Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dopisałem...

PS. Ale gazowanie dzieci? To półtoraroczne dziecko było śmiertelnym zagrożeniem dla III Rzeszy? Praca jak każda inna? Pędzenie bydła lub świń na ubój to to samo co pędzenie ludzi do komór gazowych? Wykaż różnicę? Najbardziej okrutne strażniczki obozów koncentracyjnych zatrudniały się tam, bo lepiej płacili niż gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kris napisał:

Nie dopisałem...

PS. Ale gazowanie dzieci? To półtoraroczne dziecko było śmiertelnym zagrożeniem dla III Rzeszy? Praca jak każda inna? Pędzenie bydła lub świń na ubój to to samo co pędzenie ludzi do komór gazowych? Wykaż różnicę? Najbardziej okrutne strażniczki obozów koncentracyjnych zatrudniały się tam, bo lepiej płacili niż gdzie indziej?

"Wykaż różnicę " to do mnie , czy ogólnie ?

Co Ciebie dzisiaj napadło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, kris napisał:

Mój ostatni post w tym temacie. Nie nienawidzę Niemców jak mi sugerujesz... Ale... Bestialstwo, okrucieństwo było wpisane w niemiecką mentalność od czasów zjednoczenia Niemiec w XIX wieku. Bestialstwo kolonialne, bestialstwo w Chinach, bestialstwo podczas I wojny światowej. (wymienię tylko Kalisz), o II wojnie nie wspomnę. I zagadka dla dociekliwych: Dlaczego, mimo że Niemcy zajęli całą byłą część okupacji rosyjskiej klasztor na Jasnej Górze obsadzili Austriacy? I byli tam do końca wojny? Enklawa Jasna Góra.

Zero prawa, moralności i zwykłej przyzwoitości. Oni to mają w genach po dziś dzień. Jeżeli zachowują się inaczej to tylko przez poprawność polityczną i zwykły pragmatyzm.

I tu odpowiadam na pytania. Dlaczego pracuję? Dlaczego podcieram du.ę tym Niemcom? Bo tu działa ekonomia, a nie polityka. Niemiecka d.pa jest droższa od polskiej d.py. W Niemczech jestem najemnikiem i staram się wykonywać jak najlepiej pracę za którą mi płacą. Pracuję już 14 lat, mam dobre referencje i na brak pracy nie narzekam! Przez ten czas doświadczyłem wielu upokorzeń od strony podopiecznych i ich rodzin. Ale twardy jestem. Ale nie głaszczę po główce np Hansa: jakiś ty biedny, chory gestapowiec. Robię to, za co mi płacą i adie. Zmieniam miejsce na inne. 

Co do mentalności Niemców zdania nie zmienię - za dużo widziałem i słyszałem.

Mysle, ze powielasz krzywdzace uogolnienia. Skoro Niemcy to moze i  Serbowie, bo tez tworzyli obozy koncentracyjne?  Dla mulzulmanow, co prawda, ale czy to wielka roznica? Pamietasz Srebrenice? Zastrzelili tam mezczyzn i chlopcow, taki Katyn na podrob.

Moim zdaniem to nie tak.

W kazdym narodzie sa jednostki, ktore marza o wielkiej ojczyznie bez obcych i sa gotowi zrobic czystki etniczne. To narodowcy, bardzo niebezpieczni. Te ruchy sie odradzaja , takze u nas.

A historia Niemiec ma z nasza praca niewiele wspolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hawana napisał:

W kazdym narodzie sa jednostki, ktore marza o wielkiej ojczyznie bez obcych i sa gotowi zrobic czystki etniczne

Tja...Ojczyzna niemiecka do Wołgi... (z Polską włącznie...)  I oczywiście jednostki...Hitler sam szedł z karabinem...

 

10 minut temu, hawana napisał:

Skoro Niemcy to moze i  Serbowie, bo tez tworzyli obozy koncentracyjne?  Dla mulzulmanow, co prawda, ale czy to wielka roznica?

Mnie Serbowie nie interesują, bo nie zabijali Polaków i polskie dzieci... Bronisz dzicz!>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kris napisał:

Tja...Ojczyzna niemiecka do Wołgi... (z Polską włącznie...)  I oczywiście jednostki...Hitler sam szedł z karabinem...

