Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Barrakuda masz rację ,tak myślałam też i myślę ,że nie jeden Niemiec nas tak obrażliwie potrafi nazwac ,ale nie wnikamy w to,,,nie jeden Polak nazwie Niemca Szkopem ,w ogóle to ta nazwa nie jest od dzisiaj -ona króluje od bardzo bardzo dawna,,,tak mówimy i będziemy tak mówic ,,jeden powie głosno a drugi cicho,,,ale to nie powód aby od razu dochodziło do takich sytuacji,,,

@adamos1 ja tu wchodząc na forum jakis czas temu bardzo Ciebie polubiłam ,,byleś tutaj jednym facetem i bardzo służyłeś radą i pomocą ,,z wszystkich forumowiczów co tu byli kiedyś Ty zostałeś dalej,,,przemyśl spokojnie ,,bo to nie powód aby się gniewać czy obrażać,,,porobiło się, aż za dużo,,,każdy z nas to inny cudak,,ale fajny cudak ,praca nasza jest jaka jest ,,jesteśmy daleko od domów i rodzin i daleko od życia prywatnego i nie jednemu nieraz ta rozłąka czy tęsknota odbije ,pada nam nieraz na mózg już ,ale obracamy to wszystko o 360 stopni i się pocieszamy tutaj a nie dobijamy,,,,ja też jestem za tym abyś przemyslał-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Barrakuda napisał:

No i prosze, a propos nie przeczytania dokladnie postu. Adamos napisal, ze razi go nazwanie Niemca Szkopem, a ja szybko przelecialam i wyszlo mi, ze Adamosa obrazil sie za Szkopa. Nazwal  czy nie nazwal....kurde tak wszystkim sie przejmowac,...Oni tez czesto cos o Polakach  miedzy soba mowia z zartobliwa pogarda i co  z tego. Polacy pracujacy w na wyspach mowia o Anglikach Angole i nikt z tego powodu nie robi afery.(czytalam komentarze pod artykulem o Brexicie, a innego hejtu bylo tam sporo).

haha a moj przyjaciel de. wiesz jak mówi na nas ,  że my nie lubimy pracować i dlatego nie mamy kasy :(  ja robię teraz remont w domciu pl. .. powiedział ,że Twój  Majster napewno nie pracuje 8 godz..albo więcej ..  och się wnęrwiłam :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Barrakuda napisał:

No i prosze, a propos nie przeczytania dokladnie postu. Adamos napisal, ze razi go nazwanie Niemca Szkopem, a ja szybko przelecialam i wyszlo mi, ze Adamosa obrazil sie za Szkopa. Nazwal  czy nie nazwal....kurde tak wszystkim sie przejmowac,...Oni tez czesto cos o Polakach  miedzy soba mowia z zartobliwa pogarda i co  z tego. Polacy pracujacy w na wyspach mowia o Anglikach Angole i nikt z tego powodu nie robi afery.(czytalam komentarze pod artykulem o Brexicie, a innego hejtu bylo tam sporo).

właśnie Barrakuda, nikt nie robi o to afery ... tzn. nie powinno być o to afery i obrażenia innych;) To jest lekcja dla Nas Wszystkich czytających forum. Bravo dla Moderatora/Moderator :). Myślę, że każdy dorosły człowiek powinien brać odpowiedzialność za swoje czyny... Temat rzeka.

Blondi wczoraj kontynuowałam brzuszki, było ich 130. Brzuch boli, ale mniej, czyli warto działać. Ja zaczęłam robi brzuszki i inne ćwiczenia, które nauczyłam się na rehabilitacji, ponieważ teraz znowu zaczął boleć mnie kręgosłup. Przy okazji wpływa to dobrze na inne części ciała :)

Erika przecież my to pracusie :d Na jakim etapie jest remont Twojego domu?

Udanego dnia Wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy ukrywają swoją niechęć do cudzoziemców "pod podszewką". Z mojej obserwacji wynika, że to właśnie Niemcy są leniwi niezwykle wygodni a nam zazdroszczą dobrej opinii za umiejętność radzenia sobie w wielu sytuacjach, za fachowość, pomysłowość, cierpliwość i mobilność.

Edytowane przez Florcia
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

         tak, musimy się sami szanować jako Polacy, bo Samoponiżanie się z racji narodowości ( jak to robił Adamos  w tym w końcu  mądrze przez Moderatora zamkniętym wątku o polityce) nie ma jednak żadnego sensu, nawet kiedy pracuje się w Niemczech.

