Skocz do zawartości

Skuteczna nauka niemieckiego ? Systematyczność !


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O, dziś znalazłam parę porad dotyczących nauki niemieckiego, z którymi się całkowicie zgadzam.

Praktykuje też to w mojej praktyce i widzę skutki

Uczę się 2 razy dziennie po 20 min : rano i później przy okazji.

http://szybkanauka.pro/jak-uczyc-sie-jezykow-3-zasady/

      No i mam swój system:

- prowadzę zeszyt na każdy wyjazd nowy, bieżące notatki

- czytam codziennie po 2 kartki słownika,

- przerabiam 2 kartki z gramatyki ( ostatnio ) ciężka sprawa...

       Myślę, że grunt to na prawdę systematyczność i znalezienie takiej książki do której się wraca.

I byle się nie zniechęcić ! I nie przejeść niemieckim.

Nigdy nie uczyłam się więcej niż godzinę dziennie , ale godzinę jednak zawsze ( będąc w Niemczech ) i to mi się opłaciło i

mam nadzieję dalej się tak uczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Serenity napisał:

O, dziś znalazłam parę porad dotyczących nauki niemieckiego, z którymi się całkowicie zgadzam.

Praktykuje też to w mojej praktyce i widzę skutki

Uczę się 2 razy dziennie po 20 min : rano i później przy okazji.

http://szybkanauka.pro/jak-uczyc-sie-jezykow-3-zasady/

      No i mam swój system:

- prowadzę zeszyt na każdy wyjazd nowy, bieżące notatki

- czytam codziennie po 2 kartki słownika,

- przerabiam 2 kartki z gramatyki ( ostatnio ) ciężka sprawa...

       Myślę, że grunt to na prawdę systematyczność i znalezienie takiej książki do której się wraca.

I byle się nie zniechęcić ! I nie przejeść niemieckim.

Nigdy nie uczyłam się więcej niż godzinę dziennie , ale godzinę jednak zawsze ( będąc w Niemczech ) i to mi się opłaciło i

mam nadzieję dalej się tak uczyć.

 

Serenity świetny artykuł zamieściłaś. Dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie byłam systematyczna,,,albo się uczę do upadłego,,non stop albo laba,:płacz:,,do teraz !!! teraz codziennie ,codziennie się uczę,,,rano z 15 min, dużo powtarzam i dużo zostaje w głowie,,,ale to też tylko, jak jestem w De,,, ale systematycznośc, też polecam,,,idzie się dużo nauczyć:hahaha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LENA_57 napisał:

@ Serenity prubowałaś tu:

http://www.1000slow.pl/logowanie/?l=

 

Być może to dobra metoda i mobilizująća. Jednak ja sama wolę mój słownik, zeszyciki i książkę do gramatyki, bo nie chcę za dużo siedzieć przed kompem. Lubię te moje notatki i mieć coś rzeczowego w ręku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kris napisał:

To ile kartek ma Twój słownik? Dojdziesz w życiu do końca? Nie obraź się, żartowałem...:d

Nic się nie obrażam, Kris, zadałeś rozsądne pytanie.

Słownik ma 916 stron, czyli 450 kartek, a więc przerobienie go zajmuje z przerwami rok : 225 dni.

 Codziennie zajmuje to około 10 do 20 minut.

Mój słownik przerabiam już  po raz kolejny od początku do końca i mam konkretny system.

           Słownik jest przeciętny i w dwie strony: niemiecko-polski i polsko-niemiecki. A więc przerabiam ( obecnie ) po kartce z każdej części.

        Jak to robię ? czytam wszystkie hasła i staram się je zrozumieć , skreślam te, które rozumiem od razu, koloruję istotniejsze. Niektóre słowa zapisuje na małych haftnotizach i wklejam parę stron dalej w słowniku ; do powtórzenia za tydzień, czy 2 tygodnie.

    Z polskiej części staram się przetłumaczyć możliwie najwięcej słów z danej kartki i też doklejam na póżniej karteczki.

   Poza tym wklejam też malutkie obrazki z gazet do słownika i różne cytaty. Dopisuje różne rzeczy.

    Można powiedzieć, że nawet lubię uczyć się słownictwa, a jedyny problem, że słownik jest ciężki.

     

    

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Serenity napisał:

   Można powiedzieć, że nawet lubię uczyć się słownictwa, a jedyny problem, że słownik jest ciężki.

