Skocz do zawartości

Co jest najgorsze w pracy opiekunki osob starszych - ankieta


 Udostępnij

Co Ciebie najbardziej stresuje w pracy opiekunki?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co Ciebie najbardziej stresuje w pracy opiekunki?

    • Przykre usposobienie podopiecznych
      10
    • Kwestie finansowe, zanizone wynagrodzenie, niezaplacone bonusy, opoxnienia wyplaty itd
      7
    • Brak czasu wolnego i odpoczynku
      9
  2. 2. Ktora oferta bedzie dla Ciebie lepsza? Gdzie najprawdopodobniej wytrwasz 2 miesiace?

    • Gwarantowana przerwa nocna 11h. Praca za 1000 euro miesiecznie
      17
    • Typowe 24h plus z gory wiadome nocne nieregularne budzenia. Praca za 1400 euro miesiecznie.
      9
  3. 3. Kiedy wrocilabys do bardzo przykrej podopiecznej ? zakladamy, ze mozna tam sie jednak wyspac i 80 euro na zycie tygodniowo

    • W zadnym wypadku, bo jeszcze jej doloze kiedys
      18
    • Jesli dostane 150 euro premii od agencji
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Ulozylam wlasnie ankiete: 3 pytania o to co jest najtrudniejsze w naszej pracy opiekunek i

jakich w zwiazku z tym dokonujemy wyborow ofert czy podopiecznychf

Kazdy kto zechce wypelnic ankiete automatycznie moze przeczytac jakie sa odpowiedzi innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Serenity napisał:

Ulozylam wlasnie ankiete: 3 pytania o to co jest najtrudniejsze w naszej pracy opiekunek i

jakich w zwiazku z tym dokonujemy wyborow ofert czy podopiecznychf

Kazdy kto zechce wypelnic ankiete automatycznie moze przeczytac jakie sa odpowiedzi innych.

dobre  ha ha ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Rok prawie minął to można podsumować na dziś ankietę, choć co prawda tylko 5 osób się wypowiedziało, ale dość zgodnie. Opiekunki wyżej cenią dobrą atmosferę, spokój i sen niż nawet spore dodatki finansowe, bo nawet za 1400 euro nie chciano by pracować 24h i ze wstawaniem i wolano by za 1000 na spokojnym miejscu i z przerwą na odpoczynek nocny.  Wbrew pozorom nie pieniądze są tu najważniejsze, ale bardziej nawet godziwe warunki pracy.    

Może nowe osoby na forum się wypowiedzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałabym ale trzeba się rejestrować. To pytanie 2 dziwne bo niby wolimy pracować za 1000 ale jednocześnie oburzamy się na takie oferty. Ja też wolę mniej i spokojniej niż więcej i jeden bóg wie co mnie czeka. Ja mam swoje lata i biorę życie małymi łyczkami. Pozdrawiam!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Solka a jak łączysz 3. pytanie z panowaniem nad emocjami ?

Pytanie dotyczy ewentualnego powrotu do bardzo  przykrej Pdp . Ja też do takiej osoby nie wracam, choćby dlatego, że poczułaby się wygrana. Zawsze zakładam, że lepsze są nowe kłopoty niż stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Solka My opiekunki jesteśmy  tylko ludźmi, Solko .  A niektórzy  pdp i ich rodziny  jak to pisze @Betty potrafią dobić na maxa i możemy przestać   być sobą. Żle byłoby tkwić w takim miejscu i ryzykować, że się kontrolę nad sobą straci i wmawiać sobie, że trzeba to wszystko znosić - o to jest właśnie słabość.

       Ale może są też osoby, które za dodatkową opłatą potrafią znieść dalej  przykre zachowanie Pdp ?

      W ankiecie trudno jednak  uniknąć uproszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Serenity napisał:

@Solka My opiekunki jesteśmy  tylko ludźmi, Solko .  A niektórzy  pdp i ich rodziny  jak to pisze @Betty potrafią dobić na maxa i możemy przestać   być sobą. Żle byłoby tkwić w takim miejscu i ryzykować, że się kontrolę nad sobą straci i wmawiać sobie, że trzeba to wszystko znosić - o to jest właśnie słabość.

       Ale może są też osoby, które za dodatkową opłatą potrafią znieść dalej  przykre zachowanie Pdp ?

      W ankiecie trudno jednak  uniknąć uproszczeń.

oj kochana @Serenity dokladnie tak.... ja wiem.... wiem.... siedze w tym dluuuugo, czasm mam wrazenie, ze  niczego innego w zyciu nie robilam, ale wiem po sobie i po innych, ze s takie opiekunki, ze za wieksza kase zgodza sie na wiele, wiele ponad wlasne sily, sa takie,ktore odwrocą sie na pięcie i wyjda, nawet walizki NIE ROZPAKUJĄ DO KONCA... A SĄ TAKIE, KTORE NIE POTRAFIA SIE POSTAWIC.... ALBO TAKIE, KTORE MAJĄ NÓŻ NA GARDLE I NIE STAC ICH NA POWROT DO DOMU.... BO ROZNIE TO W ZYCIU BYWA..... ups, przepraszam w trakcie caps lock mi sie wlaczyl....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity oddałam głos,chociaż co do drugiego pytania,to różnie.No z tą przerwą nocną.Nie mam dużego doświadczenia.Miałam spanie na tzw."zająca" Gdzie pdp wstawał nie tylko do toalety,ale potrafił chodzic,próbować wychodzić,dzwonić gdzieś,szukać czegoś,zsunąć się z łóżka itp.Po 7 tyg.byłam tak zmęczona że myslłam że nigdy tego nie odeśpię.Teraz kładę sie ok 24 wstaję o 4 zmienic pozycje ciała i potem ok 7.Ale wiem że pdp nie wstanie sama i nie zawoła,nie spadnie z łóżka,więc sen mam choć krótki ale bez strachu.Czuję zmęczenie ale jest ono inne,bez napięcia.Tu mogę wrócić.Choć nie mam porównania,gdy miałabym przerwę nocną chociaż ok 8-9 godz.W sumie wróciłabym i może wrócę w pierwsze miejsce bo pdp i rodzina byli bardzo serdeczni, tu również.Dla mnie to ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka i @erika i już ankieta robi się ciekawsza im więcej osób się wypowie !

