Skocz do zawartości

Jak nie pracować 24 h ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@makaroni no masz upierdliwą babcię,,wez swoje wszystkie zabawki i idz do niej albo ona do Ciebie i ty dzwon i nie patrz na nic,,albo kładz się i odpoczywaj i zacznij tez biadolić ,,że ciebie tak ręka boli ,że nie możesz nic kompletnie zrobić , nawet ruszyć,,albo powedz ,że język ciebie tak rozbolal i jest gorący i nie możesz mówić,,no coś musisz zrobić aby na chwilę zajęła się  chodzby  Tv,,,dupa też może bolec:płacz: opiekunka nadająca się na lift?:płacz::rozpacz::hahaha:

albo niech babcia marchewki liczy!!!  na ile jej starczy:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
O 4.05.2017 at 14:50, Łukasz napisał:

Nie wiem, co mają Sąd do barierek ; chyba, że mowa o jakichś innych barierkach

Dokładnie takie info znalazłam w jakimś artykule.A dziś rano przyszedł też szef pflegedienst i dostałam ochrzan,że barierki zamknięte.Nie pytał czemu tylko kto to zrobił.A zresztą wie,że od kilku dni jest problmem,bo pdp ma problemy z chodzeniem.W piatek wywróciła się w kuchni i znalazłam ją rano.On też przyszedł i pozbieraliśmy ja razem.Potem Sor,kroplówka i z powrotem do domu.A teraz mówi,że bez dyskusji i nie wolno zamykać barierek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 3.11.2017 at 13:43, Dorota61 napisał:

Dokładnie takie info znalazłam w jakimś artykule.A dziś rano przyszedł też szef pflegedienst i dostałam ochrzan,że barierki zamknięte.Nie pytał czemu tylko kto to zrobił.A zresztą wie,że od kilku dni jest problmem,bo pdp ma problemy z chodzeniem.W piatek wywróciła się w kuchni i znalazłam ją rano.On też przyszedł i pozbieraliśmy ja razem.Potem Sor,kroplówka i z powrotem do domu.A teraz mówi,że bez dyskusji i nie wolno zamykać barierek.

 

W Niemczech nie wolno zamykac barierek przy łózku chorego,  w szpitalu też. Przypna chorego  pasami, ale barierki  są opuszczone. To niby ograniczanie wolnosci . Uważaja, że lepiej polamać sie czy zabic spadając z łóżka , ale zgodnie z przepiasami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość aga napisał:

W Niemczech nie wolno zamykac barierek przy łózku chorego,  w szpitalu też. Przypna chorego  pasami, ale barierki  są opuszczone. To niby ograniczanie wolnosci . Uważaja, że lepiej polamać sie czy zabic spadając z łóżka , ale zgodnie z przepiasami .

Z tymi barierkami nie chodzi o ograniczenie wolności ..Zmiany w przepisach w De nastąpiły po kilku śmiertelnych przypadkach i skomplikowanych złamaniach . Chorzy podczas próby wydostania się z łóżka zawisnęli na barierkach  , co  skutkowało uduszeniem . Upadek przy łóżku rzadko powoduje złamania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi przepisami zawsze jest śliska sprawa. Wypadki się zdarzają. A odpowiedzialności nie chce ponosić nikt. Ja sama znam przypadek, że facet spadł z łóżka w szpitalu w Polsce i uderzył głową - zmarł po kilku minutach. Był po leczeniu tętnicy z zakrzepem w nodze. Podobno nawet po takich zabiegach człowiek jest pod wpływem silnych leków i może nie wiedzieć co robi. Głupia sprawa, ale podejrzewam że w placówkach medycznych takie rzeczy się po prostu zdarzają i nie jest możliwe żeby przy każdym chorym cały czas ktoś czuwał przy łóżku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, jolantapl. napisał:

Ja się jeszcze nie spotkałam czy to w Polsce czy w de ,żeby ktoś mi uwagi robił z powodu podniesionych barierek przecież po to one są bo chyba nie dla ozdoby a nie zamykam ich z powodu mojego wygodnictwa tylko po to,żeby chory był bezpieczny .

