Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj mój POP zabrał mnie  do muzeum.  Miałam  bezpośredni kontakt z Cloud Monetem i innymi dziełami wartymi miliony . Patrzyłam się na  dzieła twórców i nie  wiem do teraz  czy podziwiać,  czy lekceważyć.  Dziś  wszystko jest modne.  Nawet wypchany koń utkwiony w murze. Łeb z jednej strony,  zad konia  drugim pomieszczeniu. Albi ludzie siedzą ciasno  na skwerku  wpatrzeni w budynek bez ścian i zalaną wewnątrz  do fundanentów  zieloną wodą, na wodzie nenufary. Czy nie lepiej po prostu  pójść  nad staw?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Heidi napisał:

Życiowe  abra kadabra  :kawa2:

To mi się najbardziej podoba - bajka czemu nje ma czarów, czarodziejów i wróżek co spełniają życzenia dobrych ludzi, czemu nie ma tych co karą srogą sięgają złoczyńców, oszustów. Czemu straciliśmy takie wartości jak „słowo” „obietnica”, usmiech czy pomoc nieznajomego ( nieznajomej)  

Im bardziej się przyglądam światu tym bardziej widzę ze miast  kary , pojawia się nagroda, zamiast współczucia - śmiech, zamiar pomocy - kopniaki lub ignorancja 

Wokol nas jest mnostwo wartościowych ludzi, lecz boja się po prostu ujawnić ze swoim prawdziwym obliczem. Kicz i aktorstwo, propaganda sukcesu wygrywa.

Wiecej więcej więcej…. 
I ile tego więcej by nie było, to wciąż nam wmawiają ze to za mało. A ja już nie  chce więcej. Może czasu więcej - by zdążyć przed końcem dnia… miesiąca…. Roku… spełnić kilka fajnych chwil w fajnym miejscu i fajnym towarzystwie.

Czasami pojawia się tu głos , ze tylko pierdołach  się tu pisze. 
To nie prawda - co jakiś czas pisze się tu o ważnych rzeczach, ale gdy na co dzień tej powagi tyle wokół trzeba pogadać  tez o „pierdach”

Rozbudzic uroczo fantazje

Dzis moj wkład w poważne przemyślenia ( nje pierwszy, nie ostatni )… 

jak znajdziecie błędy - sorki : ale wzrok już nie bardzo, a na okulary wciąż jestem obrażony

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze.

Troszkę z innej beczki, polecę do obejrzenia film. Obecnie na HBO go, ale może i jest gdzieś Jeszcze. W mojej ocenie bardzo dobrze zrobiono III sezon i ten polecam szczególnie. Film smaczny ciepły dobrze zrobiony, zmyslowo... PORUSZA. Porusza nie tylko zmysły ale i spojrzenie na świat -, obecny konsumpcyjny, jak produkcja czegokolwiek wchodzi w interakcje z człowiekiem... Jak nas programują byśmy chcieli 

 

DZIEWCZYNA Z DOŚWIADCZENIEM

 

Edytowane przez Waldi
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Waldi napisał:

Rozbudzic uroczo fantazje

Dzis moj wkład w poważne przemyślenia ( nje pierwszy, nie ostatni )… 

Czyś ty mi czasem nie podebrał flaszki z mlekiem?  

Coś ci się tu dziś fajnie  mleko wylało:d. Odstąpię jeszcze jedną flaszkę . Pisz,  bo lubię  czytać każde  przemyślenia opiekunów.  My tu mamy w czasie pracy/opieki  specyficzny  stosunek do świata . 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heidi napisał:

Czyś ty mi czasem nie podebrał flaszki z mlekiem?  

Coś ci się tu dziś fajnie  mleko wylało:d. Odstąpię jeszcze jedną flaszkę . Pisz,  bo lubię  czytać każde  przemyślenia opiekunów.  My tu mamy w czasie pracy/opieki  specyficzny  stosunek do świata . 

Co do mleka ~ odstąpię Ci każda ilość jaka posiadam... Nietolerancja laktozy reszta jasna, czysta i klarownie prosta. 

Czasami słyszę.... ach jeszcze tylko (hmmmm) lat aby do emerytury. I co to znaczy? Że wtedy będziesz korzystać z dobrodziejstw życia? Że dopiero wtedy odpoczniesz ( a może spocz iesz na laurach) zasłużenie? II osoba liczby pojedynczej wcale nie oznacza że mnie to nie dotyczy.... 

