Skocz do zawartości

Lewatywa u PDP!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam ostatnio takie zdarzenie ,dziadek nie mógł się wypróżnić ,żadne saszetki na pracę jelit nie pomogły,bo dziadek chciał szybko a tu dostał bóli i stękał z bólu,,przyjechały dzieci ,więc podałam nazwę dobrego środka na szybkie wypróżnienie i jeden z synków pojechał do apteki ale nie było w tej naszej  aptece i wrócił ,bo trzeba było jechac do drugiej mijecowości 15 km dalej ,,,do innej apteki ,ale jak powiedziałam ,że ten lek kosztuje ok.20 euro to ? takie drogie?  i rodzinka wyszukała w domu jakiś płyn -chyba do lewatywy,,,poszli i dziadkowi zrobili lewatywę i dziadek się w końcu od razu wypróżnił i był jak nowo narodzony,,,ale potem była taka rozmowa ,że to ja powinnam zrobić bo ja jestem opiekunką ,,,wiecie co? jak to ja,,,ja nie wiem co to był za plyn to raz ,,a jak by się coś stało ,bo płyn nie taki? w co oni chcieli mnie wpędzić -nie ja sie na takie coś bym nie zgodziła, pojechałabym do apteki i kupiła ten srodek cud na wypróznienie to tak ale lewatywę ja? jak to jest u was ,jak ktoś oczywiście się z takim czymś spotkał,,,lewatywę chyba powinna pielęgniarka zrobić albo rodzina ,,, oni tutaj mnie w nic nie wciągną ,,,o nie!!! 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi nie wolno nam wykonywać takich czynności jak poniżej, w tym lewatywy (der Einlauf).

Die Behandlungspflege gehört nicht zu den Aufgaben der Haushaltshilfe.

Sie umfasst alle Leistungen, die die ärztliche Therapie sichern und von Pflegefachkräften übernommen werden müssen.

Leistungen der Behandlungspflege werden vom Arzt verordnet. Zu ihnen gehören:

•Absaugen

•Bedienung und Überwachung von Beatmungsgeräten

•Blasenspülung

•Blutdruckmessung

•Blutzuckermessung

•Dekubitusbehandlung

•Überprüfen und Versorgen von Drainagen

Maßnahmen zur Darmentleerung (Einlauf, Klistier, Klysma, digitale Enddarmausräumung

•Flüssigkeitsbilanzierung

•Infusionen

•Inhalation

•Injektionen und Richten von Injektionen

•die Verabreichung flüssiger Arzneimittel (Instillation)

•Kälteträger auflegen

•Versorgung eines suprapubischen Katheters

•Katheterisierung der Harnblase zur Ableitung des Urins

•spezielle Krankenbeobachtung

•Legen und Wechseln einer Magensonde

•die therapiegerechte Einnahme von ärztlich verordneten Medikamenten

•PEG-Sondenversorgung

•Psychiatrische Krankenpflege

•Stomabehandlung

•Wechsel und Pflege von Trachealkanüle

•Versorgung von Venenkatheter (Port)

 •Legen von Verbänden

http://www.beratung-senioren.de/downloads/informationsmaterial/2014/07_Haushaltshilfen_Inforeader.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Florcia dlatego też ,ja się w ogóle do tego nie zabierałałam,,a że dzieci by mi chciały przypisać nie jedno jeszcze dodatkowe zadanie co powinna wykonać pielęgniarka, to ja wiem,,, ja za dużo się naczytałam i wiem co mi wolno a czego nie,,jest wiele rzeczy co człowiek zrobi ale to są drobnostki i korona z głowy mi nie spadnie ,ale co za dużo to nie zdrowo,,, synki i synowe to przecież lepsi od lekarzy i pielęgniarek,,,brak słów,,,oni wszyscy dobrze wiedzą ,że ja się nie zgodzę na wiele rzeczy -bo już się nie zgodziłam na strumpfy -powiedziałam krótko -ja nie jestem pięlęgniarką -miny mieli jak srający kot, ale moje,, nie "jest ,,nie", dałam wiele przykładów i zalatwili pielęgniarki i przyjeżdzają ,,,a potem jeden z synkow przyznał mi rację ,,,tak to jest z nimi,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi Jasne, że musimy się trzymać z daleka od wszelkich czynności medycznych, a chorym w każdym przypadku ja sama  polecam udanie się do lekarza i trzymanie się ścisłe otrzymanych wskazówek. Nawet dla zasady nie polecam żadnych leków, nawet ziołowych.

       Tu w Niemczech prawie wszyscy moi klienci zażywają Laxofalk albo Mucofalk i ten lek bez recepty to prawie 20 euro, a z receptą 5 euro. Czyli tak czy inaczej lepiej udać się do lekarza.

