Skocz do zawartości

A praca w domach opieki ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Gość Anna napisał:

Ja próbowałam, ale mają ograniczenia wiekowe do 55 lat

o, dzięki za info.  czyli kto chce spróbować nowego musiałby się pośpieszyć. Teraz siedzę w bardzo spokojnym miejscu, ale czuję, że potem już czas pomyśleć o czymś nowym, bo flaczeję od tego siedzenia, ale czy dałabym radę kondycyjnie  w domu opieki ? hmmm... Tu widzę główny problem, ale silniejsza już raczej też nie będę... Ale i tak na pół roku to z nikim umowy nie podpiszę, bo życie tu ucieka...

@Barrakuda Bardzo dobrze to objaśniasz. Jest dużo możliwości, ale pewnie, że są i  różne miejsca.

będąc 30parolatką to bym chwili nie myślała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Serenity napisał:

o, dzięki za info.  czyli kto chce spróbować nowego musiałby się pośpieszyć. Teraz siedzę w bardzo spokojnym miejscu, ale czuję, że potem już czas pomyśleć o czymś nowym, bo flaczeję od tego siedzenia, ale czy dałabym radę kondycyjnie  w domu opieki ? hmmm... Tu widzę główny problem, ale silniejsza już raczej też nie będę... Ale i tak na pół roku to z nikim umowy nie podpiszę, bo życie tu ucieka...

@Barrakuda Bardzo dobrze to objaśniasz. Jest dużo możliwości, ale pewnie, że są i  różne miejsca.

będąc 30parolatką to bym chwili nie myślała.

Oczywiscie, szczegolnie majac juz jakies pojecie o tej pracy jako opiekunka plus znajomosc niemieckiego, zawsze przeciez mozna wrocic do Pl, ale  pracownik w polskim  DPS tyle nie zarobi. Kolezanka jako jeszcze mloda,   wolna osoba  nie miala tez zadnych rozterek zwiazanych z rodzina .w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barrakuda, czytaj moje posty ze zrozumieniem. Nigdzie nie pisałam, że trzeba na koszt własny jeździć do innych heimów (to jest możliwe!), napisałam o stracie czasu na dojazdy do innych heimów.

Nie znam takiej firmy, która wysyła za granicę, opłaca zakwaterowanie i pracownika nie obciąża?! Może Ty znasz?

Wiele firm nie informuje o pobieraniu części wynagrodzenia na opłaty! Poza tym nie komentuję ogłoszenia z 8 lutego, bo jak sama napisałaś:

Godzinę temu, Barrakuda napisał:

Warunki zatrudnienia w poszczegolnych heimach sa rozne.

Przede wszystkim nie polecam nikomu firm pośredniczących, tylko zachęcam do bezpośredniego kontaktu z heimem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna firm nie pracuje charytatywnie i nie doklada do interesu . Ogloszenie przeczytalam ze zrozumieniem tak to jak i poprzednie, w jednym sa koszty zakwaterowania potracane , w innym nie i to jest dla mnie czytelna i jasna informacja tak tez zrozumiala Serenity a gdybac to sobie mozna. Firm posredniczaca nie oplaca zakwaterowania tylko glowny , wlasciwy pracodawca. tak jak opiekunkom 24h nie oplaca agencja tylko niemiecka rodzina ponosi koszty utrzymania Jesli w heimie brakuje personelu , to pracodawca idzie na  na takie rozwiazanie.  Byc moze  na to ida po czesci pieniadze z wynagrodzenia, ale w tym przypadku  to mnie nie interesuje tylko ile dostanie pracownik i tu sa podane stawki, ile za noc , ile za swieta , juz jasniej pisac nie moze, dla mnie wystarczy. Gdybym tam chciala pracowac, to jesli sa podane namiary mozna dopytac, dostaje sie umowe na pismie , wszystko jest wyszczegolnione , jesli mam dziennie np 10 eu brutto i do tego 10 eu dieta , to tyle mam miec, jesli pisze jak byk , ze za mieszkanie nie place to , gdy potraca kase moge przeciez sie odwolac. Po co kombinowac i gdybac? Oczywiscie przyznaje racje , lepiej kontaktowac sie bezposrednio z Heimem , ale to trwa, poza tym moze niektore heimy wola zatrudniac cudzoziemcow za posrednictwem znanej im firmy niz bezposrednio i wszystko sprawdzac  . Na pewno mozna probowac, kolezanka wlasnie w ten sposob znalazla prace , nie placi za zakwaterowanie,  to co dostaje na reke chyba ja zadowala skoro juz  chyba ponad rok pracuje . Jesli komus zalezy na pracy w Altenheimie , umie porozumiec sie po niemiecku , to sobie poradzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "gdybam", tylko zwracam uwagę na to co nie jest napisane, bo wiem co powinno zawierać takie ogłoszenie. W ostatnim czasie spotkałam się z wieloma przykładami bezkarnego wyzysku opiekunek i opiekunów >:( i wciąż pojawiają się nowi "przedsiębiorcy", którzy chcą nieuczciwie zarobić na nas.