              Pracowałam kiedyś u pewnego Niemca, który w przeszłości miał grupę pracowników pod sobą. Wspomniał, że byli tam też Polacy. Nigdy podejmując decyzje nie kierował się narodowością, ale efektami pracy, ale...kiedyś zrobił wyjątek...

Oto jeden z Polaków zniemczył swoje nazwisko i wyjaśnił to  swojemu szefowi wygłaszając bardzo negatywne opinie o Polsce ( o której ten szef właściwie  niewiele wiedział). I dopiero od tego czasu ten  Polak  dostawał gorszą robotę, a awans jako ostatni. Skoro sam się poniżył...

        Szanujmy siebie, swoją narodowość i historię, bo inaczej inni też nie będę nas szanować. Nie trzeba o tym trąbić, ale wewnętrznie trzeba ten szacunek mieć i nie dać sobie zniszczyć, bo ten szacunek do siebie każdego wzmacnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, emma napisał:

właśnie Barrakuda, nikt nie robi o to afery ... tzn. nie powinno być o to afery i obrażenia innych;) To jest lekcja dla Nas Wszystkich czytających forum. Bravo dla Moderatora/Moderator :). Myślę, że każdy dorosły człowiek powinien brać odpowiedzialność za swoje czyny... Temat rzeka.

Blondi wczoraj kontynuowałam brzuszki, było ich 130. Brzuch boli, ale mniej, czyli warto działać. Ja zaczęłam robi brzuszki i inne ćwiczenia, które nauczyłam się na rehabilitacji, ponieważ teraz znowu zaczął boleć mnie kręgosłup. Przy okazji wpływa to dobrze na inne części ciała :)

Erika przecież my to pracusie :d Na jakim etapie jest remont Twojego domu?

Udanego dnia Wszystkim ;)

@emma to tylko łazienka w bloku oczywiście, wszystko on nowa robię, ponieważ wspólnota wymieniała rurę kanlizacyjną :( no i moje piękne kafelki musiały zostać zburzone.. Jestem w dobrym kontakcie "mężem do wynajęcia"/ Firma/ ale zdążył mnie już wkurzyć, .. teraz jest ok. jak wrócę do domu to juz prawie będzie koniec Chciałabym po pracy pojechać na łódź i trochę z moim .. popływać:) ale nie dam rady :( muszę jechać odbiórkę zrobić! Pozdrawiam i :love: wszystkim przesyłam, acha jak mnie trochę nie będzie to wiecie..hmm dzisiaj i jutro  zamieniam się w kokoszkę :hahaha: bo kogut juz w drodze:hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, erika napisał:

@emma to tylko łazienka w bloku oczywiście, wszystko on nowa robię, ponieważ wspólnota wymieniała rurę kanlizacyjną :( no i moje piękne kafelki musiały zostać zburzone.. Jestem w dobrym kontakcie "mężem do wynajęcia"/ Firma/ ale zdążył mnie już wkurzyć, .. teraz jest ok. jak wrócę do domu to juz prawie będzie koniec Chciałabym po pracy pojechać na łódź i trochę z moim .. popływać:) ale nie dam rady :( muszę jechać odbiórkę zrobić! Pozdrawiam i :love: wszystkim przesyłam, acha jak mnie trochę nie będzie to wiecie..hmm dzisiaj i jutro  zamieniam się w kokoszkę :hahaha: bo kogut juz w drodze:hahaha: 

standardowe zachowanie wspólnoty. Naprawa kafelek i innych rzeczy na własny koszt. Najważniejsze być dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łukasz napisał:

 

 

Na mnie już czas, jutro o tej porze będę w DE...   pozdrawiam Szanowne koleżanki opiekunki i ... do zobaczenia na forum :)Życzę miłego popołudnia   :)

Spokojnej podróży i dobrego spanka w autobusie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Serenity napisał:

         tak, musimy się sami szanować jako Polacy, bo Samoponiżanie się z racji narodowości ( jak to robił Adamos  w tym w końcu  mądrze przez Moderatora zamkniętym wątku o polityce) nie ma jednak żadnego sensu, nawet kiedy pracuje się w Niemczech.

              Pracowałam kiedyś u pewnego Niemca, który w przeszłości miał grupę pracowników pod sobą. Wspomniał, że byli tam też Polacy. Nigdy podejmując decyzje nie kierował się narodowością, ale efektami pracy, ale...kiedyś zrobił wyjątek...