Tak... Jakieś mleko się rozlało. Jest troszkę lżej z tym , albo i gorzej.... ale szkoda mleka. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Waldi napisał:

Czemu straciliśmy

Straciĺiśmy kto stracił ,ten stracił .....

 

38 minut temu, Waldi napisał:

bardziej się przyglądam światu tym bardziej widzę ze miast  kary , pojaw

Przepraszam ,że wyrwane z całošci ale chciałam się odnieść do poszczególnych fragmentów wypowiedzi .Z tym wątkiem  się bardzo zgadzam

 

43 minut temu, Waldi napisał:
45 minut temu, Waldi napisał:

pierdołach

 

Tak czasami pojawiają się takie głosy

Ogólnie fajne przemyślenia .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Waldi napisał:

To mi się najbardziej podoba - bajka czemu nje ma czarów, czarodziejów i wróżek co spełniają życzenia dobrych ludzi, czemu nie ma tych co karą srogą sięgają złoczyńców, oszustów. Czemu straciliśmy takie wartości jak „słowo” „obietnica”, usmiech czy pomoc nieznajomego ( nieznajomej)  

Im bardziej się przyglądam światu tym bardziej widzę ze miast  kary , pojawia się nagroda, zamiast współczucia - śmiech, zamiar pomocy - kopniaki lub ignorancja 

Wokol nas jest mnostwo wartościowych ludzi, lecz boja się po prostu ujawnić ze swoim prawdziwym obliczem. Kicz i aktorstwo, propaganda sukcesu wygrywa.

Wiecej więcej więcej…. 
I ile tego więcej by nie było, to wciąż nam wmawiają ze to za mało. A ja już nie  chce więcej. Może czasu więcej - by zdążyć przed końcem dnia… miesiąca…. Roku… spełnić kilka fajnych chwil w fajnym miejscu i fajnym towarzystwie.

Czasami pojawia się tu głos , ze tylko pierdołach  się tu pisze. 
To nie prawda - co jakiś czas pisze się tu o ważnych rzeczach, ale gdy na co dzień tej powagi tyle wokół trzeba pogadać  tez o „pierdach”

Rozbudzic uroczo fantazje

Dzis moj wkład w poważne przemyślenia ( nje pierwszy, nie ostatni )… 

jak znajdziecie błędy - sorki : ale wzrok już nie bardzo, a na okulary wciąż jestem obrażony

Często ludzie mają takie przemyślenia i to dobrze rokuje bo mamy już swoje lata i sporo widzieliśmy (chociażby tu w obcym kraju u obcych ludzi) i  przeżyliśmy swoje ....dlatego dlatego każdy z nas tak bardzo łaknie tych chwil ,które mogą nam dać szczęście( szeroko rozumiane pojęcie )radość z tych zwykłych ale jakże niezwykłych zarazem momentów ....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Waldi napisał:

Co do mleka ~ odstąpię Ci każda ilość jaka posiadam... Nietolerancja laktozy reszta jasna, czysta i klarownie prosta. 

Czasami słyszę.... ach jeszcze tylko (hmmmm) lat aby do emerytury. I co to znaczy? Że wtedy będziesz korzystać z dobrodziejstw życia? Że dopiero wtedy odpoczniesz ( a może spocz iesz na laurach) zasłużenie? II osoba liczby pojedynczej wcale nie oznacza że mnie to nie dotyczy.... 

Tak... Jakieś mleko się rozlało. Jest troszkę lżej z tym , albo i gorzej.... ale szkoda mleka. 

Też mam nietolerancję laktozy a co do odpoczynku na emeryturze moja mama mówi że to g...o prawda, często ma mniej czasu niż wcześniej poza tym dochodzą wędrówki do lekarzy i różne przypadłości które tę radość niestety tłumią .To tylko taki oklepany slogan z tym odpoczynkiem .Często oczekiwania osób obok żyjących są zbyt wygórowane i w całym ferworze spraw zapominamy o sobie.. o swoich potrzebach ,pragnieniach ,marzeniach i niekoniecznie idą one w parze z,, ideami "osób blisko nas żyjących .Kompromis się tu kłania ...nisko.....

