Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Teresadd napisał:

Oj.Bo mandat dostaniesz. :mur:

Korzystam ze swoich praw konstytucyjnych do wolności słowa. Ustawa zasadnicza jest ponad wszystkie inne ustawy, rozporządzenia, a tym bardziej regulaminy, czy to się komuś podoba czy nie. Chyba, że Morderacja twierdzi, to co nierząd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aniao napisał:

Nie denerwuj się. Z mojej perspektywy lepiej w łazience niż ze mną :haha:. Zorganizuj sobie to czekanie. Laptop, telefon, książki, krzyżówki.

No nie wiem, z Tobą mogłoby być ciekawiej:d, mam tablet więc czas jakoś zleci, ale wkurza mnie to czekanie 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy tu też chodzi o poparcie jedynie słusznych idei? wiernopoddaństwa?odwrócenia naszych mózgów dotychczas jeszcze myślących? a gdzie odszkodowanie za to? nam się należy!:czytaj:

no trudno, najwyżej sprawdzę jak działa opór oddolnie, z podziemia, z ulotkami, agitkami:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, aniao napisał:

A niech czuwa. Każdemu ta sytuacja na głowę idzie, ale niektórym bardziej :haha:. Naturalnie myślę o sobie :szydera:.

Dokładnie Aniu, wiesz ile jest kobiet na przymusowej kwarantannie z ostrą fazą mendopauzy!? A niektóre to  zamknięte w czterech ścianach z partnerem socjopatą!? I to mnie przeraża, bo często z ofiary stają się katem. No takie są fakty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emma napisał:

Ja w moim banku zamieniamy. Wpłacam i robię wypłatę w złotówkach. Dobrze tam kurs stoi 1 euro = 5 zł. W kantorach nie wymieniałam, la kurs jest za 4,43 zł. Ciekawe, muszę to sprawdzić, czy nie można wymieniać 

Dzień dobry niedzielnie wszystkim :)

Emma, zdradź który to bank ma taki korzystny dla nas kurs wymiany? bo w internecie najwyżej można było sprzedać po 4,61 przez krótki moment. 

Dzięki koronie doświadczam czegoś bliskiego ciszy w "moim" miasteczku. Mieszkam w centrum, więc doceniam brak nocnych rozrywek dla mieszkańców :P  Za to ptaki na zadrzewionych podwórkach zrobiły się wyjątkowo głośne :) Wynalazłam jeszcze jeden leżak i uskuteczniam leżakowanie albo na tarasie, albona  balkonie.  No i w końcu poznałam prawie wszystkich sąsiadów z bloków obok ponieważ wszyscy przykładnie siedzą w mieszkaniach i na balkonach ( to ostatnie pozbawiło mnie prywatności w moim leżakowaniu). 

Cieszę się słońcem, albo chwilą, odłożyłam powrót do  zniesienie ograniczeń i kwarantanny w Polsce. Ciekawe ile będę czekać?

Miłej niedzieli forumowicze, mimo ograniczeń :)

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Afryka napisał:

Dokładnie Aniu, wiesz ile jest kobiet na przymusowej kwarantannie z ostrą fazą mendopauzy!? A niektóre to  zamknięte w czterech ścianach z partnerem socjopatą!? I to mnie przeraża, bo często z ofiary stają się katem. No takie są fakty. 

Jak zwykle się zgadzamy:oklaski:.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@emma mam konto w Santander i kursu EUR 5 złotych nie ma i nie było przynajmniej ostatnie kilka lat. 

Tuż przed świętami wymieniłam xd Nawet jeszcze 2 tyg przed świętami, to był wyższy nieporównywalnie z kantorach. W tym jestem oblatana. :love:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Hagia napisał:

Chyba 11 lat temu były kursy w okolicy 4,9. Dlatego zapytałam o ten niespotykanie hojny bank :)

Nie wymieniłem małych kwot i to się opłaca. 

