Skocz do zawartości

Różne wynagrodzenia dla opiekunek a ta sama faktura dla podopiecznej


Gość Krystyna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ta cała ściema że język jest najważniejszy to jedna wielka ściema. Moja agencja zatrudnia zmienniczkę, która zarabia 150euro mniej ode mnie bo zna gorzej język ale w trakcie jej pobytu faktura dla rodziny nie jest pomniejszona o tą kwotę czyli agencja kasuje tyle samo od rodziny za mnie i za nią. Planujemy zapytać o to w agencji i zobaczymy co napiszą. Podopieczna powiedziała mi że ona chciała język minimum średni i nie interesują ją czy ktoś go zna lepiej, bo jej to wystarczy. Czy oni nie wiedzą że takie rzeczy mogą wyjść i najedzą się wstydu. A jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Krystyna napisał:

Dziewczyny ta cała ściema że język jest najważniejszy to jedna wielka ściema. Moja agencja zatrudnia zmienniczkę, która zarabia 150euro mniej ode mnie bo zna gorzej język ale w trakcie jej pobytu faktura dla rodziny nie jest pomniejszona o tą kwotę czyli agencja kasuje tyle samo od rodziny za mnie i za nią. Planujemy zapytać o to w agencji i zobaczymy co napiszą. Podopieczna powiedziała mi że ona chciała język minimum średni i nie interesują ją czy ktoś go zna lepiej, bo jej to wystarczy. Czy oni nie wiedzą że takie rzeczy mogą wyjść i najedzą się wstydu. A jak jest u Was?

@Gość Krystyna To jest normalna praktyka we wszystkich agencjach.

Agencja to jest biznes a a nie instytucja charytatywna.

Umowa z klientem jest stała podpisywana na jakiś tam okres, a wynagrodzenie pracownika to inna sprawa, to że Twoja agencja na tej szteli mniej płaci zmienniczce to jest sprawa uzgodnien stawki pomiedzy pracownikiem a agencją, jeśli pracownik się godzi na taką stawkę to jego sprawa i tu umowa z rodziną nie ma na to wpływu. Różnice w zarobkach są zyskiem agencji tak było zawsze jest i będzie.

A kolezanka zawsze może wystąpić o podwyżkę, moze koleżanka ma mniejszy staż w pracy co też mam wpływ na wynagrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gość Krystyna napisał:

Dziewczyny ta cała ściema że język jest najważniejszy to jedna wielka ściema. Moja agencja zatrudnia zmienniczkę, która zarabia 150euro mniej ode mnie bo zna gorzej język ale w trakcie jej pobytu faktura dla rodziny nie jest pomniejszona o tą kwotę czyli agencja kasuje tyle samo od rodziny za mnie i za nią. Planujemy zapytać o to w agencji i zobaczymy co napiszą. Podopieczna powiedziała mi że ona chciała język minimum średni i nie interesują ją czy ktoś go zna lepiej, bo jej to wystarczy. Czy oni nie wiedzą że takie rzeczy mogą wyjść i najedzą się wstydu. A jak jest u Was?

To normalka!>:( Dla agencji nikt nie zna dobrze języka. Nawet jak znasz lepiej od panienki z agencji, to też nie znasz!:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to, o czym piszecie już na pierwszej szteli i krew mnie zalała. A że od dziecka uczono mnie że największy wpływ na moje życie mam ją i moje decyzje, to z agenturą pożegnałem się po 4 miesiącach. Bez żalu. Mam teraz gewerbe. Od mają. Czyli po 5 miesiącach od kiedy pierwszy raz wyjechałem do DE. Stawkę, zwrot za podróż wynegocjowałem. Nie czuję się wykorzystywany. Myślę, że wpływ na to ma moja decyzja o porzuceniu mojej pierwszej agencji i moja gotowość na współdecydowanie o moich zarobkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 225 euro różnicy (na tym zleceniu) oczywiście na moją korzyść .Może a nawet na pewno można negocjować ale dla mnie to trochę nie smaczne i nie fer ze strony agencji .To samo zlecenie ,ten sam zakres obowiązków więc stawka powinna być taka sama dla wszystkich :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...