Skocz do zawartości

Witamy na forum!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, greta 7474 napisał:

Dzień dobry,witam wszystkie Panie opiekunki,serdecznie pozdrawiam,życząc cierpliwości,wytrwałości.

:witam:serdecznie każdego opiekuna w naszym gronie :oklaski: Rozgość się i bywaj jak najczęściej :oklaski: Pytaj, a uzyskasz odpowiedź i/lub radę....:dobrze: Radź, a uzyskasz wdzięczność pytającego :cześć3: I zapraszam na kawusię...wirtualną wprawdzie, ale w miłym towarzystwie :szydera: Fajnie, że jesteś :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dobry Wieczór

Ponieważ Moja cały czas w DE to znalazłem sobie inną Kochankę - to akwarium,

Kolega chciał wyrzucić więc wziąłem do firmy

i tam "uruchomiłem"

Były opory, ale przekonałem szefa,że mamy 60 typów świetlówek akwarystycznych - to to będzie najlepsza reklama

Odnośnie ryb to wiem jak zrobić karpia w galarecie, obrać sandacza i przesznurować karasia na żywca.

ale uczę się akwarystyki.. 

Wczoraj na przykład nauczyłem się jak odróżnić głupika samicę od samca, okazało się, że jest jedna samiczka i trzech samców, no chciały ją chłopaki zamordować!! więc poleciałem i kupiłem jeszcze 4 samiczki, mam fajne stadko 15 szt niebieskich neonek, muszę teraz kupić stadko zielonych, kiryski pływają w wiaderku przy grzejniku, jutro będą już w akwarium, mieczyk jest jeden ma chyba AD HD- myślę że brakuje mu Mieczykowej.Od wczoraj mam fajną żabkę - zapitala góra-dół i dwa złote glonojady, szkoda tylko , że mam dla tego akwarium tylko 10 minut dziennie

 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redakcja Witam, Jestem Tu "nowa". Właśnie dążę do podjęcia pracy w charakterze opiekunki osób starszych na terenie Niemiec. Czy podstawowa znajomość języka pozwoli w jakimś stopniu pozwoli na spełnienie się w roli opiekunki?

Liczę na wasze podpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, renata1963 napisał:

@Redakcja Witam, Jestem Tu "nowa". Właśnie dążę do podjęcia pracy w charakterze opiekunki osób starszych na terenie Niemiec. Czy podstawowa znajomość języka pozwoli w jakimś stopniu pozwoli na spełnienie się w roli opiekunki?

Liczę na wasze podpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich

@renata1963 Witaj,:cześć2: napewno podstawowa znajomośc języka pozwoli Ci rozpoczac prace, reszta przyjdzie sama. Czy się spełnisz jako opieknka? to tylko zależy od Ciebie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@renata1963 Witaj serdecznie :cześć: Tak po nocy nam się pojawiasz, gdy zmęczone dniem opiekunki grzecznie śpią xd Nie wiem czy spełnisz się w tej pracy bo my to raczej tu zarabiamy żeby móc spełniać się gdzie indziej :haha:Ta robota nie jest łatwa, a przy podstawowym niemieckim tym bardziej. Wkuwaj język i próbuj bo to forum na pewno pomoże Ci zacząć i w razie W poda łapkę :d  

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Darekr napisał:

Dobry Wieczór

Ponieważ Moja cały czas w DE to znalazłem sobie inną Kochankę - to akwarium,

Kolega chciał wyrzucić więc wziąłem do firmy

i tam "uruchomiłem"

Były opory, ale przekonałem szefa,że mamy 60 typów świetlówek akwarystycznych - to to będzie najlepsza reklama

Odnośnie ryb to wiem jak zrobić karpia w galarecie, obrać sandacza i przesznurować karasia na żywca.

ale uczę się akwarystyki.. 

Wczoraj na przykład nauczyłem się jak odróżnić głupika samicę od samca, okazało się, że jest jedna samiczka i trzech samców, no chciały ją chłopaki zamordować!! więc poleciałem i kupiłem jeszcze 4 samiczki, mam fajne stadko 15 szt niebieskich neonek, muszę teraz kupić stadko zielonych, kiryski pływają w wiaderku przy grzejniku, jutro będą już w akwarium, mieczyk jest jeden ma chyba AD HD- myślę że brakuje mu Mieczykowej.Od wczoraj mam fajną żabkę - zapitala góra-dół i dwa złote glonojady, szkoda tylko , że mam dla tego akwarium tylko 10 minut dziennie

 

 

Nie kupuj tylko żadnego ślimaka wodnego bo się go nie pozbędziesz, a namnoży się z prędkością światła :szydera: I żadnych naturalnych dekoracji przed ich dokładnym wyparzeniem. Mój syn ostatnio wyrzucił swoje wieloletnie akwarium bo dokupił korzeń i go jakoś tak bezmyślnie od razu wsadził do akwarium. Wszystkie ryby zdechły. Ryb w akwarium też nie można mieć nie wiadomo ile. Ile sztuk zależy od wielkości akwarium... Powodzenia przy nowym hobby. :d

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, renata1963 napisał:

spełnienie się w roli opiekunki?

