Skocz do zawartości

Paląca opiekunka i brak ofert


Gość Bogna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś po raz kolejny podopieczni nie wybrali mnie ze względu na papierosy. Pani z agencji zachęca do ograniczenia i palenia na zewnątrz. Ale ja palę od 40 lat i nie rzucę nałogu z dnia na dzień a tym bardziej na moim pierwszym wyjeździe. Jak wy sobie radzicie z tym fantem? Nie ma palących podopiecznych? Nie chcę kłamać, że nie palę. Bogna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-----moja rada nie pal...moja szwagierja paliła też 40 l. w zeszłym roku tylko ją otworzyli i zaszyli...dalej nie piszę...życzę tylko powodzenia:)

Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Palę i bedę palić. Mojego brata też otworzyli i zeszyli. Nie palił i nie pił. Niepalący nie zrozumie palącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Renata Gul

Witam. Palę i jeżdżę od 5 lat. Niemiec gdy będzie miał do wyboru palącą i niepalącą wybierze zawsze tę drugą zresztą zrobiłabym tak samo. Tutaj niemcy uważają że opiekunki przepalają ich pieniądze. Że je marnują i nie szanują. Tak ma wielu z nich. Spokojnie czekaj bo lepsza palącą niż pijąca :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też palę. Na obecnej ofercie tylko na zewnątrz. Zimą z wiadomych powodów mniej. Kiedyś byłam na 3miesięcznym wyjeździe u pdp która też paliła. Nie paliłam przy niej, ale w kuchni i było ok. Najgorzej trafić do podopiecznych którzy nie palą. Więc spokojnie palenie zmniejsza szanse ale to tylko kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

teraz u mnie na ofercie mam tak, że dostałam pokój z balkonem i mogę palić tylko w swoim pokoju i na balkonie. Wcześniej musiałam walczyć z nałogiem, bo pozwalano mi tylko palić na dworze...z tym że musiałam ściągać z siebie całe ubranie przesiąknięte dymem :O. Chore...no ale co miałam zrobić. Dostosowałam się. Paliłam wtedy najmniej w całej swojej "karierze" palacza. Może to jakiś sposób na rzucenie palenia ;).

Chciałabym rzucić palenie ale to wcale nie jest takie proste. Jeszcze więcej szkody można sobie wyrządzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz u mnie na ofercie mam tak, że dostałam pokój z balkonem i mogę palić tylko w swoim pokoju i na balkonie. Wcześniej musiałam walczyć z nałogiem, bo pozwalano mi tylko palić na dworze...z tym że musiałam ściągać z siebie całe ubranie przesiąknięte dymem :O. Chore...no ale co miałam zrobić. Dostosowałam się. Paliłam wtedy najmniej w całej swojej "karierze" palacza. Może to jakiś sposób na rzucenie palenia ;).

Chciałabym rzucić palenie ale to wcale nie jest takie proste. Jeszcze więcej szkody można sobie wyrządzić.

Co Ty... co może być większą szkodą od raka płuc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ashi, weszłam na chwilkę i widzę, że dostałam odpowiedź ;)

Jak palisz to nie myślisz o raku płuc (moja znajoma nie paliła a i tak nie ochroniła się od tego typu raka) rzucając palenie możesz popaść w nerwicę, przytyć... Tak długo dążyłam doo takiej figury jak mam teraz, że nie chcę tego zniszczyć. Nie palę dużo i jakoś mi to nie przeszkadza. Zaprzyjaźniłam się ze swoim nałogiem. Może kiedyś rzucę, ale teraz nie jestem gotowa na taką decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ashi, weszłam na chwilkę i widzę, że dostałam odpowiedź ;)

Jak palisz to nie myślisz o raku płuc (moja znajoma nie paliła a i tak nie ochroniła się od tego typu raka) rzucając palenie możesz popaść w nerwicę, przytyć... Tak długo dążyłam doo takiej figury jak mam teraz, że nie chcę tego zniszczyć. Nie palę dużo i jakoś mi to nie przeszkadza. Zaprzyjaźniłam się ze swoim nałogiem. Może kiedyś rzucę, ale teraz nie jestem gotowa na taką decyzję.

I tak się z Tobą nie zgodzę. Przytyć można - nie trzeba. Nerwica - chyba tylko w skrajnych przypadkach. A to że papuerosy są trucizną i niszą organizm - nikt nie zaprzeczy. Ale każdy ma wolną wolę i decyduje o swoim życiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co mowisz, Ivka, tez mi ciezko rzucic palenie. Pale juz blisko 20 lat. Raz zdarzylo mi się, ze nie moglam palic na stelli ale i tak ukradkiem podpalalam w lazience a pozniej psikalam odswiezaczem. Nie poznali sie. Chyba ze po prostu nic nie mowili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja jestem palaczką i ofertę na szczęscie szybko miałam -ja się zgodziłam na ofertę i rodzina na drugi dzień mnie zaakceptowała i palę -ale tylko na zewnątrz,,,rozumiem ludzi niepalących ,,,w domu takim bym chyba nie zapaliła-za nic w swiecie,,,

