Skocz do zawartości

Filmy-jakie lubicie, jakie polecacie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucono na netflix film "365 dni". Wczoraj przelatywałam kadry w poszukiwaniu czegoś na wieczór i natknęłam się.

Nie sięgam po książki napisane przez Blankę Lipińską bo choć ciekawam wszystkiego ze słowa pisanego to tematyka jej twórczości (może powinno być w nawiasie ^twórczości) nie porywa.

Ciekawość obrazu jest czymś innym, nie muszę analizować na gorąco czyli konfrontować z wyobraźnią.

Film wg mnie jest tylko ^efekciarski, obrazkowy, płaski. Ale sama Blanka podobno zastrzegła, że podaje taką rozrywkę i jeśli komuś nie odpowiada niech nie krytykuje tylko czyta książki Tokarczuk. Uczciwie postawiona sprawa.

Teraz rozumiem to, jak recenzował ten film T.Raczek- nie miał co recenzować więc mówił bla bla bla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Krista napisał:

Wrzucono na netflix film "365 dni". Wczoraj przelatywałam kadry w poszukiwaniu czegoś na wieczór i natknęłam się.

Nie sięgam po książki napisane przez Blankę Lipińską bo choć ciekawam wszystkiego ze słowa pisanego to tematyka jej twórczości (może powinno być w nawiasie ^twórczości) nie porywa.

Ciekawość obrazu jest czymś innym, nie muszę analizować na gorąco czyli konfrontować z wyobraźnią.

Film wg mnie jest tylko ^efekciarski, obrazkowy, płaski. Ale sama Blanka podobno zastrzegła, że podaje taką rozrywkę i jeśli komuś nie odpowiada niech nie krytykuje tylko czyta książki Tokarczuk. Uczciwie postawiona sprawa.

Teraz rozumiem to, jak recenzował ten film T.Raczek- nie miał co recenzować więc mówił bla bla bla

Witam..dosc obszernie sie wypowiedziałaś, kiedy klade sie tez ogladam filmy na Netfix,wiekszosc to tandeta... , łacina  albo seks...to ogolne moje spojrzenie na ten problem.Owszem sa filmy dobre,ale ich jest mało,sam tytuł nie zawsze wszystko mówi,to oczywiste,nie przytaczam tytułow ,bo nie mam na to głowy,ale polecam ten kanal ,jednak trzeba być wybrednym.

Edytowane przez adamos6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos6  na netflix jest różnorodność po to by dotrzeć  jak najszerzej  do odbiorców. Gusta są przeróżne to i rozrzut kategorii duży by te gusta zadowolić. Może w większości są filmy niezbyt ambitne ale znaleźć też można perełki.Te ambitniejsze pewnie są na domenach dyskusyjnych gdzie zrzesza się grono koneserów. Z racji tego, że właśnie gusta są różne trudno polecać coś komuś do obejrzenia i z racji tego też by  nie narzucać swojego gustu.

Nieraz trzeba przebrnąć przez nudny wydawaloby się początek by na koniec odkryć, że warto było obejrzeć. Nie kieruję się tytułami z nowości ale są też tytuły już ^usłyszane, których nie oglądałam bo się nie składało. Dobrze, że mam netlixa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Krista napisał:

@adamos6  na netflix jest różnorodność po to by dotrzeć  jak najszerzej  do odbiorców. Gusta są przeróżne to i rozrzut kategorii duży by te gusta zadowolić. Może w większości są filmy niezbyt ambitne ale znaleźć też można perełki.Te ambitniejsze pewnie są na domenach dyskusyjnych gdzie zrzesza się grono koneserów. Z racji tego, że właśnie gusta są różne trudno polecać coś komuś do obejrzenia i z racji tego też by  nie narzucać swojego gustu.

