Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jolanta.pl, nie jesteś włazidupa. Może prędzej teraz ja , haha. Skosiłem dziadkowi trawniczek bezinteresownie, ale stały opiekun tak też robi.Tylko , że dziadek ciągle mi dziękuje i przy każdej rozmowie z córką podkreśla, że pięknie skosiłem,a minęło chyba 10 dni, haha.Mam sztelę-marzenie, a stały opiekun proponuje mi rolę zmiennika. Dziadek śpi na sofie, ja obiad gotuję. A od czerwca wracam na poprzednią sztelę, do Frankfurtu nad Menem.  Pozdrówka :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz mnie zawsze śmieszyło jak w ofercie czytałam,że babcia czy dziadek jest miły,uprzejmy ,serdeczny,wdzięczny za każdą pomoc i za wszystko dziękuje jak to czytałam to sobie myślałam co ich w tych firmach całkiem porąbało co oni jeszcze wymyślą:hahaha: ale jak trafiłam do mojej babci to się przekonałam,że takie osoby istnieją i po prostu nie nadązałam mówić proszę potem już odpuściłam bo zaczęłysmy się rozumieć z babcią nawet bez słów :hahaha: i co teraz?to jednak firmy piszą czasami prawdę?:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos Wam powiem, jadąc do babci u której jestem obecnie ,uslyszałam między innymi,,babcia ma depresję,,ciągle płacze i to bez powodu,,i o tym płaczu non stop slyszałam  ,,i mam się tym nie przejmowac bo to normalne zachowanie u babci itd, 

dzisiaj tak sobie uświadomiłam jedno,,jestem już tutaj trochę i obserwuję babcię i co? babcia przy mnie ani razu nie płakała ,,ja nie wiem co to płacz u babci,,ale za to się cieszy ,śmieje cała sobą,,pisałam już ,że mam śmieszkę ,,co robię? dużo żartuję i dużo zamieniam w zabawę ,w spokój,ale też ja sama potrafię się cieszyć i weselić,,jak można mieć stresa z taką babcią,,tego ja sobie nie wyobrażam,a poprzedniczka miała ogromnego stresa,,czemu!!! wystarczy trochę luzu wprowadzić a babcia już się cieszy,,pyta się mnie dzisiaj jaka kupa była rano,,a ja ! nie pamiętam jaka była zapomniałam i mówię dalej do babci ,,wiesz co? musze chyba foto robić aby zapamietać! i tym wprowadziłam taki smiech na cały pokój,,dużo nie trzeba aby babcię rozweselić,,,ubaw mamy po pachy,,tak jest codziennie,,czy nikt tutaj nie był na tyle wyluzowany aby jakieś pierdolety wesołe wprowadzić? wyjadę stąd ale ta moja wesołośc zostanie z babcią,,będzie mnie pamiętać zawsze,,babcia nie ma demencji,babcia wszystko kuma ,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat!! iśc palić czy nie!!!  zaoszczędzić czy tracić! :hahaha::płacz: dbać o zdrowie czy iśc na całego i co będzie to będzie,, no właśnie ,,mam takie problemy:płacz: a jestem na stelli przecież!!!

mało tego, to jeszcze niedziela i sama jestem,,babcia ma tv, a ja? forum,,ale nic żywego nie mam,,wszystko jakies wirtulane,,tylko wirtualne,, No to po narzekałam trochę:płacz:aby ktoś nie pomyślał ,że ciągle w cudownych obłokach:love: się obracam:hahaha: ale te obłoki zaraz stworzę,,to chwilowe narzekanie!!!:serce::love: chyba z nudy!!hahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Mam dylemat!! iśc palić czy nie!!!  zaoszczędzić czy tracić! :hahaha::płacz: dbać o zdrowie czy iśc na całego i co będzie to będzie,, no właśnie ,,mam takie problemy:płacz: a jestem na stelli przecież!!!

mało tego, to jeszcze niedziela i sama jestem,,babcia ma tv, a ja? forum,,ale nic żywego nie mam,,wszystko jakies wirtulane,,tylko wirtualne,, No to po narzekałam trochę:płacz:aby ktoś nie pomyślał ,że ciągle w cudownych obłokach:love: się obracam:hahaha: ale te obłoki zaraz stworzę,,to chwilowe narzekanie!!!:serce::love: chyba z nudy!!hahahha