 To są nowe przepisy , których należy absolutnie przestrzegać .  Okazało się ,ze zamykanie barierek powoduje więcej zagrożeń ,niż pozostawienie ich opuszczonych . W razie tragedii my ponosimy odpowiedzialność . Barierki można zamykać tylko podczas zabiegów pielęgnacyjnych , kiedy np. obracamy chorego na bok podczas mycia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jolantapl. napisał:

Ja się jeszcze nie spotkałam czy to w Polsce czy w de ,żeby ktoś mi uwagi robił z powodu podniesionych barierek przecież po to one są bo chyba nie dla ozdoby a nie zamykam ich z powodu mojego wygodnictwa tylko po to,żeby chory był bezpieczny .

No niestety jak nie ma zgody co najmniej rodziny(na piśmie) to nie można.W De jest to przestępstwo.Do momentu otrzymania papieru mogłam jedną barierkę całkiem mieć w górze,a drugą w połowie tzn od strony głowy część była w górze.W szpitalu mogą podnosić barierki. W domu za zgodą rodziny i/lub sądu.A jak pdp się wywróci czy spadnie z łóżka należy tylko przykryć i wezwać karetkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Beata Giz napisał:

Z takimi przepisami zawsze jest śliska sprawa. Wypadki się zdarzają. A odpowiedzialności nie chce ponosić nikt. Ja sama znam przypadek, że facet spadł z łóżka w szpitalu w Polsce i uderzył głową - zmarł po kilku minutach. Był po leczeniu tętnicy z zakrzepem w nodze. Podobno nawet po takich zabiegach człowiek jest pod wpływem silnych leków i może nie wiedzieć co robi. Głupia sprawa, ale podejrzewam że w placówkach medycznych takie rzeczy się po prostu zdarzają i nie jest możliwe żeby przy każdym chorym cały czas ktoś czuwał przy łóżku.

Zgadzam się z Tobą , wypadki się zdarzają i nikt nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć . Nawet pilnując chorego moze dojść do tragedii , ale kiedy działamy niezgodnie z przepisami , to my ponosimy odpowiedzialność :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, violka napisał:

Z tymi barierkami nie chodzi o ograniczenie wolności ..Zmiany w przepisach w De nastąpiły po kilku śmiertelnych przypadkach i skomplikowanych złamaniach . Chorzy podczas próby wydostania się z łóżka zawisnęli na barierkach  , co  skutkowało uduszeniem . Upadek przy łóżku rzadko powoduje złamania 

dokładnie jest to nazwane ograniczeniem wolności.Ciekawe jak rzadko powoduje to złamania u starszych ludzi?I jak często zamykanie barierek było przyczyną uduszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dorota61 napisał:

dokładnie jest to nazwane ograniczeniem wolności.Ciekawe jak rzadko powoduje to złamania u starszych ludzi?I jak często zamykanie barierek było przyczyną uduszenia?

Statystyk nie podano , ale musiało ,  być coś na rzeczy , skoro zmienili przepisy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Beata Giz napisał:

Z takimi przepisami zawsze jest śliska sprawa. Wypadki się zdarzają. A odpowiedzialności nie chce ponosić nikt. Ja sama znam przypadek, że facet spadł z łóżka w szpitalu w Polsce i uderzył głową - zmarł po kilku minutach. Był po leczeniu tętnicy z zakrzepem w nodze. Podobno nawet po takich zabiegach człowiek jest pod wpływem silnych leków i może nie wiedzieć co robi. Głupia sprawa, ale podejrzewam że w placówkach medycznych takie rzeczy się po prostu zdarzają i nie jest możliwe żeby przy każdym chorym cały czas ktoś czuwał przy łóżku.

Niestety  zakazy też nie są  idealne ( przepisy ). Miałam podopieczna, ktora wsuwała się miedzy barjerki i cięzko było ja wyplatać . Miała sztywne kolana po operacji, nie całkiem, ale ograniczone pole zginania. Niestety było to pewniejsze niż otwarte barierki. Rodzina poleciła zamykac na noc i w dzień też.  Miałam też podopiecznego, ktory leżał przypiety pasami w szpitalu a i tak sie z nich wyplątał . Spadł z łózka złamał kość udową i po bardzo krótkim czasie zmarł z powodu zapalenia płuc . Był niedopatrzony, leżał spocony, dostał potem wyskokiej tem. i wywiązała sie dodatkowa choroba . Ale to odbyło się w szpitalu . Nikt nie dochodził kto zaniedbał obowiązków , ktore były na  wskazanie palcem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jolantapl. napisał:

To jakaś bzdura ja jak pytam o ofertę to od razu pytam czy jest łóżko z barierkami jak nie ma to dziękuję ofertę od razu odrzucam no chyba,że podopieczny sam potrafi z łóżka wstawać i się do niego położyć.

https://www.arbeitlandia.eu/2014/02/22/samowolne-zamykanie-podopiecznych-w-lozku-z-barierkami-jest-przestepstwem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jolantapl. napisał:

Dyskusja nie ma sensu piszcie jak Wy robicie bo ja od razu napiszę,że ja jestem przestępcą zawsze zamykam barierki i jeszcze pięć razy sprawdzam  czy aby dobrze to zrobiłam .

Ale po co zamykasz ? Chory z zaburzeniami ruchu , naprawdę rzadko upada na podłogę , a uciekiniera z alzheimerem zamyka się w pokoju na klucz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Was ,,o tych barierkach ,,zamykać ,nie zamykać ,,kary itd,,więc ja mialam babcię sparaliżowaną i ją musiałam noc w noc zamykac,,babcia miała  zakodowane ,że barierki muszą być zamknięte,,babcia bez demencji,,cudowna babcia,, po obiedzie kładłam ją do łózka i też barierki musiały być zamknięte,,a ja miałam przerwę i często wychodzilam z domu,,nikt nigdy nie miał pretensji , rodzina tego sobie życzyła aby barierki były zamknięte,,babcia też,,bo czuła się bezpiecznie,,także nie było żadnego problemu co do barierek,,a w końcu po co one są? po co? do dekoracji? czy dla bezpieczeństwa chorego,, no ale jeszcze są durne przepisy,,które dużo ludzi omija,,i dobrze:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprosiłam o papier ze zgodą rodzina.Dostałam.I okazało się,że był wystawiony w czerwcu,a ja prosiłam w październiku.Czyli był dla innych opiekunek,a potem zabrali.Zrobiłam zdjęcie i wzięłam do swojego pokoju,bo to dokument dla mnie w razie tłumaczeń komukolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, jolantapl. napisał:

Dyskusja nie ma sensu piszcie jak Wy robicie bo ja od razu napiszę,że ja jestem przestępcą zawsze zamykam barierki i jeszcze pięć razy sprawdzam  czy aby dobrze to zrobiłam .

Też zamykam . Dla własnego spokojnego snu . Podopieczny , ktoremu juz trzeba zmykać barierki nie zdaje sobi sprawy z tego po co i dlaczego to robimy. Bo to juz mocno demencyjny podopieczni. Moj podopieczny spi na kanapie, bo tak chce . Przeciez nie zmyka się zdrowego na umysle człowieka w łóżku , bo to nie ma sensu.

Nie budze sie w nocy i nie sprawdzam czy czego nie zmalował jak ja sobie pochrapuję spokojnie. Bardzo bym była zmartwiona i  wręcz miałabym wyrzyty sumienia gdyby doszło do wypadku . Nie chcę tez znać statystyk  ile jest złamań po upadku z łóżka a ile  radości, zwłaszcza dla upadającej i nie zdającej sobie z tego sprawy osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość aga napisał:

Też zamykam . Dla własnego spokojnego snu . Podopieczny , ktoremu juz trzeba zmykać barierki nie zdaje sobi sprawy z tego po co i dlaczego to robimy. Bo to juz mocno demencyjny podopieczni. Moj podopieczny spi na kanapie, bo tak chce . Przeciez nie zmyka się zdrowego na umysle człowieka w łóżku , bo to nie ma sensu.

Nie budze sie w nocy i nie sprawdzam czy czego nie zmalował jak ja sobie pochrapuję spokojnie. Bardzo bym była zmartwiona i  wręcz miałabym wyrzyty sumienia gdyby doszło do wypadku . Nie chcę tez znać statystyk  ile jest złamań po upadku z łóżka a ile  radości, zwłaszcza dla upadającej i nie zdającej sobie z tego sprawy osoby.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

trochę zmienię temat.

W ofercie pracy jest punkt; Nachtbereitschaft (Raumüberwachnung mit videofunktion vorhanden)

Jak powinnam  to rozumieć? tam gdzie dziadki śpią są kamery? czy może w całym domu.. czy miał ktoś podobną sytuacje na Stelli?

Czy to źle wróży, czy raczej można spać spokojnie co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...