Skocz do zawartości

Nagrania zlodziejek z Pflegedienstu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wlasnie w magazynie Brisant ( das Erste) ukazal sie material na temat

kradziezy dokonywanej przez Pflegedienst. Nagrania wykonano z ukrytej kamery. Jak widac takie nagranie to nic trudnego. Mozna to obejrzec na:

http://www.hr-online.de/website/fernsehen/sendungen/index.jsp?rubrik=3142

Unglaubliche Bilder: Pflegedienst-Mitarbeiter beklauen regelmässig Rentner
Tina Grätsch aus Langen hat zwei Pflegekräfte des Diebstahls überführt. Ihr Vater, der Zuhause von den Pflegedienstkräften betreut wurde, hat immer wieder behauptet, ihm fehle Geld.
 
             Warto to nam wiedziec, bo przeciez i my mozemy zostac posadzeni w tej sytuacji podczas gdy ktos inny korzysta.
Ja sama z reguly rozmawiam z rodzina PDP czy w domu sa cenne przedmioty i ze lepiej zeby je zabrano do sejfu, podobnie z gotowka- lepiej dla nas gdy jej nie ma w nadmiarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa sugestia   ...no tak potem może być na opiekuna,chociaż najczęściej opiekun asystuje tym osobom.

ale to miało miejsce w Domu Opieki--miałem podobną sytuacje w zeszłym roku ja pojechałem do domu na dwa tyg. a PDP poszedł do Domu Opieki .Tam zgineło mu najpierw 100 € a póżniej  50€  podejrzewamy ,że sam gdzieś schował i zapomniał  ,ale to wszystko możliwe ,że mu "zwineli"Jak przyjechałem to jego siostrzenica  mi o tym powiedziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamery wszystko uchwycą i pokażą prawdę i to jest najlepszy dowód na pokazanie prawdy.Kradli,kradną i bedą kraśc i tam gdzie nie ma kamer to w razie co to na PDP zwali się ,że ma demencję ,tak jak adamos pisze , a gdzie kamerki to widać czarno na białym.

gdzie by nie zainstalowali kamery to w każdym miejscu by się coś ciekawego nagrało, ludzie to kombinatorzy i każdy na swój sposób kombinuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo niektóre domy opieki są salonowe ,ale mi się też wydawało ,ze to dom dziadzi i to w domu tą kamerkę córeczka ustawiła,bo jeszcze się zastanawiałam ,że taka nawet chata i nie ma opiekunki ,chyba z chytrości i są tańsze złodziejki,chytry dwa razy traci,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację FrauMiau;-). Są takie córki, które interesują się swoimi rodzicami i troszczą się o nich. Tutaj córka zauważyła, że z mieszkania "znikają"  pieniądze i dlatego zainstalowała kamerę.

@Serenity, Pflegedienst (Pflege-opieka nad chorymi, Dienst-praca, służba) może być prywatna, państwowa i także kościelna (ewangelicka, katolicka), która świadczy usługi pielęgniarskie m.in. podaje lekarstwa, zmienia opatrunki, wykonuje czynności z zakresu higieny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, adamos1 napisał:

Niemcy ? dlaczego  Niemcy  ,a w Polsce jest inaczej?

 

zadalam pytanie cy Niemcy kochaja swoich rodzicow, a nie stwierdzilam, ze tak lub nie.

I temat niezly.

a dlaczego o Niemcach ? , bo nimi sie zajmujemy. Ja tylu rodzin ze staruszkami w Polsce nie znam tak blisko, zeby cokolwiek stwierdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to  nie  pomysl na osobny temat: czy Niemcy kochaja swoich rodzicow? ......no właśnie ,czy to nie osobny temat? inne realia  ,w tych realiach kryje się wszystko     cały system niemiecki a nam do niego daleko i będzie  daleko.----bo my wolimy rozliczać  jak robić porządek w kraju ,to historia  sanacyjna  i ona się powtarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pytanie: sa jakies przepisy, ktore reguluja pobyt pdp w domach starcow w Niemczech? tu w Austrii jest przepis, ktory mowi, ze jak rodzina na 3 lata, badz wiecej wysle rodzica do domu opieki to traci po nim spadek po jego smierci, bo skoro panstwo zajmowalo sie czyjas matka, a nie dziecko, to panstwo dziedziczy.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamos1 napisał:

no tak,ale odpowiedz mi na pytanie,jezeli rodzina płaci ,to z jakiej racji mają zabrać majątek?

bo jest tak, ze koszt pobytu jest strasznie wysoki i rodzin na to nie stac... chodzi o to, by rodzine zmusic jakims podstepem, by zajela sie, z potrzeby serca, badz tylko majatku do opieki nad czlonkiem rodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...