,,a ile się musi naobracać aby plecki umyc-:hahaha: prawda? przydałaby się 3 rączka,,,:o samo bieganie koło PDP to też ćwiczenie nóżek,,

Codziennie człowiek musi się gimnastykowac pod pryśnicem,,,a ile się musi naobracać aby plecki umyc-:hahaha: prawda? przydałaby się 3 rączka,,,:o samo bieganie koło PDP to też ćwiczenie nóżek,,

co mi tutaj wyszło? 2 razy to samo,,sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do opieki:

1.Pan David lat 85

Cierpi na demencję (jest zapominalski i miewa zakłócone poczucie czasu), osłabienie związane z wiekiem ( porusza się za pomocą balkonika lub wózka – w zależności od formy w danym dniu-w gorszych dniach potrzebuje wsparcia przy transferze z łóżka na wózek) oraz Inkontynencję (pieluchy).

 

2x dziennie przychodzi Pflegedienst by umyć Podopiecznego, ubrać i przygotować do spania.

 

2.Pani Klara, lat92

Cierpi na reumatyzm, początki demencji , osłabienie związane z wiekiem oraz Inkontynencję (pieluchy).

Na chwilę obecną jest mobilna i porusza się samodzielnie.

 

Bardzo lubi rozwiązywać krzyżówki i czytać.

 

Potrzebuje pomocy przy kąpieli.

 

3.Pani Maria, lat 95

Cierpi na reumatyzm , częściową inkontynecję, jest osłabiona w związku ze swoim godziwym wiekiem , jest po udarze.

Przychodzi Pflegedienst w razie konieczności 2 razy dziennie w ramach pielęgnacji  worka przepuklinowego oraz by założyć pończochy uciskowe.

 

Pani Maria porusza się na wózku w związku z czym potrzebuje pomocy przy transferze z łóżka na wózek (pomaga przy tym z całych sił).

 

Hobby Pani Marii to rozwiązywanie krzyżówek i czytanie.

 

 

 

Może się zdarzyć , że w nocy jeden z Podopiecznych będzie musiał skorzystać z toalety –jednak nie zdarza się to często.

Seniorzy są spokrewnienie i mieszkają razem w domu ok.150m2

Dom ogrzewany jest piecem w związku z czym jednym z obowiązków Opiekunki będzie dokładanie opału a w przypadku wygaśnięcia ponowne rozpalenie w piecu.

 

Sklepy usytuowane ok.20min spacerem od domu Podopiecznych.

 

Do dyspozycji Opiekunki własny pokój, TV, Radio, Internet na kartę.

 

Do obowiązków Opiekunki należeć będzie:

-prowadzenie domu (gotowanie, pranie, sprzątanie, zakupy w razie potrzeby- w przypadku większych zakupów, aby Opiekunka nie musiała dźwigać  może pomóc syn jednej z podopiecznych , który mieszka w pobliskiej miejscowości oddalone 20km od domu Podopiecznych)

-pomoc Podopiecznych w codziennych czynnościach tj. pomoc przy kąpieli, kontrola płynów (należy zwracać uwagę na to , by Podopieczni spożywali odpowiednią ilość płynów by zapobiec ewentualnemu odwodnieniu co niestety u ludzi w tym wieku zdarza się bardzo często), towarzyszenie  w toalecie, pomoc przy ubieraniu i rozbieraniu itd.

 

 

 

 

Jaki sport proponujecie do uprawiania przy tej szteli?:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...