Miałam podobny dylemat i uznałam, że odłożę palenie na później a teraz zjem kawałeczek czekolady....no i skończyło się na całej tabliczce :płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blondi napisał:

Cos Wam powiem, jadąc do babci u której jestem obecnie ,uslyszałam między innymi,,babcia ma depresję,,ciągle płacze i to bez powodu,,i o tym płaczu non stop slyszałam  ,,i mam się tym nie przejmowac bo to normalne zachowanie u babci itd, 

dzisiaj tak sobie uświadomiłam jedno,,jestem już tutaj trochę i obserwuję babcię i co? babcia przy mnie ani razu nie płakała ,,ja nie wiem co to płacz u babci,,ale za to się cieszy ,śmieje cała sobą,,pisałam już ,że mam śmieszkę ,,co robię? dużo żartuję i dużo zamieniam w zabawę ,w spokój,ale też ja sama potrafię się cieszyć i weselić,,jak można mieć stresa z taką babcią,,tego ja sobie nie wyobrażam,a poprzedniczka miała ogromnego stresa,,czemu!!! wystarczy trochę luzu wprowadzić a babcia już się cieszy,,pyta się mnie dzisiaj jaka kupa była rano,,a ja ! nie pamiętam jaka była zapomniałam i mówię dalej do babci ,,wiesz co? musze chyba foto robić aby zapamietać! i tym wprowadziłam taki smiech na cały pokój,,dużo nie trzeba aby babcię rozweselić,,,ubaw mamy po pachy,,tak jest codziennie,,czy nikt tutaj nie był na tyle wyluzowany aby jakieś pierdolety wesołe wprowadzić? wyjadę stąd ale ta moja wesołośc zostanie z babcią,,będzie mnie pamiętać zawsze,,babcia nie ma demencji,babcia wszystko kuma ,:hahaha:

Depresja jak każda chorba ma okresy remisji. Może babcia ma chorobę afektywną dwubiegunową. Od anhedonii do hipomanii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 ja zauważyłam ,że moja babcia w ogóle nie ma depresji,,w ogóle,,wszystko zależy z kim taka babcia przebywa,,wszystko zależy od atmosfery,,od podejscia i od relacji,,między nami układa się super relacja,,zaraz mnie czeka znowu ubaw po pachy,,tak jest co wieczór,,babcia na mnie spojrzy a ja jeszcze nic nie powiem,ale jej się coś przypomni z wcześniejszego ubawu i już się śmieje na cały pokój,,brakowało jej chyba takiego luzackiego zachowania,,tak to widzę,,bo rodzina tylko nakazy i zakazy i nic poza tym,,ale najważniejsze ,że jest ok!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to się zmienia. Moja babcia też czasem płacze bez powodu. Ostatnio coraz mniej ale się zdarza.  Zauważyłam, że często moj dobry humor  też ma dobry wpływ. 

