Skocz do zawartości

Nowa w temacie opiekunka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, JADWIGA1963 napisał:

Witam, jestem tu nowa, proszę o porady w sprawie wyjazdu do Niemiec jako opiekunka, na co zwracać uwagę, co polecacie itp.

Zanurz się w tutejszym archiwum X czyli szukaj w konkretnych topikach tego forum. Z pewnością znajdziesz wszystko co chciałabyś wiedzieć, a boisz się zapytać. :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś poradzić,bo czy jedziesz przez firmę czy prywatnie wtedy co innego może cię interesować.Jak z językiem ,czy masz doświadczenie jakiekolwiek w opiece ,transport,co zabrać na pierwszy wyjazd,jakie choroby osób starszych znasz,obyczaje i zwyczaje Pdp ,często z współmałżonkami.Ciężko to faktycznie ująć w jednym poście,bo doświadczeń każdy z nas zdobył wiele przez lata.Faktycznie poczytaj forum,i wtedy coś konkretnego będzie ,to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spytaj o kasę, następnie o odprowadzane składki. Dalej o to, kto kupuje i finansuje bilet. Poproś o druk umowy i dokładnie ją przeczytaj. Wątpliwe paragrafy zaznacz i poproś o wyjaśnienie. W firmowym opisie steli i podopiecznego zwróć uwagę na: schorzenia, wagę i wzrost, wiek, wstawanie w nocy, z kim mieszka podopieczny, kto robi zakupy i od kogo otrzymujesz (i rozliczasz się) pieniądze na Haushalt, jak długo trwa podróż. Poproś o tel. do zmienniczki. Moja ostatnia firma nie dała mi tel., tłumacząc się RODO. Gdybym jechała na dłuższy okres, odrzuciłabym ofertę natychmiast (ale pomyślałam, że miesiąc wytrzymam). Zrób listę pytań do zmienniczki (to, co dla Ciebie jest istotne). Przede wszystkim spytaj, ile razy wstaje w nocy. Nie bierz pracy z 2 lub 3-krotnym wstawaniem w nocy. Po 2 miesiącach będziesz cieniem samej siebie i żadne pieniądze Ci tego nie wynagrodzą. Pamiętaj, że ciągle się uczymy, bo trafiamy na nowe sytuacje. I pamiętaj, że firmy często wysyłają nowych pracowników na sztele-miny. Więc bądź sprytna i NIE DAJ SIĘ!!!

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ewamarchewa napisał:

Najpierw spytaj o kasę, następnie o odprowadzane składki. Dalej o to, kto kupuje i finansuje bilet. Poproś o druk umowy i dokładnie ją przeczytaj. Wątpliwe paragrafy zaznacz i poproś o wyjaśnienie. W firmowym opisie steli i podopiecznego zwróć uwagę na: schorzenia, wagę i wzrost, wiek, wstawanie w nocy, z kim mieszka podopieczny, kto robi zakupy i od kogo otrzymujesz (i rozliczasz się) pieniądze na Haushalt, jak długo trwa podróż. Poproś o tel. do zmienniczki. Moja ostatnia firma nie dała mi tel., tłumacząc się RODO. Gdybym jechała na dłuższy okres, odrzuciłabym ofertę natychmiast (ale pomyślałam, że miesiąc wytrzymam). Zrób listę pytań do zmienniczki (to, co dla Ciebie jest istotne). Przede wszystkim spytaj, ile razy wstaje w nocy. Nie bierz pracy z 2 lub 3-krotnym wstawaniem w nocy. Po 2 miesiącach będziesz cieniem samej siebie i żadne pieniądze Ci tego nie wynagrodzą. Pamiętaj, że ciągle się uczymy, bo trafiamy na nowe sytuacje. I pamiętaj, że firmy często wysyłają nowych pracowników na sztele-miny. Więc bądź sprytna i NIE DAJ SIĘ!!!

Dodałabym jeszcze .... Nie bierz również pracy ze sporadycznym wstawaniem w nocy , bo to oznacza regularne wstawanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kris napisał:

A chłopcy to co...>:(:szok:

Sorki:cmok:. Chłopakom też d:tak2:ziękuję.   No gdzie ten emotek wlazł:szok:?! 

                              Serio-wszystkie pytania mam na kartce zapisane. I uniknęłam min. I nadprogramowych, za darmoszkę zajęć. Asertywność i wyczucie-to jest "to".     Tak myślę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JADWIGA1963 napisał:

Dziekuję Wam wszystkim za porady od poniedziałku zaczynam szukać  i doradzcie czy pierwszy raz jechać na miesiąc czy na dwa .pozdrawiam 

Ja pojechałam za pierwszym razem na 2 miesiące , miałam szczęście, że dobrze trafiłam .Byłam zielona i pojęcia nie miałam że istnieją takie fora gdzie dziewczyny mogą doradzić .Nie wiem też czy to by mnie w tamtym momencie nie przerosło (nawał informacji zwłaszcza tych złych).A teraz doradzam wyjazd na miesiąc, ale to tylko moja skromna sugestia.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewamarchewa napisał:

Oj, tak! "Sporadyczne wstawanie" to synonim conocnego wstawania :szydera:

Bo to jest tylko taka , jakby maleńka  pomyłeczka . Zamiast sporadycznie wstaje się .....sporadycznie śpi  . A jak już " nianię " ma się koło ucha , wtedy regularny hardcor ...znam to z autopsji :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, JADWIGA1963 napisał:

Dziekuję Wam wszystkim za porady od poniedziałku zaczynam szukać  i doradzcie czy pierwszy raz jechać na miesiąc czy na dwa .pozdrawiam 

Oczywiście że im krótszy ten pierwszy wyjazd tym lepiej. Nawet jak źle trafisz to minie szybciutko. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JADWIGA1963 poczytaj  temat ,,Dla stawiających pierwsze kroki..."  dużo się dowiesz, ,oraz jest wiele innych tematów, co Ciebie zainteresują, musisz ,,wejdz w Ogolny temat,,,Praca Opiekunki w Niemczech" i tam masz tematy wszystkie, powodzenia a co nie wiesz to pytaj,,:tak2:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JADWIGA1963 napisał:

Jesteście super, dzięki że nie odstraszacie będę się stosowała do Waszych rad pozdrawism

Nie ma co odstraszać , to są nieraz wakacje albo urlop, praca jak każda inna,,no może nie jak każda inna ,bo tu musimy wyjechac i zostawić wszystko w Pl  ale za to dobrze płatna,coś za coś,,:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, JADWIGA1963 napisał:

Właśnie zaczynam  nowy etap wszystkie informacje są dla mnie cenne.Dziewczyny czy transport jest na miejsce ?

 

 

 

 

Jest! często firma organizuje przejazd ,,albo busikiem malym albo Sindbadem,  wszystko dowiesz się od swojej agnecji, jak jedziesz malym busikiem,to busik zawiezie Cie na miejsce a jak Sindbadem to ktos z rodziny Ciebie odbierze z dworca,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...