Witaj w naszym gronie:)To zależy co rozumiesz przez "spełnianie się"Jeśli masz na mysli normalną pracę ,jak każda inna a nie misję ,to owszem ,nawet z podstawami jęzka powinno sie udać.Większość z nas w podobny sposób zaczynała "karierę"opiekunkową.Powodzenia w nauce i w pracy.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Darekr napisał:

Dobry Wieczór

Ponieważ Moja cały czas w DE to znalazłem sobie inną Kochankę - to akwarium,

Kolega chciał wyrzucić więc wziąłem do firmy

i tam "uruchomiłem"

Były opory, ale przekonałem szefa,że mamy 60 typów świetlówek akwarystycznych - to to będzie najlepsza reklama

Odnośnie ryb to wiem jak zrobić karpia w galarecie, obrać sandacza i przesznurować karasia na żywca.

ale uczę się akwarystyki.. 

Wczoraj na przykład nauczyłem się jak odróżnić głupika samicę od samca, okazało się, że jest jedna samiczka i trzech samców, no chciały ją chłopaki zamordować!! więc poleciałem i kupiłem jeszcze 4 samiczki, mam fajne stadko 15 szt niebieskich neonek, muszę teraz kupić stadko zielonych, kiryski pływają w wiaderku przy grzejniku, jutro będą już w akwarium, mieczyk jest jeden ma chyba AD HD- myślę że brakuje mu Mieczykowej.Od wczoraj mam fajną żabkę - zapitala góra-dół i dwa złote glonojady, szkoda tylko , że mam dla tego akwarium tylko 10 minut dziennie

 

 

Jak kupujesz nowe rybki to rób im zawsze kwarantannę. Trzymaj oddzielnie żeby nie przenieść żadnej choroby. Nie sypać za dużo suchego pokarmu bo się woda psuje. Tylko tyle żeby od razu zjadły. Najlepiej dokarmiać żywym czyli robakami.Nie wymieniać często wody. Dobry filtr i upuszczanie śmieci z dna. Powodzenia :)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, renata1963 napisał:

@Redakcja Witam, Jestem Tu "nowa". Właśnie dążę do podjęcia pracy w charakterze opiekunki osób starszych na terenie Niemiec. Czy podstawowa znajomość języka pozwoli w jakimś stopniu pozwoli na spełnienie się w roli opiekunki?

Liczę na wasze podpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich

:witam: na forum dla ludzi szukających wsparcia i pomocy w zawodzie trudnym, wymagającym, ale i dającym satysfakcję :tak2: Z podstawami języka znajdziesz oferty niezbyt atrakcyjne finansowo, ale od czegoś trzeba zacząć. Unikaj dużego molocha na literę P i 24 w nazwie. Nie licz na pomoc agencji, raczej na swój instynkt samozachowawczy. I pytaj tutaj o wszystko, co chcesz wiedzieć. Pomożemy jak umiemy. Nikt się od ciebie nie odwróci. Nie podamy nazw agencji idealnych, bo takich nie ma, ale możemy ostrzec przed tymi najgorszymi. I nie wmawiaj sobie misji, ani spełniania w roli opiekuna. To zawód jak każdy inny, ze wszystkimi blaskami i cieniami. Czytaj wątki tematyczne-branżowe, a będzie ci łatwiej. I ucz języka, z pomocą, lub bez, ale bez języka oferty są zawsze skromniejsze. Powodzenia :dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, renata1963 napisał:

@Redakcja Witam, Jestem Tu "nowa". Właśnie dążę do podjęcia pracy w charakterze opiekunki osób starszych na terenie Niemiec. Czy podstawowa znajomość języka pozwoli w jakimś stopniu pozwoli na spełnienie się w roli opiekunki?

Liczę na wasze podpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkich

Jest to możliwe,wszystko zależy do jakiej rodziny się trafi,czy im będzie zalezalo na tym .by opiekunka mogla zrozumieć o co chodzi.Zycze powodzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Darekr napisał:

Dobry Wieczór

Ponieważ Moja cały czas w DE to znalazłem sobie inną Kochankę - to akwarium,

Kolega chciał wyrzucić więc wziąłem do firmy

i tam "uruchomiłem"

Były opory, ale przekonałem szefa,że mamy 60 typów świetlówek akwarystycznych - to to będzie najlepsza reklama

Odnośnie ryb to wiem jak zrobić karpia w galarecie, obrać sandacza i przesznurować karasia na żywca.

ale uczę się akwarystyki.. 