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldi dobrze jest. Pamiętaj, że  jedne drzwi się zamykają,  a otwierają inne.  Jedne trunki są dla dzieci inne dla dorosłych, a jeszcze inni mają problem cokolwiek przełknąć . Ci ostatni umierają z pragnienia w samotności .

W każdym stanie  rzeczywistości trzeba umieć postrzegać dobre strony sytuacji. Nic nie dzieje się bez powodu. Po upływie czasu zauważamy  sami, że  zło  w dobro się obraca. Problem polega na tym, że nie zawsze  zauważamy szansę. Zawsze  trzeba mieć  oczy i uszy szeroko otwarte,  słychać ludzi  i wyciągać wnioski. Czasem nawet  trzeba mieć też siłę woli, żeby wyciągnąć rękę, nie bać się ryzyka.  Świat ma dla nas wiele ofert, to od  nas samych zależy jaką bajkę wybieramy dla siebie. Czasem nawet warto z rojbrem być za pan brat :szept:. Wszędzie są do nas kierowane nauki życia. To jak sygnał na drodze    . Ma być w życiu  kolorowo. 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Janeczka1963 napisał:

Dzień dobry :cześć:

Witam milutko i cieplutko wszystkich na forum :cmok:. U mnie pada, trzeci dzień odpoczywam od upałów, już na nowo mi słoneczka :327_sunny: brakuje :(. No nie, deszcz :333_cloud_rain: też jest potrzebny, ale niech sobie w nocy pada, a nie w dzieńxd, jak ja musze do sklepu ;). Kawą :kawa:, się częstuję, dzięki :cmok:. Zdrówka i pogody ducha wam życzę, mimo deszczowej aury:cmok:

Valentines Day Love GIF by Canticos World

Ło matko jaka Ty jesteś urocza ❤️

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Waldi napisał:

Krócej … prościej… bez udziwnień anglojęzycznych, a skoro już więcej tutaj (DE)  siedze niż tam w swoim „roomie” to czemu nie zmienić nick…

Nie...no spokoale klucza nie zapodziej gdzieś zebyś mógł do niego zawsze wrócić ☺️co swój pokój to swój

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Heidi napisał:

@Funny jak tam twój pępek?  Wciągnięty jak do apelu ? Teraz w rytm  muzyki :pianino: i ze śpiewem na ustach:

hej ho, hej  ho... do pracy by się szło....

Powodzenia na nowym miejscu. 

Dzięki ono nie jest nowe więc czuje się tu jak ryba w wodzie i o to chodzi teraz to mi takiego miejsca trzeba po ostatnim niewypale

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi też uważam ,że naležy przede wszystkim wyciągać wnioski i przyznam się szczerze ,že doszłam do takiej perfekcji w nierozpamiętywaniu ,že sama siebie podziwiam jak mi się to udało .Lata pracy nad sobą dały wspaniały efekt  

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Heidi napisał:

Haha byłam tam!!! Zamek Ryn. Piękny.  Cudowny Piwniczny basen, na końcu basenu z ciągle rozpalony kominek  i sauny. Goście  mają dyżury w nocy, muszą drwa dokładać  do ognia,  bo inaczej w basenie kra plywa:szydera:

Mąż wie dlaczego Ciebie tam zabiera . Część zamku wyposażona jest w muzealne przedmioty więzienne m.in. krzesło i podłokietniki  wybijanie goździkami , różne  narzędzia tortur, kleszcze dla panów.  Och będzie upojnie bolało :szydera:. Po  drodze Sanktuarium Gietrzwałd i obok  Święta Lipka.  Także do  obejrzenia kwatera Hitlera i twierdza wojskowa.  Fajna trasa.  Polecam gorąco  trasę i sam zamek. W razie  czego  mam tam kartę stałego  klienta zniżkami :szept:. Użyczę:d  

Bawcie  się  dobrze.  Ciekawe z jakim głosem wróci pan mąż po użyciu kleszczy ? Być może będzie mógł jodlować:szydera:

A co mi tam że jakieś kleszcze, krzesła z gwoździami i inne erotyczne udogodnienia .Dziwne że akurat to zapamiętałas:szydera:

Ja za to wolę masaż stóp , bo i to oferują w Spa:haha:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...