Skocz do zawartości

Opłaca się przyjrzeć różnym agencjom !


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O ‎2017‎-‎02‎-‎28 at 17:33, jolantapl. napisał:

Napisz jak możesz na jak długo podpisuje się umowę i czy wygląda to tak jak w Polsce umowa zlecenie czy jest to umowa o pracę.Umowy nie musisz pokazywać i nazwy firmy podawać.Chodziło mi o takie ogólne wiadomości.A ze zleceniami dla facetów to słyszałam,że jest krucho ta firma o której ja wiem w ogóle nie ma ofert dla mężczyzn tylko kobiety zatrudniają:)

Jolu, około pół roku temu lub więcej wstawiałam na forum info z centrali z Bonn, ponieważ mnie tam odesłali z Passewalku. Chciałam być blisko granicy, ale mnie odesłali po informacje do centrali. Wstawiałam tego maila tu i była dyskusja. Może poszperaj na forum, już znajdują się tu poruszone wątki na ten temat. Było słabo. Najlepiej przyjechać do DE z oszczędnościami i na praktyki się zatrudnić do domu starość itp. oraz uczyć się w szkole dla personelu medycznego. Też o tym pisałam. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6.09.2016 at 21:29, LENA_57 napisał:

Blodni ta babcia byla psychicznie chora, ciagle wracala na oddzial zamkniety. 

I wlasnie do takiej pracy nas agancje wysylaja. A co ich obchodzi. Kiedys na dworcu przy wyjezdzie spotkalam kobiete, ktora byla glodzona na maksa. W ciagu 5 dni dostala od corki pdp talerz zupy. Pomogla jej inna opiekunka, ktora spotkala na spacerze. Nakarmila i zadzwonila do agencji. Tamta dzwonila kilka razy agencja ja ignorowala . Dopiero ta druga postraszyla policja i agencja zarezerwowala jej bilet na powrot. Dlatego ja wole bilet kupowac sobie sama i otrzymywac zwrot kosztow na miejscu od rodziny. Mam na poczatek na zakup szamponow czy innych przyborow toaletowych. A jak firma organizuje podroz, czuje sie jak niewolnik.  Prosze bardzo niech organizuje ale dla tych swiezakow czy nieudacznikow. 

Nowe świeżynki to też ludzie.Miałam kontakt z osobami starszymi,chorymi, opiekowałam się nimi i teraz jak podejmę pracę przez agencję to mam dostać ała.Też nie sypiałam po nocach.

Edytowane przez Południk 38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Południk 38 napisał:

Okropność , co gorsze potem uczucie czuwania i bezsenność mam w Polsce.....

 

Tak to prawda,,musi trochę czasu minąc aby wrócic do normalnego snu,,ciągle myślimy ,że będzie nas ktoś wołał,,ale stres,,to tak jak z małym dzieckiem,,pilnujemy nieraz w nocy czy oddycha czy nic nie jest ,czy jest przykryte,,itd potem sama wiem po sobie ,budziłam się czy trzeba czy nie trzeba ,,ach te noce,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dziewczynki calkowicie zgadzam sie co do nieprzespanych nocy ,sama to przezylam.Traume mam do dzisiaj.Czytając wasze posty   o wstawaniu w nocy zaczyna mnie bolec brzuch.Nie bylo to 1,2 lub 3 razy  tylko non stop  praktycznie kazda noc.Mialam pracowac 2m-ce skonczylam  ledwie na 1.Dzieki koleznce ktora mobilizowala mnie do natchmiastowego opuszczenia tej stelii,inaczej bylabym odwieziona do doktora z dlugimi rekawami.Zadne prosby  o tabletki na sen dla babci   nie byly skuteczne.Nie spiac calą noc ,musialam funcjonowac caly dzien  ,w tym zabawianie babci.Moja psychika totalnie legla w gruzach.Na koniec mojego pobytu przez nie przespane nocy ,przed oczami mialam,mrowki i węze,doslownie,proszę mi wierzyć.A najlepsze w tym,że przed wyjazdem rozmawiam ze zmienniczka ktora byla tam 3m-ce.Zapewniala mnie ,ze napewno dasz sobie radę,oczywiscie nic nie wspominajac o wstawaniu.Tylko tyle zaobserwoalam,ze wyjezdzajac z tej stell czuc bylo od niej alkohol.Mozliwe ,ze bylo to dla niej rozwiazanie,dla mnie nie.Więc dokladnie rozumie osoby ,ktore sa lub pracuja w takich warunkach.Mysle ,ze tylko od nas zalezy na ile sobie pzwalamy na pewne rzeczy ,pozniej tak mamy.Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam wczesniej o agencji co wysyła opiekunki nie informując ich o stanie PDP i tak właśnie się reklamuje i takie dane są przekazywane wyjeżdzającym opiekunkom,,,

