Skocz do zawartości

Co jest najgorsze w pracy opiekunki osob starszych - ankieta


 Udostępnij

Co Ciebie najbardziej stresuje w pracy opiekunki?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co Ciebie najbardziej stresuje w pracy opiekunki?

    • Przykre usposobienie podopiecznych
      10
    • Kwestie finansowe, zanizone wynagrodzenie, niezaplacone bonusy, opoxnienia wyplaty itd
      7
    • Brak czasu wolnego i odpoczynku
      9
  2. 2. Ktora oferta bedzie dla Ciebie lepsza? Gdzie najprawdopodobniej wytrwasz 2 miesiace?

    • Gwarantowana przerwa nocna 11h. Praca za 1000 euro miesiecznie
      17
    • Typowe 24h plus z gory wiadome nocne nieregularne budzenia. Praca za 1400 euro miesiecznie.
      9
  3. 3. Kiedy wrocilabys do bardzo przykrej podopiecznej ? zakladamy, ze mozna tam sie jednak wyspac i 80 euro na zycie tygodniowo

    • W zadnym wypadku, bo jeszcze jej doloze kiedys
      18
    • Jesli dostane 150 euro premii od agencji
      8


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Serenity napisał:

@Blondi wyniki tej ankiety są bardzo interesujące, bo pokazują jasno, że większość z nas : obecnie 11 na 14 które wypełniły ankietę odrzuciłoby nawet ofertę zarobku  o 40% !!! wyższego w zamian za spokojne miejsce. Piszą tu oczywiście osoby doświadczone.

    W praktyce jednak agencje nie starają się właściwie wyszacować miejsc ani ich zorganizować od początku : rządzi przypadek, niestety.

Widziałam wyniki ankiety ,,,jest częsc osób co za kasę by wszystko zrobiły,,ale dzielimy się też na słabszych i silnejszych,,,na mniej i bardziej wytrzymalych na stres ,,ale i charakterem,,,ok! lece kawę robić ,,bo zaraz jeszcze mi się oberwie?:hahaha: nie,nie tak zle nie mam,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi szukam takiej stelli gdzie mnie ani agencja ani PDP w trebe nie robi. W tej ankiecie jest tylko wybór mniejszego zła. 

Albo PDP jest ok.  i agencja nie płaci, albo niedobry PDP i agencja jako taki płaci. To jest nagrywanie się z opiekunek a nie ankieta. 

No sorry ktoś mi łaskę robi, że na życie tygodniowo daje 80 euro?  To jest raptem 5,7 euro na osobę dziennie.  I to ma być ta rewelacja?  Szok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, LENA_57 napisał:

@Blondi szukam takiej stelli gdzie mnie ani agencja ani PDP w trebe nie robi. W tej ankiecie jest tylko wybór mniejszego zła. 

Albo PDP jest ok.  i agencja nie płaci, albo niedobry PDP i agencja jako taki płaci. To jest nagrywanie się z opiekunek a nie ankieta. 

No sorry ktoś mi łaskę robi, że na życie tygodniowo daje 80 euro?  To jest raptem 5,7 euro na osobę dziennie.  I to ma być ta rewelacja?  Szok. 

Masz też rację ,,bo ja też bym chciała mieć i dobrego PDP i dobrze zapłacone ,,bo tak chcę ,,każdy z nas by taką opcję wybrał,,, ale wiemy dobrze ,że są miejsca gdzie nie ma jedzenia i 80 euro to jest fortuna,,,można dużo pisac,,bo co miejsce jest inaczej,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Montag - Reismilch, ohne Rosinen, teuer

2. Dienstag - Kartoffelpuffer oder Kartoffeln mit Spinat

3. Mittwoch - Kartofffelsalat

4. Donnerstag - Pfannkuchen, da zu Apffelmus

5. Freitag - Matjas mit Pellkartoffeln

6. Sammstag - Nudeln mit Tomatensauce

7. Sontag - Frikadellen

Takie obiady można wyczarować za 80 euro, przecież jest jeszcze śniadanie i kolacja. Więc obiad dla dwóch osób nie może kosztować więcej jak 5 euro. 

