Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, waldiroom napisał:

Hej. To jest możliwe. Musisz tylko określić co dla Ciebie znaczy „dobra sztela” czego oczekujesz od zlecających (rodziny) i pdp (podopiecznego/ej) Jak już się w tym określisz, bierzesz lokalną gazetę i szukasz. Jeśli tylko na forum jesteś po raz pierwszy, a w opiece masz doświadczenie - to skontaktuj się ze swoją poprzednia rodzina może Cię polecą komuś na „dobrej szteli” 

Jak wielu opiekunów tak wiele preferencji : dla każdego/ej inaczej. Jedna lubi leżących pdp inny w pełni sprawnego pdp…. No i kasa- tu masz ogromny rozrzut, a po kasę się chyba do opieki wybierasz.

powodzenia :cześć2:

Dzięki za info tylko jest problem bo ja pierwszy raz chcę wyjechać do niemiec , mam doswiadczenie ale z innego miejsca:) czy znajdę tu jakieś zajęcie , niemiecki komunikatywny .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, agnes76/76 napisał:

Dzięki za info tylko jest problem bo ja pierwszy raz chcę wyjechać do niemiec , mam doswiadczenie ale z innego miejsca:) czy znajdę tu jakieś zajęcie , niemiecki komunikatywny .

Słuchaj Agnes - niespecjalnie zależy mi by Cię zniechęcać do pracy bez pośredników - tak też wiele osób pracuje. Ale zastanów się sama. Nie masz doświadczenia w pracy w Niemczech - tzn. nie bardzo wiesz jakie są zasady ( mozesz za dużo na siebie przyjąć za niewiele kasy) Ktoś Cie musi polecić, jeśli nie agencja to ktoś kto Cie zna ( stawia tu swój autorytet wypracowany w Niemczech) . Jeśli masz kogoś takiego to dobrze, jeśli nie masz lepiej zacznij przez  jaką agencje - unikaj te co w nazwie mają 24... któś mi kiedys tak polecił :szept:) złapiesz kontrakt na pewno, na poczatek za niską stawkę przy komunikatywnym na cuda nie licz... ale poznasz zasady) może na miejscu poznasz jakieś koleżanki, może rodzina, u której bedziesz tak bardzo Cie polubi (pokaźesz, żeś wartościowa opiekunka) , że poleci Cię innej rodzinie - już bez pośredników itd... Z agencją szukania nie masz, Dobre agencje ( w teorii) unikają tzw. Złych Szteli albo placą wiecej za grymasy pdp czy rodziny... I tylko od Ciebie zależy czy wytrzymasz, czy podziękujesz ( bo np opis szteli nie zgadza się z kontraktem - jest tego na forum wiele opisów) 

Przemyśl czy aby na pewno chcesz - jak w I-szym pytaniu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, waldiroom napisał:

Słuchaj Agnes - niespecjalnie zależy mi by Cię zniechęcać do pracy bez pośredników - tak też wiele osób pracuje. Ale zastanów się sama. Nie masz doświadczenia w pracy w Niemczech - tzn. nie bardzo wiesz jakie są zasady ( mozesz za dużo na siebie przyjąć za niewiele kasy) Ktoś Cie musi polecić, jeśli nie agencja to ktoś kto Cie zna ( stawia tu swój autorytet wypracowany w Niemczech) . Jeśli masz kogoś takiego to dobrze, jeśli nie masz lepiej zacznij przez  jaką agencje - unikaj te co w nazwie mają 24... któś mi kiedys tak polecił :szept:) złapiesz kontrakt na pewno, na poczatek za niską stawkę przy komunikatywnym na cuda nie licz... ale poznasz zasady) może na miejscu poznasz jakieś koleżanki, może rodzina, u której bedziesz tak bardzo Cie polubi (pokaźesz, żeś wartościowa opiekunka) , że poleci Cię innej rodzinie - już bez pośredników itd... Z agencją szukania nie masz, Dobre agencje ( w teorii) unikają tzw. Złych Szteli albo placą wiecej za grymasy pdp czy rodziny... I tylko od Ciebie zależy czy wytrzymasz, czy podziękujesz ( bo np opis szteli nie zgadza się z kontraktem - jest tego na forum wiele opisów) 

Przemyśl czy aby na pewno chcesz - jak w I-szym pytaniu. 

