Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Blondi myślę, że te ponadprzeciętne zarobki to jednak łączą się z ponadprzeciętnymi obowiązkami, a ja sama to już tak ochoczo nie wyrywam się do pracy ponad normę, bo już zdrowie nie to co kiedyś.

            ale...w powyższej ofercie może się też okazać, że żona nie taka znowu sprawna... Miałam kiedyś sztelę na której Dziadzio mial być zdrowiutki, a miał tylko malutki wylew, operacje kręgosłupa i chory żołądek, ale na szczęście Babcia nie miala takiej wielkiej demencji jak napisali i ...jakoś daliśmy radę aż... Dziadzio poszedł do szpitala i u  Babci ujawniła się poważna demencja i już był klops. Opisy są ciekawe ale ja sama czytam je z przymrużeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś dla pary, ale opiekunek. Hmm, Blondi i luttka. Jedna będzie mistrzem kierownicy i DJ, druga szefową kuchni :płacz::hahaha:



Pani Helga mieszka samotnie w domu jednorodzinnym w Holzhausen. Z uwagi na stany lękowe podopiecznej, oraz potrzebę stałej obecności opiekunki, poszukujemy dwóch Pań, które miałyby pracować na zmianę.

Miejsce pracy: Monachium
Stawka: 2 x1200 euro netto
Termin rozpoczęcia pracy: 14.12.2016
Długość kontraktu: 2 miesiące

Miejsce zamieszkania oraz dodatkowy opis oferty :
• Dom jednorodzinny
• Pokój ze standardowym wyposażeniem w mieszkaniu obok
• Oddzielna łazienka
• Internet
• Ogrodnik
• Fizjoterapeuta

Podstawowe obowiązki opiekunki :
• Pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
• Pomoc w codziennych czynnościach higienicznych i myciu
• Pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
• Prowadzenie domu (robienie zakupów, gotowanie, pranie, prasowanie, sprzątanie)

Informacje o podopiecznej :
Imię: Helga
Waga: 44 kg
Wzrost: 149 cm
Wiek: 81 lat

Schorzenia :
• Demencja/ Alzheimer
• Problemy z poruszaniem się
• Stany lękowe



coś dla pary, ale opiekunek. Hmm, Blondi i luttka. Jedna będzie mistrzem kierownicy i DJ, druga szefową kuchni


Pani Helga mieszka samotnie w domu jednorodzinnym w Holzhausen. Z uwagi na stany lękowe podopiecznej, oraz potrzebę stałej obecności opiekunki, poszukujemy dwóch Pań, które miałyby pracować na zmianę.

Miejsce pracy: Monachium
Stawka: 2 x1200 euro netto
Termin rozpoczęcia pracy: 14.12.2016
Długość kontraktu: 2 miesiące

Miejsce zamieszkania oraz dodatkowy opis oferty :
• Dom jednorodzinny
• Pokój ze standardowym wyposażeniem w mieszkaniu obok
• Oddzielna łazienka
• Internet
• Ogrodnik
• Fizjoterapeuta

Podstawowe obowiązki opiekunki :
• Pomoc przy poruszaniu się (asekuracja)
• Pomoc w codziennych czynnościach higienicznych i myciu
• Pomoc w zmianie odzieży oraz obuwia
• Prowadzenie domu (robienie zakupów, gotowanie, pranie, prasowanie, sprzątanie)

Informacje o podopiecznej :
Imię: Helga
Waga: 44 kg
Wzrost: 149 cm
Wiek: 81 lat

Schorzenia :
• Demencja/ Alzheimer
• Problemy z poruszaniem się
• Stany lękowe


 

buu, laptopek nawala, haha, sorry:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPIEKUNKA dla małżeństwa 
Pilnie - do 1450Euro - podstawowy niemiecki

Poszukujemy niepalącej opiekunki z podstawową znajomością niemieckiego dla:

małżeństwa: pani Agnes oraz pana Stephana. Do opieki jest pani Agnes, która cierpi na Parkinsona i jest leżąca. Dziadkowie lubią zwierzaki.

