Skocz do zawartości

A jaki jest obecnie koszt domu opieki w Niemczech?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

                 Moi drodzy, wpisujmy tu to co wiemy o biezacych kosztach umieszczenia staruszka w niemieckim domu opieki. Mamy wtedy pewne porownanie z kosztami naszej pracy. Ogolnie wydaje sie, ze bedziemy coraz oplacalniejsi dla naszych niemieckich klientow.

               Oto czego ja sie dowiedzialam, choc nie twierdze, ze sa to informacje scisle i dobrze jesli ktos poda cos wiecej albo sprostuje cokolwiek. Mysle, ze dobrze, zebysmy mieli taka wiedze na wlasny uzytek.

           Koszt pobytu w takiej placowce to srednio 3400,00 Euro oczywiscie sa placowki z wiekszym luksusem, za ktore placi sie wiele wiecej. Znacznie wiecej placi sie tez za chorych z demencja i dlugo czeka sie na wolne miejsce.      Czesc kosztow pobytu pokrywa kasa chorych: kazdy z mieszkancow domu opieki otrzymuje tzw Pflegestufe (stopien pielegnacji ) od 1-3+ .Pflegestufe 1 - to okolo 1100 euro 2-1250 3-1500 euro-to doplaca kasa chotych. ( ale sa rozne kasy i wszystko sie zmienia i to raczej na niekorzysc pacjentow tzn. Niemcy musza w ostatnich latach sami doplacac coraz wiecej) Reszta placi mieszkaniec z renty ,jezeli to nie wystarczy wtedy "szuka sie " majatku u takiej osoby( konto w banku akcje...) potem sprawdza sie dochody dzieci,jezeli dzieci zarabiaja dobrze wtedy musza sie dolozyc do kosztow pobytu., zwlaszcza jesli dzieci te otrzymaly w przeszlosci darowizne w postaci domow czy mieszkan od swoich rodzicow. Jezeli nie ma majatku i dzieci wtedy koszty pokrywa Socialamt. Ale chory czesto trafia do domu opieki o nienajlepszym standardzie.Ogolnie standard domow opieki jest coraz mocniej krytykowany przez wielu poznanych przeze mnie Niemcow.

Oczywiscie, seniorzy , ktorzy pozostaja w domach tez otrzymuja doplaty, choc nie tak duze jak w domach opieki. Moj obecny PDP dostaje doplaty tylko 600euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serenity masz dużo wiadomości na ten temat -słyszałam o wysokich sumach w domach opieki i wiem ,że nie każdego stac ,Twój dziadek dostaje 600, a moja babcia 240 euro,może ,że bogata?dostaje tylko tyle bo jest zdrowa -hahaha

są rodziny gdzie muszą zrezygnować z opiekuna bo ich po prostu nie stac i tak było niedawno ,mój znajomy musiał zjechac do Polski a PDP zajmie się rodzina.I tutaj nie ma mowy o domu opieki.Bardzo dużo niemców nie stac na dom opieki,mimo ,że pracowali obydwoje to renta zbyt niska .Nieraz można ich porównac do życia emerytów w Polsce.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze nie wszystkich stac na opiekunke, ale my tych biednych z reguly nie poznajemy, choc nieraz mija sie jakiegos wybiedzonego emeryta czy emerytke na ulicy.

          Moi PDP z reguly a nawet zawsze byli wlascicielami nieruchomosci, ktorych wartosc pozwolilaby im n dozycie spokojnie wyjatkowo poznej starosci, a uwzgledniajac chocby niska emeryture to zostawia i tak spore oszczednosci. Szacuje sie, ze chory na demencje ma szanse przezyc maksymalnie 10 lat liczac od poczatkowych objawow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Koszty domu opieki na poziomie opieki dla miejsca opieki w miesiącu

Przygotowywanie miesięcznych kosztów utrzymania i udziałów w opiece Level 1

koszty opieki na poziomie opieki 1 około € 1.859,00
Zakwaterowanie i wyżywienie około € 675.00
koszty inwestycyjne  około 345,00 € - € 460.00
Udział funduszu opieki na poziomie opieki 1  € 1,064.00
Twój miesięczny akcji na poziomie ochrony 1  około 1,815.00 € - 1,930.00 €

To są dane z tamtego roku w domu ,,Centrum Seniora"

nie zmieściło się?

 

 Koszty domu opieki na poziomie opieki dla miejsca opieki w miesiącu

Przygotowywanie miesięcznych kosztów utrzymania i udziałów w opiece Level 1

koszty opieki na poziomie opieki 1   -1859,00€  
Zakwaterowanie i wyżywienie          -675,00€  
koszty inwestycyjne -                        345,00-460,00 €  
Udział funduszu opieki na poziomie opieki 1 - 1.064.00€  
Twój miesięczny akcji na poziomie ochrony 1   1815.00-1930.00€  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj wstawiłam cennik z grudnia 2015, jest tutaj poziom 1 choroby 

natomiast poziom 3 jest ponad 2 tys, ok. 2150€

Teraz własnie idzie do takiego domu jedna starsza pani z rodziny -dlatego weszłam na stronę tego domu seniora podpatrzyc co ile kosztuje ,bo wiem ,że ją nie stac na opiekunkę ,

tak to wygląda,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
13 minut temu, Habibi napisał:

Witam serdecznie jestem tutaj nowa na tym forum i szukam odpowiedzi na pytania jeśli ktoś by mi mógł coś poradzić to super.a moje pierwsze pytanie jest czy ktoś może wie jakie są koszta domu opieki w Niemczech dla staruszka z demencja i o 5 grupie

Tak jak odpowiadali opiekunowie powyżej, praktycznie wszystko jest ustalane indywidualnie. Dochody, grupa, standard domu opieki, dofinansowanie i etc. Ale na co najmniej 3500€ trzeba liczyć.

