Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Blondi napisał:

Pobudka!!!:kawa::kawa:-wstawać śpiochy -praca czeka ,,ja już od 5 rano na nogach -bo poszłam wczoraj z kurami spać i wstałam z kurami,ale za to jaka wyszykowana jestem do pracy -ohohohohhoo.

i jaka pelna energii jestes :) brawo... zarazliwe to nie jest, niestety... przeczytalam, ziewnelam i... no dobra: :kawa:  ide robic :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, adamos1 napisał:

witam ,masz internet ,wejdz i sprawedż jakie są opłaty itd. być może bedziesz miała jakie ulgi ,wiesz w Polsce  z dnia na dzień wszysztko się zmienia ,pisać głupoty to lepiej wcale,ale na "oko" jest to trochę mało ZUS ,podatek ,i jeszcze inne świadczenia (opłaty) stanowczo za mało!

POzdrawiam też.

piszesz ,że jesteś w domu a więc udaj się do ZUS i o wszystko popytaj.

Zus to wiem,że będzie malutki,bo jestem na emeryturze:) 

Godzinę temu, Blondi napisał:

Pobudka!!!:kawa::kawa::kawa:-wstawać śpiochy -praca czeka ,,ja już od 5 rano na nogach -bo poszłam wczoraj z kurami spać i wstałam z kurami,ale za to jaka wyszykowana jestem do pracy -ohohohohhoo.

Witam:)ja juz po kawce ale o 10 będzie nastepna :kawa: 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tych zus-ow i innych skladek emerytalnych to chcialabym jednego: zeby mi ktos powiedzial co zrobic zeby kasy na skladki nie poszly sie pasc... bo jak podliczylam, ze rocznie place 4.200 euro skladek... i wielkie G mam kiedys z tego miec.... oj szlag mnie trafia... 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betty -jest w tym trochę racji ,ale Ci co mają taką wizje ,że za 30 lat obecna klasa pracująca będzie miała 500 zł.emerytury to tylko propaganda nakęcająca ludzi do buntu.Jest żle ,zgadzam się ,ale my nic nie zrobimy ,są stojące za tym "giganty" finansowe , polityczne oraz mafijne i one Rządzą światem.Nie martw się co będzie "jutro" bo dzisiejszy dzień ma swoje problemy.Uśmiechu i smacznej kawy życzę.:kawa:

erika----ZUS malutki ? hm?  obecny Rząd chce znieść skladki ZUS ,nie wiem ,może Watykan teraz będzie dotował  finase w Polsce? Gdzieś jest napisane ...i znajdą się narody bez wyjscia (w pułapce)  i obecnie wygląda tak sytuacja ,nie tylko w Polsce ,ale i na świecie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, adamos1 napisał:

Betty -jest w tym trochę racji ,ale Ci co mają taką wizje ,że za 30 lat obecna klasa pracująca będzie miała 500 zł.emerytury to tylko propaganda nakęcająca ludzi do buntu.Jest żle ,zgadzam się ,ale my nic nie zrobimy ,są stojące za tym "giganty" finansowe , polityczne oraz mafijne i one Rządzą światem.Nie martw się co będzie "jutro" bo dzisiejszy dzień ma swoje problemy.Uśmiechu i smacznej kawy życzę.:kawa:

ja nie martwie sie Adas, ja kombinuje co by tu teraz z tym zrobic, jakas alternatywa... zebym kiedys pozniej nie plula sobie w brode, ze mam to po czesci na wlasne zyczenie, bo nic nie zrobilam wczesniej, ze moglam szukac czegos zastepczego, jakichs programow lokacyjnych emeryturalnych... oj przysiade dzis i przejrze opinie i moze cos znajde w internecie... cos, co da mi chociaz jakies stale pewne minimum egzystencjalne kiedys na tzw. starosc... bo przeciez jak policze ile rocznie place i moge z tego nic nie miec? gdyby te sama kase w cos wpakowac i miec emeryture, lub jakis odpowiednik tego, bo jak zwal tak zwal... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Betty napisał:

co do tych zus-ow i innych skladek emerytalnych to chcialabym jednego: zeby mi ktos powiedzial co zrobic zeby kasy na skladki nie poszly sie pasc... bo jak podliczylam, ze rocznie place 4.200 euro skladek... i wielkie G mam kiedys z tego miec.... oj szlag mnie trafia... 

