Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, jolantapl. napisał:

No widzę,że wymagania opiekunów rosnę nie tylko co do wynagrodzeń ha ha A ja pierwszy raz byłam w domu gdzie nie było ani tarasu ani balkonu ha ha bida ha ha była za to piękna oszklona weranda na której można posiedzieć i w lato i w zimę i podziwiać piękne widoki  nawet nie tylko gołym okiem ale nawet przez lornetkę,która była na wyposażeniu.

No! , ja też tak taki zimowy ogród zastałam u Terrorysty. Latem 80 st na plusie, zimą -10 st na minusie. W tym czymś oszklonym nie dało się siedzieć ani latem ani zimą :) A, i lornetka też była. PDP niczym waran stepowy siedział w tej afrykańskiej temperaturze i podziwiał przez nią ( ale co to nie wiem, bo mnie w tym czasie tam nigdy nie było :) ). Całe szczęście, że w oficynie, gdzie miałam swoje parędziesiąt metrów do życia było wyjście na zewnątrz, a tam cień, błogosławiony cień pod "ogrodem zimowym". :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blondi napisał:

Ja też!!! aby pryśnic,,,był,,aby byla ciepła woda i myć się pozwolono:hahaha:

No!!! Miłe panie co za jakiś rozgardiasz O.o Ja już kołowacieję! Najpierw czytam: powierzchnia, przestrzeń, osobne apartamenty, bajery, rowery... A teraz to tylko jakiś skromniusi prysznic? Ludu drogi!!!! To może już nie chciejmy nic i pozostańmy przy wychodku za stodołą i misce z lodowatą wodą? A kysz, a kysz....:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

Przypomniało mi się jak niechcący włączyłam ten hydromasaż zamiast prysznica - prosto na siebie a byłam w ubraniu. :)

 

Ja przymusowo umylam glowe, bo lunelo na mnie z gornej trabki:hahaha:

Jak to sie mowi,,wpusc chlopa do biura, to atrament wypije,,:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mirelka1965 napisał:

Na pewno :) I basen podgrzewany, i radyjko i świece i pływające płatki róż dazu :love: Jolantapl, ty nie zazdrość :) Kto by ten hydromasaż miał czas czyścić i odkażać?! No chyba że do sprzątania ktoś przychodził :)

No to ja sie wprost tarzam w luksusie,,,

Jest pani do sprzatania.

Ale ,,moja ,,lazienke sama sprzatm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

No to ja sie wprost tarzam w luksusie,,,

Jest pani do sprzatania.

Ale ,,moja ,,lazienke sama sprzatm.

Ło Jezusicku, znam to, znam. I pani do sprzątania była, i pan do ogrodu, a ja tylko dama do towarzystwa dla Terrorysty :) Ale czasami lepiej mieć mniej luksusów a więcej komfortu psychicznego i spokoju ducha. Teraz nie mam pani do sprzątania, ani pana do ogrodu, rękawki zakasać muszę celem ubrudzenia rączek moich delikatnych ale bez stresu żyję i chociaż Dziadkom nie zawsze smakuje co ugotuję, ale co tam, kein stress to jest to! Amen:święty: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sayonara 52 napisał:

No to ja sie wprost tarzam w luksusie,,,

Jest pani do sprzatania.

Ale ,,moja ,,lazienke sama sprzatm.

ha ha nie tarzam tylko pławię się w luksusie miało być ha ha a kiedy na ten urlop jedziesz bo ja też bym chciała zaznać odrobinę luksusu ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do składek - obawiam się, że zanim przejdę na emeryturę to ZUS padnie :d Ale póki co też na to jeszcze patrzę, przezorny zawsze ubezpieczony itp. Teraz zastanawiam się nad zmianą agencji, na opiekunkawniemczech.eu, ze względu na kasę, a raczej dodatki, które proponują, np. za prawo jazdy, zwrot kosztów podróży, to niby nie są duże kwoty, ale zawsze coś. Szkoda, że w Polsce pracodawcy nie doceniają pracowników i nie dopłacają za takie rzeczy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej nie zmieniam narazie agencji,,mam coraz oferty i jak narazie odrzucam,,bo urlopuje się,,ale ważne ,że oferty mam,,także chyba mi nie będzie z nimi zle,,hahaha chyba wrócę na swoje salony,,na bogactwa i na paradowanka,,miałam nie wracać ,,ale mam parę ,,za" aby tam wrócić,,bo tam nie jestem uwiązana jak pies do budy,tam mam dużo ,,nawet bardzo dużo wolności,,której będzie mi potrzeba-hahhaha:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Opiekunkowo  :)  Ja mam małe wymagania . Wystarczy mały pokoik , w małym skromnym domku bo w takim otoczeniu spotykam zawsze serdecznych podopiecznych . O Luksusach marze w swoim własnym domu :love: No i w pracy Internet muss sein :) Pozdrawiam

l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

internet koniecznie, podczas jednego wyjazdu go nie miałam, przez dwa miesiące, a i jeszcze mało języka znałam, to było trochę cięzko... Teraz bym sobie już lepiej poradziła, ale i tak lepiej być na łączach, chociażby ze względu na bliskich i znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość wiki napisał:

Witajcie Opiekunkowo  :)  Ja mam małe wymagania . Wystarczy mały pokoik , w małym skromnym domku bo w takim otoczeniu spotykam zawsze serdecznych podopiecznych . O Luksusach marze w swoim własnym domu :love: No i w pracy Internet muss sein :) Pozdrawiam

l

To rzeczywiście dobrze trafiasz :) Ja jestem w takim małym domku, ale ludzie nie są zbyt serdeczni, czyli nie wielkość domu stanowi o charakterze O.o No,internet muss sein :) Ja mam, ale taki gó....ny :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

