Skocz do zawartości

Jak wybrać agencję, jakie pytania zadawać?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Jest tak piękną , rasową kobietą , że choćby miesiąc ktoś te pajęczyny karczował to i tak nie będzie żałował ....normalnie jak dziewica....... z odzysku :szydera:

@Jessica1979  wcześnie zaczęła to i slowo dziewica jest jej obce....szkoda zachodu :grzmotnąć:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gosia54 napisał:

Pytanie jak jest z ubezpieczeniem??wracam do Polski ze zlecenia jestem ubezpieczona ,trzeba prywatnie sie ubezpieczyć czy firma opłaca składki???

 

8 godzin temu, geronimo napisał:

Zalezy od firmy i rodzaju umowy

Tak jak napisał @geronimo. Jest jeszcze możliwość "wciągnięcia", na czas pobytu w domu, na ubezpieczenie przez członka rodziny...męża lub dzieci. Jeśli zatrudniona jesteś na tzw "warunkach niemieckich", to w PL nie masz ubezpieczenia i taki "dopis" do rodziny jest jak najbardziej korzystny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krista napisał:

Rodzina może przy swoim ubezpieczeniu społecznym ubezpieczyć członka rodziny tylko jako ubezpieczenie zdrowotne (do korzystania z nfz) ale nie wiemy o jakie ubezp. ci chodzi@Gosia54 ?

Mniemam, że o zdrowotne chodzi. O ubezpieczeniu na życie płaconym przez agenturki nie słyszałam, może są takie, ale mnie  w każdym razie nie dane było się "załapać" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gosia54 napisał:

Pytanie jak jest z ubezpieczeniem??wracam do Polski ze zlecenia jestem ubezpieczona ,trzeba prywatnie sie ubezpieczyć czy firma opłaca składki???

Ja mam umowę na rok. W czasie gdy jestem na zleceniu mam opłacane składki od kwoty xx. Jak jestem w domu i nie pracuję to mam nadal opłacane składki a więc jestem ubezpieczona ale składki są od kwoty symbolicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gosia54 napisał:

Pytanie jak jest z ubezpieczeniem??wracam do Polski ze zlecenia jestem ubezpieczona ,trzeba prywatnie sie ubezpieczyć czy firma opłaca składki???

Nawet, jeśli masz umowę tylko na czas zlecenia, to przez 30 dni od wygaśnięcia tejże umowy jeszcze jesteś ubezpieczona, możesz w tym czasie normalnie korzystać z opieki zdrowotnej--wizyty u lekarza, zabiegi itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gosia54 napisał:

 I Z tego co dziś się dowiedziałam to mam ubezpieczenie zdrowotne do rozwiązania umowy ,umowa jest Polska jak jestem w Niemczech to mam dodatkowe ubz.rentowe-wypadkowe i zdrowotne składki są odprowadzane w Polsce.

Więc ,jak napisała Basia ,30 dni po zakonczeniu umowy możesz korzystać z lekarza w PL.Rozumiem ,że to umowa zlecenie,tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
O 21.05.2019 at 01:25, Gosia54 napisał:

 I Z tego co dziś się dowiedziałam to mam ubezpieczenie zdrowotne do rozwiązania umowy ,umowa jest Polska jak jestem w Niemczech to mam dodatkowe ubz.rentowe-wypadkowe i zdrowotne składki są odprowadzane w Polsce.

Wszystko sie zgadza. Skladka jest odprowadzana po przepracowanym miesiacu, wiec ubezpieczenie trwa jeszcze przez miesiac. To znaczy, ze system EWUS potwierdzi i mozesz skorzystac z bezplatnej opieki zdrowotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Azaliowa100 napisał:

Czemu tak uwazasz? Mi zaoferowali 1500 euro (ale dosc dobrze mowie po niemiecku). 

Wazna jest nie tylko kwota do reki ale ile jest obowiazkow i jakie skladki na ubezpieczenie spoleczne odprowadza agencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.dw.com/pl/niemcy-nasila-się-problem-z-brakiem-personelu-w-opiece-pielęgnacyjnej/a-48693302

 

Ten filmik w srodkowej części artykólu o polskim opiekunie,jest przykładem na to,ze jeśli agencja jest nie uczciwa,to nawet zadając tysiąc pytan,nie jesteśmy w stanie się tego ustrzec.Szkoda tylko,ze autorzy filmu nie podali nazwy tej nie uczciwej agencji,aby był ostrzeżeniem dla innych poszukujących pracy w opiece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
17 minut temu, Gość Kacha napisał:

Również polecam Konika, spoko pieniądze, ubezpieczenie i wszystko zawsze płacone na czas. A ci, co się śmieją, to po prostu chyba mają problem ze sobą przede wszystkim.   

To, że płacone na czas to żadna rewelacja. Takie są obowiązki firm aby się z umowy wywiązywały. Co tu do chwalenia? Spoko pieniądze to kwestia gustu. Ale już o ubezpieczeniu mogłabyś wiecej napisać. Od jakiej kwoty są składki płacone, czy dostaś kartę EKUZ etc.

Co do dalszej części Twojego postu to powiem Ci tylko, że każda opinia jest subiektywna. I każdy ma prawo wyśmiać firmę lub ją pogłaskać. Ale obrażanie innych za to, że mają inne zdanie niż Ty jest po prostu niegrzeczne. Szczególnie, że w gości przyszłaś.

Edytowane przez fioletowa.mysz
Literówka. Tradycyjnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
3 minuty temu, ella29 napisał:

proszę o pomoc może ktoś z forum z nimi współpracował? ja nigdzie nawet na ich FB nie mogę znależć kontaktu z żadną ich opiekunką? nie wiem czy warto podpisywać umowę?

 

Nie słyszałam, żeby ktoś stąd współpracował. Na fb funkcjonują, to tam popytaj 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...