      Lewatywa to w sumie nic strasznego ( ten płyn to zwykła woda byle nie gorąca ) - pan Dziadzio mógłby nawet sam tego na sobie dokonać - ale istnieją też przeciwskazania medyczne :  np. zły stan jelita grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pdp cztery dni ma zatwardzenie, dziś lekarz zrobił mu badanie w łóźku, wiecie jakie, troszkę mu poluzował, ale kaka dalej w środku. Zrobił też, Arzt, sprawdzoną miksturkę, miód 3 łyżki, łyżka oleju i łyżka piwa bezalkoholowego. Zobaczymy, czy dziadka przegoni. Jak nic się do jutra nie poprawi, to szpital, bo uskarża się też na bóle brzucha w dolnej części. Oj, zobaczymy. Dzisiaj w nocy mało spałem, bo tylko    tut mir weh ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz to lekarz nie zrobił lewatywy ? badanie a wszystko dalej w środku? jak tam się zapiekło wszystko ,to nawet ten miód nie pomoże,,,miód jest dobry naczczo,,pić ,,,ale teraz? musi czekac całą noc ,,co to za lewatywa ,że nic nie poszło,,,coś nie tak,,, kapusta kiszona super ,,sok z kapusty jak najbardziej ,,,buraki przyprawione octem i cukrem tak samo,,,bo ocet oczyszcza,,,grzyby marynowane w occie też,,,mojego dziadka też wszystko bolało przez dobre pół dnia a zrobiła rodzinka lewatywe i od razu odżył,,,poszło wszystko,,,a bóle miał straszne na dole ,kichy są zapchane i boli,,,możesz mu pomasować brzuszek jak się da masować ,,,ale najlepiej pożadną lewatywe,,,u nas w domu jest strzykawka jak dla konia z płynem i ten cały plyn dziadkowi wpuscili i poszło !!! wszystko,,,,

A teraz ma saszetki chyba Movicol do rozpuszczenia w wodzie i daje mu co ranek i ma to wypic i ma srać ,,chce czy nie chce -musi,,,wczoraj była posiadówka i się udało,a dzisiaj? zobaczymy!!!

jest to problem u naszych dziadków ,powiem Wam coś ,,mam koleżankę co pracuje w Domu Starców w Islandii i tam wiecie co robią ludziom? jak się nie zalatwią w jeden dzien to lewatywa leci a jak to nie pomoże ,to poprostu wygrzebują paluszkami aby ulżyć dziadkom czy babciom,,,,takie są też metody,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjął mu trochę, a dlaczego lewatywy nie zrobił? On jest lekarz, nie ja. Zobaczymy, co po tym miodziku będzie. Teraz śpi po zastrzyku. A masowanko? Któż z nas nie lubi :hahaha: Dziadek ... auch, haha

Gorzej,jak rączka zjedzie z brzuszka niżej :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz napisał:

Wyjął mu trochę, a dlaczego lewatywy nie zrobił? On jest lekarz, nie ja. Zobaczymy, co po tym miodziku będzie. Teraz śpi po zastrzyku. A masowanko? Któż z nas nie lubi :hahaha: Dziadek ... auch, haha

Gorzej,jak rączka zjedzie z brzuszka niżej :o

A wiesz dlaczego ? nie zrobił lewatywy? bo wie ,że ma grube jelito nie pewne ,,,Twój dziadek ma jakiś worek? musiała być jakaś przyczyna ,że nie podjął się lewatywy,,

A Ty @Łukaszku od razu masowanko tu i tam -od razu :święty: pieszczoty Ci w głowie-hahahha jak zjedzie rączka to dopiero gorąco się robi-hahhaha już mi się podoba:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blondi napisał:

jest to problem u naszych dziadków ,powiem Wam coś ,,mam koleżankę co pracuje w Domu Starców w Islandii i tam wiecie co robią ludziom? jak się nie zalatwią w jeden dzien to lewatywa leci a jak to nie pomoże ,to poprostu wygrzebują paluszkami aby ulżyć dziadkom czy babciom,,,,takie są też metody,,,

@Blondi żeby wygrzebywać ..to musi trochę wyjść:( ja to robiłam końcówka termometra , ale w życiu prywatnym i tak nie pomogło bo porosły "kalafiory" tak się potocznie nazywa przy osobach chorych na raka z przeżutami na narządy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
21 minut temu, wiki666 napisał:

Oprócz tego co napisała @foczka63 za podjęcie się takich czynności w Niemczech nie będąc certyfikowaną pielęgniarką grożą nam określone skutki prawne. Minimum 80 % z nas ma zawód inny niż medyczny, ale czynności o których piszesz może się podjąć tylko osoba z certyfikatem.))))