Właśnie @Betty moja firma odprowadza składki od średniej krajowej!! ja mam z tego wielkie g...o! bo moja emerytura to wzrost tylko 3 zł /m-c! dlatego coś z tym muszę zrobić ..

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałam akcję ze swoim mądralą,czyli moim PDP.Ja szykuję obiad pełną gębą ,bo mają przyjechać goscie na obiad ,kartofli obrałam więcej i steki na patelnie ,poszalałam równo ,a tu słyszę ,że goście jutro a nie dzisiaj ,zerwał się mój mądrala do kuchni leci ,ubolewa tyle mięsa zmarnowane itd, ajjjj jajajajjaj -tlumaczę mu ,że od tygodnia słyszę ,że w piątek mają być goście a on ,że nie ,że w sobotę ,więc mówię mu ,że mięso się nie zmarnuje bo jest w przyprawach i jutro je dopiekę ,będzie dobrze .a tu za chwilkę ma telefon -dzwonią goscie ,że będą za 10 min , i co? mądralo ? przepraszał mnie i ja mu pokiwalam palcem i obiadek był gotowy na czas przyjazdu gosci, potem wychwalał mnie pod niebiosy, wszystkim mięsko smakowało ,miał być PDP bez demencji a tu demencja się kłania w pas ,zauważyłam ,że dzisiaj mówi tak a jutro całkiem inna gadka,ale na to  nie zwracam uwagi ,bo wiem ,że przy demencji tak jest.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, adamos1 napisał:

a u mnie powódż ale do mojego domu nie doszło ,ale byłem w akcji

 

13335827_1113271772067664_679596338851421254_n.jpg

W Bonn tak lało? 

Ja w Polsce mam kolo siebie takie rondo ,które jest tak zalewane ,że auto nie przejedzie z niskim podwoziem,,,,w tym roku było już nie raz zalane i mało brakowało i by mnie zalało, zrobili nowe rondo -fajnie zrobili ,partacze drogowi,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,oj oj, nie wiedziałam, że w Bonn tak wylało...adamosie, zabrzmiało poważnie :) i do tego po grecku... trzymaj się adamosie:). Nie do śmiechu, w Dolnej Bawarii, w miasteczku Simbach am Inn woda wdarła się do miasteczka i zniszczyła wiele domów

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny i Adaś. Może się przedstawię. też jestem opiekunką świeżą bo półtora roczku mam od początku i w tym samym miejscu.

Znalazłam wczoraj stronę: arbeitlandia.de. Tam są różne informacje na tematy związane z nasz a pracą, także o zarobkach i ich wyliczeniach. Erika, gdybyś nie była na emeryturze to 1700 brutto to mało, bo na ręke by było 1000e. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się ze do ZUS odprowadzać bedziesz tylko tzw. chorobowe, do US normalnie podatek. Tylko spytaj w ZUS czy jest ograniczenie kwotowe do którego możesz dorobić, czy to tylko przy rencie jest. Chodzi o to, żeby ci nie zawiesili wypłaty świadczenia lub ograniczyli kwotowo.

Adaś jako dzielny mężczyzna wiadomo ze pomagasz w trudnych sytuacjach.

Mam tutaj czas na różnego rodzaju przemyślenia. Czasami wariuję sama ze sobą czasami sama sobie tłumaczę, że widocznie tak musi być. Doszłam do wniosku, że z czasem do wszystkiego można się przyzwyczaić i pogodzić z losem, ale nie mogę ścierpieć smrodu. Otwieram okna, robię przeciągi a ten smród starości za mną chodzi. Czy macie takie dziwne dylematy?