Do obowiązków opiekunki należy pomoc przy takich codziennych czynnościach jak mycie, ubieranie, jedzenie. Także potrzebna jest pomoc pod czas spacerów - pani Agnes korzysta wtedy z wózka. Pomoc w domu: gotowanie dla 2 osób, zakupy, sprzątanie, pranie.

Opiekunce oferujemy w pełni wyposażony pokój w domu.

Wyjazd: od zaraz

Czas pobytu: 2 miesiące

Miejsce: Ingelheim am Rhein, Nadrenia-Palatynat

Wynagrodzenie: do 1450Euro

Wymagania:

doświadczenie w opiece nad osobą starszą (może być w rodzinie) 

gotowość wyjazdu na okres 1, 2 lub więcej miesięcy 

znajomość języka niemieckiego w stopniu co najmniej podstawowym

Zapytaj o nasze bezpłatne kursy języka niemieckiego! 

Gwarantujemy:

bezpieczną, legalną pracę 

najwyższe w branży wynagrodzenie w Euro 

składki ZUS od śreniej krajowej (4055,00 brutto)

całodobową opiekę koordynatora 

zwrot kosztów dojazdu 

darmowe zakwaterowanie i wyżywienie 

bezpłatny kurs języka niemieckiego

Język podstawowy i 1450 euro,,,dobra oferta,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiekunka do seniorki za 1250€/mc + 270€ PREMIA ŚWIĄTECZNA 
Termin rozpoczęcia: od 21.11.2016 na 2 miesiące

 

Poniżej podstawowe informacje o naszej podopiecznej

Naszą podopieczną jest seniorka, która z racji swojego wieku oraz schorzeń potrzebuje troskliwej opiekunki, która pomoże jej w codziennych czynnościach. Seniorka mieszka sam.
 
Podopieczna

Podopieczna ma 94 lata

Waży ok. 74 kg

Podopieczna jest mobilna, korzysta także z laski

Zgłoszone schorzenia: nowotwór, zaburzenia rytmu serca

 

Kogo szukamy

-  OPIEKUNKI – z minimum 3 miesięcznym doświadczeniem jako opiekunka osób starszych na terenie Niemiec
-  Kobiety – po 35 roku życia
-  Operującej językiem niemieckim w stopniu dobrym (ewentualnie komunikatywnym +)
-  Spokojnej, cierpliwej, oddanej
-  Koniecznie niepalącej
-  Prawo jazdy jest mile widziane

 

Co oferujemy

-  Stawka 1300 euro netto miesięcznie + 264 euro PREMIA ŚWIĄTECZNA
-  Zwrot kosztów podróży w wysokości 150 euro
-  Oddzielny pokój z TV
-  Internet - WIFI
-  Minimum 12h wolnego tygodniowo
-  Umowę zlecenie i pełne składki ZUS
-  Wynagrodzenie płatne w EUR lub PLN - wybiera opiekunka
-  Wyjazd na 2 miesiące
-  Pakiet dodatkowych ubezpieczeń prywatnych, zaplecze socjalne

@luttka mobilna babcia ,,,i jaka kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, luttka napisał:

@Blondi Język dobry.No mój raczej nie.Mam ciągle trudności w zrozumieniu,i zdania moje katastrofa.Oni tam oceniają na podstawie dziwnych dialogów,sama wiesz.Jeszcze dużo przede mną:)

A moje zdania ? to kombinacja na 3 fajerki:hahaha: także ,nie ma co się martwić,,może Ty siebie zle oceniasz,,umiesz sporo ale uważasz ,że mało,,,ja się dogadam i to się dla mnie liczy a już jak? to dla mnie już mało ważne ,czy składnie czy rozkładnie,,,oni wszyscy tutaj gaworzą po swojemu-hahha

