Skocz do zawartości

"Oszczedna" zmienniczka...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Było nowe miejsce, ja jako pierwsza, podopieczna na chodzie, piekne mieszkanie, apartament w parku, kurort Bawaria.

Wymarzone, pracowałam prawie trzy miesiące. Świetny dojazd. Przyjechała zmienniczka, była cztery tygodnie.

Wróciłam, podopieczna odmieniona. Wydawałam na życie 100 ojro, dzisiaj usłyszałam, że zmienniczka wydawała 30 ojro .

Szok. rozmawiałam z agencją mają interweniować. Jakoś straciłam serce do tej podopiecznej. Poproszę o inne zlecenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hexa napisał:

Było nowe miejsce, ja jako pierwsza, podopieczna na chodzie, piekne mieszkanie, apartament w parku, kurort Bawaria.

Wymarzone, pracowałam prawie trzy miesiące. Świetny dojazd. Przyjechała zmienniczka, była cztery tygodnie.

Wróciłam, podopieczna odmieniona. Wydawałam na życie 100 ojro, dzisiaj usłyszałam, że zmienniczka wydawała 30 ojro .

Szok. rozmawiałam z agencją mają interweniować. Jakoś straciłam serce do tej podopiecznej. Poproszę o inne zlecenie.

 

:( dałabym ikonkę z rozłożonymi  z bezradności rękami  ale nie ma takiej ikonki ,która by to zobrazowała @Heksa a dlaczego ta zmienniczka tak mało na "życie" potrzebowała? pytałaś ją czy oszczędzała czy po prostu tyle jej wystarczało?Może ona taka "gospodarna "jest ?:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie na adresach na zakupy tygodniowo dostawałem. Na jednym jak miałem 70€ to było optymalnie. Na innym dostawałem 50€ i trzeba było porządnie kombinować. Było to za mało. Robiłem wtedy zakupy głównie w Aldi bo z takimi pieniędzmi o Edece nie było mowy. Teraz dostaje najwięcej jak dotąd, 100€, starcza na wszystko. 

Ale właśnie to jest częsty problem na sztelach, jak jeden opiekun wydaje mniej niż drugi.  Nie należy za wszelką cenę oszczędzać na sztelach.
  Raz jeden zmiennik miał do mnie delikatnie pretensje po tym jak po zamianie rodzina zwróciła mu uwagę: "Wiesz, Michał trochę mniej wydawał". Ale wcale nie oszczędzałem jakoś, wydawałem tyle co potrzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, INEZ napisał:

:( dałabym ikonkę z rozłożonymi  z bezradności rękami  ale nie ma takiej ikonki ,która by to zobrazowała @Heksa a dlaczego ta zmienniczka tak mało na "życie" potrzebowała? pytałaś ją czy oszczędzała czy po prostu tyle jej wystarczało?Może ona taka "gospodarna "jest ?:oops:

Chyba chciała sie wykazać. Ja zostawiłam jej pełną lodówkę żarcia w zamrażarce  pięć obiadów. Wystarczyło. Mój błąd. Okien nie mogła umyć, bo ma chore ręce, do sklepu też nie chodziła , bo daleko. Podopieczna jeżdziła taksówką na zakupy. Chyba tak nalezy postępować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Michał845 napisał:

Różnie na adresach na zakupy tygodniowo dostawałem. Na jednym jak miałem 70€ to było optymalnie. Na innym dostawałem 50€ i trzeba było porządnie kombinować. Było to za mało. Robiłem wtedy zakupy głównie w Aldi bo z takimi pieniędzmi o Edece nie było mowy. Teraz dostaje najwięcej jak dotąd, 100€, starcza na wszystko. 

Ale właśnie to jest częsty problem na sztelach, jak jeden opiekun wydaje mniej niż drugi.  Nie należy za wszelką cenę oszczędzać na sztelach.
  Raz jeden zmiennik miał do mnie delikatnie pretensje po tym jak po zamianie rodzina zwróciła mu uwagę: "Wiesz, Michał trochę mniej wydawał". Ale wcale nie oszczędzałem jakoś, wydawałem tyle co potrzeba. 

