Skocz do zawartości

A praca w domach opieki ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obserwujac uwaznie oferty pracy dla opiekunow osob starszych w Internecie dostrzegam coraz wiecej ofert agencji

posredniczacych w zatrudnieniu w domach opieki, nierzadko blizej polskiej granicy.

Wymagania co do jezyka bardzo zmalaly w ostatnich latach, bo juz poszukuja osob z jedynie komunikatywnym niemieckim. Chodzi tu zawsz o prace 40 godzin tygodniowo, ale trzeba samodzielnie sie utrzymac i oplacic zakwaterowanie, czesto koszt 300euro.

Nie reklamuje tu zadnej firmy, ale niektore ladnie zapraszaja do wspolpracy:

             Firma rekrutacyjna XXXXXXX tworzy nową jakość na rynku pracy. Łączymy polskich pracowników z najlepszymi przedsiębiorstwami w Europie Zachodniej, dając możliwość wysokich zarobków, rozwoju zawodowego i pracy w międzynarodowym środowisku. Zespół XXXXX tworzą doświadczeni w rekrutacjach dla różnych branż konsultanci, znający specyfikę zarówno polskiego rynku pracy jak i wymagań zagranicznych partnerów. Dla nas najsilniejszym ogniwem jesteś Ty.

         Moze ktos ma jakies doswiadczenie w tym zakresie?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmuje sie reklama jakichkolwiek agencji czy form pracy, ale mysle, ze warto nam wiedziec

co oferuje nam niemiecki rynek pracy. Agencji wysylajacych do domow opieki jest coraz wiecej i warunki niezle chyba oferuja, wymagaja mniej niz przed trzema laty:

  • wykształcenie kierunkowe - ukończona szkoła lub kurs opiekuna osób starszych w wymiarze minimum 200h - warunek konieczny! ( taki kursik da sie w Polsce kupic za gora 700zl z niemieckim certyfiaktem- dopisek Serenity)
  • minimum 2 lata udokumentowanego doświadczenia w pracy na stanowisku opiekuna osób starszych
  • komunikatywna  znajomość języka niemieckiego
  • Życzliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka

Oferujemy:

  • Stałą i legalną pracę w oparciu o niemieckie przepisy prawa pracy
  • 1800 Euro brutto/miesięcznie - wynagrodzenie w oparciu o umowę o pracę bezpośrednio z niemieckim pracodawcą (ok 40 godzin tygodniowo)
  • dodatki za pracę w nocy, niedziele i święta
  • zakwaterowanie w czteropokojowym mieszkaniu - 300€/miesięcznie
  • Bogaty pakiet socjalny
  • 24 dni płatnego urlopu rocznie
  • możliwośc rozwoju zawodowego i podwyższenia kwalifikacji
  • Pomoc i wsparcie agencji na każdym etapie zatrudnienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to też ciężki kawałek chleba.Jest dom opieki ,gdzie od 6 godz. rano , musisz całą salę umyć -mówię o myciu PDP i wszystkich wyszykować na śniadanie itd,są tacy co nie wstają i wszystkie czynności w łóżku, przenoszenie i podnoszenie ,mam bardzo bliską koleżankę pracującą w jednym z domu opieki i jak się nasłucham jej ,ile ma roboty  przy chorych ,niektórzy jeszcze agresywni i trzeba uważac aby w głowę nie dostać ,to uważam ,że wolę jednak zostać przy pracy opiekunki jak jest teraz .

Mimo wszystko wyjeżdzamy na miesiąc czy dwa miesiące i wiemy ,że nawet w razie co, to w każdej chwili możemy zjechac ,mamy taki luz psychiczny,wiemy ,że nie jesteśmi uwiązani na zawsze z tym domem czy z tą pracą.Natomiast w takim domu opieki ,musimy się liczyć ,że nad nami będzie jakaś pani  dyrektor ,czy pani przełożona i będzie z nas wyciskać ostatnie soki aby plan wyrobić .,zjechac można jak będzie urlop i pracy w takim miejscu po kokardę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Blondi napisał:

Jest to też ciężki kawałek chleba.Jest dom opieki ,gdzie od 6 godz. rano , musisz całą salę umyć -mówię o myciu PDP i wszystkich wyszykować na śniadanie itd,są tacy co nie wstają i wszystkie czynności w łóżku, przenoszenie i podnoszenie ,mam bardzo bliską koleżankę pracującą w jednym z domu opieki i jak się nasłucham jej ,ile ma roboty  przy chorych ,niektórzy jeszcze agresywni i trzeba uważac aby w głowę nie dostać ,to uważam ,że wolę jednak zostać przy pracy opiekunki jak jest teraz .