Nieraz trzeba przebrnąć przez nudny wydawaloby się początek by na koniec odkryć, że warto było obejrzeć. Nie kieruję się tytułami z nowości ale są też tytuły już ^usłyszane, których nie oglądałam bo się nie składało. Dobrze, że mam netlixa :)

Kolejna dobra refleksja,tylko jezeli wiekszosc jest tandeta,to cos to mowi o widzu ,czy tez spolecznosci,prawda?  Daja takie jakie jest zapotrzebowanie.Ostatnio jest duzo nowosci produkcji włoskiej,ale co za obraz i jezyk? Nie jestem poliglota ,znam tylko 3 jezyki,mam nadzieje ,ze naracja jest dokladna,dlatego wiekszosc filmow mnie odpycha,ale nieraz trzeba chociaz cos obejrzec by dojsc do takiego wniosku. W sumie masz racje ,dobrze ,ze jest ten Netfix.Kiedys ogladalem na cda.Zastanawiam sie, czy nie lepszy kanał? Narazie go zawiesilem , ,bo wszedzie placic to bym musiał byc milionerem .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar kilka dni temu obejrzalam.

Podoba sie, mimo a moze dlatego,ze pokazuje szara rzeczywistosc, typowe zachowania,

Jak zwykle Dawid Ogrodnik, nie zawiodl.

To fascynujace ,jak on potrafi sie wcielac w rozne role i jest taki przekonujacy.

Ja za chwile bede ogladac Caravaggio z Tilda .

Bardzo lubie ta aktorke i mam nadzieje,ze film mnie nie zawiedzie,

pobrane.jpg

Edytowane przez sayonara 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam kiedyś film "Cicha noc" w tv. Obejrzałam właściwie dziś bo wcześniej to tylko oglądałam (jest różnica:))

Film - naturszczyk. Film bez efektów, sznytu, oszczędny w środkach. Okazuje się, co wiadomo od dawna, że taki przekazuje dużo więcej niż tzw. obrazkowy. Obyczajowość, kulturowość polska jawi się tu trochę przesadnie ale realistycznie. Dawid Ogrodnik- wielce obiecujący aktor młodego pokolenia z ogromnym potencjałem. Już od jego debiutu, jeśli się nie mylę, w filmie "Chce się żyć" swoją grą powalił mnie na kolana. Udowadnia za każdym razem, z każdym filmem, że zaszufladkować się raczej nie da. Nawet w filmie "Discopolo"- w filmie trochę prześmiewczym, satyrycznym ale tez pokazującym determinacje w osiąganiu celu, pokazał inne swoje możliwości aktorskie, pokazał jaki ma warsztat, pokazał zdolności i autentyczny talent. I nie widać go na ^ściankach, bo nie musi, bo bierze role, w których ma co grać a nie tylko dawać się filmować.

O 4.04.2020 at 06:48, adamos6 napisał:

Obejrzalem ostatnio " Rozważna i romantyczna" ,co sadzi Pani o tym gatunku .....? Zreszta polecam go innym osobom obejrzec . 

Wow, jestem prawie zaskoczona, że gatunek ten przypadł do gustu facetowi:d Dla mnie ten film trąci zbyt ^angielską flegmą:haha:jakoś nie mam cierpliwości i skupienia, sorry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:d

Dziadzio króliczek siedzi na słoneczku w ogródku, babcia co chwilę wygląda do niego przez okno, sprawdza czy nie uciekł i wietrzy przy okazji :haha: 

Dobra z niej kobitka.Kazalam jej zwołać dziadka na kawę, bo zajrzałam do mnie.

A ja siedzę w wohnzymerze i piję :haha:

O....melduję, że idzie...:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wturlal sie dziadek na górę, chociaz schody dla niego to nie jest Spass:haha:

Ma szczęście bo dla mnie też by nie były, gdybym musiała to wyciągać.

A dzisiaj wszystko na opak.

Robiłam pieczeń, taką sporą, 1,3 kg mieska i jak się zorientowalam, że nie zdąży mi się dopiec to szybko odgrzalam gulasz.

A dziadek z babcią na obiad się spóźnili, bo Fraciskusa w telewizorni oglądali. Śmiało bym zdążyła. 

Ale co tam, pieczeń upieczona, spróbowałam, pychotka.  Może zamroze i będę się lenic w święta :haha:

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Krista napisał:

Obejrzałam kiedyś film "Cicha noc" w tv. Obejrzałam właściwie dziś bo wcześniej to tylko oglądałam (jest różnica:))

Film - naturszczyk. Film bez efektów, sznytu, oszczędny w środkach. Okazuje się, co wiadomo od dawna, że taki przekazuje dużo więcej niż tzw. obrazkowy. Obyczajowość, kulturowość polska jawi się tu trochę przesadnie ale realistycznie. Dawid Ogrodnik- wielce obiecujący aktor młodego pokolenia z ogromnym potencjałem. Już od jego debiutu, jeśli się nie mylę, w filmie "Chce się żyć" swoją grą powalił mnie na kolana. Udowadnia za każdym razem, z każdym filmem, że zaszufladkować się raczej nie da. Nawet w filmie "Discopolo"- w filmie trochę prześmiewczym, satyrycznym ale tez pokazującym determinacje w osiąganiu celu, pokazał inne swoje możliwości aktorskie, pokazał jaki ma warsztat, pokazał zdolności i autentyczny talent. I nie widać go na ^ściankach, bo nie musi, bo bierze role, w których ma co grać a nie tylko dawać się filmować.

