Skocz do zawartości

dziwne wynagrodzenie w umowie


Gość andrzej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama doslawa dzisiaj umowe:

w prognozie na 1 stronie jest tak:

50 euro wynagrodzenie za miesiac opieki pielegnacyjnej

1800 euro swiadczenie z tytulu odbywania podrozy sluzbowej

 

W samej umowie tych 1800 euro nawet nie ma w punkcie "wynagrodzenia"

 

czy to jest jakies obejscie podatkow? wydaje mi sie oczywiste zeby czegos takiego mama nie podpisywala. Co o tym myslicie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość andrzej napisał:

Moja mama doslawa dzisiaj umowe:

w prognozie na 1 stronie jest tak:

50 euro wynagrodzenie za miesiac opieki pielegnacyjnej

1800 euro swiadczenie z tytulu odbywania podrozy sluzbowej

 

W samej umowie tych 1800 euro nawet nie ma w punkcie "wynagrodzenia"

 

czy to jest jakies obejscie podatkow? wydaje mi sie oczywiste zeby czegos takiego mama nie podpisywala. Co o tym myslicie

 

Firma na tym zyskuje, ale czy Twoja mama też to mam wątpliwości. Od kwoty wynagrodzenia czyli od 50 euro firma odprowadzi składki, czyli jakby ich nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość andrzej napisał:

Moja mama doslawa dzisiaj umowe:

w prognozie na 1 stronie jest tak:

50 euro wynagrodzenie za miesiac opieki pielegnacyjnej

1800 euro swiadczenie z tytulu odbywania podrozy sluzbowej

 

W samej umowie tych 1800 euro nawet nie ma w punkcie "wynagrodzenia"

 

czy to jest jakies obejscie podatkow? wydaje mi sie oczywiste zeby czegos takiego mama nie podpisywala. Co o tym myslicie

 

To jest stawka do opieki nad 1 osobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba wiedzieć, że stawka stawce nierówna. Może być, że agencja ot tyle daje ale może też być, że opieka trudna np z pampersami, transferem, nocne wstawanie a także poziom znajomości języka, kwalifikacje i referencje itp. Po prostu jak wszędzie - na większe pieniądze wyższe kwalifikacje lub większa szkodliwość pracy. To uczciwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gość gość napisał:

Ale trzeba wiedzieć, że stawka stawce nierówna. Może być, że agencja ot tyle daje ale może też być, że opieka trudna np z pampersami, transferem, nocne wstawanie a także poziom znajomości języka, kwalifikacje i referencje itp. Po prostu jak wszędzie - na większe pieniądze wyższe kwalifikacje lub większa szkodliwość pracy. To uczciwe.

Uczciwe o ile wszystko powiedziane i obie strony o tym wiedza. Tu raczej mowimy o pierwszym wyjezdzie.

Stawka wieksza pewnie tez z powodu obciecia skladek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Michal napisał:

Uczciwe o ile wszystko powiedziane i obie strony o tym wiedza. Tu raczej mowimy o pierwszym wyjezdzie.

Stawka wieksza pewnie tez z powodu obciecia skladek. 

ja raczej odniosłam się do gość jelena pytającej czy to stawka do 1 osoby te 1800.-

co do dziwnej umowy nie dałabym komentarza nie wiedząc nic o takiej umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2022 o 20:48, Gość andrzej napisał:

Moja mama doslawa dzisiaj umowe:

w prognozie na 1 stronie jest tak:

50 euro wynagrodzenie za miesiac opieki pielegnacyjnej

1800 euro swiadczenie z tytulu odbywania podrozy sluzbowej

 

W samej umowie tych 1800 euro nawet nie ma w punkcie "wynagrodzenia"

 

czy to jest jakies obejscie podatkow? wydaje mi sie oczywiste zeby czegos takiego mama nie podpisywala. Co o tym myslicie

 

Czesc. Nie bylo tak , ze mama powiedziala ze jej na skladkach nie zalezy? Dzisiaj agencje sie o to pytaja i wprost mowia za moze byc na reke mniej lub wiecej. O prawie w tej chwili nie wspominam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Ggg napisał:

Wystarczy, że płacą 50 euro za miesiąc pracy i nikt w tym kraju nie powie stop coś tu nie gra. 

Tam w tej umowie albo jest jakiś gag albo napisana bardzo nieprofesjonalnie (bez złych intencji) albo faktycznie coś jest nie halo. Owe 50 Euro agencje płacą za propagowanie agencji za pomocą dystrybucji ulotek, polecania jej itp. a 1800 za autentyczną pracę opiekuńczą świadczoną poprzez odbywanie podróży służbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2022 o 15:13, Gość gość napisał:
W dniu 15.06.2022 o 11:39, Gość Gość napisał:

Autorowi chodzi o sposób rozliczenia, który z uczciwością niewiele ma wspólnego. 

. Też tak myślę. Proszę  sprawdzić przepisy podatkowe dotyczące diet za co i w jakiej wysokości mogą być przyznawane. Niezależnie co sobie napisze firma ZUS powinien być też odprowadzany miesięcznie od min średniej krajowej. Moze się Pan zapytać w urzędzie skarbowym i ZUS wyjaśnia to Panu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...