A teraz lecę zrobić dziadkom kolację. Weisswurst mit  Semel und zusätzlich Obstsalat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 ja nie jestem wybredna w jedzeniu,,ale za 80 euro bym  dała lekko tydzień przeżyć i dobrze zjesc,,,żadnego kartofelsalat bo tego nie cierpię,,tutaj gdzie jestem teraz ,nie ma delikatesów w jedzeniu ,ale ja mam swoje ulubione jedzenie i mi starcza,,,sama kupuję to widzę ile co kosztuje  i dałabym radę,,wydaję mało kasy a jedzenia jest,,są sklepy i sklepy,,np, porcja ryby już usmażonej -gorącej i salatka zielona-2,50 euro,,to tanio,,,ten jadłospis w buty wsadz -nic tam nie lubię,,,no może matjas ,,,frikadelen,,nudeln ale z sosem pomidorowym i mięsem,,,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blodni, sama bym chciała schudnąć, ale co z tego. Posiłki jem malutkie mniejsze od moich PDP, ale po lubie coś skubnąć, a to herbatniczka albo orzeszka i uwielbiam kawę z mlekiem. To mi nie pozwala schudnąć. Jak im robię sałatke owocową też łyżeczkę skubnę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LENA_57 napisał:

@Blodni, sama bym chciała schudnąć, ale co z tego. Posiłki jem malutkie mniejsze od moich PDP, ale po lubie coś skubnąć, a to herbatniczka albo orzeszka i uwielbiam kawę z mlekiem. To mi nie pozwala schudnąć. Jak im robię sałatke owocową też łyżeczkę skubnę. 

To już jesteś na dobrej drodze, a że sobie skubniesz, da się przeżyć. Trzeba dołączyć codziennie brzuszki. 50 rano i 50 wieczorem, jesli 100 na raz za ciężko. Spacery w regularnym tępię, też codziennie. Dwa razy w tygodniu gimnastyka min 15 min. I waga po miesiącu ruszy, ponieważ organizm zaczyna odczytywać sygnały z zewnątrz i rusza spalanie. Niestety tu trzeba być wytrwałym. Ja w DE regularniej ćwiczę niż w domu. Takie skoki wagi są nie zdrowe, ale cały czas ćwiczę przede wszystkim własną psychikę:hahaha: Wierzę, że uda się Tobie. Jesli mi z początkami Hashimoto i inne udało się schudnąć parę kilo, to innym też się uda. Spróbuj!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emma witaj w klubie Hashimoto. Masz racje dieta to nie wszystko. Jak mam trochę czasu wolę usiąć, nogi w górę. Każdego wieczora tak już mnie bolą, że czasam nie mogę zasnąć. Dla mnie więcej jak 10 godz na nogach to już dużo. Od dreptania raczej się nie chudnie, a nogi bolą. 

emma, jak sobie radzisz w tej nieregularnej pracy z wizytami u endokrynologa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Widzę, że dołącza do nas sporo nowych osób. Może ktoś zainteresuje się ankietą ? Forum daje nam w postaci ankiet ciekawe narzędzie poznania opinii innych, ale jest bardzo rzadko wykorzystywane. Zachęcam też innych do układania własnych ankiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
O 20.04.2017 at 11:02, Serenity napisał:

Widzę, że dołącza do nas sporo nowych osób. Może ktoś zainteresuje się ankietą ? Forum daje nam w postaci ankiet ciekawe narzędzie poznania opinii innych, ale jest bardzo rzadko wykorzystywane. Zachęcam też innych do układania własnych ankiet.