Najchętniej przeprowadziłabym taką ogólnopolską kampanię w mediach i na ulicach wszystkich małych i dużych miast Polski, pokazującą i potępiającą największe HIENY w tej branży!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Temat już trochę stary, ale może jeszcze kogoś zainteresuje?

Żebym nie była posadzona o reklamę, nie podaję nazwy firmy itd.

Od 4 miesięcy jestem tzw Zeitarbeiterin i zaliczam właśnie 2 Heim.

Rzeczywiście firma opłaca mi mieszkanie i przejazd do domu lub nowego domu opieki.

M normalnie opłacane składki na ubezpieczenia itd.

Plusy tej pracy:

-8 godzin i do domu,

-wolne dni (jak się uda dogadać z osobą układającą grafik, to można dostać 4 dni pod rząd i pojechać do Pl- ale mieszkam bliżej granicy i jadę już na własny koszt),

-nie muszę gotować i mam w nosie czy komuś obiad smakuje,

- nie muszę sprzątać i martwić się, że może znowu gdzieś przegapilam kurz,

-zarabiam 2000 euro/ miesiąc jeśli pracuję, (tyle mi wpływa na konto razem z dodatkami)

- zarabiam 1500 euro brutto za miesiąc, w którym byłabym w domu i nie byłoby dla mnie zlecenia, a nie miałabym wypracowanych dodatkowych nadgodzin,

-jest mi obojętne czy rodziny mnie lubią i czy współpracownicy są sympatyczni, bo po 3 miesiącach zawsze mogę prosić o zmianę Heimu,

- rodzina o współmałżonek może nas odwiedzić i zostać na kilka dni (problem może być tylko z łóżkiem do spania, bo najczęściej jest 1 dwuosobowe).

Minusy:

- trafia się na różne zespoly i na różnych ludzi- w jednym Heimie są mili i sympatyczni, a w drugim trafilam na Rosjanki trzymające ze sobą i poprawiające po mnie nawet złożony koc (może jestem za głupia żeby koc dobrze złożyć ),

- w różnych Heimach jest różny system pracy- było 13 osób, ale chodzacych z demencją, albo na wózkach bez demencji i 1 leżący, a teraz mam 6 leżących i 2 chodzące, wcześniej był luzik i można było podopiecznych spokojnie poznać, porozmawiać z nimi i z rodzinami, teraz jest jak w fabryce na taśmie: szybciej, szybciej i jeszcze szybciej,

- nigdy nie wie się na ile się przyjeżdża- minimum to miesiąc, ale już ok 3-4 jest grafik na następny miesiąc, więc wtedy tylko tego następnego miesiąca jesteśmy pewni,

- można różnie trafić z zakwaterowaniem- może być to tylko pokój z łazienką, bez kuchenki, pralki i zmywarki, a może być tak, jak mam teraz- po prostu w pełni wyposażone mieszkanie,

- kwota wolna od podatku może się zmniejszyć i wtedy zarobi się trochę mniej.

Generalnie mając porównanie z opieką 24h, ten system teraz dużo bardziej mi odpowiada 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłam swoje miejsce w Wohngemeinschaft .Mieszkam razem z piątką podopiecznych.Tzn każdy z nas ma swoją sypialnię z łazienką ale reszta mieszkania jest wspólna.Jest pani sprzatająca,jest pani która gotuje.Z piatki mieszkańców trójka jest zupełnie samodzielna ,niestety żeby tak całkiem różowo nie było dwóch ma mocno zaawansowaną demencję.Praca od 7 do 17 przez 14 czasami 15 dni w miesiącu,reszta wolna. I co najważniejsze ludzie z którymi pracuję są przesympatyczni.Do tego stopnia,że rzadko o 17 zrywam się do siebie,z reguły jest to bliżej północy:szydera: Ale to właśnie lubię.Ruch i ludzi wokół siebie.Tylko odległość z domu do pracy mnie męczy bo to prawie 840 km.Ale cóż nie można mieć wszystkiego.Jakoś te parę lat wytrzymam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Joy napisał:

