Skocz do zawartości

nieruchomość notariaknie za opiekę


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a dziś przeglądając moje ulubione ogłoszenia o nieruchomościach ( choroba )

to znalazłam taką ciekawostkę :

jakiś pan wzamian za darowiznę nieruchomości podejmie się opieki nad osobą starszą.

http://grabow-nad-prosna.lento.pl/przejme-notarialnie-za-dozywotnia-opieke,4899362.html

Przejmę notarialnie za dożywotnią opiekę ? Jak mu się uda to się obłowi, ale czy to jest dobry pomysł ?

Co o tym sądzicie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LENA_57 napisał:

to jakiś cwaniaczek.

A może same (i ) na starość będziemy takich szukać ?

A może to jest właśnie myśl ddla nas na teraz już? My to mamy przynajmniej referencje !

I czy wiesz może jak mam poprawić ten tytuł ? Omsknęło mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się wszystkiego łapią,,wymyślił sobie opiekę i to nie byle jaką,,bo profesjonalną i fachową,,czemu nie? jak się spodoba jakieś babci a babcia jest sama ,,wszystko się może zdarzyć i wydarzyć,,takie mamy czasy ,że ludzie sami kombinują jak sobie poradzić dalej w życiu,,bo gdyby każdy miał pracę i dobrze by mu się wiodło,,stać by było na mieszkanie czy domek to by sobie nawet takim pomysłem głowy nie zawracał.,a nie jedna starsza osoba jest samiutenka i taka oferta może przypasować !

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koleżankę, która opiekuje się chorymi .. ale  prywatnie, ma kilka osób i szczerze to naprawdę jest "rozrywana"  obecnie ma mieszkanie  po zmarłej babci. Sama jakbym się znalazła w trudnej sytuacji życiowej , to bym  powierzyła jej opiekę. Można jej naprawdę zaufać, jest taka łagodna ,cierpliwa itd 

Mam też znajomego, któremu starsza pani chora na raka zapisała dom . Ale w akcie notarialnym zaznaczyła : 300 zł ma przekazywać jej co miesiąc oraz na zimę kupować opał do CO i pilnować żeby było ciepło, a mieszkał gdzie indziej. Opieka nad tą babcią trwała około 4 lat, strasznie narzekał, a nawet żałował że podjął się opieki itd 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika @Blondi pomysł sam w sobie wydaje się niezły, ale co najgorsze może się wydarzyć gdy taka Pdp pomyśli, że opiekun czeka na jej śmierć. Tak, niestety, było w przypadku mojej Babci, myśłała, że wszyscy czyhają na spadek po niej - tragedia. Tak więc ja bym się bała takich zobowiązań.

     To już lepsza ewentualnie taka odwrócona hipoteka , ale z prywatną osobą : konkretna suma do śmierci seniora i np opieka nad domem w międzyczasie. To też ryzyk -fizyk, bo jakaś Babcia może i swojego kupującego przeżyć, ale to klarowniejszy układ.

I tak ktoś w wieku 65 lat  średnio może pożyć 20 lat i jeśli ma dom wart 200tyś to w ciągu 20 lat rocznie otrzymałby 10tyś, ale minus czynsz, bo dalej w tym domu mieszka, czyli np  5000 zł i za to może sobie opiekę na godziny wynająć . A jeśli by przeżył 85lat to dalej może mieszkać, ale bez dodatku, bo dom już spłacono. A gdyby ktoś zmarł to kupujący zyska, ale osobie zmarłej to już nie zaszkodzi. Dobre rozwiązanie dla osób samotnych i młodych malżeństw, zwłaszcza gdy dom podzielny, a starsze domy z reguly są bardzo podzielne. Ogólnie nienajgorszy pomysł na inwestycje i zakup czegoś dla osób z pewnym stałym dochodem.

  

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...