Skocz do zawartości

Za tym tęsknię w de...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Gość Biała napisał:

To jeden z powodów dla których pracuję w de. Stać mnie w czasie przerw na wycieczki po Polsce, której nie zamieniłabym na żaden iny kraj.

Biała 

ja mam inne zdanie  ,zaliczyłem w net całą Europe,chciałbym jeszcze zaliczyć Grecje ,Hiszpanie ...Każdy kraj jest piękny ,może tak Ziemia jest piękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja tęsknię może nie za Polską ,ale za rodziną w Polsce .Ale jak już jestem w Polsce to te moje stare śmieci mi się podobają .Nigdy nie pomyślałam nawet aby się zakochać w Polsce -ale wiem ,że bardzo dużo ludzi polaków  będących poza granicami Polski ,marzy o Polsce i po przyjezdzie są zachwyceni samymi drzewami i zielenią Polską.

Tak Adamos dobrze piszesz-Ziemia jest piękna ,każdy z nas coś dla siebie znajdzie pięknego i paskudnego w/g życzenia.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To chyba juz normalka ze tesknimy za naszymi bliskimi,czlowiek tu pracuje wydaje z siebie wszystko co moze,ale nasze zycie przelatuje nam przez palce i nie wroca sie dni ktore stracilismy.Wracamy do domkow ze zdwojona sila cieszymy sie jak nas witaja,mnie dodatkowo moja ukochana psiunia....a potem znowu szara rzeczywistos i trzeba pakowac manele i ruszac czesto w nieznane.Ale mysle ze to wlasnie czyni nas jescze mocniejszymi....nie wiem moze sie i myle...coz

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracować za granicą tak jak my, to jest zwyczajnie trudne. W obcym domu, w świecie osób starszych i chorych przebywać całą dobę i czuwać nad nimi nie jest tak łatwo ani psychicznie ani fizycznie.

To prawda, że w pracy czas leci jak szalony na szczęście;-), ale też mija i "przelatuje przez palce". Taki rodzaj pracy i czasem trzeba zrobić sobie dłuższą przerwę, jeżeli jest to możliwe, żeby własnego zdrowia nie nadwerężyć. Szkoda by było gdyby zarobione pieniądze, okupione tęsknotą za swoimi klimatami, za byciem u siebie na swoim, wśród bliskich...przeznaczyć na leczenie zdrowia.

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Florcia to jest fakt....wiesz czesto sie zastanawiam nad postepowaniem ludzi ktorzy poprostu nam zazdroszcza....tych pieniedzy co je ciezko okupujemy.....nie raz nie dwa zdazylo mi sie poprostu poslac takich ludzi do diabla...mowiac..."jaki problemik widzisz,wsadz dupe w busa jedz ponad 15 czasami wiecej godzin i zyj obok ludzi cierpiacych i ich czesto zadufanych w sobie rodzin".....ech szkoda gadac to sa dupki jakich na swiecie malo..oni widza tylko to ze my mamy kasiore....szlag mnie trafia na takich bancwolow.......ech

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzena, zazwyczaj, najwięcej do powiedzenia i wydawania opinii mają ci, którzy nie mają o naszej pracy zielonego pojęcia. W takiej sytuacji aż się prosi odpowiedzieć pytaniem: Czy już tak pracowałaś/łeś? albo Jak wrócisz po 2-3 miesiącach opieki w Niemczech, to porozmawiamy, ok? Pozdrawiam;-)

  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
O 25.02.2016 at 13:42, Marzena napisał:

Florcia to jest fakt....wiesz czesto sie zastanawiam nad postepowaniem ludzi ktorzy poprostu nam zazdroszcza....tych pieniedzy co je ciezko okupujemy.....nie raz nie dwa zdazylo mi sie poprostu poslac takich ludzi do diabla...mowiac..."jaki problemik widzisz,wsadz dupe w busa jedz ponad 15 czasami wiecej godzin i zyj obok ludzi cierpiacych i ich czesto zadufanych w sobie rodzin".....ech szkoda gadac to sa dupki jakich na swiecie malo..oni widza tylko to ze my mamy kasiore....szlag mnie trafia na takich bancwolow.......ech