Kurs euro lata jak łopata, raz w tą stronę, raz w drugą, to już inna sprawa. Mamy trudna sytuacje na świecie. W listopadzie szwajcarskie banki pozbywały się złotówki. To było interesujące. Zostawiłam kasę na koncie w euro, ale jak obserwuje sytuację i to już nie jest pewne. Złotówka spada. UE się rozpada. Francja, Węgry, Włoch już myślą o wyjściu z UE, zatem euro pójdzie w zapomnienie i w jakiej wysokości pezewalutują euro. Ludzie zawsze byli przy tym stratni. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, emma napisał:

Nie wymieniłem małych kwot i to się opłaca. 

Kurs euro lata jak łopata, raz w tą stronę, raz w drugą, to już inna sprawa. Mamy trudna sytuacje na świecie. W listopadzie szwajcarskie banki pozbywały się złotówki. To było interesujące. Zostawiłam kasę na koncie w euro, ale jak obserwuje sytuację i to już nie jest pewne. Złotówka spada. UE się rozpada. Francja, Węgry, Włoch już myślą o wyjściu z UE, zatem euro pójdzie w zapomnienie i w jakiej wysokości pezewalutują euro. Ludzie zawsze byli przy tym stratni. 

Poproszę linki na temat wyjścia wymienonych przez Ciebie z UE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, emma napisał:

Tuż przed świętami wymieniłam xd Nawet jeszcze 2 tyg przed świętami, to był wyższy nieporównywalnie z kantorach. W tym jestem oblatana. :love:

Z jednym się z Tobą zgadzam . Wymiana walut w banku  miedzy własnymi kontami , opłaca się bardziej jak w kantorze . Faktycznie euro skakało ostatnio jak kozica po skałkach , ale nie przebiło granicy 4.62 . 

1794416750_WhatsAppImage2020-04-19at12_48_10.thumb.jpeg.330f34e4de7819925689bc726f790bec.jpeg

Również mam konto w Santander . Bank nigdy nie uwzględnia ceny waluty od kwoty , którą wymieniasz . Wchodzisz w waluty , wpisujesz kwotę jaką chcesz wymienić i masz tylko kilka sekund na zaakceptowanie , gdyż kurs ciagle się zmienia . 

Wymieniałam sporawą kwotę ( nie była to jedna pensja , która już w kantorze jest dużą kwotą ) i nie dostałam żadnego bonusu z tego powodu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, violka napisał:

Z jednym się z Tobą zgadzam . Wymiana walut w banku  miedzy własnymi kontami , opłaca się bardziej jak w kantorze . Faktycznie euro skakało ostatnio jak kozica po skałkach , ale nie przebiło granicy 4.62 . 

1794416750_WhatsAppImage2020-04-19at12_48_10.thumb.jpeg.330f34e4de7819925689bc726f790bec.jpeg

Również mam konto w Santander . Bank nigdy nie uwzględnia ceny waluty od kwoty , którą wymieniasz . Wchodzisz w waluty , wpisujesz kwotę jaką chcesz wymienić i masz tylko kilka sekund na zaakceptowanie , gdyż kurs ciagle się zmienia . 

Wymieniałam sporawą kwotę ( nie była to jedna pensja , która już w kantorze jest dużą kwotą ) i nie dostałam żadnego bonusu z tego powodu . 

 Tak, w banku warto wymienić walutę 

Edytowane przez emma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lusi napisał:

@violka dokladnie ,  ile kasy by nie wymianial to kosztuje zawsze tyle samo  ,bez jaj  . kiedys jak sie sprzedawalo w miescie w kantorach to tak bylo  im wiecej euro tym wiecej placili ,a santander zadnych promocji nie robi 

15.04 wymieniałam w Santanderze po 4.53..zgadza się @lusi czy 1 e czy 2000 jest taki sam kurs

Edytowane przez scarlett
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hawana napisał:

Polski rząd cały czas psioczy na unię, niedawno Morawiecki powiedział że unia nam na walkę z koronawirusem ani jednego eurocenta nie dała, ale jakoś polexitu nie ma.

Wątpię aby strefa euro się rozpadła, tym bardziej, ze te państwa że wspólną walutą dostaną naprawdę spory zastrzyk pieniędzy, bo właśnie ten pieniądz trzeba uratować przed dewaluacja.  To jest wspólny interes .

 

Mam nadzieję, że się nie rozpadnie UE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...