Oto jeden z Polaków zniemczył swoje nazwisko i wyjaśnił to  swojemu szefowi wygłaszając bardzo negatywne opinie o Polsce ( o której ten szef właściwie  niewiele wiedział). I dopiero od tego czasu ten  Polak  dostawał gorszą robotę, a awans jako ostatni. Skoro sam się poniżył...

        Szanujmy siebie, swoją narodowość i historię, bo inaczej inni też nie będę nas szanować. Nie trzeba o tym trąbić, ale wewnętrznie trzeba ten szacunek mieć i nie dać sobie zniszczyć, bo ten szacunek do siebie każdego wzmacnia.

 

" Umiemy tylko klocic sie albo kochac , ale nie umiemy roznic sie pieknie i mocno" ...tak 150 lat temu na pisal Cyprian Kamil Norwid i niestety nadal jest to aktualne.

3 godziny temu, Blondi napisał:

@Barrakuda masz rację ,tak myślałam też i myślę ,że nie jeden Niemiec nas tak obrażliwie potrafi nazwac ,ale nie wnikamy w to,,,nie jeden Polak nazwie Niemca Szkopem ,w ogóle to ta nazwa nie jest od dzisiaj -ona króluje od bardzo bardzo dawna,,,tak mówimy i będziemy tak mówic ,,jeden powie głosno a drugi cicho,,,ale to nie powód aby od razu dochodziło do takich sytuacji,,,

@adamos1 ja tu wchodząc na forum jakis czas temu bardzo Ciebie polubiłam ,,byleś tutaj jednym facetem i bardzo służyłeś radą i pomocą ,,z wszystkich forumowiczów co tu byli kiedyś Ty zostałeś dalej,,,przemyśl spokojnie ,,bo to nie powód aby się gniewać czy obrażać,,,porobiło się, aż za dużo,,,każdy z nas to inny cudak,,ale fajny cudak ,praca nasza jest jaka jest ,,jesteśmy daleko od domów i rodzin i daleko od życia prywatnego i nie jednemu nieraz ta rozłąka czy tęsknota odbije ,pada nam nieraz na mózg już ,ale obracamy to wszystko o 360 stopni i się pocieszamy tutaj a nie dobijamy,,,,ja też jestem za tym abyś przemyslał-pozdrawiam

No i zabral zabawki i poszedl z tego podworka hahaha...Szkoda, ale mysle, ze podczytuje "zza krzakow" przeciez tyle czasu byl na tym forum , wiec tez  sie przyzwyczail. Kto nam teraz bedzie spiewal ?  Moze Lukasz zostanie forumowym artysta, niech zaczyna juz cwiczyc. A to sie narobilo..a takie to spokojne forum bylo, nawet pare dni temu tak napisalam  Co ta polityka z ludzmi robi.?  Na nic taki zwykly, szary czlowiek nie ma wplywu (pomijajac wybory) a tylko sie skloci, napolitykuje , skonfliktuje z innymi a i tak  jest za cienki  dla moznych tego swiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika jestes niemożliwa dziewczynka z tym kogucikiem i z tą kokoszką:hahaha:spodobało Ci się  ,co???:hahaha: baw się przesuper,,,

@Betty nasza uwolniona już od Mucki i już w drodze do domku -koszmar się skończył,,,teraz żyj Betty najlepiej jak potrafisz:hahaha:

A u mnie wczoraj zjechała rodzinka,synki i synowe  i kupa dzieci -myslałam ,że tych dzieci nie nakarmię ,takie były głodne ,że jadły i jadły a mi w to graj,bo lubię częstowac ,,krzyk i pisk w domu,,babcia nie mogła sobie miejsca znalesc ,bo nie przyzwyczajona do takich krzyków ,male wariatkowo było,,,a synowe zaczęły jedna przez drugą co najlepsze by było tatusiowi,wymysłały spacerki ,oczywiscie ja babcię na plecy i dziadka i spacerek,,,jedna przez drugą,,jak dobrze ,że one rzadko przyjeżdzają,ale oczywiście cos nagadały i mój mądrala za żel i prosi mnie abym mu nóżke nasmarowała ,więc ja mu nasmarowałam tą nożkę i za chwilę słyszę ,nasmaruj jeszcze raz bo mi tak dobrze:hahaha: mam teraz nóżkę mądrali ,,,a jaki milutki -:hahaha: popiesciłam dziadka w udo i w nózke-hahhaha nie ma nóżki @Łukaszka to jest inna nóżka-hhhaaa

pojechałam do sklepu a dziewczyny do mnie -dzisiaj sama jesteś? wreszcie sama a nie jak muzułmanka za panem i władcą,,,no i jest dalej fajnie,,,nawybierałam co mi się podobało w sklepie i wróciłam ,,,