A ja znalazłam swoje miejsce w Wohngemeinschaft .Mieszkam razem z piątką podopiecznych.Tzn każdy z nas ma swoją sypialnię z łazienką ale reszta mieszkania jest wspólna.Jest pani sprzatająca,jest pani która gotuje.Z piatki mieszkańców trójka jest zupełnie samodzielna ,niestety żeby tak całkiem różowo nie było dwóch ma mocno zaawansowaną demencję.Praca od 7 do 17 przez 14 czasami 15 dni w miesiącu,reszta wolna. I co najważniejsze ludzie z którymi pracuję są przesympatyczni.Do tego stopnia,że rzadko o 17 zrywam się do siebie,z reguły jest to bliżej północy:szydera: Ale to właśnie lubię.Ruch i ludzi wokół siebie.Tylko odległość z domu do pracy mnie męczy bo to prawie 840 km.Ale cóż nie można mieć wszystkiego.Jakoś te parę lat wytrzymam:)

@Joy :tak: a gdzie Ciebie nie lubili??? no gdzie? wszędzie jesteś ich słoneczkiem, dlatego ta praca jak najbardziej jest dla Ciebie, czas szybko leci ,Ty jesteś heppi , a to najważniejsze i najważniejsze aby zdróweczko było, :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@timon07 ja również pracuje na podobnych zasadach tylko jak na razie cały czas w tym samym miejscu. 

@Maria Jolanta to drugie świńskie słoneczko:hura:,co też zapindala i jest uradowana po pachy,,tak trzymać:tak: odważne dziewczynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Joy napisał:

@Blondi właśnie z tym zdróweczkiem dziś coś nie bardzo:szydera:Leczę się wszystkim co mi w ręcę wpada :szydera:

Dawaj do mnie, Wiesz ile nawiozłam z Pl,???? jak do mnie doszło,że tutaj w De to wszystko na receptę?  moje łapki też pomalutku dochodzą do siebie, ,,czego potrzebujesz? może:serce::serce::serce::wino::love::jabłko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Joy zawsze powtarzam, że zdrowie jest najważniejsze, bez zdrowia nic się nie liczy, człowiekowi nic się nie chce, jest taki do doopy na całej linni,,,,,bez życia i chęci do życia, ale się nie poddajemy i jazda do roboty, zapomniec i działać, mialam dzisiaj w warsztacie swoim porządek zrobić, jedno wielkie gooowno zrobiłam, no leń we mnie stąpił, taki na maxa, nawet mi się nie chce jego pogonic,,bo mi tak dobrze,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Joy napisał:

A ja znalazłam swoje miejsce w Wohngemeinschaft .Mieszkam razem z piątką podopiecznych.Tzn każdy z nas ma swoją sypialnię z łazienką ale reszta mieszkania jest wspólna.Jest pani sprzatająca,jest pani która gotuje.Z piatki mieszkańców trójka jest zupełnie samodzielna ,niestety żeby tak całkiem różowo nie było dwóch ma mocno zaawansowaną demencję.Praca od 7 do 17 przez 14 czasami 15 dni w miesiącu,reszta wolna. I co najważniejsze ludzie z którymi pracuję są przesympatyczni.Do tego stopnia,że rzadko o 17 zrywam się do siebie,z reguły jest to bliżej północy:szydera: Ale to właśnie lubię.Ruch i ludzi wokół siebie.Tylko odległość z domu do pracy mnie męczy bo to prawie 840 km.Ale cóż nie można mieć wszystkiego.Jakoś te parę lat wytrzymam:)

Potwierdzam...byłam, widziałam :oklaski: Fantastyczne miejsce, super warunki....no i wynagrodzenie rewelacyjne :oklaski: Taki system to jest to, co mnie najbardziej odpowiada :cześć3: Też aplikowałam do tego samego pracodawcy i jak los pozwoli, to od stycznia będę też tak pracować :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze się wylamac z ogolnej opinii,ze w heimie jest ciężko i zle.Widocznie dopisalo mi trochę szczęścia,bo nie narzekam,zaloga w pracy dobra,atmosfera także,nikt nikogo nie wykorzystuje.Zdecydowana przewaga tej pracy nad praca 24/7 jest komfort psychiczny.Koncze zmiane,koncze myslenie o pracy do następnej szychty,Wiadomo,ze swoje obowiązki wykonać trzeba,ale wszystko to można sobie ustawić.Ogolnie mowiac jestem zadowolony z miejsca gdzie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...