Skocz do zawartości

Opłaca się przyjrzeć różnym agencjom !


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Jolanta "Mój dziadek" nie tylko ma problem z alkoholem, ma podwyższony poziom cukru, wysokie cisnienie, nerki też chore. Lekarz odradza całkowite odstawienie alkoholu bo to byłby szok dla organizmu.   Mimo to z nim jest mniej problemów jak z babcią, która ma demencję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszę to często. Odstawienie każdej używki to dla organizmu szok a tym bardziej na stare lata. Ja tu nie jestem po to by kogokolwiek wychowywać czy uświadamiać, ja tu jestem po to by pomagać, bez względu na choroby PDP. Gdyby było mi źle to bym tu nie pracowała, ale nie narzekam. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lama Właściwie wszystkie agencje oferują miejsca z osobnym pokojem i to rzeczywiście jest,

ale co do reszty to nikt niczego nie sprawdza, bo jak i kto by miał ? Czy np koordynator miałby przespać obok 2 noce, żeby sprawdzić czy dana pani Babcia śpi w nocy ? Sporządzają ogólny raport, który właściwie niewiele mówi i tyle. Do tego stan Pdp może się szybko zmienić...

        O stopniu trudności naszej pracy decyduje charakter Pdp i jego rodziny, a tego nikt nam nie wybada.

Trudno, tak to jest. Zmienniczki też różnie to widzą. Sztela to zawsze kot w worku.

Są opiekunki, które nawet nie czytają opisów i też maja swoją rację, bo niewiele to wszystko znaczy.

Ale wartość agencji wychodzi wtedy gdy zgłaszamy trudności i widzimy jak oni zareagują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. Nie reklamuję tu żadnych agencji, ani prywatnie też.Odradzam tylko każdą z dodatkiem 24.

Pracowałam w kilku i wiem, że w trudnych sytuacjach reagują różnie, ale głównie zależy to od sprawności koordynatora i jego umiejętności, a tych miewają po kilkunastu.

       W naszej pracy rządzi głównie przypadek i po równo nasze umiejętności dogadania się z Pdp.

Agencja taka czy inna to sprawa odleglejszego planu. Choć oczywiście się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to prawda , z tym, ze ja ani odradzam ani zachecam do pracy z agencjami z dodatkiem 24h , bo z wlasnego doswiadczenia , opinii innych i chociazby tego forum, gdzie nie dawno byly   komentowane dwie "super" oferty dla robocopa 24 z agencji bez dodatku 24. Wcale nie jest tak, ze te z 24  wymagaja nieustannej pracy cala dobe a te bez nie zwlaszcza w sytuacji, gdzie obowiazuja przepisy o 40 godzinnym tygodniu pracy. Tak w agencji 24 jak i bez 24 sa rozne oferty i tu i tam mozna trafic na przyslowiowa mine jak i dobre zlecenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Serenity napisał:

@jolantapl. Nie reklamuję tu żadnych agencji, ani prywatnie też.Odradzam tylko każdą z dodatkiem 24.

Pracowałam w kilku i wiem, że w trudnych sytuacjach reagują różnie, ale głównie zależy to od sprawności koordynatora i jego umiejętności, a tych miewają po kilkunastu.

       W naszej pracy rządzi głównie przypadek i po równo nasze umiejętności dogadania się z Pdp.

Agencja taka czy inna to sprawa odleglejszego planu. Choć oczywiście się różnią.

Wszyscy nas równo olewają powinni dać nam do podpiania taki regulamin punkt 1 jak masz problemy masz radzic sobie sama punkt 2 jak dalej masz problemy to patrz punkt1:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

Wszyscy nas równo olewają powinni dać nam do podpiania taki regulamin punkt 1 jak masz problemy masz radzic sobie sama punkt 2 jak dalej masz problemy to patrz punkt1:hahaha:

         W praktyce to tak prawie jest.  Utrzymanie miejsca pracy zależy od naszych umiejętności, ale czasami kosztuje to za dużo zdrowia i sił. Na agencje to ja już za wiele nie liczę i nie stresuję się nimi.

        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Serenity napisał:

         W praktyce to tak prawie jest.  Utrzymanie miejsca pracy zależy od naszych umiejętności, ale czasami kosztuje to za dużo zdrowia i sił. Na agencje to ja już za wiele nie liczę i nie stresuję się nimi.

        

Ja mam dokładnie tak samo nawet do nich nie dzwonię bo szkoda moich nerwów:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę:djak wiecie wkrotce wybieram się na urlop ...i tak powoli rozglądam sie za kolejnym zleceniem; dziś przejrzałam oferty z tego forum i innych.....i mam wrażenie, że agencje szukają ....robota wieloczynnościowego.......takiego, co to..jedną ręką zmieniałby cewnik, albo nawet worek przy stomii:d a drugą pomagał samodzielnemu małżonkowi na wózku:d , ale....pomagał tylko uśmiechem.....bo pan sam wszystko przy sobie robi.:d......a nawet jeszcze wspiera opiekunkę, ... i w zasadzie sporadycznie trzeba wstać w nocy...ale tylko 2-3 razy:d.....no i co mnie naprawdę zdumiewa:djeszcze chcą za to zapłacić....co prawda>:( niewiele zapłacić.....ale przecież Nam wszystko jedno, bo my jezdzimy przede wszystkim dlatego, że kochamy starych ludzi, lubimy pomagać, jesteśmy empatyczni i współczujący.........................możemy pracować bez przerwy , nie mamy żadnych wymagan i oczekiwań, wystarczy, jak- mutti oder  fatti poklepią nas po ramieniu, :d

