Skocz do zawartości

AMA: Ile zarabia na opiekunce agencja?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pflegerin24h napisał:

nie znałas bo nie pracowalas oficjalnie na NIEMIECKICH warunkach :)

Poczytajcie sobie..... "Berliner Zeitung" o polskich opiekunkach: mają głodowe pensje

A moze piszą co zamierzają zrobić,zeby polskie opiekunki głodowych pensji nie miały ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pflegerin24h napisał:

nie znałas bo nie pracowalas oficjalnie na NIEMIECKICH warunkach :)

Poczytajcie sobie..... "Berliner Zeitung" o polskich opiekunkach: mają głodowe pensje

Od kilku lat czytam co piszą w mediach o naszej pracy, głodowych pensjach, pracy 24 na dobę i tak dalej. Dziwne, że jeszcze tego nie doświadczyłam na żadnym zleceniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beata Giz wystarczy mnie poczytac jak mam bajecznie,ja to w ogóle nie wiem o jakiej oni pracy piszą,bo ja to do tej pory niczego złego nie doświadczyłam,, gdzie nie pojadę to mam bardzo dobrze,,,zwłaszcza moich Pdp mam super,, :hahaha: a o czasie wolnym nie wspomnę ,bo mam zawsze,,,trzeba tylko normalnie do wszystkiego podchodzic,,,normalnie,tzn.akceptowac w wiekszosci wszystko jak jest w nowym miejscu postanowione itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berliner Zeitung pisał również o tym że jeśli doliczyć koszt zakwaterowania i wyżywienia to zarabiamy dobrze bo większość respondentek zadeklarowała poniżej 8 godzin pracy dziennie. Więc nie sugerujcie się tylko tytułem...

Ja też trafiam jak na razie w same dobre miejsca, czasem pracy jest więcej a ostatnio to byłam w miejscu gdzie czułam się jak na urlopie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pflegerin24h napisał:

nie znałas bo nie pracowalas oficjalnie na NIEMIECKICH warunkach :)

Poczytajcie sobie..... "Berliner Zeitung" o polskich opiekunkach: mają głodowe pensje

A czemu nie napiszesz zwyczajnie i po prostu na jakich to niby niemieckich warunkach pracujesz ?

       Ja nie pracowałam, choć ofert takich pełno wszędzie w Necie, bo ... niekorzystne dla mnie.

Napisz :

jakie składki i kto płacił ?

- w jakiej wysokości ? na co ? kto ?

- jaką umowę podpisałaś i z kim ?

Dlaczego to zlecenie Ci się zakończyło ?

      Jeśli agencja płaciła Ci za lekką pracę 1800 euro netto na rękę  to znakomicie, ale to jest około 20% więcej niż na czarno płacą, więc...pozostali też głodowo nie zarabiają.

      A jeżeli pracowałaś na działalność - a właściwie Niemcy tylko tak oferują pracę przez swoje agencje - to normalna, choć przyzwoita   stawka  (zakładając, że pracę miałaś lekką ) , ale od tego trzeba by odliczyć koszty i uważnie przeczytać umowę, żeby zapłacić co trzeba.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same szukajcie a znajdziecie,,trzeba szukać w całym internecie a nie na Opiekunki 24 ,,,jest dużo fajnych ofert ,,i za bardzo piękną stawkę,,ja widze te oferty ,to i wszyscy inni mam wrażenie ,że też widzą,,a nie czekać aż ktoś poda namiary nie wiadomo na co,,licz na siebie opiekunko i śmiało wybieraj,,,sama w/g swojego uznania ,,to jest najlepsze,,do nikogo potem nie będziesz miala pretensji,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Napisze wam ludzie jeszcze raz czemu tu jestem.