Nie jest regułą ,że palące mają trudniej,,,chyba że jest zaznaczone ,że opiekunka chce palić w domu podopiecznego-oooo to takiej oferty trzeba trochę poszukać aby razem z podopiecznym kopcic!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ostatnio spotkalam się z taką sytuacją,,opiekunka w swoim profilu zaznaczyła ,że nie pali papierosów " ok! rodzina zaakceptowała ją, opiekunka pojechała na tą ofertę i rodzina ją odbiera z dworca a ona na dworcu juz paliła i po przyjezdzie do domu ,rodzina się jej pyta ,,Ty palisz papierosy?" a ona ,że tak,,a rodzina ,,ale na twoim profilu zaznaczyłas ,że nie palisz ,,ale została u tej rodziny ,za parę dni rodzina nakryła ją jak kopcila w pokoju -jedna dymówa była i wyleciala z hukiem z pracy,,,kłamstwo goniło kłamstwo,,,Tak się skończyła praca dla opiekunki,,,

Najgorsza prawda jak ja to mówię, ale nie kłamstwo,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.9.2016 at 07:10, Blondi napisał:

Ostatnio spotkalam się z taką sytuacją,,opiekunka w swoim profilu zaznaczyła ,że nie pali papierosów " ok! rodzina zaakceptowała ją, opiekunka pojechała na tą ofertę i rodzina ją odbiera z dworca a ona na dworcu juz paliła i po przyjezdzie do domu ,rodzina się jej pyta ,,Ty palisz papierosy?" a ona ,że tak,,a rodzina ,,ale na twoim profilu zaznaczyłas ,że nie palisz ,,ale została u tej rodziny ,za parę dni rodzina nakryła ją jak kopcila w pokoju -jedna dymówa była i wyleciala z hukiem z pracy,,,kłamstwo goniło kłamstwo,,,Tak się skończyła praca dla opiekunki,,,

Najgorsza prawda jak ja to mówię, ale nie kłamstwo,,,

Blondi to chyba sporadyczna sytuacja. Nie spotkalam sie by ktoras z moich zmienniczek palila w domu. Ja tu pale w w oknie mojego wc a moj pdp nawet nie wie, ze ja pale. Rodzina oczywiscie wie.  Niektorym przeszkadza palenie nawet na zewnarz no bo opiekunka musi na 5 min wyjsc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LENA_57 napisał:

Blondi to chyba sporadyczna sytuacja. Nie spotkalam sie by ktoras z moich zmienniczek palila w domu. Ja tu pale w w oknie mojego wc a moj pdp nawet nie wie, ze ja pale. Rodzina oczywiscie wie.  Niektorym przeszkadza palenie nawet na zewnarz no bo opiekunka musi na 5 min wyjsc. 

Ja palę ,ale moi dziadkowie nie wiedzą,że ja palę,,ale ja wychodzę na zewnątrz,,mogłabym też palić w oknie ,ale mam super warunki aby wyjsc i sobie pochodzic i postać na słoneczku ,a zresztą zaznaczam ,że palę na zewnątrz i tego się trzymam,,,nie wyobrażam sobie palić w oknie a ktoś akurat z rodziny by wpadl do mnie i co? nie ,nigdy -a tak mam spokojne sumienie,,,,Rodzina też wie ,że ja pale ale PDP -nie  i niech tak zostanie ,,,

jak by wiedzieli moi PDP ,że palę to moje każde zniknięcie by było komentowane paleniem a tak znikam i zero komentarzy,,,normalnie zabawa ,,pojawia się i znika" hahahhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, Karolina napisał:

Zawsze wybiorą niepalące opiekunki, bierne palenie, rak płuc itp. no i co zrobić?? :/ Ciężko jest, ale powiem szczerze, że inwencja osób uzależnionych o palenia nie zna granic :)

@Karolina , ja nie palę w domu nawet u siebie,wychodzę na zewnątrz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, Blondi napisał:

Ja palę ,ale moi dziadkowie nie wiedzą,że ja palę,,ale ja wychodzę na zewnątrz,,mogłabym też palić w oknie ,ale mam super warunki aby wyjsc i sobie pochodzic i postać na słoneczku ,a zresztą zaznaczam ,że palę na zewnątrz i tego się trzymam,,,nie wyobrażam sobie palić w oknie a ktoś akurat z rodziny by wpadl do mnie i co? nie ,nigdy -a tak mam spokojne sumienie,,,,Rodzina też wie ,że ja pale ale PDP -nie  i niech tak zostanie ,,,

jak by wiedzieli moi PDP ,że palę to moje każde zniknięcie by było komentowane paleniem a tak znikam i zero komentarzy,,,normalnie zabawa ,,pojawia się i znika" hahahhaha

Blondi do mojego wc nikt nie wchodzi. A ja w swoim pokoju tylko spie, w czasie dnia wchodze tam tylko jak ide do wc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, erika napisał:

:hahaha: obie wypadniemy ,oj się będzie działo :) zabiezemy @LENA_57 na :lody: a co ,wolne musi być :) 

A corunia niech tynk wp....a ze ścian-hahahha ,,tak tak,,,narobimy hajzu w WC,,,zrobimy porządek na tej stelli:hahaha: a potem zabiorę Was do mnie i pokaże moje apartamenty i kawusia będzie,,,:hahaha: jaka niedziela będzie inna jak zawsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...