Pozdrawiam i dzisiaj niedziela a u mnie tragedia w 10 aktach, bo ma zjechać rodzina na grilla a babcia już od 8 rano szykuje dla nierobów. Nawet krzesła zaczęła znosić na dwór to jej zwróciłam uwagę, że ciężkie niech noszą mężczyźni. Jak ja to przetrwam to będe dalej spokojnie żyła. Ufffffffffff. czasami myślę, że zajeżdżą tu nas na śmierć.

Nic to, miłego, suchego i słonecznego dnia Wam życzę. Adaś do wieczora. hihi

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mała napisał:

Cześć dziewczyny i Adaś. Może się przedstawię. też jestem opiekunką świeżą bo półtora roczku mam od początku i w tym samym miejscu.

Znalazłam wczoraj stronę: arbeitlandia.de. Tam są różne informacje na tematy związane z nasz a pracą, także o zarobkach i ich wyliczeniach. Erika, gdybyś nie była na emeryturze to 1700 brutto to mało, bo na ręke by było 1000e. Nie jestem pewna, ale wydaje mi się ze do ZUS odprowadzać bedziesz tylko tzw. chorobowe, do US normalnie podatek. Tylko spytaj w ZUS czy jest ograniczenie kwotowe do którego możesz dorobić, czy to tylko przy rencie jest. Chodzi o to, żeby ci nie zawiesili wypłaty świadczenia lub ograniczyli kwotowo.

Adaś jako dzielny mężczyzna wiadomo ze pomagasz w trudnych sytuacjach.

Mam tutaj czas na różnego rodzaju przemyślenia. Czasami wariuję sama ze sobą czasami sama sobie tłumaczę, że widocznie tak musi być. Doszłam do wniosku, że z czasem do wszystkiego można się przyzwyczaić i pogodzić z losem, ale nie mogę ścierpieć smrodu. Otwieram okna, robię przeciągi a ten smród starości za mną chodzi. Czy macie takie dziwne dylematy?

Pozdrawiam i dzisiaj niedziela a u mnie tragedia w 10 aktach, bo ma zjechać rodzina na grilla a babcia już od 8 rano szykuje dla nierobów. Nawet krzesła zaczęła znosić na dwór to jej zwróciłam uwagę, że ciężkie niech noszą mężczyźni. Jak ja to przetrwam to będe dalej spokojnie żyła. Ufffffffffff. czasami myślę, że zajeżdżą tu nas na śmierć.

Nic to, miłego, suchego i słonecznego dnia Wam życzę. Adaś do wieczora. hihi

Witaj @mała dzięki ,że chcesz mi doradzić:) ale ja myślę o polskiej działalności gospodarczej i o ryczałcie ,czyli 8,5% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mała  Witam serdecznie, ja już od lat wyjeżdżam do Niemiec, Ale na początku spotkałam prawdziwe stare wygi i poradzono mi stanowczo : w jednym miejscu jeden miesiąc i do domu i nowy wyjazd w nowe miejsce. Tak, to była racja w dwa lata nabrałam wiedzy i trochę pewności siebie. Później było już dużo lepiej. Myślę, że jesteś w jednym miejscu stanowczo za długo. Nie warto. Na to przyjdzie czas po latach i tylko wtedy gdy ocenisz miejsce jako bardzo dobre dla siebie.

