Skocz do zawartości

Poskarżyjki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Hagia Co znaczy zginęła???Ktoś po prostu ją ukradł!Raz widziałam w tym największym przewoźniku sytuację ,kiedy kobiecie wsadzono walizkę do innego autokaru/to było jeszcze wtedy,kiedy kierowcy przenosili/.I pojechała jej walizka nie wiadomo gdzie....Nie wiem jak się to skończyło

Taka walizka przed BN to łasy łup dla złodzieja:(Masakra:(Współczuję.

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

@Hagia Co znaczy zginęła???Ktoś po prostu ją ukradł!Raz widziałam w tym największym przewoźniku sytuację ,kiedy kobiecie wsadzono walizkę do innego autokaru/to było jeszcze wtedy,kiedy kierowcy przenosili/.I pojechała jej walizka nie wiadomo gdzie....Nie wiem jak się to skończyło

Taka walizka przed BN to łasy łup dla złodzieja:(Masakra:(Współczuję.

Foczka, tak, mówiąc wprost, kradną. Dla mnie to był szok, pierwszy raz w życiu zostałam w ten sposób okradziona, a czułam się bezpiecznie, prawie 8 lat podróży, a teraz ta odpowiedź na reklamację.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hagia napisał:

Nie udało mi się upuścić pary pod przewoźnikiem, największe "biuro podróży", to zrobię to tutaj.

Dostałam odpowiedź na reklamację, zaginęła mi walizka w drodze do domu, między Wrockiem a moją Ł. Jest im przykro, ale odpowiadają do zwykłej wartości rzeczy, a ta wg nich to 500 zł. Powiedzmy, że już po zamknięciu (b.szybko) sprawy przez policję, pogodziłam się ze stratą, ale ta odpowiedź znowu była jak cios w żołądek. Podaruję sobie opis tego co przed Bożym Narodzeniem przewoziłam do kraju (prezenty) , ale nawet gdyby w środku tej walizki były tylko moje osobiste rzeczy, to są one warte więcej niż śmieszne 500 zł. Do tego ta walizka Titan kosztowała 152 euro, w polskim sklepie 620 zł. To ich odszkodowanie jest za małe nawet na zakup identycznej walizki. 

Dobra rada po stracie, jeżeli już musicie korzystać z usług największego "biura podróży" ubezpieczajcie dodatkowo bagaż oddawany do luku. Ponieważ wartość przy tym ubezpieczeniu jest uznaniowa wg widzimisię pilota/kierowcy ( on ocenia prawidłowość wyceny), warto też mieć na wszystko paragony.

 

Czy to było 4. grudnia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Hagia napisał:

Tak.

Jechałaś wtedy do Warszawy?

Tak. Stałam i paliłam papierosa, Ty wyszłaś zza autobusu i powiedziałaś "ukradli mi walizkę", i potem poszłaś z kimś do biura Sindbada. 

Bardzo mi przykro było z powodu tego, co Cię spotkalo. Teraz też. Myślałam, że ktoś się pomylił i wziął Twoją i się wyjaśni. No, ale cóż... 

Ja też wtedy jechałam z przygodami. Pomylili mi nr autokaru, ale to nic w porównaniu z Twoją stratą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Hagia napisał:

@Ellax2 dzięki, świat jednak jest mały. 

W  kolejną podróż wybieram się busem.  

Kurczę.Często zanim się człowiek okręci ,to walizki już stoją same i nawet nie wiadomo kiedy kto drapnie.Muszę też uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Teresadd napisał:

Kurczę.Często zanim się człowiek okręci ,to walizki już stoją same i nawet nie wiadomo kiedy kto drapnie.Muszę też uważać.

Teraz jezdze sindbadami. Ostatnio wracalam i na pauzie kobietki opiekunki opowiadaly jak to trzeba uwazac na zlodziei. Sluchalam ,bo nawet sobie sprawy nie zdawalam,ze sa takie grupy zlodziejowate,ktore specjalnie czekaja na ludzi ,ktorzy z busow wychodza na pauze,np. do kibelka .

Podawaly przyklady. Faceci lubia sobie  w krzaki pojsc i juz niejednego takiego samotnika okradziono . Kobiety same do kibelka tez nie moga chodzic,tylko  w grupach. Nawet  w wc-tach jak przyczaja ze dwie osoby,to potrafia okrasc.

