Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień witamy sloneczkiem. Pić kawkę  szybciutko i póki podopieczni się nie obudzi 5 minut na słoneczko,, które  akumulatorem  Wam podaruje. Miłego dnia

547816b12ea7795ac992fba8e511406f8562.png

"Który  akumulatorek Wam podladuje"  tak miało być . Chyba czeskim piszę oj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika jak Cie daaawno niw widzialam :) witaj Słonko :)

8 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

 

@Betty, nie mogę się przyzwyczaić. Ledwie przyjechałaś a już wyjeżdżasz....

ha :) przy Waszych dłuuuugich turnusach 3 tyg to rzeczywiscie krotko, ale jak ciezka stella to te  3 tyg wydawac sie tez czasem moga wiecznoscia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Łukasz napisał:

jak się babci powie ...ich liebe Dich ..to potem cała udobruchana:hahaha: Dobranoc kochani:love::spioch:

Ja cmokne babcie w policzek, poglaszce i zycze jej dobrej nocy. Córka zaś wita i żegna się jak żołnierz. Potrzacha ręką  I to wszystko. Czy oni mają to we krwi???????  Żadnej czułości wobec rodzica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bozenna 50
38 minut temu, Jaga8584 napisał:

Ja cmokne babcie w policzek, poglaszce i zycze jej dobrej nocy. Córka zaś wita i żegna się jak żołnierz. Potrzacha ręką  I to wszystko. Czy oni mają to we krwi???????  Żadnej czułości wobec rodzica.

Oni? Czyli Niemcy? Czy ta konkretna rodzina? Bo z tym jest różnie i to pewnie zależy od tego jakie byly   zawsze relacje w danej rodzinie a wiadomo, że nie wszędzie jest sielankowo czy to u nas czy w niemieckich rodzinach. Ja akurat niejednokrotnie bylam swiadkiem bardzo czulych powitan i pożegnań.Chyba, ze na pokaz.:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

                                                   Reklamacja.

 

Szanowna Pani, postaram się być delikatna by nie urazić Pani uczuć. Wiem, że zraniona często Pani płacze a tego bynajmniej nie pragnę. Cieszę się że obecnie ma Pani dobry humor i pogodną twarz. Miło jest widzieć uśmiech na twarzy. Tylko czy mogłaby Pani troszkę mniej się uśmiechać ? Oczywiście uśmiech Pani jest niezwykle promienny i można się przy nim ogrzać, ale pochodzę z kraju o umiarkowanym klimacie i przywykłam do bardziej stonowanego uśmiechu.

 

Z wyrazami szacunku

Maria Jolanta

 

 

19665278_1423877594339910_4413092333133197211_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Betty napisał:

@erika jak Cie daaawno niw widzialam :) witaj Słonko :)

@Betty kopa czasu :hahaha: a teraz biorę sie twardo do pracy :love:  może złapię takiego powera jak nasza blondi:love: @Betty nawet myślałam wczesniej o Tobie, jak szukałaś pary na zastepstwo:love:  ale pora roku nie odpowiada dla mojego kogutka :hahaha: on ma swoje hobby co się łączy z pracą na wodzie .A wiesz jakbym miała z nim dobrze ;) wszystko na plus , nawet za sex bym nie tęskniła :hahaha::święty:Pozdrawiam :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Beata Giz napisał:

3 tygodnie? To jakieś krótkie zastępstwo Betty?

nie, w Austrii turnusy trwaja po 2, 3, gora 4 tygodnie zawsze....

ale opowiem Wam jaki swiat jest maly: wychodze dzis na Pause tu w Austrii i spotykam Kasię, tez opiekunke... a ona mi mowi, ze czytala moje wypowiedzi jako Betty na forum i skojarzyla, ze to ja :) ha :) jaki ten swiat maly... buziaki Kasiu :)

2 godziny temu, erika napisał:

@Betty kopa czasu :hahaha: a teraz biorę sie twardo do pracy :love:  może złapię takiego powera jak nasza blondi:love: @Betty nawet myślałam wczesniej o Tobie, jak szukałaś pary na zastepstwo:love:  ale pora roku nie odpowiada dla mojego kogutka :hahaha: on ma swoje hobby co się łączy z pracą na wodzie .A wiesz jakbym miała z nim dobrze ;) wszystko na plus , nawet za sex bym nie tęskniła :hahaha::święty:Pozdrawiam :całus:

ha :) fajnie by bylo.... nie wiem, czy adam bedzie chcial na stale pracowac, jakby mu przeszlo i zatesknil za Niemcami to temat bylby otwarty i kolejna osobe z forum poznalabym na zywo w pracy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słoneczka, opowiadajcie jak Wam ta połówka tygodnia przeszła ?

