Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry  - pogoda jak drut :) .Idę biegać , póżniej nie dam rady . Obiad też muszę przygotować wczesniej temp. w dzień za  wysoka .

Jajka są skazone środkiem chemicznym , ktorym przeprowadzali dezynfekcje w kurnikch :( to nie są bakterie.inanse.wp.pl/skazone-jajka-z-holandii-belgii-i-francji-miliony-sztuk-mogly-trafic-na-stoly-6152525158463105a

Ja dla odmiany wracam na swoją starą sztele ,. Nie boje sie ani  rutyny ani nudy . Wiem na czym  stoję i mam głowę spokojną.  Dobrego dnia wszystkim zyczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w DE pisali że jajka z Holandii są skażone, od razu poleciałam do lodówki sprawdzać numerki. :)

 

Ja nie wracam, choć jak do tej pory to trafiam w dobre miejsca z innego powodu. Dwa miesiące bez pracy to dla mnie za długo.

 

Dzień Dobry. :d

Moje słoneczka dzisiaj wracają z wakacji, pora zabrać się za lepienie pierogów. :hahaha:

Ale najpierw :kawa: dla mnie i dla wszystkich. :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.08.2017 at 10:06, Michał845 napisał:

Kurczę, skąd Wy takie stawki bierzecie? :) Ja miałem zawsze 1000€ (przez agencję), w porywach 1100€, raz jeden 1200€. Chociaż ja bez prawa jazdy, bez perfekcyjnego Niemieckiego, no i nie gotuje jak szef kuchni :)

Patrz na stronach agentur, wrzucają swoje ogłoszenia ze stawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie @jolantapl. jesteś? :) Bo przy Hamburgu to od ponad miesiąca deszcze praktycznie codziennie. Dzisiaj WYJĄTKOWO nic nie padało :)

 

Swoją drogą powiem wam, że byłem już na kilku adresach w Niemczech, a także naturalnie przy okazjach odwiedziłem wiele wiele innych domów.... I zauważyłem, że w Niemczech klimatyzacja w domach nie jest zbyt popularna, co może dziwić biorąc pod uwagę ich względną zamożność. Tak naprawdę dopiero tutaj gdzie aktualnie jestem spotkałem się z klimatyzacją.  Chociaż póki co nie musiałem używać bo pomimo (czasem) upałów jest dosyć znośnie.  W sumie się cieszę, że jestem teraz w lato tutaj gdzie jestem bo dochodzą mnie wieści z Polski, że nie idzie w mieszkaniu wytrzymać. Mieszkanie w kamienicy na poddaszu z cienkim i płaskim dachem. Jak nagrzeje w ciągu dnia to w nocy za oknem 23 stopnie, a w mieszkaniu 30.  Wielokrotnie matce proponowałem, że zakupię klimatyzację do mieszkania, ale matka taka jakaś przedpotopowa, że: "absolutnie nie bo sąsiadom na pewno będzie przeszkadzać, że głośne i prąd będzie żarło". Nie da się przekonać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry . Obudziłam sie o 3.30 w rozświetlonym pokoju. To burza z wyładowaniami atmosferycznymi jakiej dawno nie widziałam uczyniła z nocy dzień , Zgasły latarnie a ja nie mogłam sie połapać patrząc na zegarek - co tu grane ? Dopiero jak  doszłm do siebie :) zajarzyłam . Oj , się działo . Po burzy wyszłam na taras zobaczyć jakie spustoszenia w moich kwiatach deszcz dokonał. Powietrze - marzenie , czyste , pachnące  a kwiaty tylko troche opadły . W dzień bedzie parno i duszno , zapowiadaja upał. Może jakieś rosliny tropikalne posadzić ? pogoda wymarzona .

Spokojnego dnia  .   A :kawa: pyszna gorąca z puszystą pianką dla wszystkich . To na rozruch :) .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry kochani dołączam się do porannej kawy od @Erika .@Michał845 ja pracuje rzut beretem od Berlina a byłam kiedyś w Bremerhafen i tam było nie za ciekawie z pogodę pamiętam ,że o tej porze ostro grzali już w kaloryferach a jak wracałam chyba 12 sierpnia to była tam już pogoda typowo jesienna a jak przyjechałam do Polski to lato jeszcze pełną gębą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi jeszcze 10 dni pracy mam nadzieję,że dam radę na szczęscie z moją babcią jest co raz lepiej i powolutku wraca do zdrowia myślę,że jak będę wyjeżdżała i znów będzie chodziła przy rolatorku.Ciężkie ,ciężkie zlecenie tylko podopieczna do rany przyłóż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczęta:love: Piję kawkę na tarasie, chociaż popadało w nocy.Ale taras zadaszony. Ja też ostatnie dni na szteli...Czas na zmiany, może tym razem odpuszczę sobie demencję, haha. Może poznam inne krainy ? Na stronce którejś z agencji czytałem,że można wybrać sobie land,w którym chciałoby się pracować....To wybieram sobie Monako:hahaha: A w jednym z ogłoszeń oferta dla opiekunki do babci...dziadek zdrowy, obydwoje lubią sobie urlopować i zawsze zabierają opiekunkę ze sobą.

A nasza Blondi wsiąkła na całego...chyba:płacz:

Wszystkim życzę miłego dnia:love:

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity to nie dokońca prawda fakt ,że lepiej płatne oferty dla kogoś kto zna język tylko podstawowo to przeważnie bardzo cięzkie przypadki ale znam opiekunki z dobrą znajomością,którym też się zdarza w jakieś gówno wdepnąć czy czyli ta praca rzadzi się jednak po części przypadkiem oczywiście,że im masz większe kwalifikacje tym lepiej zarabiasz ale czy się bardziej nie narobisz? niestety nie zawsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. Oczywiście, że ja też nieraz i nie dwa wdepnęłam w gówno i pewnie nieraz jeszcze wdepnę, ale teraz  wiem, że mogę  zawalczyć o "normalność "  albo szybko z tego zrezygnować i będzie następna oferta. Zwłaszcza moje początki były fatalne. Dziś to nawet wstyd by było się przyznać co mi się przytrafiało. Ruletka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha @Serenity to prawda,ze czasami spotykają nas historię,do których wstyd się przyznać ale tak to jest w zyciu raz na wozie raz na nawozie ha ha a walczyć o swoje zawsze mozna moja firma najpierw na mnie nakrzyczała a za godzinę dzwonili ,że mnie rozumieją trzeba być nie złym dyplomatą,zeby wyjść zwycięsko z takiej sytuacji jaką ja teraz mam ale też trzeba zachować zimną krew i panować nad emocjami.Potwierdzili mi już zjazd na 100% .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...