Skocz do zawartości

Umowa o Świadczenie usług opieki w de. z polską Agencją


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku mam zawartą umowę z Agencję , zlecenie w umowie jest zawsze na dwa miesiące,  sęk w tym ,że kiedy otrzymuję umowę , jest zapis " Przewidywany czas świadczenia uslug opiekuńczych od ..do "  dlaczego? ! !   Uważam ,że powinno być jasno określony termin!. Jesli coś by się wydarzyło , a może każdemu więc nie widzę problemu sporządzenia Aneksu do umowy.   Chce nadmienić,że zawsze jak zbliża się koniec umowy jest duży problem , jestem  "ustawiana " przez Agencję i zmienniczkę!  ..albo wcześniej albo później.   Przy zmianie ,Agencja wypłaca wynagrodzenie, całą dniówkę lub pół dniówki .Pół dniówki jak zmienniczka przyjeżdża po południu a druga opuszcza sztellę wieczorem   Teraz znowu jestem ustawiana ! .  -prosili żebym wyjechała dzień wcześniej , tak zgodziłam się. Później dostałam informację ale już od Rodziny  że mam wyjechać  po południu i będę miała tylko za pół dniówki zapłacone  ale to mało! zmienniczka przyjedzie rano bo tak jej pasuje Autobus ,a więc po co mam być do wieczora?.  powiedziałam krótko zostaję do wieczora  !  Dodam jeszcze ,że nie raz już napyskowałam do Agencji, zmienniczki i Rodziny!  Nie pomaga! Myślę,że nic innego mi nie pozostaje jak rozstać się z Agencją ..    

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale jeśli martwi Cię brak konkretnego dokumentu, który określa czas twojej pracy w Niemczech to warto wiedzieć, że ustne czy telefoniczne polecenia wyjazdu się liczą i może jedynie je sobie nagraj na swój telefon ? Warto zachować też bilet, który z reguły wysyła agencja, bo to też dowód, gdyby coś potem było nie tak.

         a co do ostatniej dniówki to niestety nie mam pomysłu. Wiadomo, że te nasze dni i  godziny pracy są bardzo "umowne".

Wkleiłam tu moją odp. z poprzedniego wątku.

 

        Pytałaś potem dlaczego czas jest przewidywalny. Niestety nie wiem.

         ale temat zapłaty za ostatni dzień pracy wart poruszenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Serenity napisał:

nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale jeśli martwi Cię brak konkretnego dokumentu, który określa czas twojej pracy w Niemczech to warto wiedzieć, że ustne czy telefoniczne polecenia wyjazdu się liczą i może jedynie je sobie nagraj na swój telefon ? Warto zachować też bilet, który z reguły wysyła agencja, bo to też dowód, gdyby coś potem było nie tak.

         a co do ostatniej dniówki to niestety nie mam pomysłu. Wiadomo, że te nasze dni i  godziny pracy są bardzo "umowne".

Wkleiłam tu moją odp. z poprzedniego wątku.

 

        Pytałaś potem dlaczego czas jest przewidywalny. Niestety nie wiem.

         ale temat zapłaty za ostatni dzień pracy wart poruszenia.

 

 może ja  tak chaotycznie piszę , ale zacytuje zapis umowy:     " Przewidywany czas świadczenia usług : od ... do...    "                            Tak mam na papierze!   dlaczego PRZEWIDYWANY?

@Barrakuda napisała:  Moze dlatego , ze to umowa zlecenie i  tak zlecenodawca jak i zleceniobiorca  ma prawo taka umowe rozwiazac z zachowaniem okreslonego  w umowie terminu wypowiedzenia bez podania przyczyn .Nie wszystkie agencje  na umowach zlecenie stosuja ten zapis ale moga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się może zmienić: pdp może nagle iść do szpitala lub...umrzeć.

      Myślę, że wybierając agencje musimy patrzeć na całokształt. Choć rzecz jasna, każdy grosz się liczy. I każdy dzień powinien być płatny, ale to jest teoria.