Wow, jestem prawie zaskoczona, że gatunek ten przypadł do gustu facetowi:d Dla mnie ten film trąci zbyt ^angielską flegmą:haha:jakoś nie mam cierpliwości i skupienia, sorry:)

Hm? Czyli lubisz filmy z akcja! Lubie i kryminaly .ktore zmuszaja do myslenia, a nawiasem mowiac i ta " flegma" pobudza do myslenia i pozostawia pewne wnioski, zreszta jak i te co rzekomo sa " puste" w przkazie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caravaggio niestety nie podobal mi sie,

Za duzo wtretow  z obecnego swiata,

NP Kardynal liczy na digitalu, ludzie pala papierosy,a w koncowej scenie wisza kolorowe zarowki:przekleństwa:

Nie lubie modernistycznego kina.

Natomiast wyhaczylam polski kryminal ,,Sęp

Gra Fronczewski,Przybylska,

Niezly,

Jest zagadka,jest akcja, jest nutka zadumy,

Polecam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adamos6 napisał:

Hm? Czyli lubisz filmy z akcja! Lubie i kryminaly .ktore zmuszaja do myslenia, a nawiasem mowiac i ta " flegma" pobudza do myslenia i pozostawia pewne wnioski, zreszta jak i te co rzekomo sa " puste" w przkazie.

@adamos6 Ja lubię wszystko co jest w miarę mądre lub po prostu mądre:)

Masz rację, że wszystko pobudza do myślenia i pozostawia wnioski, kwestia tego, jak te wnioski mają nam się przysłużyć.

No dobra, trzeba zejść z rozszerzania tematu i zawęzić go do tego co lubimy, co polecamy. Obejrzałam wczoraj ckliwy film oparty na faktach ale podany w wyidealizowany sposób, już tytuł wiele mówi: "Cud z nieba":d i porusza serca.Wcześniej obejrzałam na netflixie polski film "Chemia", cud niby był ale tuż, tuż kroczyła tragedia i nie było happy endu. Ciężki film w odbiorze ale na długo pozostawia w umyśle rysy.

Mogłabym tak długo;) ale nie chcę katować:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, sayonara 52 napisał:

Wracajac  do Voltaa Machulskiego..

Pomysl podobny jak Vabank.

Zaskakujace zakoncznie.

Dobry przy tapnieciu nastroju,

POLECAM!

Jestem fanką twórczości Machulskiego i uważam, że pomysł na scenariusz jak i sam film, bardzo dobry. Dziwi mnie tylko, że przeszła ta produkcja bez echa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Krista Nie nie widzialam.

ale jesli film pokazuje dramat zwierzat-nie bede ogladac.

Jakos ,,mietka ,,sie zrobilam,:$

Obejrzalam film ,,Zlodziejka,,

Lubie filmy o 18 ,19 wiecznej Anglii.

POwiem tak: zaskoczyl mnie koniec pierwszej czesc -doslownie:kopara:

Druga obejrzalam z rozpedu, ale wiele sekwencji powtarza sie,sa dluzyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara 52 Ok. Chcę zastrzec, że martyrologicznych obrazków sama nie mam nigdy ochoty oglądać ani tez nikomu polecac, tak z udziałem ludzi jak i zwierząt. Film potwierdza tylko to, dlaczego tak kochamy zwłaszcza psiaki, pieski, psy.

Obejrzałam "Voltę" Machulskiego. Mistrz pomysłów, tematów i umieszczenia ich w sztuce filmowej. Satyra, humor, ćwiek zabity polityce, łaskawe oko dla feminizmu. Większość jego produkcji tego typu mają tytuły na literę V - Va bank I, Va bank II, Vinci, Volta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...