Skocz do zawartości

Praca jako mężczyzna - jak jest naprawdę?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Co prawda widzę te wszystkie artykuły, w których agencje piszą, że "to praca tak samo dla mężczyzn jak dla kobiet", po czym patrząc na rzeczywiste oferty pracy nadal jakieś 95% ofert jest kierowanych wyłącznie do kobiet.

Czy mężczyzna w tym zawodzie również może liczyć na taką samą ciągłość zleceń, jak kobieta?/nie jest kierowany tylko do najcięższej roboty?

Pytam, bo podoba mi się taka praca, jednak patrząc na te oferty pracy ciężko mi sobie wyobrazić, żeby to był dobry pomysł na życie dla mężczyzny z powodu tak małej ilości zleceń.

Dzięki za odpowiedzi!!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agencje to jedno, ale to rodziny określają płeć opiekuna i wolą kobiety licząc na większą empatię, czułość, dobre gotowanie i utrzymywanie porządku. Taki to już obraz nas kobiet :)))) Panowie są wybierani jako pierwsi tam gdzie trzeba pdp dzwigać. Patrząc na oferty dla panów to chyba nie jest tak źle. Moźe oni sami zabiorą głos na forum.

https://opiekunkaradzi.pl/forums/forum/118-oferty-pracy-w-niemczech-dla-opiekunek/?&plec_opiekuna[0]=1&plec_opiekuna[2]=1&rodzaj_umowy[0]=1&rodzaj_umowy[0]=1&country[0]=1&country[0]=1&liczba_osob[0]=1&liczba_osob[0]=1&inne_parametry[0]=1&inne_parametry[0]=1&agencje_pracy[0]=1&agencje_pracy[3636]=1&agencje_pracy[1020]=1&agencje_pracy[7251]=1&agencje_pracy[11313]=1&agencje_pracy[3049]=1&agencje_pracy[13450]=1&agencje_pracy[10768]=1&agencje_pracy[9799]=1&agencje_pracy[13498]=1&agencje_pracy[2813]=1&agencje_pracy[8685]=1&agencje_pracy[1238]=1&agencje_pracy[13234]=1&agencje_pracy[1847]=1&agencje_pracy[1260]=1&agencje_pracy[2907]=1&agencje_pracy[2259]=1&agencje_pracy[3293]=1&agencje_pracy[2395]=1&agencje_pracy[6323]=1&agencje_pracy[1996]=1&agencje_pracy[1230]=1&agencje_pracy[10762]=1&agencje_pracy[2416]=1&agencje_pracy[10609]=1&agencje_pracy[10882]=1&agencje_pracy[1523]=1&agencje_pracy[3416]=1&agencje_pracy[519]=1&agencje_pracy[3557]=1&agencje_pracy[14387]=1&agencje_pracy[2271]=1&agencje_pracy[12584]=1&agencje_pracy[10458]=1&agencje_pracy[2486]=1&agencje_pracy[4153]=1&agencje_pracy[7055]=1&agencje_pracy[4495]=1&agencje_pracy[2284]=1&agencje_pracy[1993]=1&agencje_pracy[10962]=1&agencje_pracy[2741]=1&agencje_pracy[2119]=1&agencje_pracy[13895]=1&agencje_pracy[10686]=1&agencje_pracy[15510]=1&agencje_pracy[13901]=1&agencje_pracy[4337]=1&agencje_pracy[4871]=1&customformsearch_submitted=1

długi ten link, ale wybrałam oferty dla mężczyzn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bliźniak

 Witam!Co to ma znaczyć:kobiety potrafią lepiej gotować i porządkować?Jestem facetem i jestem przekonany że postępuje prawidłowo.
   Z posiłków jest mój podopieczny bardzo zadowolony,wszystko jest punktualnie i na swoim miejscu.Pranie,sprzątanie i gotowanie żaden problem.Oczywiście każdy jest inny.

   Ich grüße liebe ladies

blizniak 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, T11 napisał:

Hej. Co prawda widzę te wszystkie artykuły, w których agencje piszą, że "to praca tak samo dla mężczyzn jak dla kobiet", po czym patrząc na rzeczywiste oferty pracy nadal jakieś 95% ofert jest kierowanych wyłącznie do kobiet.

Czy mężczyzna w tym zawodzie również może liczyć na taką samą ciągłość zleceń, jak kobieta?/nie jest kierowany tylko do najcięższej roboty?

Pytam, bo podoba mi się taka praca, jednak patrząc na te oferty pracy ciężko mi sobie wyobrazić, żeby to był dobry pomysł na życie dla mężczyzny z powodu tak małej ilości zleceń.

Dzięki za odpowiedzi!!
 