        O, moja poprzednia agencja płaciła każdy dzień istotnie, ale i tak w sumie w mcu płacili 180 euro mniej niż obecna, która z kolei nie płaci za dzień wymiany osobie przyjeżdżającej... Wszystko trzeba wykalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Serenity napisał:

wszystko się może zmienić: pdp może nagle iść do szpitala lub...umrzeć.

      Myślę, że wybierając agencje musimy patrzeć na całokształt. Choć rzecz jasna, każdy grosz się liczy. I każdy dzień powinien być płatny, ale to jest teoria.

        O, moja poprzednia agencja płaciła każdy dzień istotnie, ale i tak w sumie w mcu płacili 180 euro mniej niż obecna, która z kolei nie płaci za dzień wymiany osobie przyjeżdżającej... Wszystko trzeba wykalkulować.

@Serenityzgadzam się , wszystko może się zmienić, ja wolałabym w takim przypadku Adex do umowy.           Moja Rodzina zaczyna być bardzo niezadowolona ,że musi podwójnie płacić za wymianę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Są agencje,które wypłacają po pół dniówki w dniu zmiany,są agencje,które wypłacają dniówki od drugiego dnia do wyjazdu ... Przyjeżdżam Sindbadem,zmiennik wraca wieczorem,do obiadu on zapewnia opiekę,ja mogę się zdrzemnąć,więc w tym czasie,notabene,jeszcze nie pracuję. A po obiedzie przejmuję obowiązki. Czy chcielibyście płacić podwójnie opiekunom w dniu zmiany? Ja nie, rodzina pdp także. Uważam,że to agencja z własnych środków powinna wypłacić wynagrodzenie pełne w dniu zmiany. Ale wiemy,że tak nie jest, ot,pazerność agencji,ale co,iść z tym do Sądu? Gra nie warta świeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak jestem ze zmienniczką w ciągu dnia otrzymuję połowę wynagrodzenia /połowę dniówki/,,jak zostaję dłużej o dzień to wszystko jest płacoe ,przecież nikt nie będzie cały dzień pracował za friko,,,

teraz mi się przypomniało,jak mnie agencja ze zmienniczką ustawiała ,,musiałam być koniecznie w Polsce -gdzieś już to opisywałam ,,,dlatego zgłosiłam do tego dnia jestem w DE i wracam,a agencja tak podeszła do tego ,że zafundowała mi następny dzień w DE,,nie ma powrotu bo zmienniczka ma gości w ten dzień i może przyjechac w następny,,,szlak mało mnie nie trafił ,chodz rzadko się wkurzam ,ale to był ważny dzień dla mnie a może bardzo ważny ale do nikogo nic nie dochodziło-liczyła się na tamten moment zmienniczka i jej czas a nie mój zapisany wcześniej i to 3 miesiące wcześniej,dlatego nazbierało się trochę na ,,nie" agencji i baj baj,,,byłam wyrozumiała do czasu,,mają opiekunek i opiekunów dużo i mogą dyrygować ,,

Teraz też zauważyłam ,że agencja moja obecna  nie interesuje się mną w ogóle ,,pojechała i siedzi i nie skarży i nie ma problemów ,zero telefonu ,,przyjechałam i nikt nawet się nie domyślił aby zadzwonic czy ja w ogóle dojechałam?dziwne  ,ale ja już przyzwyczajona do tego ,że agencja nie dzwoni  ,a  ja nianki nie potrzebuję, bo sama sobie poradzę,, ale miło by było ,gdyby zadzwonili i spytali czy jest wszystko ok!  ale nie ma się co rozczulać ,nic się nie stało,,niech leci czas pracy szybko i do domku na trochę i spowrotem i tak w kółko z tą moją sliczną walizą,,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Łukasz napisał:

 Są agencje,które wypłacają po pół dniówki w dniu zmiany,są agencje,które wypłacają dniówki od drugiego dnia do wyjazdu ... Przyjeżdżam Sindbadem,zmiennik wraca wieczorem,do obiadu on zapewnia opiekę,ja mogę się zdrzemnąć,więc w tym czasie,notabene,jeszcze nie pracuję. A po obiedzie przejmuję obowiązki. Czy chcielibyście płacić podwójnie opiekunom w dniu zmiany? Ja nie, rodzina pdp także. Uważam,że to agencja z własnych środków powinna wypłacić wynagrodzenie pełne w dniu zmiany. Ale wiemy,że tak nie jest, ot,pazerność agencji,ale co,iść z tym do Sądu? Gra nie warta świeczki

Zgadzam się całkowicie z Tobą ! płacić podwójnie?? albo po pół dniówki dniówki dla opiekunek? Do mojej rodziny dopiero teraz dotarło,że prawie zawsze tak będzie .Ja stanowczo się z Tą kombinacją nie zgadzam!!  mam umowę a więc pracuję do końca dnia , jeśli zmienniczka przyjeżdża rono , też ma mieć całą dniówkę?   W moim przypadku juz po raz trzeci tak jest.!    Powinien być taki zapis w umowie i wtedy było by wszystko jasne.  Zobaczymy jak to wszystko się skończy ? mam na myśli rodzinę pdp. ,bo z Agencją to juz się nie dogadam .. wczoraj córka podopiecznej przekazała mi co Agencja napisała  o końcu mojej pracy : im laufe des Tages  . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to uregulowane odgornie przez agenture... czyli w dniu kiedy przyjezdza zmienniczka to ona dostaje dniowke, nowa jest przywozona teoretycznie rano, tak owia... ale rano w agenturze na 8-mą to tylko ja jestem... na 8:30 w domu pdp z agentura... a zmienniczka potrafi przyjezdzac do agentury kolo 13-nastej, zanim sie zbiora w agenturze to kolo 14-nastej dojezdzaja... wiec w mysl tej zasady to kto od switu do przyjazdu agentury ma zajmowac sie pdp? ja za darmo? wiec stawiam rodzine zawsze twardo w przekonaniu, ze jezeli rano po 8-mej nie ma zmienniczki to albo sami przyjezdzaja i sie zajmuja swoja mamą/babcią/ciocią albo ja to zrobie, ale za normalna zaplate dla normalnych ludzi... zwlaszcza, ze rodzina chce zeby przekazac obowiazki nowej, zeby pojsc pokazac gdzie lekarz, gdzie sklepy, jak przebiegaja codzienne czynnosci, wiec im mowie, ze oki, ja jestem do 19-nastej i zrobie to, ale mam placoną cala stawke, a zmienniczka jak beda uwazac, albo cala, albo pol stawki.... przewaznie unosza sie honorem i daja nam obu pelne stawki... tak jest tylko jak przyjezdza nowa zmienniczka, bo jak ta sama kolejny raz przyjezdza, to przyjezdza wieczorem poprzedniego dnia, ja tez tak robie, zamawiamy sobie na wieczor pizze, niezdrową butlę coli i gadamy do 3 w nocy, pozniej obie ogarniamy do sniadania pdp, kazda zaspana, ale uhahana :) no i ja mam wtedy wolne, zwlaszcza, ze obiad dla wszytskich na ten dzien zrobilam dzien wczeniej, bo wiedzialam, ze po przegadanej nocy zadnej z nas nie bedzie sie chcialo... czesto jest tak, jak pdp jest fajna to sobie do poludnia we 3 siedzimy, chichramy sie, a ona jest przehappy i proponuje, zebysmy obie zostaly :) ale do tego trzeba miec szczescie do boskich zmienniczek, ja je czesto mam, zwlaszcza jak zmienniczka jest z Bulgarii, bo bulgarskie dziewczyny lepsze czasem niz rodzina :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...