 

Mnie Serbowie nie interesują, bo nie zabijali Polaków i polskie dzieci... Bronisz dzicz!>:(

Nie bronie. Uwazam, ze winni sa konkretni ludzie a nie narody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, hawana napisał:

Dodam jeszcze, ze Niemcy pomimo tak wielu problemow przyjeli uchodzcow, mulzulmanow.

A my? Katolicki kraj , ktory nie wie co to milosierdzie?

To taki problem kraju, który w jakimś miejscu własnej historii sięgnął bieguna pt. kat. Teraz musi to zrównoważyć...  Nie chce się wdawać w dyskusję, ale bez względu na narodowość wolę w sytuacjach ekstremalnych stać się ofiarą niż katem. Ofiara szybciej własne sumienie ogarnie...)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kris napisał:

Mnie Serbowie nie interesują, bo nie zabijali Polaków i polskie dzieci... Bronisz dzicz!>:(

Idąc tym tokiem myślenia to wolno mordować wszystkich byle nie Polaków. Człowieku, skąd tyle w tobie złości i wręcz nienawiści ?

 

2 godziny temu, kris napisał:

Najbardziej okrutne strażniczki obozów koncentracyjnych zatrudniały się tam, bo lepiej płacili niż gdzie indziej?

A my podcieramy niemieckie tyłki bo lepiej płacą niż gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Idąc tym tokiem myślenia to wolno mordować wszystkich byle nie Polaków. Człowieku, skąd tyle w tobie złości i wręcz nienawiści ?

 

A my podcieramy niemieckie tyłki bo lepiej płacą niż gdzie indziej.

Kris również , ale z wrogością w oczach  :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy naród ma w swojej historii mordercze lata. Im większy i bogatszy, tym dłuższe i straszniejsze. Sami rozpieprzyliśmy swoje państwo w XVIII wieku. Wszyscy sąsiedzi skorzystali. Nie byli durniami.

Niejaki Sobieski, Jan III, zawód król. Na cholerę rwał się na wojnę z jedynym sprzymierzeńcem w walce z Moskwą? Kto skorzystał na sponiewieraniu Kara Mustafy i jego armii? Wszyscy dookoła. Prócz Rzeczpospolitej.

W XIX w. Niemcy i Ruskie bardzo pilnowali świeżo zdobytych terenów i dóbr. Pokłócili się na początku XX wieku. Na nasze szczęście. Ruskie na jakiś czas odpadły, bo po klęsce 1920r wzięli się za mordowanie swoich własnych obywateli.

Niemcy, wtedy wielki, z rozwiniętą kulturą i sztuką, pokonany naród. Państwo wyjątkowo zindustrializowane. Zostali upokorzeni w 1918r. W całej Europie panowała wtedy bieda, ale u nich wyjątkowa, na dodatek w kontraście do niedawnych tłustych lat. 

Kiedy tak sobie pokutowali za wybryki wojenne przyszedł kryzys światowy i ich jeszcze dobił. W takich sytuacjach łatwo o Hitlera. No to się i znalazł. Mógł nazywać się jakkolwiek. Za hasłami o dobrobycie „który się po prostu należy”,  poszły tłumy. Potem  to eskalowało. Europa miała nie raz okazję to zatrzymać, ale jej się nie chciało. I mieliśmy uebermenschów, rasę panów, 1000 lat, przejmowanie historii i inne pierdolety. Skończyło się rzezią. Nasz pech, że byliśmy najbliżej i mamy swój honor.

Nie usprawiedliwiam. Pamiętam. Rozumiem.

,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hawana napisał:

Mysle, ze powielasz krzywdzace uogolnienia. Skoro Niemcy to moze i  Serbowie, bo tez tworzyli obozy koncentracyjne?  Dla mulzulmanow, co prawda, ale czy to wielka roznica? Pamietasz Srebrenice? Zastrzelili tam mezczyzn i chlopcow, taki Katyn na podrob.

Moim zdaniem to nie tak.

W kazdym narodzie sa jednostki, ktore marza o wielkiej ojczyznie bez obcych i sa gotowi zrobic czystki etniczne. To narodowcy, bardzo niebezpieczni. Te ruchy sie odradzaja , takze u nas.

A historia Niemiec ma z nasza praca niewiele wspolnego.

Jezeli bylo trzeba rozliczac...co ze stalinem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hawana napisał:

Dodam jeszcze, ze Niemcy pomimo tak wielu problemow przyjeli uchodzcow, mulzulmanow.

A my? Katolicki kraj , ktory nie wie co to milosierdzie?

