Skocz do zawartości

Kary dla opiekunek


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Czy są firmy w których w umowie nie ma kar dla opiekunek. Czasami jest tak iż z różnych przyczyn  nie można wyjechać na zlecenie a firma straszy już karą. Wychodzi na to iż podpisując umowę jeszcze przed wyjazdem  jest się już niewolnikiem firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury---- jakie kary--- jeżeli stela jest do nie zniesienia wyjezdzam i już  ,lub daje dwu tyg.wypowiedzenie ,wszystko zależy od sytuacji.Straszyć to sobie mogą swoje dzieci! Miałem sytuacje ,że tylko się przenocowałem i wracałem do domu.Matka nie chciała mi zwrócić za bilet ,powiedziałem ,że zaraz dzwonie do TV,Policje i do Socjal...przestraszyła się  i zapłaciła.Byłem dwa razy w ZSRR ,ale czegoś takiego nie widziałem.Stela była przez Agencje i przez internet były załatwione formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Stokrotka65 napisał:

Witam serdecznie. Czy są firmy w których w umowie nie ma kar dla opiekunek. Czasami jest tak iż z różnych przyczyn  nie można wyjechać na zlecenie a firma straszy już karą. Wychodzi na to iż podpisując umowę jeszcze przed wyjazdem  jest się już niewolnikiem firmy.

Pewnie jak byś wyjechała bez powiadomienia firmy to tak,ja też dwukrotnie tylko nocleg i zwinęłam żagle,oczywiście paniusia z firmy mnie przekonywała,żebym została,ale się nie zgodziłam,nikt nie jest niczyim niewolnikiem,T:d

y pracujesz i Ty możesz wybierać a ofert jest nie do przerobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stokrotka65 napisał:

Witam serdecznie. Czy są firmy w których w umowie nie ma kar dla opiekunek. Czasami jest tak iż z różnych przyczyn  nie można wyjechać na zlecenie a firma straszy już karą. Wychodzi na to iż podpisując umowę jeszcze przed wyjazdem  jest się już niewolnikiem firmy.

Chyba takich firm nie ma.Nie wiem jak to jest ,ale logicznym wydaje mi się ,że jak podpisałam umowę i na dzień przed wyjazdem spotkało mnie jakieś losowe nieszczęście typu wypadek,złamana konczyna czy smierć w  rodzinie to normalna firma przyjmuje to do wiadomości i nie robi problemu.Bo dopóki nic nie podpisałaś to moga ci wiesz co:)

Inna sprawa,ze te kary wydumane to o kant dupy rozbić.O ile  wg mnie są zasadne kary za chlanie,kradzież,ćpanie,porzucenie pracy bez powiadomienia firmy i rodziny PDP ,o tyle wszystkie inne straszaki są tylko do straszenia nieświadomych opiekunek.

W mojej aktualnej firmie podpisuje się umowę zlecenie na rok,ale oprócz tego za każdym razem ,tzn za każdym nowym wyjazdem podpisuje się aneks z poleceniem wyjazdu i to jest wiążące dla obu stron.Ale myślę,że jakby mi się co niemiłego przytrafiło/oby nie/dzień przed wyjazdem żadnej kary bym nie zapłaciła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gdyby z ważnych losowych zdażeń niemożliwe byłoby wywiązanie się z umowy to normalna firma to zrozumie. A z "nienormalną" po prostu idzie się do prawnika albo do sądu.

Kary za picie, ćpanie,kradzież, porzucenie pracy bez wypowiedzenia umowy są raczej normalne. Podpisuję bez mrugnięcia okiem. Nie kradnę,nie ćpam, nie piję i nie zostawię pdp bez opieki. W najgorszym wypadku wypowiadam umowę. Jeszcze mi się nie zdażyło bym trafiła aż tak źle, ale gdybym nie czuła się z jakiegoś powodu bezpieczna to wyjechałabym natychmiast. I gdyby mi się chciało to mogłabym nawet powalczyć o odszkodowanie za narażenie mojego życia i zdrowia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Kiedyś dostałam do podpisania umowę na której widniało , ze w razie szkód w miejscu pracy , bądz uszczerbku na zdrowiu podopiecznej , będę odpowiadać finansowo :szok: Oczywiście po dłuższych pertraktacjach dostałam zmienioną umowę , ale niesmak pozostał .

To jakiś kuriozalny zapis. Nawet bym nie pertraktowała. :przekleństwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

To jakiś kuriozalny zapis. Nawet bym nie pertraktowała. :przekleństwa:

Pani z polskiej agencji odmówiła zmian , więc powiedziałam , że w takim razie nic nie podpiszę i rezygnuję ze zlecenia . Do akcji wkroczyła niemiecka agencja , byli w ciężkim szoku jak przeczytałam umowę . Po 15 min miałam telefon z przeprosinami od polskiej agencji i umowę napisaną na moich warunkach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 18.06.2018 at 11:46, Stokrotka65 napisał:

Witam serdecznie. Czy są firmy w których w umowie nie ma kar dla opiekunek. Czasami jest tak iż z różnych przyczyn  nie można wyjechać na zlecenie a firma straszy już karą. Wychodzi na to iż podpisując umowę jeszcze przed wyjazdem  jest się już niewolnikiem firmy.

