Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Afryka napisał:

Ona lubi przedmioty z historią. :d

Mało tego. Jeździłam nawet audi własnym. I kupuję w DE różne dobra, które pasjami wywożę do PL.  I nie wiem czy to poprawne politycznie gdy się napędza gospodarkę wrogiego kraju. Może rana przez to nie doczekam?:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fioletowa.mysz napisał:

Mało tego. Jeździłam nawet audi własnym. I kupuję w DE różne dobra, które pasjami wywożę do PL.  I nie wiem czy to poprawne politycznie gdy się napędza gospodarkę wrogiego kraju. Może rana przez to nie doczekam?:szydera:

Wspierasz gospodarkę UE...to nie jest zabronione :szydera: Tylko nie kupuj nowych dóbr...pamiętaj o historii :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fioletowa.mysz napisał:

To dopiero jest dziwne i nieprofesjonalne. 

 

A hipokryzją wali aż miło,he he .No bo jak to?Tak, z tej nienawiści podcierać podły niemiecki tyłek za pieniądze???A fe fe ,nieładnie:)To dopiero jest dziwne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, foczka63 napisał:

A hipokryzją wali aż miło,he he .No bo jak to?Tak, z tej nienawiści podcierać podły niemiecki tyłek za pieniądze???A fe fe ,nieładnie:)To dopiero jest dziwne .

….i czy przy tym podcieraniu myślą  o honorze?:kawa2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie pracuję długo w Niemczech. Jakieś trzy lata.  Moi POP nie uczestniczyli w wojnie z różnych względów byli za młodzi. Inny zajmował ważne stanowisko w fabryce tabletek a ten ostatni w wyniku bombardowania aliantów stracił nogę i rękę. Nigdy też nie spotkałam się z otwartą tezą że Polacy byli agresorami.  Raz tylko sąsiad powiedział mi że gdybyśmy się nie bronili to może tak wielu ludzi by nie zginęło.  Tylko że on nie zdawał sobie sprawy z rozbiorow i świeżo odzyskanej niepodległości.  Po udzieleniu mu informacji stwierdził że mieliśmy przesrane.  W moim przypadku nie widzę żadnego problemu jeżeli chodzi o historię XX wieku.  Trudniej mi się z nimi rozmawia o polityce obecnego rządu. Ale to już inna sprawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kris napisał:

Takich rzeczy się cie zapomina... To było przeciw wszystkim normom etycznym i moralnym wszystkich religii...

 

lidice - 1544266567_guj0kt_600.jpg

Zgadzam się w 100 % i nie zapominam . Tylko ...pracuję , odliczam ojrasy ...jak każdy z nas i jadę do Polski , żeby je wydać . Gdybym nienawidziła na pewno nie mogłabym w D. pracować . Chyba , że ktoś ma tak , jak miał Witia Pawlak , że jak się napatrzy , napatrzy to nienawiść potęguje się w nim . Nie mam ochoty ( dzisiaj ) na takie dyskusje ....ende .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie tutaj coś szrajbnę,,wpadły mi w oko dzisiaj fotki,mojego miasteczka , jak było niemieckie, bardzo stare fotki, piękne, dużo budynków pozostało po niemcach, zauroczylam się  oglądaniem i podziwianiem,wspomniena z dziecka ,ulice i piękne ulice , panie ślicznie ubrane, panowie też, wózki z dziecmi i spacerki, pięknie, :święty:, moja ulica nazywała się Berlińska, Adolfa Hitlera  tez była , a jak, a główna ulica Königstrase,,,Pokazuję swojemu Słodziakowi jakie piękne było kiedyś moje miasteczko ,niemieckie, a on zakochany w historii i starych budowlach,a że zna moje miasteczko to z ciekawoscią oglądał, że takie fotki się zachowały i sa pokazywane,nikt się na nikogo nie obraża,, ani to moja wina ani jego. Nie wiem ,jakbym trafiła na kogoś innego ? było ,minęło, teraż życie toczy się dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na adresie w dawnym NRD i...... kilkakrotnie usłyszałam, że "tamci" z zachodu są niedobrzy! :szok: Oczywiście nie rozwijałam tematu. Za to w ub. tygodniu wspominałyśmy jak to szczytem elegancji były złote zębiska u Rosjan :szydera:. Nawiasem mówiąc-podobno do dzisiaj są odbiciem statusu społecznego. Nie tak dawno był na Arte cykl reportaży, bodajże Litwina, który pokazywał życie w republikach rosyjskich. I złote "uśmiechy" dalej są na topie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Zgadzam się w 100 % i nie zapominam . Tylko ...pracuję , odliczam ojrasy ...jak każdy z nas i jadę do Polski , żeby je wydać . Gdybym nienawidziła na pewno nie mogłabym w D. pracować . Chyba , że ktoś ma tak , jak miał Witia Pawlak , że jak się napatrzy , napatrzy to nienawiść potęguje się w nim . Nie mam ochoty ( dzisiaj ) na takie dyskusje ....ende .

Mój ostatni post w tym temacie. Nie nienawidzę Niemców jak mi sugerujesz... Ale... Bestialstwo, okrucieństwo było wpisane w niemiecką mentalność od czasów zjednoczenia Niemiec w XIX wieku. Bestialstwo kolonialne, bestialstwo w Chinach, bestialstwo podczas I wojny światowej. (wymienię tylko Kalisz), o II wojnie nie wspomnę. I zagadka dla dociekliwych: Dlaczego, mimo że Niemcy zajęli całą byłą część okupacji rosyjskiej klasztor na Jasnej Górze obsadzili Austriacy? I byli tam do końca wojny? Enklawa Jasna Góra.

Zero prawa, moralności i zwykłej przyzwoitości. Oni to mają w genach po dziś dzień. Jeżeli zachowują się inaczej to tylko przez poprawność polityczną i zwykły pragmatyzm.

I tu odpowiadam na pytania. Dlaczego pracuję? Dlaczego podcieram du.ę tym Niemcom? Bo tu działa ekonomia, a nie polityka. Niemiecka d.pa jest droższa od polskiej d.py. W Niemczech jestem najemnikiem i staram się wykonywać jak najlepiej pracę za którą mi płacą. Pracuję już 14 lat, mam dobre referencje i na brak pracy nie narzekam! Przez ten czas doświadczyłem wielu upokorzeń od strony podopiecznych i ich rodzin. Ale twardy jestem. Ale nie głaszczę po główce np Hansa: jakiś ty biedny, chory gestapowiec. Robię to, za co mi płacą i adie. Zmieniam miejsce na inne. 

Co do mentalności Niemców zdania nie zmienię - za dużo widziałem i słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...