Jak człowiek wciąż się zajmuje jednym problemem, który i tak nie ma dobrego rozwiązania jak tu: demencja, to w końcu zawsze oklapnie. Musisz mieć nowe problemy, a ta Babcia niech biega koło swojej rodziny, ja osobiście nie cierpię takich nadskakujących Babcinek, ale też nie wszystkie Niemki nadskakują dzieciom - bywają skonfliktowane i te nawet wolę.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mała witaj! O smrodach to też mogę napisac ,okna sobie pomyłam i firanki i inne obrusiki aby zmienic zapach ,na trochę zmieniłam a może i dużo ale smród staroci też się za mną ciągnie ,no niestety...z tym smrodkiem starych grzybów musimy się męczyć,ja ostatnio co otworzę lodowkę to czuje smród jakiegoś nabiału ,sera ,jakiegoś chyba sera pleśniowego i ja tego zapachu nie cierpię,ale muszę znosić ,no trudno.

mała opisałas dokładnie tak jak jest w DE , są takie rodziny -wiem o tym, ale też byłam u jednej babci ponad rok i dobrze ,że tak się skończylo jak skończylo ,ze musiałam firmę zmienić i przy tym rodzinę i powiem ,ze dobrze na tym wyszłam finansowo ,ale i cos nowego znowu przezyję i zobaczę , Serenity dobrze pisze ,nie siedzieć na dupie na jednym miejscu -to jest wariactwo po trosze, ale sa miejsca gdzie się fajnie pracuje i siedzi się latami.wszystko zależy od nas samych ,gdzie chcemy byc i jak długo.

mala zostaw cos tam z grilla ,,,wytrzymasz grilla ,powodzenia

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arbeitlandia.de. to strona w języku polskim. Jeszcze grill trwa w najlepsze, ale udało mi się wyjść po angielsku.

chyba nie skorzystam jednak z waszej rady, nie dlatego że jest zła, nie, absolutnie, tylko ja nie chcę przeżywać od początku tego co przezywałam jak musiałam jechać tutaj. Nigdy w życiu. Całą drogę czyli 16 godzin płakałam nad swoim losem i sama sobie tłumaczyłam że tak musi być. Już się tutaj przyzwyczaiłam do wszystkiego. Nie jest tak strasznie nie pracuję 24 godz/dobę tylko tyle ile mam w umowie czyli 8 godz, dziennie i nic mnie reszta nie obchodzi. Zarobki jak porównuję to tez nie sa złe. Wiadomo ze jak zjeżdża rodzina to jest zamieszanie, ale przeżyję tak mi się zdaję. powiem jutro czy przeżyłam. Kiedyś sobie powiedziałam, że jak odłożę pierwszy milion to rzuce tę praće, to jeszcze trochę przede mną.

Jak jesteśmy sami to jest całkiem fajnie i spokojnie, całe szczęście takie akcje grillowe bywają rzadko.

paap

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała--i masz racje ,są różne charaktery ,jeżeli jest miejsce dobre ,dlaczego dłużej nie posiedzieć  a czy wiesz ,że następne bedzie lepsze a może gorsze i co w tedy ?na ogół jesteśmy w wieku ,że naszej osobowości już nie kształtujemy,bo ona jest osadzona w pewnych"ramach" i nie wiem czy takie częste zmiany dla takich osób są wskazane ,na tyle dobre ,że poznajemy nowe osoby i znimi zwiazane choroby,tylko to.Zawsze mówię każda strona medalu ma plusy i minusy,dlatego najlepiej być w posrodku,tak jest w każdej dziedzinie życia ,w jedzeniu,w piciu,w polityce,w religii itd.PDP mają rodziny i muszą być odwiedzane ,chyba ,że takie wizyty mają inny charakter(jaki ?) wiadomo ,to są w tedy nie miłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Podkarpacka
59 minut temu, mała napisał:

Arbeitlandia.de. to strona w języku polskim.

Na tą stronę to bym uważała bo ona jeszcze niedawno należała do jednej z agencji i tam rekrutowali ludzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie lało ,ale grad dawał, oj dawno takiej zawieruchy nie widziałam ,ale żyję ,mi takie atrakcje pasują, wszyscy biegają od okna do okna i patrzą czy szyb czasami nie wybije i burza do domu się nie wkradnie i zaleje drogie dywany i drogie zegary i drogie meble,,,,,

więc na uspokojenie szybko im :kawa: i :ciacho: zaserwowałam i się uspokoili razem z burzą!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...