Mimo wszystko wyjeżdzamy na miesiąc czy dwa miesiące i wiemy ,że nawet w razie co, to w każdej chwili możemy zjechac ,mamy taki luz psychiczny,wiemy ,że nie jesteśmi uwiązani na zawsze z tym domem czy z tą pracą.Natomiast w takim domu opieki ,musimy się liczyć ,że nad nami będzie jakaś pani  dyrektor ,czy pani przełożona i będzie z nas wyciskać ostatnie soki aby plan wyrobić .,zjechac można jak będzie urlop i pracy w takim miejscu po kokardę.

Nie pracowalam jeszcze w domu opieki, ale w ubieglym roku mialam okazje przyjrzec sie tej pracy z bliska.

Moja PDP doczekala sie miejsca w takim domu blisko jej rodziny i zadecydowano, ze ja  pozostane w jej domu przez kolejne 3 tygodnie, bo i tak musieli oplacac dalej umowe z agencja. Siedzialam wiec sama  i odwiedzalam moja PDP codziennie w jej nowym miejscu. Bardzo mnie wszystko ciekawilo.

             Dom opieki byl zwyczajny, zaden luksusowy. Pracownicy nie biegali z wywieszonym jezykiem.  Nie robili wrazenia zastraszonych i wycisnietych, a to akurat potrafie bardzo dobrze  ocenic po latach pracy w Polsce. Robili swoje i tylko swoje.  No wlasnie, staruszkowie robili wrazenie ... troche porzuconych, ale absolutnie nikt nie byl agresywny, to zalatwialy to  juz z gory leki. Nawet mojej staruszce zaserwowano sporo na dzien dobry, choc dotychczas nic ale to nic na uspokojenie nie brala i wyraznej potrzeby nie bylo, i do tego domu przyjechala zupelnie pogodzona z losem, ale i jej dawano tam  na uspokojenie. Przypuszczalnie z   tego tez powodu  wiekszosc pensjonariuszy w tym domu lezala w lozkach., ale zaklad byl wyposazony w liczne podnosniki.Niestety, tylu lezacych stwarzalo  dosyc smutna i przygnebiajaca  atmosfere, ktora udzielala sie  pozostalym staruszkom. Mialam jednak  okazje rozmawiac z pracownikami i przewodniczaca rady tych staruszkow i przyznam, ze ogolem odnioslam dobre wrazenie. Chodzilam tam przez 3 tygodnie srednio po 3 godziny dziennie.