No to samą siebie zacytuję, żeby przywołać ten stary temat, bo  może ankieta zainteresuje naszych nowo przybyłych. Trochę się ta ankieta zestarzała już, ale może kogoś kreatywnego natknie do utworzenia nowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 20.04.2017 at 11:02, Serenity napisał:

Widzę, że dołącza do nas sporo nowych osób. Może ktoś zainteresuje się ankietą ? Forum daje nam w postaci ankiet ciekawe narzędzie poznania opinii innych, ale jest bardzo rzadko wykorzystywane. Zachęcam też innych do układania własnych ankiet.

"W zadnym wypadku, bo jeszcze jej doloze kiedys"-zastanawiam sie ,czyjego autorstwa jest ta odpowiedź do wyboru?Miałam szczery zamiar wypełnić ankietę ,ale to mnie rozwaliło....Ta odpowiedź z góry zakłada ,że jak nam PDP "podpadnie" to jesteśmy w stanie mu "dołożyć".....

Z moich doświadczeń -najuciążliwsza jest świadomość,że nie mogę sobie wyjść kiedy i na ile chcę ani zdrzemnąć się w ciągu dnia kiedy mam ochotę i ile mam ochotę.Nawet na najlepszej szteli muszę być w określonych godzinach,nawet jeśli w tym czasie kompletnie nic nie robię.Oraz monotonia i powtarzalność każdego dnia.

Ankieta fajna sprawa ,ale powinna być przemyslana i dopracowana wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, foczka63 napisał:

..Ta odpowiedź z góry zakłada ,że jak nam PDP "podpadnie" to jesteśmy w stanie mu "dołożyć".....

Ta odpowiedź tego w oczywisty sposób - nie zakłada, co jest przecież jasne.

Ankieta jest mojego autorstwa i jako, że unikam słodko-pierdzącej - sobie i innym - poprawności ,

przyznaję, że miałam takich Pdp i to niejedną osobę. Jeśli jednak budzili już tak negatywne emocje to rezygnowałam.
I zaznaczę, że nikogo nie pobiłam, co jest też oczywiste.

A do zakładanie ankiet : przemyślanych i dopracowanych - serdecznie zachęcam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Serenity napisał:

Ta odpowiedź tego w oczywisty sposób - nie zakłada, co jest przecież jasne.

Ankieta jest mojego autorstwa i jako, że unikam słodko-pierdzącej - sobie i innym - poprawności ,

przyznaję, że miałam takich Pdp i to niejedną osobę. Jeśli jednak budzili już tak negatywne emocje to rezygnowałam.
I zaznaczę, że nikogo nie pobiłam, co jest też oczywiste.

A do zakładanie ankiet : przemyślanych i dopracowanych - serdecznie zachęcam.

Tyle ,że taka odpowiedź do wyboru to żaden wybór:( Nie obiecuję,bo nie wiem czy czas pozwoli ,ale postaram się wymodzić może bardziej rozbudowana ankietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

"W zadnym wypadku, bo jeszcze jej doloze kiedys"-zastanawiam sie ,czyjego autorstwa jest ta odpowiedź do wyboru?Miałam szczery zamiar wypełnić ankietę ,ale to mnie rozwaliło....Ta odpowiedź z góry zakłada ,że jak nam PDP "podpadnie" to jesteśmy w stanie mu "dołożyć".....

Z moich doświadczeń -najuciążliwsza jest świadomość,że nie mogę sobie wyjść kiedy i na ile chcę ani zdrzemnąć się w ciągu dnia kiedy mam ochotę i ile mam ochotę.Nawet na najlepszej szteli muszę być w określonych godzinach,nawet jeśli w tym czasie kompletnie nic nie robię.Oraz monotonia i powtarzalność każdego dnia.

Ankieta fajna sprawa ,ale powinna być przemyslana i dopracowana wg mnie.

Tak, Kasiu masz rację. Ankieta jest nie tylko niedopracowana, ale brak w niej możliwości trzeciego, bardziej optymalnego wyboru.

Co zaś do " jeszcze jej dołożę", do złudzenia przypomina.. "wbijcie sobie do głowy".

 

 

 

Edytowane przez Knorr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...