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 9.10.2016 at 09:18, Blondi napisał:

Miałam ostatnio takie zdarzenie ,dziadek nie mógł się wypróżnić ,żadne saszetki na pracę jelit nie pomogły,bo dziadek chciał szybko a tu dostał bóli i stękał z bólu,,przyjechały dzieci ,więc podałam nazwę dobrego środka na szybkie wypróżnienie i jeden z synków pojechał do apteki ale nie było w tej naszej  aptece i wrócił ,bo trzeba było jechac do drugiej mijecowości 15 km dalej ,,,do innej apteki ,ale jak powiedziałam ,że ten lek kosztuje ok.20 euro to ? takie drogie?  i rodzinka wyszukała w domu jakiś płyn -chyba do lewatywy,,,poszli i dziadkowi zrobili lewatywę i dziadek się w końcu od razu wypróżnił i był jak nowo narodzony,,,ale potem była taka rozmowa ,że to ja powinnam zrobić bo ja jestem opiekunką ,,,wiecie co? jak to ja,,,ja nie wiem co to był za plyn to raz ,,a jak by się coś stało ,bo płyn nie taki? w co oni chcieli mnie wpędzić -nie ja sie na takie coś bym nie zgodziła, pojechałabym do apteki i kupiła ten srodek cud na wypróznienie to tak ale lewatywę ja? jak to jest u was ,jak ktoś oczywiście się z takim czymś spotkał,,,lewatywę chyba powinna pielęgniarka zrobić albo rodzina ,,, oni tutaj mnie w nic nie wciągną ,,,o nie!!! 

I dobrze. Nie daj się. Raz, że to nic fajnego w cudzej pupie się grzebać, dwa - jeśli nie masz medycznego wykształcenia, to nawet nie powinnaś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 11.10.2016 at 14:29, Blondi napisał:

@Łukasz to lekarz nie zrobił lewatywy ? badanie a wszystko dalej w środku? jak tam się zapiekło wszystko ,to nawet ten miód nie pomoże,,,miód jest dobry naczczo,,pić ,,,ale teraz? musi czekac całą noc ,,co to za lewatywa ,że nic nie poszło,,,coś nie tak,,, kapusta kiszona super ,,sok z kapusty jak najbardziej ,,,buraki przyprawione octem i cukrem tak samo,,,bo ocet oczyszcza,,,grzyby marynowane w occie też,,,mojego dziadka też wszystko bolało przez dobre pół dnia a zrobiła rodzinka lewatywe i od razu odżył,,,poszło wszystko,,,a bóle miał straszne na dole ,kichy są zapchane i boli,,,możesz mu pomasować brzuszek jak się da masować ,,,ale najlepiej pożadną lewatywe,,,u nas w domu jest strzykawka jak dla konia z płynem i ten cały plyn dziadkowi wpuscili i poszło !!! wszystko,,,,

A teraz ma saszetki chyba Movicol do rozpuszczenia w wodzie i daje mu co ranek i ma to wypic i ma srać ,,chce czy nie chce -musi,,,wczoraj była posiadówka i się udało,a dzisiaj? zobaczymy!!!

jest to problem u naszych dziadków ,powiem Wam coś ,,mam koleżankę co pracuje w Domu Starców w Islandii i tam wiecie co robią ludziom? jak się nie zalatwią w jeden dzien to lewatywa leci a jak to nie pomoże ,to poprostu wygrzebują paluszkami aby ulżyć dziadkom czy babciom,,,,takie są też metody,,,

Zlitujcie się, wygrzebywać? Zrobiłam sobie praktykę w domu opieki. Jedna z pensjonariuszek życzyła sobie, aby jej kupę WYGRZEBYWAĆ!!! Niestety, personal stwierdził, że takich rzeczy się nie robi, bo można coś uszkodzić i babcia musiała sama "popracować" mięśniami odbytu. I jakoś... z czasem wychodziło :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewamarchewa napisał:

I dobrze. Nie daj się. Raz, że to nic fajnego w cudzej pupie się grzebać, dwa - jeśli nie masz medycznego wykształcenia, to nawet nie powinnaś. 

Ewcia ....litości . @Blondi tego posta napisała w 2016 roku ....Nie dała się :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnęłyście ten temat i od razu mi się ten dzień przypomniał,,,masz rację  @Baśka powtarzająca się nie dałam się, cenię za bardzo siebie , nikt nie będzie mi mówił co mam robić , to właśnie  dziadek mądrala był, gdzie myślałam ,że będe pakowac walizki,a jednak nie, !!!! warto gębunią trochę poszczekać tak jak oni ,,rację swoje przedstawić, a nie zabawiać się w niewolnicę, ale fajnie wspominam tamte czasy i chwile,:święty:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...