Wczoraj na przykład nauczyłem się jak odróżnić głupika samicę od samca, okazało się, że jest jedna samiczka i trzech samców, no chciały ją chłopaki zamordować!! więc poleciałem i kupiłem jeszcze 4 samiczki, mam fajne stadko 15 szt niebieskich neonek, muszę teraz kupić stadko zielonych, kiryski pływają w wiaderku przy grzejniku, jutro będą już w akwarium, mieczyk jest jeden ma chyba AD HD- myślę że brakuje mu Mieczykowej.Od wczoraj mam fajną żabkę - zapitala góra-dół i dwa złote glonojady, szkoda tylko , że mam dla tego akwarium tylko 10 minut dziennie

 

razu pewnego kupiłem 40 gupików,myśląc że takie stado będzie pięknie wyglądać ale moje stare ryby potraktowały je jak pokarm,ostatnie dwa poszły po 20 godzinach:d

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 18.01.2019 at 06:21, NNNdanuta napisał:

Nie kupuj tylko żadnego ślimaka wodnego bo się go nie pozbędziesz, a namnoży się z prędkością światła :szydera: I żadnych naturalnych dekoracji przed ich dokładnym wyparzeniem. Mój syn ostatnio wyrzucił swoje wieloletnie akwarium bo dokupił korzeń i go jakoś tak bezmyślnie od razu wsadził do akwarium. Wszystkie ryby zdechły. Ryb w akwarium też nie można mieć nie wiadomo ile. Ile sztuk zależy od wielkości akwarium... Powodzenia przy nowym hobby. :d

Ślimaki już dwa wyciągnołem , musiał się jakiś trafić z roślinami które kupowałem. Wiem, że to jest bestia i sam z sobą robi sobie dobrze żeby się rozmnożyć . Żabka jest zarypista - tylko jedna- dokupiłbym jeszcze ze dwie, ale boję się żeby rano rechotania i skrzeku nie było

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Janina Włodarczyk napisał:

Dzień dobry

Mam na imię Janina. Pracuję jako opiekunka od marca ubiegłego roku. Ze względu na problemy osobiste szukam pracy z prywatnym wyjazdem, niestety, nie mogę wyjechać z agencji pracy.

 

Witaj na forum.

Zostan z nami i popisz. Daj sie poznac: co myslisz, jak pracujesz, co soba reprezentujesz. Sa wsrod nas osoby pracujace prywatnie ale potrzebuja osob zaufanych.

Tak mysle, chociaz sama nigdy nie szukalam zmienniczki.

Raz polecilam przygodna znajoma, ktora majac akceptacje rodziny i ustalony termin wycofala sie.

Nigdy wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę na forum opisywać moich prywatnych problemów. Mogę więcej napisać na maila.

Jako opiekunka pracuję od marca ubiegłego roku, język niemiecki podstawowy. Jakoś daję radę. Nie boję się ciężkiej pracy. U moich obecnych podopiecznych gotuję, sprzątam, robię zakupy i prowadzę samochód. W Niemczech nauczyłam się prowadzić auto z automatyczną skrzynią biegów, w domu miałam manuala.

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Janina Włodarczyk napisał:

Nie chcę na forum opisywać moich prywatnych problemów. Mogę więcej napisać na maila.

Jako opiekunka pracuję od marca ubiegłego roku, język niemiecki podstawowy. Jakoś daję radę. Nie boję się ciężkiej pracy. U moich obecnych podopiecznych gotuję, sprzątam, robię zakupy i prowadzę samochód. W Niemczech nauczyłam się prowadzić auto z automatyczną skrzynią biegów, w domu miałam manuala.

Nie musisz opisywać swoich prywatnych spraw. To nie FB. @hawana zapraszała cię  do uczestnictwa w życiu forumowym :haha: Jest na forum klub z prywatnymi ofertami, w necie wiele stron i portalu gdzie znajdziesz interesujące oferty. Do dzieła :dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Janina Włodarczyk napisał:

Nie chcę na forum opisywać moich prywatnych problemów. Mogę więcej napisać na maila.

Jako opiekunka pracuję od marca ubiegłego roku, język niemiecki podstawowy. Jakoś daję radę. Nie boję się ciężkiej pracy. U moich obecnych podopiecznych gotuję, sprzątam, robię zakupy i prowadzę samochód. W Niemczech nauczyłam się prowadzić auto z automatyczną skrzynią biegów, w domu miałam manuala.

To forum publiczne, wiec prywatne sprawy (te ktore moglyby w nas bolesnie uderzyc) skrywamy dla wlasnego dobra. Zachecajac Cie do pisania mialam  na mysli bardziej umiejetnosc prowadzenia rozmowy.

To dobry test na inteligencje;) i droga do tego, by zdobyc przyjaciol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...