Dziadek też jest wrażliwy, ale w przeciwieństwie do babci bardziej go wzrusza los innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie, zapewne, jak się skarżyłam na to miejsce............jeszcze trochę i jadę do domu, więc mogę się pokusić o podsumowanie. Wracać tu, ani myślę, chociaż mnie o to proszono....miejsce nie z mojej bajki, różnych nie tylko znanych Wam powodów.....ale w sprawie moich relacji z Szeryfem zmieniło się wiele, jeśli moja zmienniczka podąży tą drogą będzie miała lepiej. Po rozmowie z córką, przy której Sz. był obecny, gdy zapytał, " Mariola? to ty nie jesteś moją przyjaciółką? " Jestem twoją przyjaciółką, ale taką opiekunką przyjaciółką, która tu pracuje, a nie przyjaciółką do przytulania, od tego masz rodzinę....Skończyło się to dziwne zaczepianie, nagabywanie....."może wreęcz pomyślał, a na co mi taka zołza...cholera:hahaha:..Bylo kilka burzliwych rozmów, gdy pan mi powiedział: Ty masz być przy mnie przez cały czas i robić, co ci każę....bo ja ci płacę;....wytłumaczyłam mu spokojnie, że on płaci agencji za to,że Ag. znajduje mu opiekunkę, a mnie płaci Ag. za pracę przy nim;... poinformowałam o 40 godzinnym tyg pracy,obliczyłam na kartce, ile bym zarabiała- biorąc pod uwagę czas, jaki z nim codziennie spędzam i stawkę minimalną obowiązującą w DE.....że owszem, będziemy razem siedzieć, a le nie przez caly czas. Jest bardzo zadowolony z mojego gotowania, więc to tez mogę trochę wykorzystać....bo nie patrzy mi już tak  na ręce, nie stoi przy mnie, jak gotuję....dzięki temu też, okazuje się też, że "potrafię dobrze zrobić zakupy" :hahaha:i nie musi mnie sprawdzać, a wręcz przeciwnie, jak pytam go , co mu kupic, na co ma ochotę, ..to mi mówi, że z wszystko, co kupię jest dobre.....już Go przyzwyczaiłam, że po śniadaniu, owszem siedzimy razem, ale on przy gazecie, a ja przy laptopie, ...to samo jest po kolacji przy tv,....przedtem słyszałam, czemu nie czytam po nim gazety....ta poprzednia opiekunka tak robiła, i to robiła,.... i to robiła. Spokojnie odpowiedziałam:" przyjedzie to będzie robić" .," ona jest ona...ja jestem ja."...A pewnego dnia mówi do mnie:dpo wymianie poglądów:dale ty przecież jak nie chcesz ze mną być, to możesz jechać do domu..i ja:i za 3 tyg. pojadę/tak miałam w zleceniu/."Jak to?....a kiedy przyjedziesz, ja nie przyjadę...wróci X, myślałam, że mój Szeryf sie zapowietrzy:d.........ale to wszystko było, teraz przy rodzinie- pełna sztama, porozumiewawcze uśmiechy do mnie, zero protestu, jak mówiłam, że robię sobie dłuższą przerwę, a jego zostawiam z rodziną....

Tyle tylko, że musiałam konsekwentnie  popracować, czasem się"pokłócić", czasem przypomnieć, jakie zapisy mam w umowie, czasem się o coś upomnieć......a to wszystko czasem nie jest fajnie i łatwiej byłoby przymknąć oko, zgodzić się, nie walczyć o swoje....bo po co mi to.....przecież jestem tu na chwilę..........często żałuję, że urodziłam sie z takim charakterem.....taki kogucik wojownik:hahaha: (kogucik,bo wzrost...wojownik...bo dusza..):$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lama czytam Ciebie i nie wierzę,,jak ten Twój Szeryf traktuje opiekunki,,że on płaci to wszystko mu wolno? odbija trochę ,za daleko pogalopował, marzy mu się przytulanko i przyjaciółka ,,trochę powalczyłas i wyprostowałaś ,,ale czy to się utrzyma? czy zmienniczka to zaakecptuje,,może zmienniczce się podba podryw Szeryfa,,no ja też bym tak zrobiła jak Ty,,niewolnica Szeryfa,,chciał Tobą rządzić i to 24 na 24,,co do sekundy,,od początku bym też zrobiła jazdę równą z Szeryfem,,nie jesteśmy z pierwszej łapanki,,ja też jestem tutaj na chwilę ale wywalczyłam abym ja miała dobrze a już mnie nie  interesuje,  jak - po mnie ktoś będzie miał ,,bo wszystko jednak zależy od nas samych,,uczymy się o lepszy byt dla nas samych,,potrafimy wywalczyć i jesteśmy bardziej odważne z dnia na dzień ,pojedziemy na następną stelle i będziemy wiedziały jeszcze lepiej jak załatwić nie jedną sprawę,,nie dac się!! same załatwimy bez niczyjej pomocy,,bo ja akurat mogę liczyc tylko na siebie,,bo koordynator do kitu:płacz: lama powiem Ci ,że ja się dobrze z tym czuję,z tą walką ,,jeszcze jak wszystko zalatwię jak ma być to już wogólę uważam za wygraną walkę,,a jaki szacunek jest ,wiedzą,że mam rację i nie jestem zza opłotka jakiegoś:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fucha z boku za 1500 euro,,mało piszą o dziadku,tylko że zawansowana demencja ,,wstawac w nocy i nie wiadomo ile razy tak naprawdę ,,i stawka odpowiednia ,,może nie jest aż tak zle,,ugłaskał by dziadka do spania i niech śpi do rana,,już myślę co bym zrobiła ,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język podstawowy /komunikatywny,prawo jazdy -1050 euro