            Jesli znajde cos na 3 miesiace plus dwa miesiace urlopu beplatnego to pewnie sprobuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serenity, no wlasnie... tak, jak piszesz... Ja mam tu we Wiedniu przyjaciela, ktory razem z zona pracowal kilka lat jako opiekun w Caritasie, polegalo to na tym, ze dostawal kilku podopiecznych w domach i mial ich codziennie odwiedzac i im pomagac... zajmowalo m to raptem, jak sie dobrze uwinal i nie bawil w dłuuugasne dysputy z pdp cos okolo 6-ciu godzin,kasa duza,  bo 2400 euro brutto, ale to nie wszytsko, bo nie wiem jak w Niemczech, ale tu, w pracy na umowe jest jeszcze wypalcana w marcu 13 pensja, 14 pensja  wyplacana w listopadzie, Urlaubsgeld w wysokosci 70% pensji wyplacany poczatkiem lipca, no i Weihnachtsgeld wyplacany przed Bozym Narodzeniem i 24 dni platnego urlopu... wiec naprawde fajna kasa.... no i praca pewna, jak sie jedzie do kogos to nie ma sie nad soba szefa, tylko jest sie samemu z pdp... Bylam w Caritas Erzdiezesie Wien, o to oni tak fajnie placa i dowiedzialam sie, ze wymog jest tylko jeden: papierek o ukonczeniu kursu opiekuna na minimum 200h, obojetnie w jakim kraju robiony, no oczywiscie musi byc kraj unijny, no i komunikativ Deutsch, no ale to logiczne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś wieczorem napisze do centrum w Bonn. Zastanawiałam się też czy jest jakiś program pomagający wdrążyć się w zawód. Teraz w DE jest program dla osobw18-27lat Mobi jobs.eu. Ja mam więcej, ale coś obiło mi się, że po 27 roku życia również mogą organizować takie programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prywatnych stelach ogarnąc można wszystko ,gorzej jest pracować w domach opieki i to w domach takich jak babcia czy dziadek ma ponad 90 lat i potrzebuje opieki całodobowej i nocnej,,,i jeszcze są schorowani na maxa,,,mam koleżankę co pracuje w takim domu opieki i wiecie co? jak mi opowiada to ja nie wyobrażam sobie takiej harówy,ma 6 -8 do umycia codziennie a są leżący,a potem nakarmic a potem przewrócic a potem inne prace -wraca zmęczona niesamowicie ,,ale pracuje bo musi dotrwac do emerytury ,,,ciężki kawałek chleba ,,,

 adamos  bardzo dobrze pisze ,,trzeba trafić na dobry personel " i to prawda -jak trafi się na suki to przepadł w butach,,,będą każdego goniły jak psa,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi Jasne, że można trafić na fatalny dom opieki, ale to trzeba najpierw sprawdzić Śamej! Nie wolno rezygnować na wstępie i zakładać sobie, że musi być krytycznie. Jeśli ktoś ma ku temu warunki to niech próbuje ! Wrócić do 24 to zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Serenity napisał:

@Blondi Jasne, że można trafić na fatalny dom opieki, ale to trzeba najpierw sprawdzić Śamej! Nie wolno rezygnować na wstępie i zakładać sobie, że musi być krytycznie. Jeśli ktoś ma ku temu warunki to niech próbuje ! Wrócić do 24 to zawsze można.

rzecz jasna masz racje ,od generalizowania jestem daleki ,są różne sytuacje ,jak i na stelach ,można wejsc do takiego domu starców i porozmawiać  i to nie tylko z jedną osobą a z kilkoma i w tedy mamy obraz jaka jest sytuacja w danym domu opieki---dlatego napisałem wcześniej  -powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ale myślę, że temat się rozwinie i właśnie takiej pracy będzie coraz więcej.

     Dziś znalazłam na indeed firmę,

     która dorzuca nawet zakwaterowanie na swój koszt.

     Gdyby tak można było na 3 miesiące

to nie wiem czy bym nie zaczęła myśleć.

     

NIEMIECKA AGENCJA PRACY ZATRUDNI PERSONEL POMOCNICZY ( OPIEKUNÓW DO OSÓB STARSZYCH)
ZATRUDNIENIE W NIEMIECKICH DOMACH OPIEKI,SZPITALACH , KLINIKACH
PRACA W SYSTEMIE 3 ZMIANOWYM DODATEK ZA PRACE NA 2 i 3 ZMIANE I DNI SWIĄTECZNE
25% 50% 100%
PRACA W LANDACH BADEN WURTERBERGIA,BAYERN, HESJA

WYNAGRODZENIE:
STAWKA 10,50 EURO/GODZ. BRUTTO
+ 10,00 EURO NETTO DIETA ZA KAZDY DZIEN PRACY

ZADANIA:
KOMPLEKSOWA OPIEKA OSOBY STARSZEJ
OPIEKA NAD CHORYM SCISLE W/G ZALECEŃ LEKARZA
WSPARCIE PRZY REHABILITACJI
POMAGANIE I WSPIERANIE LUDZI STARSZYCH W CODZIENNYCH CZYNNOŚCIACH