Hawanko...Żeby tylko to

Jak to profesor Moll powiedział...Polak Polakowi nawet krzywdy zazdrości plus nasza narodowa przypadłość.. szklanka tylko w połowie jest pełna.. uogolniam ..wiem..Ale czy tak nie jest??

Nam się ciągle coś  nie podoba..

Zresztą możecie mnie potem zakrakac...Ale muszę.. 

Żeby oceniać innych chyba powinniśmy zaczac  od siebie..A nasze ręce kryształowe nie są.. I co ciekawsze...Siebie nawzajem itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomas1965 napisał:

Każdy naród ma w swojej historii mordercze lata. Im większy i bogatszy, tym dłuższe i straszniejsze. Sami rozpieprzyliśmy swoje państwo w XVIII wieku. Wszyscy sąsiedzi skorzystali. Nie byli durniami.

Niejaki Sobieski, Jan III, zawód król. Na cholerę rwał się na wojnę z jedynym sprzymierzeńcem w walce z Moskwą? Kto skorzystał na sponiewieraniu Kara Mustafy i jego armii? Wszyscy dookoła. Prócz Rzeczpospolitej.

W XIX w. Niemcy i Ruskie bardzo pilnowali świeżo zdobytych terenów i dóbr. Pokłócili się na początku XX wieku. Na nasze szczęście. Ruskie na jakiś czas odpadły, bo po klęsce 1920r wzięli się za mordowanie swoich własnych obywateli.

Niemcy, wtedy wielki, z rozwiniętą kulturą i sztuką, pokonany naród. Państwo wyjątkowo zindustrializowane. Zostali upokorzeni w 1918r. W całej Europie panowała wtedy bieda, ale u nich wyjątkowa, na dodatek w kontraście do niedawnych tłustych lat. 

Kiedy tak sobie pokutowali za wybryki wojenne przyszedł kryzys światowy i ich jeszcze dobił. W takich sytuacjach łatwo o Hitlera. No to się i znalazł. Mógł nazywać się jakkolwiek. Za hasłami o dobrobycie „który się po prostu należy”,  poszły tłumy. Potem  to eskalowało. Europa miała nie raz okazję to zatrzymać, ale jej się nie chciało. I mieliśmy uebermenschów, rasę panów, 1000 lat, przejmowanie historii i inne pierdolety. Skończyło się rzezią. Nasz pech, że byliśmy najbliżej i mamy swój honor.

Nie usprawiedliwiam. Pamiętam. Rozumiem.

,

Wiesz..dzisiaj też

..daleko nie szukać...Syria...dlaczego z niemym przyzwoleniem patrza z sobie państwa ale poza grozeniem palcem nic nie robią??? Bo ta tym stoi kasa...potężna kasa..I tyle...A Europa puchnie od uchodźców bo to też kasa...

Masz rację..  nie usprawiedliwiać  ale zrozumieć że w tamtym czasie Pan  H dał ludziom pracę kasę i był dla nich bogiem..pokazał że jako naród są ważni...mały zakompleksiony człowiek.. mam deja vuO.o...tylko że w TEJ bajce mamy jeszcze kota..

I nadal będę tylki pocierać  i nie bede myśleć ani analizować kto kogo  siekiera zaciukal..tamto było i czasu  nie cofne ...A żyć trzeba ot co i niestety A miachanie na nich pod nosem dodatkowo będzie dolowac..Ipraca będzie męczyć i tyle..myślę stresu w tej robocie jest  aż nadto

Edytowane przez lucinda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Idąc tym tokiem myślenia to wolno mordować wszystkich byle nie Polaków. Człowieku, skąd tyle w tobie złości i wręcz nienawiści ?

 

A my podcieramy niemieckie tyłki bo lepiej płacą niż gdzie indziej.

A myślałam że mówimy stop nienawiści.. 

Trochę to hipokrytyczne co nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, elf napisał:

Nienawiść to uczucie które niszczy w nas człowieczeństwo. Powinniśmy pamiętać. Niekoniecznie wybaczać. I mieć na uwadze że osoby bezpośrednio odpowiedzialne już nie żyją.  Bardzo ciekawa dyskusja 

Owszem i tak sobie mysle ze jeżeli ktoś chowa w sobie  pokłady aż takiej niechęci do..."pracodawcy" to albo powinien zmienić "zakład pracy"  albo zawód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...