 

Opiekunka w Berlinie

Miejsce pracy: Berlin, całe Niemcy

Oferta ważna do: 10.03.2017

Obowiązki:

 

-pomoc w codziennych czynnościach

-pomoc przy toalecie

-pomoc przy prowadzeniu gospodarstwa domowego, w tym przygotowywanie posiłków, robienie zakupów

-dotrzymywanie towarzystwa

 

 

Wymagania:

 

-komunikatywna znajomość języka niemieckiego 

-chęć do podjęcia pracy na dwa lub trzy miesiące

 

-mile widziane doświadczenie, certyfikaty, prawo jazdy kat.B

 

Oferujemy:

 

-wysokie zarobki od 1500 do 1800 euro/miesiąc

-wyżywienie i zakwaterowanie w domu podopiecznego

 -pokrycie kosztów podróży

-premie świąteczne

-pracę profesjonalnie koordynowaną na terenie Niemiec

-pracę dostosowaną do możliwości kandydata

-pracę blisko granicy, najczęściej w Berlinie i okolicach

-długoterminową współpracę

Jeszcze nie napisali ,że trzeba miec własną działalnośc,,,,i nie blisko granicy -bo opiekunki siedzą przy granicy z Holandią -Franją czy Szwajcarią  -hahahha,,,, sranie w banie ,,a tak ładnie popisali o zarobkach,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie, moja agencja zrobiła mi przelew za luty i wypłaciła dużo więcej. Na przelewie pisze wynagrodzenie za luty, plus zaliczka  minus chorobowe. Sprawdziałam na peu.zus. tam nic nie ma, ani chorobowe, ani emerytalne. A po co mi ta zaliczka? Tego nie rozumiem.  Dzwoniłam do agencji, ale pracownica nie potrafiła mi nic powiedzieć. Napisłam e-mail, ale nie mam odpowiedzi. Poprosiłam, by mi wyszczególnili ile wynagrodzenia a ile tej nieproszonej zaliczki. Mnie naprawdę ta zaliczka tylko mąci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi, to jest własnie takie nie wiadomo co? Nie lubię takich niejasnych sytuacji. Później będa potrącać tylko nie wiadomo ile? Bo jest zaliczka tylko nie wiadomo w jakiej wysokości. Kwota połączona z wynagrodzeniem. No i potrącone składki za chorobowe, które nie są zapłacone. A druku A1 i karty EKUZ jeszcze nie otrzymałam.  

W porzedniej agencji druk A1 miałam już przed wyjazdem. Czesto sama jeździłam do NFZ i pobierałam kartę EKUZ.  Pieniądze na koncie były już pod koniec miesiąca i składki na zus, były juz widoczne na peu.zus. do 10-go nastepnego miesiąca. A tu wszystko takie niejasne. 

Po co mi agencja funduje taki stres?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 nikt nie lubi takiego bałaganu,,no stres jak nic,trzeba to szybko z paniami załatwić,,różne są terminy wypłat w  agencjach,jedni wypłacą ostatniego dnia miesiąca przepracowanego a inne 10 czy 15,,,a nie możesz sobie sumy podzielić na dni miesiąca /luty28 dni/ i pomnożyć przez przepracowane dni? i wyjdzie ci ile wynagrodzenie a ile nieproszona zaliczka,,,dobre sobie ,,wepchać niechcianą kasę,,a potem będą z odsetkami może potrącać-??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi no własnie o to chodzi. Poza tym ogłaszają się, że płacą ZUS od średniej krajowej, potrącają składkę a na koncie w ZUS-ie 0,00 zł. Mnie to sie nie podoba. .A przede wszystkim jak  dzwonię to nie ma nikogo kompetentnego by mi to wyjaśnił. Na e-maile nie odpowiadają. 

A tu nie chodzi o terminy, ale na chust mi ta pier... zaliczka, a składki na zus nie zapłacone?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LENA_57 to jest teraz Twoja nowa agencja? pierwszy raz od nich wyjechałaś ,,? nie ma nic gorszego jak brak kumatych ludzi w biurze ,,,nie ma z kim nawet gadać,,pisz ,dzwon,,wyszukaj wszystkie numery do agencji ,,i na każdy numer tarabanic trzeba,,nie masz innego wyjscia,,meile tez pisac,, składki już powinny byc zapłacone ,,agencje chyba maja termin do 15 każdego miesiaca ,,a był weekend  i nie zdązyli może zaksięgowac,,tam z ZUS-ie też są powolni,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi, tak od lutego to jest moja nowa agencja. 

A składki powinny byc zapłacone do 10 marca. Takie są terminy w ZUS-ie. Na peu.zus pokazała się moja obecna agencja  na wszystkich składach z kwotą 0,00 zł.  Czyli jakiś ślad jest tylko bez składek. 