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma :) . Ja raczej nie zwracam uwagi na to co ktoś mówi. Zazdrości, to proponuję pracę w opiece. Niech jedzie (ja z poleceń też dostanę trochę grosza ;) )

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja jak stąd wyjadę to będe tylko tęsknić za tą pogodą tutaj,,za tym ciepłym klimatem,,nie jest jeszcze gorąco,,ale i tak w porównaniu do innych miejsc tutaj jest cieplutko,,,a tak za niczym więcej ,no na pewno nie za nauką języka niemieckiego-hahahhaO.o

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ogólnie za wszystkim nawet za tym,ze nie mogę zamienić z kimś choć by kilku słów po polsku a jak przekraczam granice to ogarnia mnie taka wszechobecna radość bo wreszcie czuje się u siebie i widze,ze to radość ogarnia wszystkich moich towarzyszy podróży twarze im promienieją,gadaja rózne głupoty gadaja ,gadaja i gadają jakby chcieli się nagadac na zapas jak będą musieli  znów wyjechac za granice na kolejne miesiące albo po prostu nadrabiaja zaległosci;)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.02.2016 at 13:51, Florcia napisał:

Marzena, zazwyczaj, najwięcej do powiedzenia i wydawania opinii mają ci, którzy nie mają o naszej pracy zielonego pojęcia. W takiej sytuacji aż się prosi odpowiedzieć pytaniem: Czy już tak pracowałaś/łeś? albo Jak wrócisz po 2-3 miesiącach opieki w Niemczech, to porozmawiamy, ok? Pozdrawiam;-)

Florcia, pięknie to ujęłaś. Ostatnio w PL dawno nie widziana znajoma- zresztą dobrze, uprzykrzyła mi i nie tylko życie- pyta co u mnie? Odpowiadam, że jeżdżę do DE do opieki jak kiedyś, to sie skrzywiła. Żal mi sie jej zrobiło, bo chyba nie wie, że wiem, iż jej mąż na przekretach sie dorabia, a ona sirdzi w domu. Dzi3ci już oddchowane i dama. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://m.youtube.com/results?q=pożegnanie ojczyzny&sm=1

dla tych co tęsknią za Ojczyzną...też często tęsknię, będąc w PL...chociaż jestem,wg rządzących, człowiekiem drugiego czy gorszego sortu. Jestem patriotą, urodziłem się w Polsce.

kliknąć w jeden z pierwszych utworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Znalazłam  bardzo fajny temat . Mogę tu pisać codziennie . Codziennie tęsknie za czyms innym co zostawiłam w kraju i w domu. Wyobraznie działa. Zawsze rano chcialabym pogłaskać naszego domowego kota . Pobiegać z psem w parku . Pić rano kawę z mężem i przekomarzać sie planując budzący sie dzień . Tęsknię wiosną, latem, jesienią i zimą. Widzę się w ogrodzie , planuję jak rozlokuję tulipany, co jeszcze posadzę po powrocie. Martwię sie na zapas o domowe rośliny, o zdrowie dzieci, męża . Są chwile gdy tęsknię, aż mnie dusza boli :) . Za czym ? za miejscem za powietrzem za domem i za wstającym słoneczkiem , ktore widzę przez okno ze swojego pokoju. To jest na wyjeździe najgorsze i nie da sie tego wymazać z głowy.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz teraz tęsknię za De ,,za słodziakiem,,za poranną kawusią podaną do łóżka,,za wspólnymi śniadaniami,,za miłymi śłówkami i za pięknym przytuleniem i dotykiem,,za pięknym spojrzeniem i za spokojnym głosem,za tarasem gdzie sobie spokojnie w słoncu popalam,,za kręglami ,,rowerami,za wycieczkami,,za basenami, ale też tęsknię za wnuczkami ..:serce: 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...