Bardzo szanuję ludzi którzy mają idee i się tego trzymają. Bez względu na to co mówią (zawsze najmądrzejsi) inni. Pozdrawiam.:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity to ja Ciebie podziwiam,:o,w życiu by mi sie nie chciało robić takiego zachodu jaki Ty prowadzisz co do nauki,,,mam zapiski też ,a jak,,ale uczę się ze stron w internecie ,,a często na telefonie,,powiększyć sobie można i mam wszystko przy sobie i w każdej chwili wskakuje do tlumacza czy do nauki,,każdy ma swój system i sposób na naukę i każda metoda jest dobra ,,aby tylko były zawsze te chęci,,,ale najważniejsze ,że się uczymy i z dnia na dzień zawsze coś więcej umiemy,,,:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity, ja się wcale nie uczę, kiedyś wpadłam tylko na stronkę 1000 słów i zrobiłam sobie test. Nawet zapłaciłam te 20 zł. Lepiej się czułam po tym teście po zostałam mistrzem słówek - miałam najlepszy czas. 

Fakt mówię czasem niegramatycznie, ale się tym szczególnie nie przejmuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Łukasz napisał:

ciekawy test ( nie reklamuję agencji)

http://www.prosenior24.pl/test-jezykowy.php

 

To jest test,,głupota nie zna granic" ,,,właśnie takie testy głupkowate robią,,gdzieś pamiętam robiłam testy -sama siebie sprawdzałam,,i też takie durnowate pytania były,,co z tego ,że rozwiązywałam te testy,ale oprócz słówek niczego więcej nie zapamiętałam,,łatwiej jest czytać i pisać i zaznaczać,dobre odpowiedzi,,bo kto czyta ten wzrokowo dużo potrafi zapamiętać,a ja wzrokowiec,,,ale testy do bani:płacz: wolę bezpośrednio odpowiadac na zadanie mi pytanie po niemiecku,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kris @Blondi dziękuję za pochwały, ale na prawdę lubię się uczyć słownictwa i jakoś to dobrze idzie. Rozumiem bardzo dużo i dalej się uczę.

Za to z gramatyką mam problem. I chyba faktycznie książka to jednak nie całkiem  to i lepiej poszperać w Internecie, bo tam od razu system sprawdza odpowiedzi, ale zadania i testy  niektóre rzeczywiście absurdalne.

W każdym razie ostatnio uczę się nawet gramatyki. Odkryłam, że rano mam jeszcze na to ochotę. Te 20 minut ciągnę i oby mi tej systematyczności starczyło to będzie dobrze.

      Wszystkim też życzę wytrwałości i dobrych pomysłów jak to wszystko ugryżć, bo lekko to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ten test, z wyniku jestem bardzo zadowolony. To bodziec do jeszcze intensywniejszej nauki, a metody, które stosuję w nauce, sprawdzają się:)

Blondi, formuły testów nie wymyślają agencje. Owszem, ten test dotyczy obszaru naszej działalności, ale testy w części pisemnej są na egzaminach w szkołach, na studiach, w szkołach językowych. To gwoli wyjaśnienia. Na stronkach kilku jeszcze agencji, znalazłem też i inne testy. Sprawdzić się zawsze można, nie zaszkodzi :całus:Blondasku.... a jeżeli chciałabyś ... to możemy się razem pouczyć na kocyku nad jeziorem, w trakcie pikniku majowego :p :płacz: Ty zabierasz trunki, ja ... książki  :święty::hahaha: :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz sama robię sobie dla siebie  takie testyz niemieckiego , bo jak piszesz,,cyt,,To bodziec do jeszcze intensywniejszej nauki, a metody, które stosuję w nauce, sprawdzają się" - ale jak zacznę i mi idzie, to końca nie widać,,tak mnie zmobilizuje do nauki,,,,:hahaha:

Niektóre testy to są do sprawdzenia ,czy jesteśmy normalni,,testy psychologiczne-ja to tak odczuwam ,,bo pytania nieraz mają jak dla ułomnego,,nie z tej planety,ja dobrze wiem kto uklada te testy,,-mądralinskie:hahaha: w swoim zyciu przeszłam bardzo dużo przeróznych szkoleń i nie jeden test rozwiązywałam,,dalej powiem,,glupota nie zna granic":płacz: 