pan po udarze,,ale noce przespane to tylko 1050 euro,,,trochę mało jak kot napłakał,,,:rozpacz:

jest z boku nowa oferta dla panów opiekunów,,

wchodząc na tą ofertę za 1050euro,myślalam ,że tam na migi można się porozumiec,,,a tu chcą nawet komunikativ:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim opiekunka by ostatniego z tej jedenastki umyła to by już na dworze świtać zaczęło a jeszcze posiłki przygotować bo niby praca w nocy ale o przygotowaniu posiłków też piszą:(Oni chyba jednak na to forum zagladają i do zabawy się przyłaczyli ,zebysmy mieli się z czego posmiać tą ofertę dali:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jolantapl. napisał:

Zanim opiekunka by ostatniego z tej jedenastki umyła to by już na dworze świtać zaczęło a jeszcze posiłki przygotować bo niby praca w nocy ale o przygotowaniu posiłków też piszą:(Oni chyba jednak na to forum zagladają i do zabawy się przyłaczyli ,zebysmy mieli się z czego posmiać tą ofertę dali:hahaha:

gdzie jest ta oferta ,,tutaj nie mamy firmy P---24,,,gdzie to wyczytalas na opiekunki 24?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoboże ,,,dzien i noc i 11 PDP -brak słów,,pomocy!!!!:płacz:

Opieka i wsparcie dla 11 osób (10 seniorek i 1 senior) mieszkających w Wohngemeinschaft. Większość podopiecznych jest mobilna, samodzielna i kontynentna. Pani Opiekunka ma dyżur w porze nocnej. Do obowiązków Opiekunki należy dbanie o dobre samopoczucie podopiecznych, zrobienie obchodu w porze nocnej, pomoc w utrzymaniu porządku oraz przygotowaniu posiłków dla seniorów. W razie konieczności należy udzielić pomocy podopiecznym lub zadzwonić po Pflegedienst. Do dyspozycji Pani Opiekunki jest oddzielny wyposażony pokój. 

Zadania:

• dbanie o dobre samopoczucie oraz asystowanie w codziennych czynnościach,
• aktywowanie Podopiecznych,
• prowadzenie lub pomoc w prowadzeniu gospodarstwa domowego, robienie zakupów, utrzymywanie porządku.

Wymagania:

• dobra znajomość języka niemieckiego (warunek konieczny),
• doświadczenie w opiece,
• cierpliwość, pogodna natura i życzliwość.

 

@jolantapl. Ps to Ps -24, to nie slynna P,,,24,,dlatego nie znalazlam,,ale 1300 euro do 11 osob? w nocy pilnuj i w dzień towarzyszuj PDP i aktywuj jeszcze,,,jakimi siłami? pytam!!! akumukatorka nie mam ja,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Łoboże ,,,dzien i noc i 11 PDP -brak słów,,pomocy!!!!:płacz:

Opieka i wsparcie dla 11 osób (10 seniorek i 1 senior) mieszkających w Wohngemeinschaft. Większość podopiecznych jest mobilna, samodzielna i kontynentna. Pani Opiekunka ma dyżur w porze nocnej. Do obowiązków Opiekunki należy dbanie o dobre samopoczucie podopiecznych, zrobienie obchodu w porze nocnej, pomoc w utrzymaniu porządku oraz przygotowaniu posiłków dla seniorów. W razie konieczności należy udzielić pomocy podopiecznym lub zadzwonić po Pflegedienst. Do dyspozycji Pani Opiekunki jest oddzielny wyposażony pokój. 

Zadania:

• dbanie o dobre samopoczucie oraz asystowanie w codziennych czynnościach,
• aktywowanie Podopiecznych,
• prowadzenie lub pomoc w prowadzeniu gospodarstwa domowego, robienie zakupów, utrzymywanie porządku.

Wymagania:

• dobra znajomość języka niemieckiego (warunek konieczny),
• doświadczenie w opiece,
• cierpliwość, pogodna natura i życzliwość.

 

Po takim zleceniu to ja bym do tej 11 dołączyła:hahaha:

@Blondi co tak zamilkłaś aplikujesz na tą ofertę:d Tylko mi tu nosem nie kręć bo własny pokój będziesz miała ale chyba byś nawet nie zdązyła go dobrze pooglądać:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...