Skocz do zawartości

Medipe ulotki.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pic na wodę fotomontaż. To tylko usprawiedliwienie dla polskiej umowy. Ale uwaga! Urząd może wezwać i pytać ile było ulotek, gdzie były rozdawane i jaki był efekt. Teoretycznie takie ulotki powinni dawać kasę za polecenia ale czy są na nich jakieś spersonalizowane kody przypisane do twojej mamy by to zliczać? A może jest miejsce na mamy telefon, by to ona przekazywała dane zgłaszających się osób do agencji?

Koniec końców ulotki to rak wszystkich agencji a urzędy udają, że nic nie wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość Janek napisał:

Teoretycznie takie ulotki powinni dawać kasę za polecenia ale czy są na nich jakieś spersonalizowane kody przypisane do twojej mamy by to zliczać? A może jest miejsce na mamy telefon, by to ona przekazywała dane zgłaszających się osób do agencji?

Dokładnie jak piszesz!!!! Warunkiem dostania kasy za polecenie jest zaakceptowanie osoby zgłaszanej i przepracowanie przez nią przynajmniej 2 miesiące. Widziałam ostatnio, że jedna taka agencja daje ponoć 1000 zł. Jak to sprawdzać jeżeli to nie jest Twoja znajoma? Dziewczyny czasami drukują własne ulotki i przekazują dane tyle, że trzeba zaufać, że agencja zaproponuje dobrą ofertę, po drodze nic nie wyskoczy i agencja wpłaci należną prowizję. Nie mówię już o przelaniu za 1 osobę a wysłanie 3. Strata czasu.

anka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina
23 godzin temu, Gość Janek napisał:

a urzędy udają, że nic nie wiedzą

nie do końca tak jest!!! Już kilka agencji wypadło z obiegu, bo niektóre skarbówki czy nfz nie interpretowały przepisów zgodnie z oczekiwaniami agencji i dostały spore domiary. Wiem coś o tym, bo sama byłam wzywana na przesłuchania i przyznawano mi zaległe składki i te agencje znikały po likwidacji. Jak w jednym mieście jest dużo agencji to znaczy, że tam umowy i ubezpieczenia przechodzą bez problemów. To nie jest normalne, ale tak to właśnie wygląda w Polsce. Dwa urzędy z różnych miast mogą mieć różne interpretacje i podejście do tematu. No chyba, że ktoś im  w tym podejściu pomaga...  k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodajze chodzi o to aby udowodnic w polsce przed zusem lub urzedem skarbowym ? ze pracujesz i w polsce i zagranica a nie tylko zagranica, aby rozliczac sie u nas na naszych zasadach a nie tam, tylko po to sa te ulotki, niektore agencje zycza se aby wypisywac formularze, zawsze mozna wpisac ze sie zostawilo kilka ulotek w pociagu relacji... i rozmawialo sie z roznymi ludzmi po drodze na temat pracy w opiece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głowie mi się to nie mieści, że agencją nie jest wstyd takie rzeczy proponować po to tylko, żeby nas oszukać na zusie. Tak tak nas! A najśmieszniejsze jest to, że się na to zgadzamy, co z tego że dostaniemy więcej do ręki jak potem będzie zgrzytanie zębami, że emerytura niska i nie piszcie, że każdy sobie rzepkę skrobie.

Ten rynek jak każdy inny psują aktualne emerytki, które traktują tą pracę jako dodatkowe źródło dochodu i w nosie mają zus, bo sobie już go wypracowały, albo mają inne źródła dochodu typu wynajem mieszkania.

Ciekawa jestem dlaczego podobnie nie podchodziłyście do pracy w polsce i każda wymagała umowy o pracy. Sponsorujemy agencjom nowe samochody i kolejne biura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wkurzona

Pewnego dnia ulotki nie będą już w skarbówce przechodziły to agencje wymyślą że trzeba roznosić imadła. Kuriozum w pełnej okazałości, ale jeszcze bardziej przeraża mnie ta cicha zgoda i zrozumienie dla tego typu działań. Nie to nie jest normalne. Ja wiem że to wszędzie wygląda podobnie ale błagam nie udawajmy że to normalne. W kraju też wam pracodawca kazała nosić ulotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 21.03.2021 at 12:42, Gość Janek napisał:

Pic na wodę fotomontaż. To tylko usprawiedliwienie dla polskiej umowy. Ale uwaga! Urząd może wezwać i pytać ile było ulotek, gdzie były rozdawane i jaki był efekt. Teoretycznie takie ulotki powinni dawać kasę za polecenia ale czy są na nich jakieś spersonalizowane kody przypisane do twojej mamy by to zliczać? A może jest miejsce na mamy telefon, by to ona przekazywała dane zgłaszających się osób do agencji?

Koniec końców ulotki to rak wszystkich agencji a urzędy udają, że nic nie wiedzą :)

Hej.  Gdy kilka lat temu współpracowałam z jedną agencją, dawali do podpisania DWIE umowy:     1). o swiadczenie usług opiekuńczych w Niemczech, wynagrodzenie ok.1.000-1.100 euro;       2). o roznoszenie ulotek lub spotkania z osobami zainteresowanymi rozpoczęciem współpracy z agencją.  Za drugą umowę otrzymywało się wynagrodzenie 100 zł i od tych 100 zł były opłacane składni do ZUS-u,   czyli ok. 1 złotówki (słownie: jeden złoty).       Agencja miała dwukrotnie kontrole z ZUS-u, ale wybronili się, twierdząc, że opiekunka "sama decydowała" od której umowy chce mieć  odprowadzane składki - co oczywiście nie było prawdą.

Także uważajcie co podpisujecie!       Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak dalej jest bo zrobiłam sobie od 3 lat przerwę, ale chodziło o to, że mając dwie umowy zlecenie to zus odprowadzało się tylko od jednej z nich i po to była ta śmieszna umowa na ulotki by agencja miała mniejsze koszty, bo oczywiście to ona była wskazywana jako ozusowana. Wiecie co tyle lat minęło i nadal to samo. I to nie jest tak, że agencje są takie sprytne, ale komuś dużo wyżej zależy na tym, żeby to się tak kręciło. Słyszałam, że miały być ozusowane wszystkie umowy bez prawa wyboru, ale jak to jest teraz to nie wiem. Drugą prawdą jest to, że opiekunki same wybierają kombinowanie żeby mieć te kilka euro więcej, bo mają rentę, bo mają emeryturę, bo im na zusie nie zależy i potem cierpią wszyscy zwłaszcza ci, którzy mają jedno wielkie g... w zusie wypracowane i przyjmują to co im dają, bo tak jest i nikt z tym nic nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...