To prawda co Aleks napisała, że to rodziny decydują kto ma przyjechać ,ale myślę że jest coraz lepiej w tej branży dla panów, więcej ofert mam na myśli.Jesli facet radzi sobie we własnym domu to i poradzi sobie na wyjeździe + język .A czy ma więcej empatii to zależy od charakteru natomiast z tą czułością to bym polemizowała  .Tu gdzie pracuje przychodzą Pflege mężczyźni i kobiety i żadnych reguł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bliźniak

 Oczywiście zapomniałem zaznaczyć,że mój niemiecki nie wiele różni się od polskiego o tyle mi może łatwiej mówić,ale jestem tak samo jak niektóre panie 100% emphatisch.

    Faktem jest,że mogę na daną ofertę opowiadać wszystko możliwe co potrafię,ostatecznie nazywa się jednak „rodzina chce opiekunkę”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Bliźniak napisał:

 Oczywiście zapomniałem zaznaczyć,że mój niemiecki nie wiele różni się od polskiego o tyle mi może łatwiej mówić,ale jestem tak samo jak niektóre panie 100% emphatisch.

    Faktem jest,że mogę na daną ofertę opowiadać wszystko możliwe co potrafię,ostatecznie nazywa się jednak „rodzina chce opiekunkę”

Widzisz to jest tak, że niektóre branże są ,,okupowane "przez kobiety .W szpitalach też zdecydowana większość pielęgniarek niż pielęgniarzy .Mężczyzna w naszym fachu musi się przebić przez ten tłum a oczekiwania wobec niego są większe niż w stosunku do kobiet .Ale jak się sprawdzisz w tym co robisz i obie strony są zadowolone to zawsze możesz wrócić więc pracę zachowujesz .Są przecież branże gdzie kobiety są rodzynkami i łatwo nie mają w grupie facetów tak to już jest na tym świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facetom chca dawac najgorsze oferty, na ktore zadna kobieta nie chce wyjechac lub juz sie nie sprawdzila na miejscu bo jest np dzwiganie bezwladnego czlowieka wazacego 80 kg i wiecej, wstawanie w nocy, czeste zmienianie pieluch, dzwiganie i wsadzanie pacjenta do auta i prowadzenie go, nie wszystkie kobiety sie czuje dobrze za kierownica, brak windy, liftu itp w domu podopiecznego, nie ma rownouprawnienia o ktore kobiety walcza tylko spychogolia ;) krotko rzecz ujmujac jak maja najgorsze oferty pracy to wtedy przypomina sie wszystkim ze istnieje ktos taki jak facet, tak to wyglada w 80 % w ofertach, a lekkie zlecenia dla kobitek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, T11 napisał:

Czy mężczyzna

Nie spróbujesz, nie przekonasz się.
A słowiańskie przysłowie powiada:
"Na każdym targowisku jest dwóch głupców:
jeden żąda za mało, drugi za dużo".
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wieszkosci ogloszen pisza ze szukaja opiekunek i opiekunow bo tak mowi ustawa ktora zabrania dyskryminacji plci w ogloszeniach wiec to tylko pic na wode. Moj maz szukal i zawsze stawki nijak sie mialy do stawek kobiet a wymagania to agencje dla mezczyzn z sufitu maja. masz racje maja dzwigac i jeszcze swietnie mowic po niemiecku i najlepiej to nie spac bo facet moze wiecej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu (ze 3 lata wstecz) moja koleżanka szukała pracy dla siebie i męża .Graniczyło to prawie z cudem poza tym mąż ni w ząb nie znał języka .Po pewnym czasie znalazła się oferta dla nich ,ale mężwi zaoferowano stawkę między 800 -850 euro z racji tego, że miał być jako pomoc dla opiekunki (tzn.dla własnej żony) .Było to jakieś wyjście z sytuacji zważywszy na fakt, że kasa do jednego worka .Czy dalej tak bywa tego nie wiem .

Edytowane przez Funny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Funny napisał:

Jakiś czas temu (ze 3 lata wstecz) moja koleżanka szukała pracy dla siebie i męża .Graniczyło to prawie z cudem poza tym mąż ni w ząb nie znał języka .Po pewnym czasie znalazła się oferta dla nich ,ale mężwi zaoferowano stawkę między 800 -850 euro z racji tego, że miał być jako pomoc dla opiekunki (tzn.dla własnej żony) .Było to jakieś wyjście z sytuacji zważywszy na fakt, że kasa do jednego worka .Czy dalej tak bywa tego nie wiem .

Jest na tym Forum, na jego stronie głównej, formularz aplikacyjny do wielu agencji. Spróbuj, tak na próbę, wysłać go z załączoną wiadomością dla rekrutera, że pracy szuka para opiekunów. Zobaczysz jakie są teraz oferty, jakie wymagania i jakie obowiązki. Polecam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Gość L*** napisał:

Jest na tym Forum, na jego stronie głównej, formularz aplikacyjny do wielu agencji. Spróbuj, tak na próbę, wysłać go z załączoną wiadomością dla rekrutera, że pracy szuka para opiekunów. Zobaczysz jakie są teraz oferty, jakie wymagania i jakie obowiązki. Polecam i pozdrawiam.

