Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no to teraz muszę strzelić sobie drinka ha ha przyszło mi z Finanzamt  do zapłacania za zeszły rok  ha ha ...tego się spodziewałem ,zawsze przychodziło po 3 m-cach teraz po 3 tyg. z momentem złożenia rozliczenia,trudno trzeba zapłacić  ,nie ma wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamos1 napisał:

no to teraz muszę strzelić sobie drinka ha ha przyszło mi z Finanzamt  do zapłacania za zeszły rok  ha ha ...tego się spodziewałem ,zawsze przychodziło po 3 m-cach teraz po 3 tyg. z momentem złożenia rozliczenia,trudno trzeba zapłacić  ,nie ma wyjscia.

uuuu... a nie dalo sie pojsc w odliczenia? ja zawsze nazbieram... nie uda sie? wiesz, na Gewerbie nawet zakup komputera, czy aptopa odliczysz, telefony, jak sa na abonament, nawet ubrania i obuwie potrzebne do pracy, no i koszty podrozy... aha, no i koszty skladek na Versicherung oczywiscie... powyzej jakiej kwoty dochodu placi sie podatek w DE? tu od 11 tys euro rocznie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,bodajże 7.500  jest wolne od podatku ,potem każde następne 1000€ ----- 100€   podatku  , tak mi powiedziano .to było 4 lata temu teraz nawet nie dociekam,bo po co ha ha ....i tak mam lepiej  .Psychiczny spokój ,że nie zapuka jakiś policjant  i zapyta co ja tu robie.Chociaż dookoła  mnie wszyscy znają ,tak ,że tego się nie obawiam a podczas powodzi  udzielałem też pomoc,ale ludziska są wszędzie wredni a więc spokojnie śpię.

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nigdy nie słyszałam, żeby opiekunów ściagano za pracę na czarno, tak pracuje 80% z nas  i Niemcom to bardzo pasuje i urzędom i obywatelom. Jasne, że wtedy opiekunka mało wychodzi , ale jak ktoś by udowodnił tą pracę? Nie ma opcji, Przecież każdy emeryt może komuś pokój wynająć...

Podatki placę w Polsce i ubezpieczenie, ale jakbym miala na Niemców płacić to pracowałabym na czarno. i wszystko do mojej kasy.

Problem jest taki, że na czarno za mało płacą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Serenity napisał:

jeszcze nigdy nie słyszałam, żeby opiekunów ściagano za pracę na czarno, tak pracuje 80% z nas  i Niemcom to bardzo pasuje i urzędom i obywatelom. Jasne, że wtedy opiekunka mało wychodzi , ale jak ktoś by udowodnił tą pracę? Nie ma opcji, Przecież każdy emeryt może komuś pokój wynająć...

Podatki placę w Polsce i ubezpieczenie, ale jakbym miala na Niemców płacić to pracowałabym na czarno. i wszystko do mojej kasy.

Problem jest taki, że na czarno za mało płacą.

 

ha ha nie zawsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adamos1 napisał:

no tak ,ale inne zobowiazania odchodzą ,pamiętaj   sielanka i u Niemców się skończyła ,oni żyli ,ale przed 2000 rokiem,teraz  też liczą

 

Jakie inne zobowiązania odchodzą na czarno ? Przyfrunę tu a potem wrócę na pieszo ?

I jest pewne, że nie zachoruje, a renty nie dożyję ? no może...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jabłko:wskazane na noc i na pewno coś jeszcze ,ale nie tu w DE ...

elsli to teraz używaj ile się da do następnej steli,,,,wszystko w swoim domku-fajnie masz  ,,,

a ja i inni po obcych chałupach jeszcze śpimy i w obcych łóżkach -ale co tam ,trochę obce materace powgniatamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, elsli napisał:

home sweet home, kolacja w swojej kuchni, kąpiel w swojej łazience, spanko w swoim łóżku :) 

Ja wczoraj o tym pomyślałam, że w swoim łóżku :)

Miłego dnia, czas na kawę i w drogę załatwiać sprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Serenity napisał:

jeszcze nigdy nie słyszałam, żeby opiekunów ściagano za pracę na czarno, tak pracuje 80% z nas  i Niemcom to bardzo pasuje i urzędom i obywatelom. Jasne, że wtedy opiekunka mało wychodzi , ale jak ktoś by udowodnił tą pracę? Nie ma opcji, Przecież każdy emeryt może komuś pokój wynająć...

Podatki placę w Polsce i ubezpieczenie, ale jakbym miala na Niemców płacić to pracowałabym na czarno. i wszystko do mojej kasy.

Problem jest taki, że na czarno za mało płacą.

 

Ja wole za mniejsze  pieniądze pracować  a czuć  się bezpiecznie. Byłam kiedyś  świadkiem , jak Zoll zrobił nalot na dom pdp  itd.. było to dzień przed zakończeniem  2 m-c pracy opiekunki ! Znaleźli przy niej tylko  25 €  i zabrali natural . Wiem tez ze zawiecli  ja na komisariat  itd następny  dzień  wyjechała  do domu. Rodzina pdp zatrudnia  teraz legal opiekunki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, erika napisał:

Ja wole za mniejsze  pieniądze pracować  a czuć  się bezpiecznie. Byłam kiedyś  świadkiem , jak Zoll zrobił nalot na dom pdp  itd.. było to dzień przed zakończeniem  2 m-c pracy opiekunki ! Znaleźli przy niej tylko  25 €  i zabrali natural . Wiem tez ze zawiecli  ja na komisariat  itd następny  dzień  wyjechała  do domu. Rodzina pdp zatrudnia  teraz legal opiekunki 

no to jakiś "serdeczny" sąsiad musiał zakablować,nie słyszałem o takich przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój mądrala mnie dzisiaj nawet chwali i dziękuje ,także to jest rzadkość ale jest,,,pwiedziałam mu ,że to ,o co prosił to zrobiłam już wczoraj i nie wytrzymał napięcia i musiał jechać tam i sprawdzić i był cały heppi ,opiekunka prawdę powiedziała i jak ślicznie zrobione i jak pieknie i ach, i ach-:)

moja poprzedniczka bardzo się go bała ,to był jej błąd.Ja się go nie boję ,mam odpowiedz czy dobrze powiem czy nie ale klepie jak wiem ,,że mam rację .Nie wyobrażam sobie aby mnie jakis dziad miał ustawiać-o nie , tylko nie to .Nigdy mną nikt nie rządził a tym bardziej obcy .

słońce świeci i gorąco ,,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...