Mnie cudownie. Za dwa tygodnie wracam do domciu. :d:d:d

Nie wiem czy Wy też tak macie ale jak już mi zostaje właśnie dwa tygodnie to powoli zaczynam odliczać a ostatni tydzień to już jedną nogą w domu siedzę a dni ciągną się jak guma do żucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maria Jolanta, słoneczko, haha. Dzionek mi fajnie minął, połówka tygodnia też. Dziś babcia miała Besuch ...odwiedziła ją siostrzenica z mężem z Holandii. Ciacho biszkoptowe z jagodami l z wiśniami...pycha, z Holandii, upieczone u cukiernika. Jeden raz tak sobie pozwoliłem:płacz: ale zgubię to w sobotę, gdy zamiast do centrum w jedną stronę pójdę z buta, a nie podjadę tramwajem:hahaha:

Nasza Blondi w podróży, ja już idę  powoli nynkać.

Dobranoc opiekunkowo:love::spioch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekoladki musiałam podjeść na stresa.

Od pół godziny słyszałam jakieś szelesty, myślałam że to ćma i ją przydybię jak zgaszę światło na chwilę.

A to był pasikonik. OGROMNY ! On się mnie bał a ja jego. Naganiałam się za nim z pudełkiem a ten bidula wiał za meble. W końcu udało mi się go złapać i eksmitować za okno.

Nie wiedziałam że one takie wielkie. :o

A teraz spokojnie pójdę spać. :spioch:

 

indeks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry.

Stawiam :kawa: dzisiaj bo na pewno się przyda.

Leciutko zaspałam bo dopiero o siódmej wstałam, na szczęście zdążyłam i ze śniadaniem i z obudzeniem babuszki na zastrzyk.

W nocy popadało ale gdybym na własne uszy nie słyszała to bym nie uwierzyła. Ziemia wypiła całą wodę i nie ma po niej śladu...

 

20229335_1488858591153188_5943953660341014018_n.jpg

@erika to już teraz ? Zrozumiałam że na lato zostajecie w Polsce ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry :love: tez troche pospalam , ale co mi tam nie mam narazie obowiązków :d @Maria Jolanta dzięki za :kawa:, Maria  cieżko u mnie sie połapać :hahaha: nawet moi bliskich zaskakuje :p . Ale ci powiem , bo starzy Forumowicze znają ten temat :love: Ja obecnie w Polsce a mój kogutek w Niemczech /obywatel de./   Miłego dnia wszystkim zycze  :love:

 

 

 

 

 

 

 

 

Kogutek Das ist mein Freund:love::p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogi mi do ... wchodzą. Wcale daleko nie byłyśmy.

Kondycja mi siada czy co ?

Wypiję :kawa: i zaraz pora za obiadek się brać. Wczoraj zrobiłam mięsko i po raz pierwszy babuszka miała zastrzeżenia, niezbyt jej przypadło do gustu. :( Dzisiaj idę na łatwiznę - schaboszczaki, makaron i sosik co mi został po wczorajszym mięsku. Sosik babuszce smakował. :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

Nogi mi do ... wchodzą. Wcale daleko nie byłyśmy.

Kondycja mi siada czy co ?

wydaje się, że wszystkim prawie siada tu kondycja. Jasne, nikt nie staje się młodszy, ale ja po pierwszych 3 miesiącach ( w dobrym miejscu ) wróciłam jako flak... Nie dałam ujechać paru km rowerkiem, a wcześniej to byłam wysportowana w tym temacie. Teraz wracam do kraju szybciej i biorę ostry kurs na działanie.

     O żarcik mi się przypomniał mojego polskiego przyjaciela:

Jedzie sobie niemiecki autobus gdzieś w Niemczech, a tu kibice z Polski stoją na poboczu i kiwają... Bus staje... Oni pytają :

- czy zabierze nas pan na stadion ? A kierowca pyta :

- Was ?

-No, nasss...

-  Was ? Nein ! - i odjeżdża.

 No, suchar ten żart, ale się uśmiałam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spóźniona jestem,  bo przysneło mi się.  No cóż , widać że mój organizm potrzebuje regeneracji . Na nogach jestem od 7 i do 22. Przerwa od 13 do 15, tylko nie zawsze ja mam . A to przyjdzie ktoś do przeglądu, a a to lekarz ( sympatyczny, ale  nasi chłopcy  to modzio), a to sąsiadka wpadnie, a to córka na zakupy prosi, a to koleżanki upominaja się o spotkanie. Kiedy poleżeć?    Czas szbko leci, ale to dobrze, bo do powrotu blisko , a i urlop juz zaplanowany. Pochmurno, ciepło. Cuuuuuudownie. Nie mogę wpisać  emocji, ale duży buziak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity, ciekawe spostrzeżenie, muszę siebie też poobserwować i teraz i na przyszłość. :)

@Jaga8584 Ja też na nogach tyle samo ale .... ale ja mam urlop. :d Zrobię swoje i wiecznie pauza za pauzą leci a niedziele mam wolne. :d Jakby jeszcze kasa była lepsza to byłaby pełnia szczęścia. :hahaha:

 

Nie kładę się dzisiaj na drzemkę. Nie kładę się dzisiaj na drzemkę. Nie kładę się dzisiaj na drzemkę....

Nie. Potem w nocy spać nie mogę i czekolady wpycham. :hahaha: A propos czekolady...Troszkę, nie więcej niż pół.... A co mi tam. :d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...