Dziewczyny koniec tematu,,, polityki""" mi tutaj ,bo pogonię -hhhahahhaha:hahaha:

Macie :lody: i:kawa: i:ciacho: na słodki dzień! 

@Barrakuda od razu mi się przypominasz ,że nie pozwalają Ci rano pić kawy-toż bym ich  rozniosła rano bez kawy-:hahaha: ,wiecie co,starej  babie dyktować co ma robić-hahhaha pogięło ich,,, albo kiedy pić kawę potem- jak w przedzskolu czy na kolonii,,,,prawda??? 

@Łukaszku nie chrap w autobusie czy busie ,,,bo przegapisz stację:hahaha: i  zajedziesz do Szwajcarii-hahha buziole:love: może jak już będzie w tych DE to pójdzie na targ? zobaczymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi cos ci sie chyba pomylilo, to @erika miala problem z piciem kawy. Ja po prostu musze rano byc juz u nich, bo sniadanie o 7.10-15. Nie mam czasu delektowac sie pierwsza kawa w lozku , jak na innych Stellach. Jak  wstane wczesniej, to pije zanim pprzyjda, ale z reguly juz z nimi, tym bardziej, ze tak czy tak mam zasiadac z panstwem do stolu i celebrowac sniadanie. Druga juz pije sama. Troche jednak jest tu jak na kolonii, zreszta tak jest prawie wszedzie, jest obiad o  12-13  nie tak jak w domu. Monsieur dyktuje  jednak  za duzo i dlatego stad spadam. U ciebie maja wiecej zrozumienia dla starej baby hahahaha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Barrakuda napisał:

@Blondi cos ci sie chyba pomylilo, to @erika miala problem z piciem kawy. Ja po prostu musze rano byc juz u nich, bo sniadanie o 7.10-15. Nie mam czasu delektowac sie pierwsza kawa w lozku , jak na innych Stellach. Jak  wstane wczesniej, to pije zanim pprzyjda, ale z reguly juz z nimi, tym bardziej, ze tak czy tak mam zasiadac z panstwem do stolu i celebrowac sniadanie. Druga juz pije sama. Troche jednak jest tu jak na kolonii, zreszta tak jest prawie wszedzie, jest obiad o  12-13  nie tak jak w domu. Monsieur dyktuje  jednak  za duzo i dlatego stad spadam. U ciebie maja wiecej zrozumienia dla starej baby hahahaha...

coś chyba tak , jak to nie u Ciebie ,,za dużo naczytałam,,ale ktoś pisał ,że zabronili pić rano tylko chyba o 9 rano razem z nimi,,,  mniejsza z tym ,ale taka sytuacja też zaistniała,że picie kawy o 9 godz, a ja pije już przed 6 rano i nikt nawet nie wie, że piję ,,bo mam tez w swoich apartamentach kuchnię,swoją na robienie sobie kawki,,,oj dużo rzeczy nie wiedzą ,co ja tutaj robię-hahhaha:hahaha:

jestem nie do upilnowania stara baba-hahhahha:hahaha:

macie też taką fajną pogodę? słońce i trochę chłodniej? fajnie

dopiero co przyszłam na przerwę i zaraz koniec tej przerwy -zleciało nie wiem na co!!!! ale spacerek będzie ,:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Barrakuda napisał:

Ladna pogoda i ide z Cheri na spacerek, przyjemne powietrze, wreszcie koniec upalow i nie  musze siedziec juz w " w tym wiezniu" ...

hahahhaha mamy pracę w więzieniu-hahhahaha  

Ja już nic nie planuje,mam takie szczęscie ,że jak coś poplanuje to zawsze ale to zawsze jest wszystko na odwrót,,i teraz też nie wiadomo co mnie czeka jak pójde do dziadków ,,,może nowy supreis???? :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Blondi napisał:

coś chyba tak , jak to nie u Ciebie ,,za dużo naczytałam,,ale ktoś pisał ,że zabronili pić rano tylko chyba o 9 rano razem z nimi,,,  mniejsza z tym ,ale taka sytuacja też zaistniała,że picie kawy o 9 godz, a ja pije już przed 6 rano i nikt nawet nie wie, że piję