Ja jutro będe dalej dzwonic doslownie na wszystkie numery. Najgorsze, że do prezesa nie nigdzie telefonu, a wszyscy do niego odsyłają. A on na e-maile nie odpowiada, ba nawet ich nie czyta, bo nie otrzymałam potwierdzenia odebrania e-maila. 

Ja zaraz sprawdzę na gov.pl czy oni  przypadkiem nie zawiesili działalności czy coś w tym stylu. Zaraz po regonie ich znajdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguly zaliczka jest wyplacana. na wniosek pracownika , ale jesli dostalas wynagrodzenie za dany miesiac w calosci to ta zaliczka moze byc jako czesc wynagrodzenia za przyszly miesiac i wtedy wezmiesz mniej netto. Od zaliczki tez  musza byc odprowadzane skladki, tylko tu nie masz podanej tej kwoty zaliczki ale wiadomo, ze mniej niz cale wynagrodzenie wtedy i skladka bedzie nizsza, moze wlasnie o to chodzi. Najlepiej skontaktowac sie z agencja i to wyjasnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składki ZUS za wypłatę zaluty ale wypłaconą w marcu będą widoczne po 15 kwietnia.

Trochę to zagmatwane ale nieważne za jaki miesiąc dostałaś kasę, ważne w jakim miesiącu wypłacono. Wypłacono w marcu, więc będzie na deklaracji ZUS za marzec płatnej do ZUS do 15 kwietnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, LENA_57 napisał:

No i potrącone składki za chorobowe, które nie są zapłacone.

 

@LENA_57składki chorobowe nie są obowiązkowe .. a  po za tym otrzymałaś umowę przed wyjazdem? coś pamiętam ,że czekałaś na przesłanie umowy, ale e-mail.? Jeśli masz umowę to poczytaj jeszcze dokładnie ,.. co pisze o tych składkach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LENA_57 napisał:

@Blondi, tak od lutego to jest moja nowa agencja. 

A składki powinny byc zapłacone do 10 marca. Takie są terminy w ZUS-ie. Na peu.zus pokazała się moja obecna agencja  na wszystkich składach z kwotą 0,00 zł.  Czyli jakiś ślad jest tylko bez składek. 

Ja jutro będe dalej dzwonic doslownie na wszystkie numery. Najgorsze, że do prezesa nie nigdzie telefonu, a wszyscy do niego odsyłają. A on na e-maile nie odpowiada, ba nawet ich nie czyta, bo nie otrzymałam potwierdzenia odebrania e-maila. 

Ja zaraz sprawdzę na gov.pl czy oni  przypadkiem nie zawiesili działalności czy coś w tym stylu. Zaraz po regonie ich znajdę. 

Prezesi rzadko czytaja maile, skladki, wynagrodzenia to obowiazki ksiegowej i w kazdej firmie taki etat jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisy agencji są bardzo ładne:

cyt:,,Oferujemy pracę w bardzo dobrych warunkach mieszkaniowych, z wysokim wynagrodzeniem oraz z pełnym pakietem ubezpieczeń społecznych. Zależy nam na długotrwałej współpracy z opiekunkami, dlatego dbamy o ich bezpieczeństwo oraz komfortowe warunki pracy. Jesteśmy do ich dyspozycji 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę – i rozwiązujemy wspólnie napotykane problemy. Dlatego każdego roku delegujemy do pracy w Niemczech kilkaset osób."

ciekawa jestem czy w tej agencji pracują te 24 na dobę,,,pracuje ktos w takiej agnecji? ,że dzwoni o 12 w nocy i ktoś odbiera ,,tylko trzeba jeszcze miec powód dzwonienia o tej godzinie,,aby się nie oberwało,:płacz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, erika napisał:

@LENA_57składki chorobowe nie są obowiązkowe .. a  po za tym otrzymałaś umowę przed wyjazdem? coś pamiętam ,że czekałaś na przesłanie umowy, ale e-mail.? Jeśli masz umowę to poczytaj jeszcze dokładnie ,.. co pisze o tych składkach ? 

@erika, składki na chorobowe sa potrącane z mojego wynagrodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi, DaGa, dziś się dodzwoniłam. Wyjaśniono , że to niby jest wynagrodzenie, ale musi być napisane, że w formie zaliczki.  Całkowite rozliczenie będzie dopiero z końcem marca. 

 

Z tego wynika, że dowiem się dopiero w kwietniu. 

A składki na ZUS mają się pokazać na peu.zus.  dopiero w kwietniu, czyli za luty w kwietniu, za marzec w maju.  

Przedtem miałam zaraz następnego miesiąca, dlatego bylam zdziwniona. 

Druk A1 i karte EKUZ mam wkrótce otrzymać. 

Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...