@luttka sen uważam za prawie podstawę w tej pracy. Często tu się zdarza nam niestety niedosypiać, a jeszcze gorzej mieć sen przerywany co 2h, choćby i długi -  to już katastrofa, bo umysł się nie zregeneruje dostatecznie. Ale jasne, że dobra atmosfera też dużo znaczy, czyli ogólnie wszystko trzeba sobie dobrze oszacować.

 @erika wieczorem bardzo  chętnie obejrzę filmy na temat snu i dzięki za nie, bo w sumie wiecznie mam problem z zasypianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika,dzięki za filmy.Bardzo ciekawe,ale u mnie jest jeszcze inna sprawa,chyba.Porypała mi sie trochę w zyciu i koszmar mnie nawiedza.Ciągle myślę i myśle no i myślę że to myślenie mnie dobija i że nic nie wymyślę a samo nie przyjdzie.Czuję sie kiepsko a spać i tak nie mogę.Zasypiam jak juz powieki opadaja same,po czym budze sie i od nowa,albo odwrotnie nie mogę zasnąć,nie mogę,aż w końcu padam i od nowa.Aż pewnie jakoś mi się ułoży.Dlatego poniekąd wyjeżdżam jak najdalej, i dlatego sprawa wynagrodzenia nie jest na pierwszym miejscu.I dlatego szukam steli gdzie są życzliwi ludzie.Jakbym trafiła na niefajnych to chyba ostatni gwóźdź do trumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luttka a może załóż nowy temat w dziale Zdrowie

problemy z zasypianiem ?

Podobno dotyczy to coraz więcej osób.

To jest koszmar, który dobrze znam, niestety. Współczuję każdemu kto nie sypia dobrze.

@erika jeszcze raz dzięki za filmy. Nie miałam pojęcia, że aż takie choroby snu istnieją.  Nie mogę zasnąć często, ale mogę się pocieszyć - po obejrzeniu tych filmów, że aż takich problemów nie mam. Ale i ta moja bezsenność to udręka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze sa sztele gdzie jest sie uwiazanym w domu pdp. Co mi z przerwy gdy nie mozna wyjsc z domu dalej niz do sklepu. Kiedys bylam w miejscu gdzie sklep dowozil jedzenie i czulam sie jak w wiezieniu. Juz wole pdp z samodzielnym malzonkiem bo wtedy moge wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejhej. Mnie przeraża że jesteśmy tam zostawiane same sobie, bo kontakt telefoniczny niczego nie zmienia. Ani się odezwać po polsku ani nic. Radzę sobie tak, że wybieram duże miasta polonijne i samo poczucie tego, że nie jestem tu sama mi wystarczy, ale też nawiązuje kontakty z osobami z innych prac a nietylko opieki. Życzę wszystkim w Nowym Roku pomyślności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.01.2017 at 21:10, Serenity napisał:

 

@erika jeszcze raz dzięki za filmy. Nie miałam pojęcia, że aż takie choroby snu istnieją.  Nie mogę zasnąć często, ale mogę się pocieszyć - po obejrzeniu tych filmów, że aż takich problemów nie mam. Ale i ta moja bezsenność to udręka.

@Serenity problemy snu mogą być związane  z naszym wiekiem :( dobrze jest wieczorem wypić melisę lub połknąć  tabletkę magnez, .Ale dobrze też wyjść na spacer ! ale taki solidny !! :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Serenity  cyt,,  Ale może są też osoby, które za dodatkową opłatą potrafią znieść dalej  przykre zachowanie Pdp ?" ja do nich się absolutnie nie zaliczam,,,jakoś ominęłam ten temat,,ale tak poczytałam sobie i ?   bez komentarza,,,,

Ja śpię spokojnie ,,zasypiam bez problemu ,,czemu? bo jak ktoś w środku jest spokojny i gównem się nie przejmuje a i stella jest ok! to i sen jest wspaniały, dużo ludzi się byle czym bardzo przejmuje i myśli i myśli i za jakiś czas wpada już w rewir myśli,,problemów,,co kończy sie nie pewnością i strachem i niemocą ,,jest to też przyczyna trudnosci w  zasypianiu,,,,pieniądze muszą być ,ale nie za zdrowie ,,doszłam do wniosku ,że ja mogę mieć nawet 300 euro mniej ale mieć spokojną pracę,,nie muszę mieć 1400 ani 1500 u wariatów,,wolę miec mniej ale noce spokojne i PDP ok!! ale można zarabiać dużo i być u fajnych PDP,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi wyniki tej ankiety są bardzo interesujące, bo pokazują jasno, że większość z nas : obecnie 11 na 14 które wypełniły ankietę odrzuciłoby nawet ofertę zarobku  o 40% !!! wyższego w zamian za spokojne miejsce. Piszą tu oczywiście osoby doświadczone.

    W praktyce jednak agencje nie starają się właściwie wyszacować miejsc ani ich zorganizować od początku : rządzi przypadek, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...