WYMAGANIA REKRUTACYJNE:
UKOŃCZONA ROCZNA SZKOŁA W KIERUNKU PERSONEL POMOCNICZY /OPIEKUN OSÓB STARSZYCH
LUB
KILKULETNIE DOSWIADCZENIE W OPIECE
REFERENCJE ( PRIO)
ZNAJOMOŚĆ JĘZ. NIEMIECKIEGO KOMUNIKATYWNIE W MOWIE

DOJAZD DO NIEMIEC OPLACA FIRMA
ZAKWATEROWANIE OPŁACA FIRMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz mężczyzn to tam zawsze brakuje. Nie patrz na swój język, bo między ludźmi przy konkretnych zadaniach szybciej załapiesz niż siedząc tylko ze staruszkiem. Chcesz to aplikuj zaraz. Zrezygnować zawsze można.

       Jedno co, to tak słychać, że w domach opieki to jeszcze bardziej kombinują, żeby na czarno niż agencje...ponoć....

Ale to już lepiej samemu sprawdzić. 

Mnie to ostatnio wytłumaczono,

że po co opiekunowi emerytura ?

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak okropnie krzyczą w postach duże litery:(...brrrr. Ogłoszenie nie brzmi dobrze, nie ma podstawowych informacji na temat wynagrodzenia miesięcznego, po odjęciu opłat za mieszkanie, za dojazd, jak widzę tylko w jedną stronę??!!!

Wygląda na pracę typu: pracownik do obsługi wszystkich oddziałów i wszystkich pacjentów, czyli pracę niewolniczą, zamiast plantacji jest dom opieki:|. Poza tym ktokolwiek z nas szuka takiej pracy, to zawsze można znaleźć czas, bo przebywamy bardzo często w Niemczech i zapytać w niejednym heimie, bez hien-pośredników.

Zamieszczam kolejne informacje z innego forum, bo warto przeczytać:

http://www.opiekunki-forum.pl/t3250-praca-jako-opiekun-medyczny-w-niemieckich-domach-opieki-nie-prywatnie.html

Wydaje się, że bardziej do przyjęcia i trochę podobna do naszej jest praca w Ambulanter Pflegedienst.

"Der ambulante Pflegedienst unterstützt Pflegebedürftige und ihre Angehörigen bei der Pflege und Betreuung zu Hause. Die Mitarbeiterinnen und Mitarbeiter des Pflegedienstes kommen zu den Betroffenen nach Hause und helfen fach­ und sachkundig bei der täglichen Pflege, hauswirtschaftlichen Versorgung und häuslichen Betreuung".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Serenity napisał:

ale myślę, że temat się rozwinie i właśnie takiej pracy będzie coraz więcej.

     Dziś znalazłam na indeed firmę,

     która dorzuca nawet zakwaterowanie na swój koszt.

     Gdyby tak można było na 3 miesiące

to nie wiem czy bym nie zaczęła myśleć.

     

NIEMIECKA AGENCJA PRACY ZATRUDNI PERSONEL POMOCNICZY ( OPIEKUNÓW DO OSÓB STARSZYCH)
ZATRUDNIENIE W NIEMIECKICH DOMACH OPIEKI,SZPITALACH , KLINIKACH
PRACA W SYSTEMIE 3 ZMIANOWYM DODATEK ZA PRACE NA 2 i 3 ZMIANE I DNI SWIĄTECZNE
25% 50% 100%
PRACA W LANDACH BADEN WURTERBERGIA,BAYERN, HESJA

WYNAGRODZENIE:
STAWKA 10,50 EURO/GODZ. BRUTTO
+ 10,00 EURO NETTO DIETA ZA KAZDY DZIEN PRACY

ZADANIA:
KOMPLEKSOWA OPIEKA OSOBY STARSZEJ
OPIEKA NAD CHORYM SCISLE W/G ZALECEŃ LEKARZA
WSPARCIE PRZY REHABILITACJI
POMAGANIE I WSPIERANIE LUDZI STARSZYCH W CODZIENNYCH CZYNNOŚCIACH

