Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Gdzie zdobyć doświadczenie?


Gość Sabina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 46 lat i znam dobrze niemiecki i szukam pracy jako opiekunka ale nie mam doświadczenia i przez to już 2 agencje mnie odrzuciły. Pytają o doświadczenie chociażby u swoich rodziców, ale żyje tylko mama i jest okazem zdrowia. Wy miałyście doświadczenie i jest one potrzebne bo ja szybko się uczę.

Miłego dnia. sabina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni tego nie sprawdzają i możesz powiedzieć że opiekowałaś się babcią lub sąsiadką z alzheimerem. tylko na pierwszy wyjazd weź coś za mniejsze pieniądze ale lekkiego żeby poczuć tę pracę i przede wszystkim rozłąkę z rodziną. Oni pytają o doświadczenie w pracy najlepiej w niemczech bo szukają dziewczyn zaprawionych w boju. Ja tak właśnie zaczęłam a dzisiaj już stawiam warunki hahahahaha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Połowicznie. Posiadanie doświadczenia to nie tylko sprawdzian dojrzałości i predyspozycji ale także wprawy np. w transferze (przenoszenie podopiecznych) czy np. umiejętnej zmiany pieluchy. Wiele zależy od przypadku na pierwszy raz. Tak mikuska napisała wyżej powinnaś wziąć na początek łatwą ofertę i budować swoje doświadczenie. A.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Mam 46 lat i znam dobrze niemiecki i szukam pracy jako opiekunka ale nie mam doświadczenia i przez to już 2 agencje mnie odrzuciły. Pytają o doświadczenie chociażby u swoich rodziców, ale żyje tylko mama i jest okazem zdrowia. Wy miałyście doświadczenie i jest one potrzebne bo ja szybko się uczę.

Miłego dnia. sabina

Dzień dobry. Zgłoś się do wolontariatu np. w domu starości. Przyjmą cię tam z otwartymi rękami i wystawią papier. Ja tak zrobiłam i aż dziwię się że te paniusie z agencji ci tego nie podpowiedziały. Miesiąc ci wystarczy na ogarnięcie tematu a to też fajny sprawdzian czy podołasz pracy opiekunki w de. Mam nadzieję że ci pomogłam. Do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Mam 46 lat i znam dobrze niemiecki i szukam pracy jako opiekunka ale nie mam doświadczenia i przez to już 2 agencje mnie odrzuciły. Pytają o doświadczenie chociażby u swoich rodziców, ale żyje tylko mama i jest okazem zdrowia. Wy miałyście doświadczenie i jest one potrzebne bo ja szybko się uczę.

Miłego dnia. sabina

Dzień dobry. Zgłoś się do wolontariatu np. w domu starości. Przyjmą cię tam z otwartymi rękami i wystawią papier. Ja tak zrobiłam i aż dziwię się że te paniusie z agencji ci tego nie podpowiedziały. Miesiąc ci wystarczy na ogarnięcie tematu a to też fajny sprawdzian czy podołasz pracy opiekunki w de. Mam nadzieję że ci pomogłam. Do usłyszenia.

to jest dobry pomysł.. no i niemiecki rzecz jasna to podstawa--pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dkładnie tak, wolontariat gdziekolwiek - jakims przytułku dla bezdomnych, domu opieki spolecznej, spokojnej starosci - podzwoń i popytaj. Ja też tak zaczynałam :) Niby można blefować, ale ja sie bałam odpowiedzialności. No ale każdy sobie rzepke skrobie, wiec wybierz najlepszą dla siebie opcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 27.11.2014, 13:56:44, Gość Mikoska napisał:

Przecież oni tego nie sprawdzają i możesz powiedzieć że opiekowałaś się babcią lub sąsiadką z alzheimerem. tylko na pierwszy wyjazd weź coś za mniejsze pieniądze ale lekkiego żeby poczuć tę pracę i przede wszystkim rozłąkę z rodziną. Oni pytają o doświadczenie w pracy najlepiej w niemczech bo szukają dziewczyn zaprawionych w boju. Ja tak właśnie zaczęłam a dzisiaj już stawiam warunki hahahahaha.