Podpisuje się pod tym co napisałeś .Na dobrą renomę trzeba sobie zapraciwać ,a dopiero za tym idą konkretne pieniądze (powinny išć ).O referencjach należy pamiętać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

To nie totolotek :haha:

Nie wiem czy z Naszą drużyną to nie tak jak z Totolotkiem. Niby wielu z  ich gra rewelacyjnie w klubach zagranicznych - mówią jednym językiem - ale jakoś i idzie ta gra w sukces … Popatrz na Chorwatów  np… 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, waldiroom napisał:

Nie wiem czy z Naszą drużyną to nie tak jak z Totolotkiem. Niby wielu z  ich gra rewelacyjnie w klubach zagranicznych - mówią jednym językiem - ale jakoś i idzie ta gra w sukces … Popatrz na Chorwatów  np… 

My Polacy już widocznie to mamy we krwi ,że ciężko nam, grač w jednej drużynie ".Wiecznie ,uprawiamy jakąś chorą rywalizacje ".Wszędzie tak jest ,nawet wśród nas opiekunów .To jest dla nas zgubne i niestety jest to naszą ,wadą narodową":(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, INEZ napisał:

My Polacy już widocznie to mamy we krwi ,że ciężko nam, grač w jednej drużynie ".Wiecznie ,uprawiamy jakąś chorą rywalizacje ".Wszędzie tak jest ,nawet wśród nas opiekunów .To jest dla nas zgubne i niestety jest to naszą ,wadą narodową":(

Tez mi się to na usta ( na palce ) cisnęło jak pisałem poprzedni tekst… ale nie chcę proroczyć za mocno… 

.W jednym z artykułów prasowych czytałem - to samo co zauważyłem p0 meczu 

43E112E3-BB1D-41F3-8E22-9735DE941D7F.jpeg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do kibicowania - teraz jest mecz  Portugalii z Wegrami, gdzie Portugalia posiada słynnego Ronaldo i aż się przyjemnie patrzy, jak mu członkowie jego zespołu wciąż wrzucają podania. Na marginesie uwag do zawodników polskich, którzy zapomnieli o naszym Lewandowskim 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, INEZ napisał:

@waldiroom zapytam wprost .Czy uważasz,że to zazdrošć o sławę i sukcesy Roberta Lewandowskiego powoduje ,że gra naszej družyny wygląda jak wygląda ????

Nie wiem. Nie wiem jaki jest Robert prywatnie - ale ponoć bardzo pomocny i koleżeński, wspiera młode talenty i nie gwiazdorzy ( choć ma do tego prawo - jest gwiazdą futbolu na światowej arenie i to z Polski ☝️

Natomiast bardzo prawdopodobnym jest ze to zazdrość i próby - choć mocno nieudolne - dorównania jego talentowi. Taki Zieliński np

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, waldiroom napisał:

Nie wiem. Nie wiem jaki jest Robert prywatnie - ale ponoć bardzo pomocny i koleżeński, wspiera młode talenty i nie gwiazdorzy ( choć ma do tego prawo - jest gwiazdą futbolu na światowej arenie i to z Polski ☝️

Natomiast bardzo prawdopodobnym jest ze to zazdrość i próby - choć mocno nieudolne - dorównania jego talentowi. Taki Zieliński np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry .Witam wszystkich serdecznie :d

Chyba do jakiś cienistych krzaczorów się schowam bo w perspektywie kolejny upalny dzień .Problem ze spaniem mam przy takich temperaturach O.o ,a na dodatek komary się pokazały i ostro tną nawet w nocy (szczególnie w nocy chyba ).

Miłego dnia dla wszystkich i zapraszam na kawę :kawa: i :dyskusja:Big Brother Reaction GIF by MOODMAN

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :cześć:

Witam wszystkich milutko i cieplutko :cmok:. No i po urlopie, dlaczego wszystko co fajne tak szybko mija O.o. To pytanie retoryczne, bez odpowiedzi :d. Kawą :kawa:się częstuję od @INEZ, dzięki serdeczne :oklaski:. Prawda, pogoda iście piekielna jest, u mnie dzisiaj ma być 35 gradusków, zobaczymy, od przyszłego tygodnia ma spaść do około 22, fajnie, to komfortowa temperatura na wypady rowerowe:490_bike:, a ja mam sporo zaległości w tym temacie :haha:. Idę popracować, życzę wam miłego dnia :cmok:

p3 hälla upp GIF by Produktionsbolaget Munck

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...