WYMAGANIA REKRUTACYJNE:
UKOŃCZONA ROCZNA SZKOŁA W KIERUNKU PERSONEL POMOCNICZY /OPIEKUN OSÓB STARSZYCH
LUB
KILKULETNIE DOSWIADCZENIE W OPIECE
REFERENCJE ( PRIO)
ZNAJOMOŚĆ JĘZ. NIEMIECKIEGO KOMUNIKATYWNIE W MOWIE

DOJAZD DO NIEMIEC OPLACA FIRMA
ZAKWATEROWANIE OPŁACA FIRMA

jaka firma to organizuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Serenity napisał:

@Łukasz mężczyzn to tam zawsze brakuje. Nie patrz na swój język, bo między ludźmi przy konkretnych zadaniach szybciej załapiesz niż siedząc tylko ze staruszkiem. Chcesz to aplikuj zaraz. Zrezygnować zawsze można.

       Jedno co, to tak słychać, że w domach opieki to jeszcze bardziej kombinują, żeby na czarno niż agencje...ponoć....

Ale to już lepiej samemu sprawdzić. 

Mnie to ostatnio wytłumaczono,

że po co opiekunowi emerytura ?najomosc

Powodzenia !

E...tam na czarno , pierwsze slysze.  Wymagaja  ukonczonej szkoly jako opiekun lub doswiadczenia popartego referencjami , komunikatywnej znajomosci niemieckiego , zeby potem zatrudnic na czarno . Praca jako personel pomocniczy lekka nie jest na pewno, ale  jest to bardziej legalne zatrudnienie niz umowa zlecenie dla domowej opiekunki 24h.

41 minut temu, Florcia napisał:

Jak okropnie krzyczą w postach duże litery:(...brrrr. Ogłoszenie nie brzmi dobrze, nie ma podstawowych informacji na temat wynagrodzenia miesięcznego, po odjęciu opłat za mieszkanie, za dojazd, jak widzę tylko w jedną stronę??!!!

Wygląda na pracę typu: pracownik do obsługi wszystkich oddziałów i wszystkich pacjentów, czyli pracę niewolniczą, zamiast plantacji jest dom opieki:|. Poza tym ktokolwiek z nas szuka takiej pracy, to zawsze można znaleźć czas, bo przebywamy bardzo często w Niemczech i zapytać w niejednym heimie, bez hien-pośredników.

Zamieszczam kolejne informacje z innego forum, bo warto przeczytać:

http://www.opiekunki-forum.pl/t3250-praca-jako-opiekun-medyczny-w-niemieckich-domach-opieki-nie-prywatnie.html

Wydaje się, że bardziej do przyjęcia i trochę podobna do naszej jest praca w Ambulanter Pflegedienst.

"Der ambulante Pflegedienst unterstützt Pflegebedürftige und ihre Angehörigen bei der Pflege und Betreuung zu Hause. Die Mitarbeiterinnen und Mitarbeiter des Pflegedienstes kommen zu den Betroffenen nach Hause und helfen fach­ und sachkundig bei der täglichen Pflege, hauswirtschaftlichen Versorgung und häuslichen Betreuung".

 

Przeciez pisza jaka jest stawka dziennie, praca w systemie 3 -zmianowym , pewnie normalnie 40 godz.tygodniowo, jak wyjdzie wiecej to wiecej zaplaca, nie  pisze ile po odjeciu oplat za mieszkanie , bo zakwaterowanie oplaca firma . Praca tam jest na pewno ciezka, ale 8 godz i wolne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 przeważnie potrącają za zakwaterowanie, ale tu w tym omawianym ogłoszeniu jakieś oferują na swój koszt, czyli spory dodatek. Stawka mnie nie wydaje się niska i są dodatki za drugą, trzecią zmianę i za święta 100% to bardzo dobrze.

@emma ogłoszenie jest z indeed, skopiowałam dokładnie tekst, dalej podają nr telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Serenity napisał:

@LENA_57 przeważnie potrącają za zakwaterowanie, ale tu w tym omawianym ogłoszeniu jakieś oferują na swój koszt, czyli spory dodatek. Stawka mnie nie wydaje się niska i są dodatki za drugą, trzecią zmianę i za święta 100% to bardzo dobrze.