@Blondi to ja miałam taki "rygor":płacz: z tą kawą itd ale teraz mam prawdziwa wolność na tej sztelii! żeby tylko moja pdp jeszcze wyzdrowiała :serce: ! ..jak była zdrowa była super babką!! zresztą czasami opowiada rodzina i widzę po ubraniach: sport itd .. no coż nie daj Boże nikomu takiej choroby :( dobrze ,że moje oczy traktuje jak swoje tz ufa mi we wszystkim:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)@erika z tym wyzdrowieniem to nikłe szanse ,,,ale żeby się nie pogorszyło i będzie dalej fajnie:)

pozdrów swojego kokocha:hahaha: powiedz ,że koleżanka przesyła buziola:love: ,że jest taka jedna całusińska na forum-hahahhaha

aby więcej nikt nie miał takich ,,rygorów" :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

:)@erika z tym wyzdrowieniem to nikłe szanse ,,,ale żeby się nie pogorszyło i będzie dalej fajnie:)

pozdrów swojego kokocha:hahaha: powiedz ,że koleżanka przesyła buziola:love: ,że jest taka jedna całusińska na forum-hahahhaha

aby więcej nikt nie miał takich ,,rygorów" :hahaha:

@Blondi tak kochana:) juz mu dzisiaj mówiłam,że fajny mam relaks tu na forum:) ale później jeszcze raz powtórzę:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spacerek zaliczony , odetchnelysmy z Cheri od tego milego , domowego klimatu  a  juz od progu pytanie na wazny bardzo temat-Dlaczego powiesilam nowy papier toaletowy? -Bo tamtego byla juz resztka -odpowiadam .- A co zrobilas z ta resztka????- no zatkalo mnie na moment , ale  szybko mu odpowiedzialam.:- Powiedzialabym panu, co zrobilam z ta resztka, ale sie wstydze.  Jaka mial mine hahaha...przez moment widzialam , ze mu sie chce smiac, ale szybko sie odwrocil.   Nie wiem , jakie bedzie nastepne pytanie , ciekawie sie robi . Co nastepnym razem wymysli.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barrakuda mnie też zatkało:hahaha: o takie głupoty pytać? dla dziadków nosze po 4 rolki aby nie zabrakło-hahahha ,papieru u nas pod dostatkiem-z 7 wielkich paczek w piwnicy,,,,a on o rolkę pyta -o 5 cm papieru toaletowego i się  nie dziwię Tobie wcale ,że masz dosć,,,musi być starsznie chytry,,na jedzeniu też tak sprawdza? czy zjadłaś czy wyrzuciłaś? ale rygor !!!! ciężko w takim domu wysiedzieć ,oj ciężko,,,ja natomiast nic nie robię tylko nóżke smaruję wszystkim co mój mądrala wymyśli do smarowania-hahahhaha -no chyba mu się smarowanko spodobało,,,szkoda ,że dupeczki nie muszę smarować ,,,a co ! też bym masażyk zrobiła,,babcia już zazdrosna ,,,hahahhaha

Barrakuda byś mogła książkę napisać o tej rodzinie i o charakterku pana domu,,,co za typ ,,taki zgorzchniały już będzie do końca i już takiego typeczka nic nie zmieni,,,wez wytrzymaj z takim,,a za Ciebie przyjedzie tam inna opiekunka i już jej współczuję,,bo ja na to miejsce nawet za 1500 bym nie pojechała,,nawet za 1800 euro też bym nie pojechała,,,wolności się trochę chce a nie celi więziennej,,prawda? bo za jakie grzechy latem musisz się dusić w smierdzących komnatach,,,,brak słów,,,:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, erika napisał:

@Blondi tak kochana:) juz mu dzisiaj mówiłam,że fajny mam relaks tu na forum:) ale później jeszcze raz powtórzę:love:

@Blondi teraz pokazuję mojemu kogucikowi:hahaha: nasze fajne forum:) Twoją piękną fotkę też , ale on nie czytaty i pisaty  auf polen:hahaha: ale fajnie masz tutaj :love:  .mówi.:całus: no i fanie :) buziolki dla wszystkich:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...