Nie znam się na zawiłościach prawnych takich umów .Nie można popisania umowy przed wyjazdem uznawać za niewolnictwo czy jakąś sposób wykorzystywania nas przez firmę.Jest to umowa dwustronna i stanowi jakiś sposób zabezpieczenia dla obydwu stron .Dla pracownika nie wielki niestety bo firma może się w każdej chwili wycofać z takiej umowy nie ponosząc praktycznie żadnych kosztów .My też nie jesteśmy bezbronni nawet jak mamy popisaną umowę to można zrezygnować (odwołać) wyjazd z ważnych przyczyn np.choroba uniemożliwiająca nam wyjazd i pracę a także z przyczyn osobistych .Zawsze trzeba to konsultować i informować o tym firmę i szukać jak najlepszego rozwiązania dla obu stron .Powinno się zawsze zadbać o odpowiednie dokumenty np.dokumentacje medyczną ,którą musimy posiadać w razie sporu prawnego z firmą .Pozdrawiam i głowa do góry jesteśmy tylko ludżmi i różne przypadki losowe mogą nam też się przydażyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamos60 pozwolę sobie zapytać czy moje przeprosiny odczytałeś ? czy je przyjęłeś nie pytam chociaż bardzo bym się cieszyła gdyby tak było .Chyba tylko ja i Ty coś zrozumieliśmy i wyciągnęliśmy stosowne wnioski .Na przeprosiny nigdy nie jest za póżno .Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, INEZ napisał:

@adamos60 pozwolę sobie zapytać czy moje przeprosiny odczytałeś ? czy je przyjęłeś nie pytam chociaż bardzo bym się cieszyła gdyby tak było .Chyba tylko ja i Ty coś zrozumieliśmy i wyciągnęliśmy stosowne wnioski .Na przeprosiny nigdy nie jest za póżno .Pozdrawiam :)

ja już zapomniałem   ,że mną można" konie kraść" hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Firma nie uwzględnila mojego wypowiedzenia natychmiast z powodu smierci matki, zażądali odpisu aktu zgonu, ze względu na RODO  nie przesłalem do firmy tego aktu zgonu, firma pomimo mojego oswiadczenia na piśmie nie zapewnila mi transportu do domu i twierdzi że obowiązuje mnie 30 dni okres wypowiedzenia umowy zlecenia jako opiekun na terenie Niemiec, żądają jazdy autem po Niemczech a, tego nie ma w umowie, odmowiłem jazdy autem, nadal chcą abym złożył wypowiedzenie umowy z okresem 30 dni, zrobiłem to już trzy razy, wysłane pocztę e-mail, czy muszę czekać 30 dni na zjazd do kraju, czy mogę zjechać natychmiast na wlasny koszt do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość JUREKCDB napisał:

Firma nie uwzględnila mojego wypowiedzenia natychmiast z powodu smierci matki, zażądali odpisu aktu zgonu, ze względu na RODO  nie przesłalem do firmy tego aktu zgonu, firma pomimo mojego oswiadczenia na piśmie nie zapewnila mi transportu do domu i twierdzi że obowiązuje mnie 30 dni okres wypowiedzenia umowy zlecenia jako opiekun na terenie Niemiec, żądają jazdy autem po Niemczech a, tego nie ma w umowie, odmowiłem jazdy autem, nadal chcą abym złożył wypowiedzenie umowy z okresem 30 dni, zrobiłem to już trzy razy, wysłane pocztę e-mail, czy muszę czekać 30 dni na zjazd do kraju, czy mogę zjechać natychmiast na wlasny koszt do domu.

Witaj. Żądania agencji są śmieszne i bezprawne. Co jak co, ale śmierć bliskiej osoby to sytuacja, która powinna postawić do pionu rekruterów i zabezpieczyć miejsce tak szybko jak to tylko możliwe.

Chcą akt, bo pewnie chcą sprawdzić, czy to prawda. Dlaczego zasłaniasz się RODO skoro podałeś im przy podpisywaniu umowy dużo bardziej wrażliwe dane? 