Juz nie Po raz pierwszy pomoglam kobiecie ktora tu przyjechala do pracy do opieki w mojej miejscowosci i prosila o pomoc.Gdybym jej nie pomogla to pracowala by tu 3 miesiace za kwote 900 € ..jedzenie miala sobie Sama kupowac.Zostala juz Po raz drugi nabita w butelke.Poniewaz Malo tu Polakow a ci co tu sa sie znaja miedzy soba wskazali jej muj adres.W tym sierpniu byla to Pani Ela z Poznania..W lutym byla tu u mnie Pani Kasia z Katowic.Tez nie mogla sie dogadac z Agencja ktora ja olala.Pomoglam jej znalesc nowa prace za lepsze pieniadze i na lepszych warunkach.

Pytalam tu na Forum na jakiej zasadzie biora agencje takie kwoty od was bo tego nie rozumiem z kad takie kwoty.Ktos napisal o prowizji..prowizje drogie panie placi sie tylko raz a nie miesiecznie.Wszyscy placza ze placa Po ponad 600 Euro Agencji Ale nikt nie powiedzial za co

Majac Firme tu wiem Ile kosztuje mnie pracownik..na pewno nie az tyle.

Do  Pani ktora tam kocopoly wypisuje o mojej zle dzialajacej firemce..

zycze zeby sie tobie kobieto tak powodzilo jak mnie.W innym wypadku bys nie siedziala daleko od domu i zajmowala sie staruszkami.

Ja chcialam tylko sie dowiedziec za co placicie takie pieniadze Agencjom?

Przeciez Pani Eli nawet Zusu nie placili?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bea132  myślę, że w tym temacie powinna się wypowiedzieć księgowa z agencji. Wtedy będziesz miała czarno na białym. Mnie to nie interesuje.

I powiem Ci, że nigdy mnie agencja nie zawiodła. Zawsze była kasa na koncie i warunki takie jak w opisie. Być może miałam farta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, Bea132 napisał:

Napisze wam ludzie jeszcze raz czemu tu jestem.

Juz nie Po raz pierwszy pomoglam kobiecie ktora tu przyjechala do pracy do opieki w mojej miejscowosci i prosila o pomoc.Gdybym jej nie pomogla to pracowala by tu 3 miesiace za kwote 900 € ..jedzenie miala sobie Sama kupowac.Zostala juz Po raz drugi nabita w butelke.Poniewaz Malo tu Polakow a ci co tu sa sie znaja miedzy soba wskazali jej muj adres.W tym sierpniu byla to Pani Ela z Poznania..W lutym byla tu u mnie Pani Kasia z Katowic.Tez nie mogla sie dogadac z Agencja ktora ja olala.Pomoglam jej znalesc nowa prace za lepsze pieniadze i na lepszych warunkach.

Pytalam tu na Forum na jakiej zasadzie biora agencje takie kwoty od was bo tego nie rozumiem z kad takie kwoty.Ktos napisal o prowizji..prowizje drogie panie placi sie tylko raz a nie miesiecznie.Wszyscy placza ze placa Po ponad 600 Euro Agencji Ale nikt nie powiedzial za co

Majac Firme tu wiem Ile kosztuje mnie pracownik..na pewno nie az tyle.

Do  Pani ktora tam kocopoly wypisuje o mojej zle dzialajacej firemce..

zycze zeby sie tobie kobieto tak powodzilo jak mnie.W innym wypadku bys nie siedziala daleko od domu i zajmowala sie staruszkami.

Ja chcialam tylko sie dowiedziec za co placicie takie pieniadze Agencjom?

Przeciez Pani Eli nawet Zusu nie placili?

 

Żyjesz na tym samym świecie co my i nie wiesz, że koszty i zarobki bywają różne?

W Niemczech nie brakuje firm, które płacą za pracownika tylko minimalne ubezpieczenia ( np.mini job), które de facto  nie dadzą im uczciwej emerytury. Co to wg Ciebie jest?

Dobrze wiesz, że wysokość emerytury zależy od wielkości składek. 

Mamy wolny rynek, wiec jako zleceniobiorcy dbamy o siebie sami. Ten kto liczy na niemiecka emeryturę pracuje na niemieckiej umowie, kto chce emeryturę polska, płaci na zus.

Wszystko w temacie. A pomagać innym trzeba, jednak bez rozgłosu. Chyba,  że ktoś chce to wykorzystać w celach reklamowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...