Ja tam jestem oszczędna aż do "bólu " wydaje ile dają i "staram się oszczędzać " nigdy nie sugeruje się tym ile wydawał zmiennik i prawdę mówiąc mnie to nie interesuje .Ja to ja no i co na to poradzę,że ja mam różne zachcianki .100 euro na tydzień to już jest dobrze ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Michał845 napisał:

Różnie na adresach na zakupy tygodniowo dostawałem. Na jednym jak miałem 70€ to było optymalnie. Na innym dostawałem 50€ i trzeba było porządnie kombinować. Było to za mało. Robiłem wtedy zakupy głównie w Aldi bo z takimi pieniędzmi o Edece nie było mowy. Teraz dostaje najwięcej jak dotąd, 100€, starcza na wszystko. 

Ale właśnie to jest częsty problem na sztelach, jak jeden opiekun wydaje mniej niż drugi.  Nie należy za wszelką cenę oszczędzać na sztelach.
  Raz jeden zmiennik miał do mnie delikatnie pretensje po tym jak po zamianie rodzina zwróciła mu uwagę: "Wiesz, Michał trochę mniej wydawał". Ale wcale nie oszczędzałem jakoś, wydawałem tyle co potrzeba. 

Mówiłam ile wydawałam, nie mam zamiaru jej "przebić" agencja zna sytuację, najwyżej zjadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, INEZ napisał:

Ja tam jestem oszczędna aż do "bólu " wydaje ile dają i "staram się oszczędzać " nigdy nie sugeruje się tym ile wydawał zmiennik i prawdę mówiąc mnie to nie interesuje .Ja to ja no i co na to poradzę,że ja mam różne zachcianki .100 euro na tydzień to już jest dobrze ,

No dla rodziny 30 ojro jest jeszcze lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hexa napisał:

Chyba chciała sie wykazać. Ja zostawiłam jej pełną lodówkę żarcia w zamrażarce  pięć obiadów. Wystarczyło. Mój błąd. Okien nie mogła umyć, bo ma chore ręce, do sklepu też nie chodziła , bo daleko. Podopieczna jeżdziła taksówką na zakupy. Chyba tak nalezy postępować.

"To był Twój błąd....." no i nie dziw się,że wyszło tak jak wyszło .Z miejsca nie rezygnuj z tego powodu i na następny raz nic nie zostawiaj bo przecież to logiczne ,że żeby zrobić komuś zapasy na 2 tygodnie musiałaś więcej wydać od zmienniczki ,która na dodatek przyjechała tylko na miesiąc .Waszych wydatków nie można porównywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Pewnie tak .Jak rodzina chce zaoszczędzić to niech zacznie od siebie :haha:

 

1 minutę temu, INEZ napisał:

Pewnie tak .Jak rodzina chce zaoszczędzić to niech zacznie od siebie :haha:

 

2 minuty temu, INEZ napisał:

"To był Twój błąd....." no i nie dziw się,że wyszło tak jak wyszło .Z miejsca nie rezygnuj z tego powodu i na następny raz nic nie zostawiaj bo przecież to logiczne ,że żeby zrobić komuś zapasy na 2 tygodnie musiałaś więcej wydać od zmienniczki ,która na dodatek przyjechała tylko na miesiąc .Waszych wydatków nie można porównywać :)

Ja tam sie nie przejmuje, jest dużo pracy,

Z ostatniej chwili, podopieczna mnie blatuje, zaprosiła na lampke wina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Hexa napisał:

 

 

Ja tam sie nie przejmuje, jest dużo pracy,

Z ostatniej chwili, podopieczna mnie blatuje, zaprosiła na lampke wina :)

A widzisz "rozrzutnico" jedna podopiecznej to wcale nie przeszkadza  :wino:niech Ci ta lampka będzie na zdrowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hexa napisał:

Było nowe miejsce, ja jako pierwsza, podopieczna na chodzie, piekne mieszkanie, apartament w parku, kurort Bawaria.

Wymarzone, pracowałam prawie trzy miesiące. Świetny dojazd. Przyjechała zmienniczka, była cztery tygodnie.

Wróciłam, podopieczna odmieniona. Wydawałam na życie 100 ojro, dzisiaj usłyszałam, że zmienniczka wydawała 30 ojro .

Szok. rozmawiałam z agencją mają interweniować. Jakoś straciłam serce do tej podopiecznej. Poproszę o inne zlecenie.