@emma ogłoszenie jest z indeed, skopiowałam dokładnie tekst, dalej podają nr telefonu.

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Barrakuda napisał:

pewnie normalnie 40 godz.tygodniowo, jak wyjdzie wiecej to wiecej zaplaca

Barrakuda, myślę, że ani pewnie ani normalnie:(. Pewne to byłoby, gdyby w ogłoszeniu były zawarte pełne informacje a normalnie, to wtedy, kiedy są one jasne i przejrzyste jak każda klarowna oferta pracy. Tutaj jest tyle informacji, jak w ogłoszeniu przy zbiorach owoców sezonowych:płacz: a praca jest ciężka lub bardzo ciężka.

Słyszałam o wynagrodzeniu od 800-1400 euro, z tego "firma" zabierze za zakwaterowanie, nie wiadomo ile i w jakich warunkach:cool: a reszta jest dla Ciebie?!

13 godzin temu, LENA_57 napisał:

38,5 godz. tygodniowo.  Za zakwaterowanie potracaja z wynagrodzenia, za energie, zuzycie wody itp. Stawka 10,5 euro brutto za godzine jest dosc niska. Poza tym tacy pracownicy sa czesto przerzucani do roznych heimow w zaleznosci od potrzeb. 

Lena_57, tak właśnie jest i dużo czasu traci się na dojazdy do innych heimów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Florcia napisał:

Barrakuda, myślę, że ani pewnie ani normalnie:(. Pewne to byłoby, gdyby w ogłoszeniu były zawarte pełne informacje a normalnie, to wtedy, kiedy są one jasne i przejrzyste jak każda klarowna oferta pracy. Tutaj jest tyle informacji, jak w ogłoszeniu przy zbiorach owoców sezonowych:płacz: a praca jest ciężka lub bardzo ciężka.

Słyszałam o wynagrodzeniu od 800-1400 euro, z tego "firma" zabierze za zakwaterowanie, nie wiadomo ile i w jakich warunkach:cool: a reszta jest dla Ciebie?!

Lena_57, tak właśnie jest i dużo czasu traci się na dojazdy do innych heimów.

Florcia , w ogloszeniu pisze wyraznie , ze firma oplaca zakwaterowanie ,  nie ma nic o potraceniu  z wynagrodzenia pracownika  , nie ma co tez gdybac , ze trzeba na koszt wlasny jezdzic do innych heimow. jesli sie nie wie na pewno Jesli firma czesc wynagrodzenia  zabiera na oplaty o tym tez informuja, jest ogloszenie wyzej z 8 lutego zamieszczone przez Serenity,  w ktorym informuja , ze mieszkanie kosztuje 300 eu miesiecznie.  Warunki zatrudnienia w poszczegolnych heimach sa rozne. Znam  dziewczyne , kiedys pracowala jako opiekunka domowa 24 przez polska agencje . Postanowila  jednak przynajmniej na jakis czas przeniesc sie do Niemiec  i tam pracowac . Skonczyla pomaturalne studium  opiekun osob starszych, miala 2 -letni staz jako opiekunka, niemiecki komunikatywny. Sama znalazla w internecie Heim, gdzie ma Unterkunft kostenlos- czyli zakwaterowanie za darmo ,  na to szczegolnie zwracala uwage i ma tak w umowie. Ma tez zwrot za bilety do Polski, chyba raz w miesiacu, pracuje i jest zadowolona, nie kazdy chce siedziec , mieszkac 24h ze starym czlowiekiem, tym bardziej jesli ma plan zwiazany z dluzszym pobytem w  Niemczech . Sa ogloszenia w internecie , w czasopismach dla pielegniarek  , nawet widzialam  w szpitalu na tablicy ogloszen , gdzie proponuja wyjazd do Niemiec do pracy w szpitalach czy domach opieki i tez warunki, sie roznia ,w jednych jest zakwaterowanie za darmo, albo doplata do czynszu , inne potracaja, sa tez diety za kazdy dzien. Jesli chodzi o  ograniczenia wiekowe to prawda,  tam gdzie pracuje kolezanka to max  50 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...