Edytowane przez kris
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kris napisał:

Tak jak odpowiadali opiekunowie powyżej, praktycznie wszystko jest ustalane indywidualnie. Dochody, grupa, standard domu opieki, dofinansowanie i etc. Ale na co najmniej 3500€ trzeba liczyć.

Mam info z "pierwszej ręki " 2500-2700euro .Po niespełna miesiącu była podopieczna koleżanki zmarła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, kris napisał:

Tak jak odpowiadali opiekunowie powyżej, praktycznie wszystko jest ustalane indywidualnie. Dochody, grupa, standard domu opieki, dofinansowanie i etc. Ale na co najmniej 3500€ trzeba liczyć.

Tesciowa corki pdp jest w Heimie

koszt: 3800ojro.

Podobno swietny jest ten dom, pacjenci maja wszelkie wygody i opieke,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.seniorenportal.de/pflegeheim/seniorenresidenz-rittergut-etzelbach-etzelbach-nr-1-07407-uhlstaedt-kirchhasel

Jak widać na powyższym zestawieniu,nie ma chyba jakiegoś określonego cennika,Wszystkie koszty chyba uzależnione sa od standardu osrodka,od lokalizacji itp.Pewnie tez koniunktura i latwosc zdobycia pacjenta maja wpływ.Jak ktoś wspomniał wcześniej,najprosciej dowiedzieć się o ceny wchodząc na strony poszczególnych heimow w okolicy,ktora nas interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Boże jak wy durnie gadacie oni przecież w spadkach dostawali domy po mamie no to nie brał kredytu na dom a i tak odłożył dobre 350 000 tu jest tak że na starość sprzedają dom by móc być w domu starców zależy jak wychował problem się pojawia jak całe życie dużo wydawał to na starość dokładają dzieci i z tego co czytam to jest przymusowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Natala napisał:

Boże jak wy durnie gadacie oni przecież w spadkach dostawali domy po mamie no to nie brał kredytu na dom a i tak odłożył dobre 350 000 tu jest tak że na starość sprzedają dom by móc być w domu starców zależy jak wychował problem się pojawia jak całe życie dużo wydawał to na starość dokładają dzieci i z tego co czytam to jest przymusowe

Pleciesz kolezanko.

nie kazdy dostal dom i nie kazdy mogl odlozyc.

Moja pdp nic nie dostala. juz z mezem budowala dom, i jeszcze dokladala do rodzicow utrzymania.

ojciec jej stracil noge w 1 WS ,matka nie pracowala.

Na szczescie maz byl obrotny ,byl dentysta i opracowal jakis wynalazek .

Z tego mieli pieniadze.

Ona nie pracowala.

 

Lata 70 te byly boomem gospodarczym w RFN i kazdy kto chcial pracowac, mogl ,,sie dorobic,,

Tak przynajmniej mowi corka pdp.

I w ten sposob pdp ma na koncie jeszcze niewiele ponad 100.000ojro.

Na czarna godzine.

Poznalam mnostwo ludzi, ktorzy aby oplacic opieke,czy Heim musieli sprzedac dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6.12.2018 at 19:49, salazar napisał:

Znajdź jakiś dom opieki, wejdź na stronę internetową, znajdź Kosten i poczytaj. Informacje są ogólnodostępne, to nie jest żadna wiedza tajemna ;).

moj szogun swego czasu szukal domu dla swojej zony ....w berlinie pod berlinem w innych landach,mowil ze koszty nie graja w tym przypadku dla niego roli i spotykal sie z cenami w przedziale od 5000 do 10000tys euro miesiecznie...oczywiscie w gre wchodzilo samodzielne mieszkanie ...tak to sie nazywa chyba, plus calodobowa opieka czynnosci przy jego zonie i mozliwosc jego pobytu w takim domu....nawet przy doliczeniu wszelkich kosztow opiekuna dodatkowo i pobyt dwoch osob jednoczesnieczyli  tzw zakladka...sa to jednak mniejsze pieniadze niz te domy no i ta jego swiadomosc ze jego zona ma opieke skierowana tylko na nia...czyli full service...

w landwerhagen rodzina szukajac domu opieku na czas mojego urlopu spotykala sie z cenami od 2500 wzwyz ..oczywiscie z doplataw granicach jakies 600-700 euro...

fakt te informacje byly dostepnie na stronach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...