To rzeczywiście dobrze trafiasz :) Ja jestem w takim małym domku, ale ludzie nie są zbyt serdeczni, czyli nie wielkość domu stanowi o charakterze O.o No,internet muss sein :) Ja mam, ale taki gó....ny :( 

Widocznie nie ma reguły . Nie zawsze dobrze trafiam >:( pracowałam ostatnio na kilku sztelach gdzie podopieczni mieli tytuł doktora i co za tym idzie wysoki status społeczny .  Byłam traktowana z szacunkiem ale wiało chłodem , a na szacunek sama sobie zapracowałam ciągłym grzecznym ale stanowczym przypominaniem jaki jest zakres moich obowiązków . Być może im wyższe wykształcenie tym mniej empatii :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz te wyższe wykształcenie sprawia ,że wszyscy dookoła to nizsza klasa spolecznosci i należy nieraz takimi pomiatac,ale dobrze,że dochodzi do takich dobroc połączona z sercem ze strony opiekunki i potrafią częściowo odwzajemnic,,brawo dla takich opiekunek co potrafią sobie wypracowac szacunek,bo ja wszędzie mam wypracowany ten szacunek i myślę że tak powinno byc wszedzie:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sayonara 52 napisał:

Wydaje  i sie, ze mylimy pojecie ,,szacunek,, z 

czy ja wiem O.o

sympatia ze strony PDP,

Bo jak ma sie wyrazac ten szacunek do nas?

Prosze o przyklady

Dla mnie darzyć kogoś szacunkiem to znaczy być wrażliwym na jego potrzeby.Jak podopieczny nie przywołuje mnie dla swojego kaprysu to już dla mnie oznacza,że mnie szanuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jolantapl. napisał:

Dla mnie darzyć kogoś szacunkiem to znaczy być wrażliwym na jego potrzeby.Jak podopieczny nie przywołuje mnie dla swojego kaprysu to już dla mnie oznacza,że mnie szanuje .

Szacunek jest wtedy  kiedy ludzie komunikując sie ze sobą używają  magicznych słów :)proszę , dziękuje , przepraszam:). Kiedy odpowiadają z uśmiechem na dzień dobry i do widzenia . i wtedy kiedy szanuje się czas wolny i prywatność innych ludzi.Sympatia jest wtedy kiedy wyraznie widać że komuś zależy na dobrym samopoczuciu drugiej osoby :serce::serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gość wiki napisał:

Szacunek jest wtedy  kiedy ludzie komunikując sie ze sobą używają  magicznych słów :)proszę , dziękuje , przepraszam:). Kiedy odpowiadają z uśmiechem na dzień dobry i do widzenia . i wtedy kiedy szanuje się czas wolny i prywatność innych ludzi.Sympatia jest wtedy kiedy wyraznie widać że komuś zależy na dobrym samopoczuciu drugiej osoby :serce::serce:

Podoba mi się Twoja definicja :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość wiki napisał:

Szacunek jest wtedy  kiedy ludzie komunikując sie ze sobą używają  magicznych słów :)proszę , dziękuje , przepraszam:). Kiedy odpowiadają z uśmiechem na dzień dobry i do widzenia . i wtedy kiedy szanuje się czas wolny i prywatność innych ludzi.Sympatia jest wtedy kiedy wyraznie widać że komuś zależy na dobrym samopoczuciu drugiej osoby :serce::serce:

Cóż. Jeśli mogę to pozwolę sobie częściowo zanegować Twoją opinię. Faktycznie magiczne słowa otwierają wiele drzwi ale czy są oznaką szacunku czy wpojonych zasad i kultury? Można usłyszeć dzień dobry i innne słowa wypowiedziane automatycznie. Ale czy z szacunkiem? Uśmiech to zupełnie co innego pod warunkiem że śmieją się nie tylko usta ale i oczy. Ale czy uśmiech oznacza szacunek? Jolantapl napisała że darzyć kogoś szacunkiem to znaczy być wrażliwym na jego potrzeby. I tu się w 100% zgadzam. A może czasami wystarczy gdy ktoś nas pogłaszcze po głowie lub ręce i powie " gut gemacht". Niekiedy oznaki szacunku są tak nikłe i niewyraźne że możemy je przeoczyć. Może tych ludzi nikt nie nauczył. Może ich to krępuje. A może nie potrafią tego okazać. Nie czekamy więc tylko na słowa. Obserwujmy zatem uważnie bo oni nas też obserwują. I w myśl powiedzenia "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie" być może doczekamy się oznak szacunku i wdzięczności za naszą, skąd inąd, ciężką pracę :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze coś napisać w temacie szacunku moja przedostatnia podopieczna kiedyś mnie zawołała i mówi do mnie ,że chciała popatrzeć ja zrozumiałam,że ja mam popatrzeć więc pytam na co mam popatrzeć a ona mówi,że ona chciała na mnie popatrzeć i muszę powiedzieć,że było mi bardzo miło ale z tą babcią łączyła mnie szczególna więż .Z mojej strony na pewno nie była to miłość hm przyjażń chyba też nie ale szacunek,którym obdarzam Wszystkich podopiecznych .Ze strony mojej podopiecznej szancunek do mnie i chyba nawet coś wiecej ale co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...