Jest dużo ofert bez transferu ,,bez chodzenia po nocach ,,,i niech agencja Tobie teraz poszuka coś lżejszego po tej steli tutaj,,,Przed Tobą jeszcze z dwa wyjazdy i najlepiej do róznych ludzi,,abyś zobaczyła i porównała ,,,

Jeszcze spotkałam ,że w opisie PDP było wpisane full chorób a co do czego to połowa tylko dopisana ,,aby PDP dostała dodatek od rządu na opiekunkę ,,,,tak było,,,dlatego nie we wszystko wierzę ,czytając ofertę,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi fajne oferty wyszukujesz. I chyba się potwierdza co roku, że im bliżej Świąt tym dodatek lepszy ?

Ja dziś znalazłam coś nie tak opłacalnego, ale innego:

oto opiekunka ma mieszkać poza mieszkaniem Pdp ( pary )

OPIEKUNKA DO PARY BEZ ZAMIESZKANIA U PODOPIECZNYCH

Miejsce wykonywania pracy – Niemcy, okolice Heilbron

Jesteś osobą odpowiedzialną i empatyczną? Znasz w stopniu komunikatywnym język niemiecki?

Poszukujemy opiekunki do starszego małżeństwa. Państwo są sprawni fizycznie i umysłowo. Cierpią na różne dolegliwości związane z wiekiem. Ponad to podopieczna często ma wahania nastroju. W pobliżu opiekunka ma wynajęty pokój w pensjonacie, dojazd do podopiecznych jest zapewniony. Państwo oczekują pomocy w codziennych czynnościach oraz w prowadzeniu domu tj. pranie, prasowanie, gotowanie, robienie zakupów.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity mieszkac poza domem ma i dobre i złe strony,,tak myślałam o takich warunkach i jak mieszkamy z PDP ,to idziesz do pokoju i w każdej chwili masz to ,czego potrzebujesz ,,czy się przebrac czy cos z kosmetyka potrzebujesz itd itd ,,nawet laptop masz pod ręką ,,a mieszkając poza ,,jedziesz z wszystkim ,,no może są takie panie co nic nie potrzebują ,,ja bym potrzebowala co nie co z soba zapakowac i siedzisz ileś tam godzin i na noc wracasz do pokoju i to w pensjonacie ,gdzie może jeszcze łazienka wspólna ,,ale tam gdzie nas nie ma ,to nie wiemy nawet jak może być ,,wyobrażamy sobie tylko,,,może ktos się znajdzie ,kto tak mieszkał poza miejscem zamieszkania PDP,,,, musisz się ubierac i zapindalac jeszcze na 7 rano do państwa PDP,,chyba bym taka oferte odrzuciła ,,nie wiem,,, narazie jestem daleko ze swoim pokojem od PDP ,to też jakbym mieszkała gdzieś tam ,nie razem,,,ale siedzieć pokoj przy pokoju z PDP ,,to może bez zastanowienia też bym wybrała osobe osobne  zamieszkanie-nic nie wiadomo,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz i to bardzo . Mieszkalam  co prawda obok mieszkania podopiecznych i mialam do nich  10 minut i nie musialam dojezdzac ale takie rozwiazanie bardzo sobie chwale. Przeciez jak chodzi sie normalnie do pracy , to tez nikt calego majdanu ze soba nie dzwiga a eleganckie kobiety pracuja w biurach i urzedach a te co sa kucharkami czy pielegniarkami i musza sie przebrac tez daja rade bez problemow. Tu pewnie tez mozna laptop czy tablet wziac, nigdzie nie pisze, ze verboten.Nie wiadomo jaka odleglosc, zeby pojsc na przerwe, wtedy przeciez mozna  posiedziec przy laptopie, ja mialam blisko i szlam do siebie. Ten dojazd jest nawet plusem, nie ma sie poczucia uwiazania , jakos ludzie jezdza i zyja zamiast siedziec caly dzien z dziadkami i tez spokoj,  bo wiem , ze rano, w nocy o polnocy nikt nie bedzie cos chcial czyli zadnej dyspozycyjnosci 24. Skad wiesz o ktorej musi  byc na miejscu o 7 rano,?  Ty tez musisz wstawac wczesnie bo sniadanie o 7.30. Na pewno jest wiecej swobody i spokoju, podopieczni mobilni, zadnych wozkow i sprawni umyslowo a swoje mieszkanie dodatkowy plus. Pensjonaty nawet te nie de lux maja przynajmniej wc i umywalke  w pokojach , to nie domy wycieczkowe za PRL .