Jeżeli masz ten akt to ewentualne kary każdy sąd unieważni. Ja bym wypowiedział umowę w trybie natychmiastowym i zażądał opiekę zastępczą kogoś z rodziny podopiecznego, żeby jak najszybciej wrócić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2022 o 11:46, Gość JUREKCDB napisał:

Firma nie uwzględnila mojego wypowiedzenia natychmiast z powodu smierci matki, zażądali odpisu aktu zgonu, ze względu na RODO  nie przesłalem do firmy tego aktu zgonu, firma pomimo mojego oswiadczenia na piśmie nie zapewnila mi transportu do domu i twierdzi że obowiązuje mnie 30 dni okres wypowiedzenia umowy zlecenia jako opiekun na terenie Niemiec, żądają jazdy autem po Niemczech a, tego nie ma w umowie, odmowiłem jazdy autem, nadal chcą abym złożył wypowiedzenie umowy z okresem 30 dni, zrobiłem to już trzy razy, wysłane pocztę e-mail, czy muszę czekać 30 dni na zjazd do kraju, czy mogę zjechać natychmiast na wlasny koszt do domu.

A co tan w tym akcie jest takiego? Jak dostajesz l4 to też mówisz pracodawcy że rodo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hania Kamola

Dokładnie. W umowie adres numer dowodu a akt zgonu to już rodo. Logika. Jak się chce zwinąć legalnie że szteli to się idzie do lekarza a jak się nie ma z czym to do psychiatry i dają legalne zwolnienie od ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać kiedy RODO jest im na rękę to obowiązuje a gdy nie na rękę to nie obowiązuje. Znajomemu zmiennikowi z jednej agencji przedstawili ofertę a on poprosił o numer do opiekuna na miejscu, ewentualnie domowy. Odmówili bo jest RODO. To znajomy mówi, żeby w takim razie tego RODO wysłali na zlecenie a on dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michał845 napisał:

Widać kiedy RODO jest im na rękę to obowiązuje a gdy nie na rękę to nie obowiązuje. Znajomemu zmiennikowi z jednej agencji przedstawili ofertę a on poprosił o numer do opiekuna na miejscu, ewentualnie domowy. Odmówili bo jest RODO. To znajomy mówi, żeby w takim razie tego RODO wysłali na zlecenie a on dziękuje.

I slusznie im odpowiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zuzia Gul
5 godzin temu, Michał845 napisał:

Widać kiedy RODO jest im na rękę to obowiązuje a gdy nie na rękę to nie obowiązuje. Znajomemu zmiennikowi z jednej agencji przedstawili ofertę a on poprosił o numer do opiekuna na miejscu, ewentualnie domowy. Odmówili bo jest RODO. To znajomy mówi, żeby w takim razie tego RODO wysłali na zlecenie a on dziękuje.

Hahaha. Dobre. Wtedy się mówi, żeby podali masz numer i zadzwonił lub zrobili połączenie konferencyjne. Proste. Rodo to tylko wykręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Michał845 napisał:

Widać kiedy RODO jest im na rękę to obowiązuje a gdy nie na rękę to nie obowiązuje. Znajomemu zmiennikowi z jednej agencji przedstawili ofertę a on poprosił o numer do opiekuna na miejscu, ewentualnie domowy. Odmówili bo jest RODO. To znajomy mówi, żeby w takim razie tego RODO wysłali na zlecenie a on dziękuje.

Kiedyś w takiej samej sytuacji zażądałem zamiast telefonu pisemnego opisu od zmiennika nawet bez podpisu i tyle ich widzieli. Nie ma co żałować, bo przy takiej zagrywce jest zawsze drugie dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2022 o 14:55, Joker napisał:

Kiedyś w takiej samej sytuacji zażądałem zamiast telefonu pisemnego opisu od zmiennika nawet bez podpisu i tyle ich widzieli. Nie ma co żałować, bo przy takiej zagrywce jest zawsze drugie dno.


Dokładnie. W sumie jest sposób który się najczęściej sprawdza, Niemcy mają najczęściej numery tel. domowe i na zleceniu patrzę na adres. Za pomocą internetu najczęściej wyszukuje numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej. W dzisiejszych ogłoszeniach pojawiły się oferty, które w tytule mają napisane, że BEZ KAR UMOWNYCH a w ogłoszeniu zapis "Nasze umowy są bez klauzul lojalnościowych i kar umownych!"

Robi się ciekawie na tym rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gość Nina napisał(a):

Hej. W dzisiejszych ogłoszeniach pojawiły się oferty, które w tytule mają napisane, że BEZ KAR UMOWNYCH a w ogłoszeniu zapis "Nasze umowy są bez klauzul lojalnościowych i kar umownych!"

Robi się ciekawie na tym rynku. 

Ja bym mogła głośno powiedzieć, gdzie mam te ich kary i klauzule, ale się wstydzę 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Nina napisał(a):

Hej. W dzisiejszych ogłoszeniach pojawiły się oferty, które w tytule mają napisane, że BEZ KAR UMOWNYCH a w ogłoszeniu zapis "Nasze umowy są bez klauzul lojalnościowych i kar umownych!"

Robi się ciekawie na tym rynku. 

Może nowa agencja i jeszcze nie wie co opiekunki potrafią odwalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...