Skocz do zawartości

Praca z dwoma umowami?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, qczax napisał:

Musiałaś jednej z tych agencji mówić że już masz jedną umowę?

Może inaczej. W czym jest problem? 

U mnie problem pojawił się wtedy jak obie firmy wystąpiły o A1 dla mnie. ZUS poprosił o wyjaśnienie jak godze pracę dla 2 firm. Wyjaśnienia złożyłam i na tej podstawie ZUS wydał A1 z dwóch firm. Dostałam je poczta do domu z adnotacja, że mam powiadomic o tym te 2 firmy. Tak to wyglądało u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze dodać, że przy okazji w zusie dowiedziałam się, że można mieć podpisane umowy nawet z 10 firmami tylko jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :tak2:

Podobno jest tak, że jak jedna z tych firm opłaca składki conajmniej od najniższej krajowej to te pozostałe nie muszą płacić składek czy jakoś tak. Ja to tak zrozumiałam ale nie chce nikogo w błąd wprowadzić. Moim zdaniem właśnie z tego powodu firmy nie chcą żebyśmy mieli podpisane umowy z innymi firmami i pracowali za pośrednictwem innych firm w czasie trwania umowy bo nie chcą, żeby jak to się mówi, ktoś ślizgał na ich tyłku ". 

Nie wiem, trochę zawiłe to jest ale ogólnie to można mieć zawarte umowy z 2 firmami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje. Nie chciałabym zamęczać pytaniami, ale zastanawiam się czy podawać 2 firmie do której mam zamiar dopiero aplikować, że mam inną umowę...

Okres wypowiedzenia jest długi, ja z agencji średnio jestem zadowolona, a pytałam jak to jest z tymi składkami -odprowadzają je tylko jak jestem za granicą na zleceniu, więc raczej to nie będzie przeszkadzać, jeśli dobrze mi się wydaje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, qczax napisał:

Dziękuje za informacje. Nie chciałabym zamęczać pytaniami, ale zastanawiam się czy podawać 2 firmie do której mam zamiar dopiero aplikować, że mam inną umowę...

Okres wypowiedzenia jest długi, ja z agencji średnio jestem zadowolona, a pytałam jak to jest z tymi składkami -odprowadzają je tylko jak jestem za granicą na zleceniu, więc raczej to nie będzie przeszkadzać, jeśli dobrze mi się wydaje ?

Jeżeli chcesz zmienić firmę a nie jesteś w pracy to możesz wypowiedzieć umowe i zaznaczyć, że prosisz o skrócenie okresu wypowiedzenia i rozwiązanie umowy szybciej o ile jest taka możliwość. Nigdy firmy nie robiły z tego problemu. Jak chcesz to możesz powiedzieć, że masz umowę z inną firma, zobaczysz co na to powie nowa firma. Ciekawostką jest jeszcze jedna, że jak chciałam ostatnio rozwiązać umowę z firmą z którą byłam tylko raz na krótkim 3 tygodniowym zleceniu a umowę miałam zawarta na rok to jak wysłałam im wypowiedzenie, otrzymałam odpowiedź zwrotną, że ta umowa obowiązuje tylko jak jestem w pracy a zawierana jest na rok z powodu A1.Nie zamęczasz pytaniami. Po to jest forum, żeby pytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...