Jedna opowiadala,ze na pauzie podszedl do niej jakis facet,pokazal kase i zapytal ,czy przypadkiem ona nie zgubila,bo wlasnie znalazl. Ta akurat wiedziala ze wczesniejszych opowiesci co to znaczy i wycofala sie do autokaru. 

Inna odczula takie spotkanie na wlasnej skorze.

Czyli:

Podchodzi gosc ,pokazuje kase i mowi,czy czasem nie zgubilo sie kasy,bo on znalazl. Babeczka  w szoku,szybko po geldy do torby siega,patrzy przy tym gosciu ,no sa. Mowi,ze nie zgubila. W tym czasie podchodza jakies osoby ,robia zamieszanie i  podkladaja kase na falszywa,albo kradna cala.

Potem to szukaj wiatru w polu!!!

Tak wlasnie jedna kobiete okradzino na prawie 3 tys. euro.

Trzeba uwazac i nigdzie samemu sie nie oddalac.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Andreaa napisał:

Teraz jezdze sindbadami. Ostatnio wracalam i na pauzie kobietki opiekunki opowiadaly jak to trzeba uwazac na zlodziei. Sluchalam ,bo nawet sobie sprawy nie zdawalam,ze sa takie grupy zlodziejowate,ktore specjalnie czekaja na ludzi ,ktorzy z busow wychodza na pauze,np. do kibelka .

Podawaly przyklady. Faceci lubia sobie  w krzaki pojsc i juz niejednego takiego samotnika okradziono . Kobiety same do kibelka tez nie moga chodzic,tylko  w grupach. Nawet  w wc-tach jak przyczaja ze dwie osoby,to potrafia okrasc.

Jedna opowiadala,ze na pauzie podszedl do niej jakis facet,pokazal kase i zapytal ,czy przypadkiem ona nie zgubila,bo wlasnie znalazl. Ta akurat wiedziala ze wczesniejszych opowiesci co to znaczy i wycofala sie do autokaru. 

Inna odczula takie spotkanie na wlasnej skorze.

Czyli:

Podchodzi gosc ,pokazuje kase i mowi,czy czasem nie zgubilo sie kasy,bo on znalazl. Babeczka  w szoku,szybko po geldy do torby siega,patrzy przy tym gosciu ,no sa. Mowi,ze nie zgubila. W tym czasie podchodza jakies osoby ,robia zamieszanie i  podkladaja kase na falszywa,albo kradna cala.

Potem to szukaj wiatru w polu!!!

Tak wlasnie jedna kobiete okradzino na prawie 3 tys. euro.

Trzeba uwazac i nigdzie samemu sie nie oddalac.

 

 

W Sindbadach pilotka ostrzega przed takimi akcjami.Ale naiwność pasażerów  i cwaniactwo oszustów  nie zna granic.W Świecku na przesiadce przydałaby się ochrona ,bo setki jak nie tysiàce ludzi się przewala jak wszystkie autokary przyjadą i licho nie śpi ,a złodzieji i naciàgaczy przyciąga.

A ja sama mam trzy mniejsze tabołki ze sobą i duży w luku.Najgorzej jak mus to ze sobą zabrać i do wc np.iść ,bo strach zostawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie tracic tytulu nadanego mi przez amebe, poskarze sie:

babka mnie sie porzygala.

2 kromki chleba bylo dla niej za duzo, zaproponowala zebym -

ja zjadla :kopara:

Odmowila, to wcisnela 

i zaraz poooszlo!

Co ci starzy ludzie maja w glowach?

Zeby sie nie zmarnowalo,to zjadla na sile.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sayonara 52 napisał:

Zeby nie tracic tytulu nadanego mi przez amebe, poskarze sie:

babka mnie sie porzygala.

2 kromki chleba bylo dla niej za duzo, zaproponowala zebym -

ja zjadla :kopara:

Odmowila, to wcisnela 

i zaraz poooszlo!

Co ci starzy ludzie maja w glowach?

Zeby sie nie zmarnowalo,to zjadla na sile.

 

No i na co się poskarżasz? Przecież nie Ty rzygałaś:haha:

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...