O 10.11.2016 at 18:52, Blondi napisał:

OPIEKUNKA dla małżeństwa 
Pilnie - do 1450Euro - podstawowy niemiecki

Poszukujemy niepalącej opiekunki z podstawową znajomością niemieckiego dla:

małżeństwa: pani Agnes oraz pana Stephana. Do opieki jest pani Agnes, która cierpi na Parkinsona i jest leżąca. Dziadkowie lubią zwierzaki.

Do obowiązków opiekunki należy pomoc przy takich codziennych czynnościach jak mycie, ubieranie, jedzenie. Także potrzebna jest pomoc pod czas spacerów - pani Agnes korzysta wtedy z wózka. Pomoc w domu: gotowanie dla 2 osób, zakupy, sprzątanie, pranie.

Opiekunce oferujemy w pełni wyposażony pokój w domu.

Wyjazd: od zaraz

Czas pobytu: 2 miesiące

Miejsce: Ingelheim am Rhein, Nadrenia-Palatynat

Wynagrodzenie: do 1450Euro

Wymagania:

doświadczenie w opiece nad osobą starszą (może być w rodzinie) 

gotowość wyjazdu na okres 1, 2 lub więcej miesięcy 

znajomość języka niemieckiego w stopniu co najmniej podstawowym

Zapytaj o nasze bezpłatne kursy języka niemieckiego! 

Gwarantujemy:

bezpieczną, legalną pracę 

najwyższe w branży wynagrodzenie w Euro 

składki ZUS od śreniej krajowej (4055,00 brutto)

całodobową opiekę koordynatora 

zwrot kosztów dojazdu 

darmowe zakwaterowanie i wyżywienie 

bezpłatny kurs języka niemieckiego

Język podstawowy i 1450 euro,,,dobra oferta,,,

Ponadprzecietne zarobki , to pewnie ponadprzecietne obowiazki jak napisala Serenity, poza tym  pisze -"wynagrodzenie DO 1450 euro" a wiec zadnych gwarancji, ze tyle zaplaca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barrakuda czytaj dobrze ,,ja porównałam z obecnym moim miejscem pracy ,,i zaznaczyłam ,że też bym wybrała osobne zamieszkanie-gdyby gdyby,,,niczego nie skreślam i nie przekreślam,,,ja bardzo szybko wkręcam się we wszystko nowe i nie robię nigdy problemu,,i jakbym miala 5 km czy 10 km jechac codziennie, to też bym leciutko pokonywała taka trasę ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...

 

Szukamy opiekunki dla Frau Marii

 


STAN ZDROWIA

 

Pani ma 81lat (66 kg, 167 cm wzrostu). Ma tylko problemy z sercem, porusza się przy pomocy laski. Podopieczna jest osobą świadomą i komunikatywną.Praca w nocy  nie występuje, przed spaniem Pani idzie do toalety, asekuracyjnie zakłada się pieluchę, a na stoliku ma zawsze szklankę z herbatą i ze słomką.