Mogę sobie tylko wyobrazić pewnie strach się bać .Swoją drogą za wygórowanymi wymaganiami powinna iść odpowiednia kasa .....Powinna....no ale ....również pozdrawiam

Edytowane przez Funny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość L*** napisał:

Jest na tym Forum, na jego stronie głównej, formularz aplikacyjny do wielu agencji. Spróbuj, tak na próbę, wysłać go z załączoną wiadomością dla rekrutera, że pracy szuka para opiekunów. Zobaczysz jakie są teraz oferty, jakie wymagania i jakie obowiązki. Polecam i pozdrawiam.

Zawsze takich ofert dla par czy dla 2 opiekunow byli bardzo malo i z regoly byly to ciezkie zlecenia .Sama bylam na takim z kolezanka .

O 21.03.2021 at 18:21, T11 napisał:

Hej. Co prawda widzę te wszystkie artykuły, w których agencje piszą, że "to praca tak samo dla mężczyzn jak dla kobiet", po czym patrząc na rzeczywiste oferty pracy nadal jakieś 95% ofert jest kierowanych wyłącznie do kobiet.

Czy mężczyzna w tym zawodzie również może liczyć na taką samą ciągłość zleceń, jak kobieta?/nie jest kierowany tylko do najcięższej roboty?

Pytam, bo podoba mi się taka praca, jednak patrząc na te oferty pracy ciężko mi sobie wyobrazić, żeby to był dobry pomysł na życie dla mężczyzny z powodu tak małej ilości zleceń.

Dzięki za odpowiedzi!!
 

Kiedys byla tu dyskusja na ten temat .Uwazam ,ze dla panow opiekunow jest zdecydowanie mniej ofert .Czy jest to jakiegos rodzaju dyskryminacja .Nie wiem ale uwazam ,ze nie chodzi tu o gotowanie ,sprzatanie czy nawet o czulosc czy empatie ,chyba tak to juz jest ,ze w pewnych zawodach sa powiedzmy bardziej porzadane panie a w innych panowie .Z tego co wiem to rzeczywiscie panowie opiekunowie sa chetnie zatrudniani na zleceniach gdzie potrzeba wiecej sily fizycznej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kolega jeździ z żoną do opieki własnym autem, agencja stara im się wyszukać zlecenia możliwie blisko siebie, kilkanaście kilometrów odległości, z tym że lepiej mieć wtedy własny samochód a nie jechać busem, ale jest to jakieś rozwiązanie sytuacji, nikt nie tęskni miesiącami, tygodniami, kwartał roku łatwiej zleci, co parę dni się widzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość nick napisał:

mój kolega jeździ z żoną do opieki własnym autem, agencja stara im się wyszukać zlecenia możliwie blisko siebie, kilkanaście kilometrów odległości, z tym że lepiej mieć wtedy własny samochód a nie jechać busem, ale jest to jakieś rozwiązanie sytuacji, nikt nie tęskni miesiącami, tygodniami, kwartał roku łatwiej zleci, co parę dni się widzą

Brawo dla agencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, geronimo napisał:

@T11 Kurde pracuję 11 lat przez agencję i praktycznie żeby nie przepisy to nie zjeżdżał bym do Polski

Pracy dla mężczyzn jest pełno i tak samo jak dla kobiet są miny i sztele urlopowe.

 

:dobrze: mina nie wybiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszeń i może jest więcej dla kobiet, ale z kolei mamy mniejszą konkurencję. Spokojnie, zleceń starczy dla nas wszystkich, bo to nie bułki, które można wziąć 5 naraz. Na zlecenie z filmu "Nietykalni" za bardzo liczyć nie można, ale nie jest źle. Mam wrażenie, że z każdym rokiem jest nawet lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 30.03.2021 at 18:45, geronimo napisał:

@T11 Kurde pracuję 11 lat przez agencję i praktycznie żeby nie przepisy to nie zjeżdżał bym do Polski

Pracy dla mężczyzn jest pełno i tak samo jak dla kobiet są miny i sztele urlopowe.

 

Może faceci maja większe doświadczenie jak te miny rozbrajać generalnie jednak lepiej na nie nie trafiać. Szkoda zdrowia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 2.04.2021 at 08:03, Funny napisał:

większe doświadczenie

Będę obstawał, że jednak:

"potrzeba matką wynalazku"


Sekwencja kilku sekund po 1'40"
 

 

A może to ten dźwięk "Imperiałów"?!?

Ściskam parzyście i siarciście

RSL II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...