 

Miałam podobnie. Przyjechałam po zmienniczce, która wydawała 50 ojro na dwie osoby, na 10 dni. Oczywiście zadzwoniłam do firmy i jakoś bez większych problemów kasy dostałam więcej. No ale czego to ja się nie nasłuchałam od tej zmienniczki, jak to babcia mało je, nic jej nie smakuje, wróble więcej wydziobuja etc. A co sie okazało? Babcia jadła mało bo nie było co. A jak było to nie to co ona lubi:szydera:Ale przyznam,ze podopieczna ani razu mi nie rzuciła tekstem pt. Zmienniczka wydawała mniej. Za to bratanica babci a i owszem. Odpowiedziałam,ze mnie nie interesuje ile wydawała poprzedniczka, jesli o mnie chodzi to może i trawę wygryzać sprzed domu, ale ja potrzebuje normalne zarcie, które mam zagwarantowane umową. I cisza. Raz jeszcze gdy przeglądała rachunek, zobaczyła winogrona. Skomentowała to tak: Oooo, ale ciocia nie lubi. Na co odpowiedziałam: Ale ja lubię. Z wyraźną kropką na końcu zdania. I temat zdechł. 

Pozwolę sobie skomentowac jednak zachowanie takich pań. Jest to karygodne! Ja rozumiem,że jedni jedzą dużo a inni mało, jedni jedzą drogo inni tanio, ale na litość boską, dlaczego aż taka skrajność? Czy to nieumiejętność gotowania ma na to wpływ, czy też wchodzenie w tyłek? W każdym razie jedno i drugie to jakaś zenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fioletowa.mysz napisał:

 

[...]Czy to nieumiejętność gotowania ma na to wpływ, czy też wchodzenie w tyłek? W każdym razie jedno i drugie to jakaś zenada.

Niestety, bardzo łatwo popsuć dobrą sztelę. Dzisiaj się dowiedziałam, że zmienniczka nie używa zmywarki, kolejny "plus", pozorny. Wieczorem tłumaczyłam podopiecznej, że więcej wody zużywa się przy ręcznym myciu, chyba że resztki strzepuje się i wyciera na sucho:trele:

Wiem, że juz nie bedzie tak fajnie jak było, szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, INEZ napisał:

:dobrze: bez "najwyżej zjadę" bo stawiam na to ,że nie będzie takiej potrzeby :)

Zobaczymy, ale u mnie jest krótka piłka i tyle.

Wole podopiecznych facetów. Miałam propozycję "samotny, okoloce koblencji, dom, ogródek, pieseł, autko do dyspozycji, to wzioł się i połamał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hexa napisał:

Niestety, bardzo łatwo popsuć dobrą sztelę. Dzisiaj się dowiedziałam, że zmienniczka nie używa zmywarki, kolejny "plus", pozorny. Wieczorem tłumaczyłam podopiecznej, że więcej wody zużywa się przy ręcznym myciu, chyba że resztki strzepuje się i wyciera na sucho:trele:

Wiem, że juz nie bedzie tak fajnie jak było, szkoda.

No tak to nieraz bywa. Szkoda fajnego miejsca tylko. Ale za kilka dni się wyprostuje. Babka zapomni o zmienniczce i wszystko wróci na stare tory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Jak mi ktoś mówi że zmienniczka to czy tamto to odpowiadam że jestem Maria a nie X czy Y. Oczywiście tylko w tych sytuacjach gdy uważam że coś jest albo bez sensu albo nie do przyjęcia.

Masz rację, w zasadzie też tak prowadze rozmowe.Powiedziałam podopiecznej, nie ma problemu, niech przyjedzie zmienniczka, ja pojade na inne zlecenie. No to winko, na zgode.Kilka  lat nauczyło mnie jednego, Niemiec, który sie uśmiecha nie ma czystych intencji.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

No tak to nieraz bywa. Szkoda fajnego miejsca tylko. Ale za kilka dni się wyprostuje. Babka zapomni o zmienniczce i wszystko wróci na stare tory.

Fakt, coraz częściej zapomina. Najgorsze są kolezanki, które wpadają, ona się skarży, że tak drogo, a one jej wtórują i podpuszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Hexa napisał:

Fakt, coraz częściej zapomina. Najgorsze są kolezanki, które wpadają, ona się skarży, że tak drogo, a one jej wtórują i podpuszczają.

Łeee. Wpuszczaj jednym uchem a drugim wypuszczaj. A jak jej nie stać na opiekunke to zawsze może do heimu iść. Będzie miała taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...