Dokładnie tak zrobiłam. Nikt się nawet nie zorientował. Gorzej byłoby skłamać w przypadku języka  ale jego znajomość akurat sprawdzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej prawie ofercie ,wymagane jest doświadczenie np,,,min, 3 miesiące ,,,są takie opiekunki co to całe doświadczenie mają we krwi już ,,i nie muszą zapindalać 2 czy 3 lata aby nabrać doświadczenia,,jednym wystarczy obejrzeć filmiki i poczytac i wiedzą nieraz więcej od takiej co jeżdzi 10 czy 12 lat,,,mało tego jeżdzi 10 -12 lat i rozmawia jakby pierwszy raz wyjechała do De, stęka a nie mówi,,,,powinno  się powiedzieć ,,o taka co jezdzi tak długo to już wszystkie przypadki przeszła i dużo wie,," a niestety ,,większośc to pijaczki i brudaski,,szczycą się ilością lat picia w De,,a każdy PDP to dla nich staruch i wiedzmin, jędza, jak jeden PDP to zły i nie dobry,,,o doświadczeniu swoim każdy z nas wie o sobie ,,,nie ma tak !,że Ty pracujesz 1 rok i jesteś jeszcze daleko do doświadczenia ,,,a ja pracuję 10 lat i wszystko wiem i mało tego ,,jeszcze podkresli taka/taki ,że jest najlepszy ,,bo przepracował już tyle,,a co do czego nic nigdy na forum nawet nie napisze ,,bo czytając nas nieraz samemu mu się otworzą oczy na pewne sprawy o których przez 10 lat nawet nie miał pojęcia,,,tak to jest!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi ale pojechałaś po bandzie chyba Ci któraś z tych bardziej doświadczonych:hahaha: opiekunek za skórę zaszła.Przecież z tym doswiadczeniem to kolejna sciema jest.Wystarczy miesiac uwaznie patrzec jak pewne rzeczy robi doswiadczona pielęgniarka i masz większe doświadczenie od kogoś co 10 lat w opiece pracuje ale np.do osób lezacych nie jezdzi albo nigdy nie widział jak pewne rzeczy przy chorym wykonuje sie prawidłowo i z jak najmniejszym obciążeniem dla siebie.Najlepszy przykład to opieka medyczna niemiecka,która przychodzi do naszych podopiecznych co oni potrafią i jak to robią kazdy kto miał styczność to wie.Wielka sztuka umyć lezacemu głowę do tego musi ktoś przychodzic z zewnatrz:hahaha: a ja tą czynność mam opanowaną pielęgniarka od której się uczyłam podkładała zwykła reklamówkę i woda po niej ładnie spływała do miski. Trochę się nachlapało ale co tam.Najwazniejsze to byc bacznym obserwatorem interesować się,dopytywac jak się czegos nie wie i jeszcze raz uwaznie patrzeć jak inni bardziej doswiadczeni wykonują pewne czynnosci:)

Do pewnych rzeczy wcale nie trzeba doswiadczenia jedna z moich podopiecznych miała ponadrywane kąciki ust jak ją od poprzedniczki przejęłam a ja jej to w pare dni wygoiłam ,bardziej doswiadczone opiekunki wiedzą od czego to miała moja podopieczna a dla mniej doswiadczonych napisze od wpychania na siłę bardzo niedelikatnie szczeki do ust.Trochę delikatnosci i empati w stosunku do podopiecznych tez jest wskazane:) nie trzeba wielkiego doswiadczenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maria Jolanta

Jak ważne jest by podpatrywać doświadczonych to ja wiem. Jak opiekowałam się Ciocią której stan pogarszał się coraz bardziej i nie wiedziałam jak ją przekonać do podmycia ob... pupy, jak zmienić pościel, założyć pampersa, umyć... Gdyby nie przyszła doświadczona opiekunka by mi pokazać co i jak to bym się umęczyła. Do dzisiaj jestem jej za to wdzięczna. Bo nie tylko umiejętności "obsługi" ale i rozmowy czy przekonywania do niektórych czynności też są ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bardzo stary temat ktoś wyciągnął,fajnie . Co do podpatrywania doświadczonych to jestem za .Mają wiedzę ,są pmocni .Mam sporo koleżanek pielęgniarek i nawet w rodzinie trochę służby zdrowia,wiec pytam .To żaden wstyd .Miałam pacjentów leżących i gdyby nie ich wiedza to byłoby ciężko. Koleżanki opiekunki po kursach też chętnie dzielą sie wiedzą w topikach forumowych. A co do Pflege przyjeżdżających do seniorów to czasem za głowę sie łapalam ,ja rozumie ze nie maja czasu,, pieścić sie" z pacjentem ale bywa że robią na odpiernicz a geldy kasują wcale niemałe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kazda z poprzedniczek napisala duzo prawdy o doswiadczeniu,a zwłaszcza w kontekscie"że czlowiek uczy sie cale zycie".Nie ma osób,ktore wiedza wszystko w danej dziedzinie ,nawet jesli tak mowia.Kazde nowe miejsce to kolejne nowe doswiadczenie,i zawsze dowiadujemy sie czegoś nowego,nawet w sytuacjach,ktore wydają sie oczywiste.Prostym przykladem na to,moze byc podejscie do poopiecznych,ktorzy nie chca brac leków lub nie chca jeść-do kazdego przypadku nalezy znaleźć skuteczna metode.Pomocne sa w tym zarówno wlasne doswiadczenia i próby,jak tez informacje innych osób.Wiec podsumowując nie bac sie pytac ani sluchac innych,nawet majac wieloletnie doświadczenie.

Edytowane przez Jurek50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jurek50 napisał:

Witam.Kazda z poprzedniczek napisala duzo prawdy o doswiadczeniu,a zwłaszcza w kontekscie"że czlowiek uczy sie cale zycie".Nie ma osób,ktore wiedza wszystko w danej dziedzinie ,nawet jesli tak mowia.Kazde nowe miejsce to kolejne nowe doswiadczenie,i zawsze dowiadujemy sie czegoś nowego,nawet w sytuacjach,ktore wydają sie oczywiste.Prostym przykladem na to,moze byc podejscie do poopiecznych,ktorzy nie chca brac leków lub nie chca jeść-do kazdego przypadku nalezy znaleźć skuteczna metode.Pomocne sa w tym zarówno wlasne doswiadczenia i próby,jak tez informacje innych osób.Wiec podsumowując nie bac sie pytac ani sluchac innych,nawet majac wieloletnie doświadczenie.

Lepiej bym tego nie ujęla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...