Jak Ty juz jesteś taki wyuczony troszkę:hahaha:to możemy poszprechac ,ale nie na majowym kocyku -zwariowałeś? całe lata robota i nauka i jeszcze na picnik prace domowe i lekcje,,,no coś Ty:płacz::hahaha::love: na picnik kiełbasa swojska :święty: muzyka i relax:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Blondasku, żadnego szprechania w maju   :płacz: tylko Ty i ja, kocyk, swojska kiełbasa, trunki, czysta woda w jeziorze :love::p :hahaha:

A dla tych, co nie piknikują w maju, dla zabawy teścik, haha.Powodzenia

http://www.egzamin-gimnazjalny.pl/question.php?question_id=2259

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łukasz napisał:

Dobrze Blondasku, żadnego szprechania w maju   :płacz: tylko Ty i ja, kocyk, swojska kiełbasa, trunki, czysta woda w jeziorze :love::p :hahaha:

A dla tych, co nie piknikują w maju, dla zabawy teścik, haha.Powodzenia

http://www.egzamin-gimnazjalny.pl/question.php?question_id=2259

:hahaha::hahaha::hahaha: a stroje bierzemy czy tak jak ten wczoraj na nagusa już się opalał?:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz napisał:

Blondi, a po co stroje? Chyba kobiety lubią, jak facetowi ... Wacek dynda:hahaha:

Nie mysl o Wacku teraz, tylko o robocie na stelli:hahaha: już Ciebie nosi od rana :love:lubi nie lubi ,dynda nie dynda ,może skurczony i zapłakany:płacz::hahaha:

Proszę nie zmieniać tematu ,,chyba jasno pisze :płacz:,,Skuteczna nauka niemieckiego ? Systematyczność !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, @Blondi jak napisałaś: lubi nie lubi, dynda nie dynda....

ale podstawa to na prawdę systematyczność, a konkretną metodę każdy musi sobie dobrać, a jak nie działa znaczy , że metoda niedobra.

      Ostatnio to czuję, że z gramatyką chwyciłam wiatr w żagle, a już od dwóch lat zastój miałam kompletny. Pomaga mi ta ranna nauka i dawkowanie sobie małych porcyjek tej cennej wiedzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kris napisał:

A tam zaraz dynda... W innej pozycji jest chyba lepiej...:d

W różnych pozycjach można się uczyć systematycznie niemieckiego,,masz rację:o tylko przez te pozycje rozum gubię i nic nie zostaje w głowie:płacz: już mi świtają wszystkie pozy i nie mogę się skupić:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gramatyki z j. niemieckiego trzech lektorów polecało mi tę pozycję: http://m.empik.com/nowe-repetytorium-z-gramatyki-jezyka-niemieckiego-beza-stanislaw,45786,ksiazka

Zmienniczka też uczy się gramatyki z Beza i w dwa mc zdała już egzamin z a2 i teraz ciśnie na b1. Prawdopodobnie ma bardzo przystępnie wyjaśnianą gramatykę krok po kroku. Jeszcze nie mam tej książki.

O ‎2017‎-‎03‎-‎16 at 15:17, Serenity napisał:

Nic się nie obrażam, Kris, zadałeś rozsądne pytanie.

Słownik ma 916 stron, czyli 450 kartek, a więc przerobienie go zajmuje z przerwami rok : 225 dni.

 Codziennie zajmuje to około 10 do 20 minut.

Mój słownik przerabiam już  po raz kolejny od początku do końca i mam konkretny system.

           Słownik jest przeciętny i w dwie strony: niemiecko-polski i polsko-niemiecki. A więc przerabiam ( obecnie ) po kartce z każdej części.

        Jak to robię ? czytam wszystkie hasła i staram się je zrozumieć , skreślam te, które rozumiem od razu, koloruję istotniejsze. Niektóre słowa zapisuje na małych haftnotizach i wklejam parę stron dalej w słowniku ; do powtórzenia za tydzień, czy 2 tygodnie.

    Z polskiej części staram się przetłumaczyć możliwie najwięcej słów z danej kartki i też doklejam na póżniej karteczki.

   Poza tym wklejam też malutkie obrazki z gazet do słownika i różne cytaty. Dopisuje różne rzeczy.

    Można powiedzieć, że nawet lubię uczyć się słownictwa, a jedyny problem, że słownik jest ciężki.

     

    

 

 

świetny zapał i podziwiam :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...