 

OBOWIĄZKI

Prowadzenie domu: pomoc w codziennych czynnościach, gotowanie, zakupy, pranie, prasowanie. Opieka: pomoc w codziennych czynnościach:  pomoc w dojściu do toalety i ubieraniu, towarzyszenie podczas spacerów i okresowych wizyt u kardiologa. Pani ma w zwyczaju spożywać w weekendy obiady wraz z opiekunką w zaprzyjaźnionej restauracji. W domu Pani zajmuje się sobą, czyta prasę, ogląda TV, trochę śpi w fotelu, nie zaprząta uwagi opiekunowi.  Wstaje o 8, a spać idzie o 20.

INFORMACJE

Podopieczna mieszka sama w domu o powierzchni 120 m2 w Monachium.
Rodzina odwiedza podopieczną regularnie.
Opieka medyczna przyjeżdża: rano myje podopieczną, a wieczorem kontroluje przyjęcie leków. Do dyspozycji opiekunki jest pokój ze standardowym wyposażeniem, łazienka, Internet, a także samochód.
Czas wolny: 2 godziny dziennie i  2 x po ½ dnia w środę i niedzielę.  

 

SZCZEGÓŁY

Termin: 13.12.2016- 13.02.2017

Stawka.1250 euro netto

Opłacony przejazd

ZUS od kwoty 4055 zł

Wynagrodzenie terminowe w zł albo w euro, płatne do 10. dnia następnego miesiąca

Wymagamy: komunikatywnej znajomości języka niemieckiego, prawa jazdy

 lukas-pflege16. com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, luttka napisał:

@Łukasz pewnie by mnie zjedli:d ale i ja nauczę się,nauczę.Wiesz co nas nie zabije to wzmocni.

Kto by Ciebie @luttka zjadł? no kto,,,masz prawo jazdy?

@Łukaszbardzo ciekawa oferta,,,spokojna,,jak babcia jeszcze nie zaprząta głowy opiekunce -bardzo mi się to podoba,,,

@luttka ja bym Tobie przekazała co masz robić i ani jednej czynności więcej,,,bo ??? :płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz przeczytałam że do dyspozycji samolot.Ucieszyłam się.Nie ma to jak wskoczyć do samolotu,wiesz szybki przegląd u przyjaciela i z powrotem zanim frau wstanie:d

@Blondi kazdy mnie zje.Popatrzy ma mnie i juz wie że miękka jestem.Nawet figurant to wie :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolotem chciałam, to autem nie dam rady?

Na poważnie to już nie jeździłam z osiem lat albo więcej.Nie miałam potrzeby, odkąd dzieciaki dorosły i poszły w świat przeniosłam swoja aktywnośc na nogi i rower. Muszę odświeżyć sobie jak wrócę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazdy tak ,nie zapomina się,ale tej pewności i lekkości w prowadzeniu ,parkowaniu trzeba znów nabyć.Jak trzeba to kobieta góry przeniesie.Raz wsiadłam jak bardzo potrzebowałam ,pojechałam i wymanewrowałam z tego cholernego i wąskiego garażu ale co się nasłuchałam od figuranta ,ho,ho.Nie ma to jak wsparcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blondi napisał:

Kto by Ciebie @luttka zjadł? no kto,,,masz prawo jazdy?

@Łukaszbardzo ciekawa oferta,,,spokojna,,jak babcia jeszcze nie zaprząta głowy opiekunce -bardzo mi się to podoba,,,

@luttka ja bym Tobie przekazała co masz robić i ani jednej czynności więcej,,,bo ??? :płacz:

@Blondi masz dobre :serce:a czy chcesz tam wrócić?! jesli tak to uważaj na zmienniczki .a szczególnie te które właśnie Ty protegujesz ..

Wcześniej już pisałam ,ze wybrałam sobie zmienniczkę :) super . ale po egzaminie języka  z moją Agencją nie przeszła ! chwała Bogu , dostała pracę w innej Agencji , ..i co? !! pracowała pół roku i zero wolnego a nawet ograniczenie pieniędzy na jedzenie.To jej pasowało i była zawsze zadowolona .. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...