Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Waldi napisał:

A wracajac do tych jajek - na miękko czy na twardo :p… po niemiecku to jakoś tak „ruszane…mieszane” … lustrzane i…? 
dziwny jest ten świat

 

 

Oj dziwny dziwny... tzn można tutaj polemizować nad tymi jajcami" Temat długi jak rzeka :trele:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Wenusia napisał:

Zgadza się ...na "bajki" się nacięłam ale fantastykę lubię , co prawda różni się trochę od rzeczywistości, ale mózg sam przekaże  nam fabułę jaką chce lub my chcemy :tak2:

Doprecyzuje moje słowo użyte w tej formie „bajki” dla wielu to wszystko co Mnie fascynuje w kinie książce i literaturze … czyli sci-fi. Można to dzielić na baśnie bajki, horrory  lub stricte technicznie napompowana fantastykę kosmiczną.

Czesto słyszałem ze oglądam albo czytam bajki. Tak mi pozostało, wiec prostując nieco - lubie „te”  bajki choć dla

mnie maja one zupełnie inne znaczenie i przesłanie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Waldi napisał:

Doprecyzuje moje słowo użyte w tej formie „bajki” dla wielu to wszystko co Mnie fascynuje w kinie książce i literaturze … czyli sci-fi. Można to dzielić na baśnie bajki, horrory  lub stricte technicznie napompowana fantastykę kosmiczną.

Czesto słyszałem ze oglądam albo czytam bajki. Tak mi pozostało, wiec prostując nieco - lubie „te”  bajki choć dla

mnie maja one zupełnie inne znaczenie i przesłanie

Dobrze że doprecyzowałeś 

Tak trzymaj

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Funny napisał:

Dobra a teraz z innej beczki :d

Może to juz wiecie może nie program dzis widziałam co jeszcze z mąką można zrobić. 

Jak masz plamę z tłuszczu świeżą posypać mąka wetrzeć zostawić na trochę strzepać mąkę i uprać

Jak masz mrówki w domu bo wlazły sobie posyp próg mąką...nie wlezą

I jak rozwali Ci się surowe jajko tez trudno pozbierać bo się ciągnie i mało apetycznie to wygląda posyp mąką wymieszaj paluchem i prawie masz ciasto albo posprzątane. 

Oraz jeśli coś kleisz i paluchy masz z kleju posyp mąka łatwiej klej zejdzie

Do pieczenia  i gotowania też można wykorzystać

Ostatnio też byłam w szoku jak przeczytałam jakie zastosowanie mogą mieć niektóre rzeczy .Niebywałe !

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, INEZ napisał:

Do pieczenia  i gotowania też można wykorzystać

Ostatnio też byłam w szoku jak przeczytałam jakie zastosowanie mogą mieć niektóre rzeczy .Niebywałe !

No a na plamy z truskawek ocet i proszek do pieczenia taką papkę zrobić ,nałożyć 15 min potem spłukać i do pralki

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Funny napisał:

No a na plamy z truskawek ocet i proszek do pieczenia taką papkę zrobić ,nałożyć 15 min potem spłukać i do pralki

Jest bardzo wiele fajnych mnie osobiście nieznanych a sprawdzonych sposobów np na wywabianie plam .Często zaglądam w internet ale kaszmirowego sweterka nie udało mi się odratowač

Właśnie idąc na zakupy zastanawiałam się co by tu sobie kupić i stwierdziłam ,že ze 2 kaszmirowe sweterki by się przydały .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Funny napisał:

Byłyśmy dziś we dwie w sklepie i każda po bluzeczce białej z kołnierzykiem na guziczki, rękaw do regulacji ....fantastico ....sexy prześwituje troszkę ,ale tak ma być No przecież reprezentujemy nasz kraj cześć flagi już mamy

Ciekawe jaką częścią garderoby uzupełnicie tą flagę ?!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę mam prawie cały dzień wolny bo pdp do przedszkola idzie

Pierwszy raz :haha:

Jak się zaaklimatyzuje to będzie chodził 2 razy w tygodniu .No nie powiem żebym miała coś przeciwko

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

W środę mam prawie cały dzień wolny bo pdp do przedszkola idzie

Pierwszy raz :haha:

Jak się zaaklimatyzuje to będzie chodził 2 razy w tygodniu .No nie powiem żebym miała coś przeciwko

Ja tu nie mam dnia wolnego ale 4 godz to spoko tyle mi starczy na Zug i zakupy.... tylko kasy mi musi starczyć

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Funny napisał:

Ja tu nie mam dnia wolnego ale 4 godz to spoko tyle mi starczy na Zug i zakupy.... tylko kasy mi musi starczyć

Największy problem to kasa .Ja chce do Wupertalu pojechać w środę

Do tej pory miałam wolne 2 razy po 4 godziny ,teraz będę miała 8 godzin ,to sobie wycieczkę zrobię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Funny napisał:

Byłyśmy dziś we dwie w sklepie i każda po bluzeczce białej z kołnierzykiem na guziczki, rękaw do regulacji ....fantastico ....sexy prześwituje troszkę ,ale tak ma być No przecież reprezentujemy nasz kraj cześć flagi już mamy

Ja ostatnio kupiłam też taki zestaw różowy

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...