a w zeszłym tygodniu widziałam ofertę, ...przeczytałam ... zapisuję nr. telefonu do kontaktu, bo wolę kontakt telefoniczny...czytam jeszcze raz ofertę...zonk...byłam tam w zeszłym roku, zrezygnowałam ze względu na niezgodny stan podop. z informacją, po tygodniu.........nie rozpoznałam oferty, bo agencja znów podała te nieaktualne informacje....a po co podawać prawdę....liczy się złapanie nieszczęśnika i postraszenie go karami, zrobienie z niego głupka, przecież "nikt sie nie skarżył".........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lama takiesame mam wrażenie jak czytam oferty i myślę ,sobie sami na wózkach i sami do podnoszenia itd, albo ktoś sam do opieki a żoneczka jest w ukryciu,bo po co wydawac ,że jeszcze babsko tam jest do rządzenia-hahahha tak czytam i też ,mam wrażenie ,że jak zapłacą 1400 euro ze wstawaniem w nocy to ,,luks torpeda" ,,,tragedia ,,nie ma zdrowszych PDP? a jak jedna agencja wyliczyła choroby to mi palców zabrakło,,i ogarnij choroby i jeszcze przemiłą żoneczkę-hahaha-masakra

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

Nie napiszę bo jeszcze mi ją ktoś sprzed nosa sprzątnie:hahaha: a po za tym czekam właśnie aż mnie rodzina zaakceptuje:hahaha:

Ja pracuję to możesz być spokojna!!!!:płacz::hahaha: kurcze ominie taka stawka !!! nie przeboleje!!:rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Serenity napisał:

o nikt niczego nie sprawdza, bo jak i kto by miał ? Czy np koordynator miałby przespać obok 2 noce, żeby sprawdzić czy dana pani Babcia śpi w nocy ? Sporządzają ogólny raport, który właściwie niewiele mówi i tyle. Do tego stan Pdp może się szybko zmienić...

sorki, @Serenity, albo ja nie precyzyjnie się wyraziłam, albo Ty niedokładnie przeczytałaś:)kto każe temu biednemu zapracowanemu koordynatorowi spać 2 noce u "babci", wystarczy, gdyby sprawdził na miescu informacje,  w kwestionariuszu jest:     oddzielny pokój- a babcia go prowadzi i pokazuje swój salon...albo swój gabinet, albo swój schowek na szczotki........no to....ja myślę, że średnio kumaty człek, nawet Niemiec:dsię zorientuje, że się znalazł w innym niż opiekunki pokoju......chyba, że masz zdolności intelektualne Niemców oceniasz niżej????:całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze coś napisac ,,co do oddzielnego pokoju,,Mam koleżankę opiekunkę,która do swojego pokoju przechodzi przez pokój babki,,mało tego ,pokój ma być otwarty,bo jeszcze kota ma i kotek może będzie chcial tam pójsc do pokoju opiekunki,,babka tv na caly regulator a opiekunka zero spania bo wyje jej nad uchem program telewizyjny,,malo tego to w pokoju opiekunki jest jadalnia ,gdzie wszyscy przesiadują i jedzą wszystko,,w pokoju opiekunki są meble w ktorych są babki rzeczy i rzeczy inne potrzebne dla babki,,czyli nie jest to pokój opiekunki tylko co? co to ma być! babka non stop coś potrzebuje itd, goscie chyba też w pokoju opiekunki,,powiem jedno,,mnie tam by po jednym dniu nie było,,nie wyobrażam sobie nie mieć własnego kąta aby odpocząc,bo nawet w ciągu przerwy ktoś zawsze coś chce z pokoju i jeszcze drzwi otwarte,,a ta opiekunka tak tam mieszka już 2 miesiące-podziwiam i jeszcze raz podziwiam ją,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

Musze coś napisac ,,co do oddzielnego pokoju,,Mam koleżankę opiekunkę,która do swojego pokoju przechodzi przez pokój babki,,mało tego ,pokój ma być otwarty,bo jeszcze kota ma i kotek może będzie chcial tam pójsc do pokoju opiekunki,,babka tv na caly regulator a opiekunka zero spania bo wyje jej nad uchem program telewizyjny,,malo tego to w pokoju opiekunki jest jadalnia ,gdzie wszyscy przesiadują i jedzą wszystko,,w pokoju opiekunki są meble w ktorych są babki rzeczy i rzeczy inne potrzebne dla babki,,czyli nie jest to pokój opiekunki tylko co? co to ma być! babka non stop coś potrzebuje itd, goscie chyba też w pokoju opiekunki,,powiem jedno,,mnie tam by po jednym dniu nie było,,nie wyobrażam sobie nie mieć własnego kąta aby odpocząc,bo nawet w ciągu przerwy ktoś zawsze coś chce z pokoju i jeszcze drzwi otwarte,,a ta opiekunka tak tam mieszka już 2 miesiące-podziwiam i jeszcze raz podziwiam ją,,

@Blondimamy podobny punkt widzenia:całus:, dla mnie pokój w domu podopiecznych  to jest taka moja mała ojczyzna...gdzie mogę odpocząć...odreagować.....nabrać sił,......gdzie, krótko, bo krótko mogę być sobą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wymagania ,,,oj mam ,,kocham mieć swoją łazienkę,kocham mieć ladny pokój z łożem małżenskim ,,bo jak się kto trafi to musi być miejsce :święty::hahaha: musi być ciepło,,żadnych oszczędności na praniu i wodzie, jak narazie tak mi sie trafia,,no jeszcze jedzenia trochę ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...