Skocz do zawartości

Jeden dzień wolny w tygodniu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Edwardedward1 napisał:

Witam wszystkie opiekunki i opiekunów. Porozmawiajmy na temat jednego dnia wolnego w tygodnia dla opiekunów.Pzdr

Informacje na ten temat sa walkowane wszedzie gdzie tylko mozliwe.

Kilka mozliwosci ode mnie:

1. Sa agencje i miejsca pracy gdzie jest to gwarantowane w postaci jednego calego dnia lub dwoch popoludnii

2. Jesli agencja tego z gory nie zapewnia dogadujesz i ustalasz ten temat z rodzina na miejscu stawiajac od wejscia jasne i klarowne stanowisko. Po czasie jest za pozno.

3. Jesli rodzina nie jest w stanie Ci tego zapewnic oczekujesz ekwiwalentu w gotowce.

4. Jesli powyzsze trzy mozliwosci nie przyniosly powodzenia, zjezdzasz do domu bo lamane sa Twoje prawa albo godzisz sie z tym wszystkim i pracujesz dalej zeby zarobic kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Oscar napisał:

2. Jesli agencja tego z gory nie zapewnia dogadujesz i ustalasz ten temat z rodzina na miejscu stawiajac od wejscia jasne i klarowne stanowisko. Po czasie jest za pozno.

Wtedy już jest za późno!!!! To proszenie się o kłopoty!!!! Jaką masz pewność, że stan pdp pozwala na całodniowe wybycie? To agencja takie rzeczy powinna załatwiać i przypominam, że masz umowę z agencją a nie z rodziną co oznacza że rodzina niczego płacić nie musi, bo ona ma wszystko w umowie z agencją i płaci za całość.

4 godziny temu, Oscar napisał:

Jesli rodzina nie jest w stanie Ci tego zapewnic oczekujesz ekwiwalentu w gotowce.

Chciałby to zobaczyć jak rodzinka płaci agencji 2700€ i dodatkowo nam 600. :)))))

4 godziny temu, Oscar napisał:

Jesli powyzsze trzy mozliwosci nie przyniosly powodzenia, zjezdzasz do domu bo lamane sa Twoje prawa

O te prawa to trzeba zadbać przed podpisaniem umowy a nie potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Oscar napisał:

No nie, poniewaz ja na kolejnej szteli otrzymuje ekwiwalent jesli nie mam dnia wolnego

Oscar szacunek, ale większość z nas sobie z tym nie poradzi zwłaszcza świeżaki i nie ma co im wmawiać że wszystko załatwią na miejscu bo to trzeba mieć charakter i plastyczną drugą stronę co jest już sporą dozą szczęścia. Uważam, że to nie my opiekunowie powinniśmy uzgadniać takie rzeczy bo od tego są agencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 25.10.2021 at 11:47, Edwardedward1 napisał:

Witam wszystkie opiekunki i opiekunów. Porozmawiajmy na temat jednego dnia wolnego w tygodnia dla opiekunów.Pzdr

Ale o czym tu rozmawiać? Na 80proc. sztel to mrzonka bo o tym nie decyduje ja czy agencja ale stan podopiecznego. Jeżeli ktoś myśli że sobie może od tak odejść od łóżka lub zostawić "dementora" samego na cały pół dnia to życzę powodzenia. Tak biadolicie a potem rozczarowania że jak to tak? Zdarzało mi się wolne jak był małżonek/małżonka co nie każdemu odpowiada i przy osobach samotnych jest problem. Raz przychodziła sąsiadka żeby mnie odciązyć, ale w większości przypadków można o tym pomarzyć. Tu trzeba przede wszystkim odbierać to jako kasę od agencji i tyle bo się należy ale czy da się wyegzekwować to zupełnie inna para kaloszy. Lepsze pieniądze niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 25.10.2021 at 12:19, Oscar napisał:

Informacje na ten temat sa walkowane wszedzie gdzie tylko mozliwe.

Kilka mozliwosci ode mnie:

1. Sa agencje i miejsca pracy gdzie jest to gwarantowane w postaci jednego calego dnia lub dwoch popoludnii

2. Jesli agencja tego z gory nie zapewnia dogadujesz i ustalasz ten temat z rodzina na miejscu stawiajac od wejscia jasne i klarowne stanowisko. Po czasie jest za pozno.

3. Jesli rodzina nie jest w stanie Ci tego zapewnic oczekujesz ekwiwalentu w gotowce.

4. Jesli powyzsze trzy mozliwosci nie przyniosly powodzenia, zjezdzasz do domu bo lamane sa Twoje prawa albo godzisz sie z tym wszystkim i pracujesz dalej zeby zarobic kase

Nic dodać nic ująć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 25.10.2021 at 17:33, Oscar napisał:

No nie, poniewaz ja na kolejnej szteli otrzymuje ekwiwalent jesli nie mam dnia wolnego

ja też .Obecnie 75 euro co tydzień :tak2:

Nie na koniec miesiąca lub na koniec zlecenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gość Wojtek napisał:

Pani Inez można coś więcej. To jest płatność za brak tego dnia wolnego? Agencja sama to zaproponowała? Jak to było?Wojttek

Rodzina sama zaproponowała .Najpierw było 50 euro rekompensaty a teraz rodzina również sama podniosła wynagrodzenie (rekompensatę )za brak wolnego dnia .Są takie rodziny ,którym zależy na dobrej opiece i doceniają opiekunów którzy dobrze wykonują swoją pracę .Wszystkie rodziny dobrze o tym dniu wolnym wiedzą tylko udają ,że nie wiedzą .Wtedy opiekun musi się sam upomnieć i w razie gdy nie mają możliwości zapewnienia tego wolnego dnia to trzeba im delikatnie zasugerować ,że mogą np .zapłacić

Ps 

Jesten INEZ i zawsze chętnie służę radą i pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Godzinę temu, Gość Przep napisał:

Przepraszam mam pytanie pielęgniarki myją codziennie dziadka ale teraz mają kwarantanna myję sama przez dwa tyg jaka zapłatę powinnam dostać wiem że za mycie za msc płacą 1300

Masz toaletę w umowie ? Jak tak to nic nie dostaniesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...