Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natomiast dzisiaj miałam dzień "leniwca", przespałam całą pauzę... no może całą :szydera: ale to wina jezd

Jak się obudziłam wyszło piękne słoneczko ☀:haha:chyba tak musiało być :tak2:

A teraz mówię dobranoc, bo potem mogę zasnąć :nie_widzę::szydera:

Spokojnego wieczoru i miłych snów życzę

IMG-20200518-WA0010.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Funny napisał:

No i juz prawie koniec niedzieli szlam dzis ulica i pomyślałam że juz nastepjy weekend  w kraju .:hura:Oczywiście nie obyło się dzis bez spięcia i to nawet konkretnego bo cierpliwosc moja tez ma granice, ale od dawna wiem juz gdzie leży problem .Milego wieczoru

Przeważnie problem leży gdzieś pośrodku .Inaczej jest jak dwoje ,przeciwników "jest na równej pozycji .W naszym przypadku (opiekunów )jednak jesteśmy w pewnym stopniu ,uzależnieni "od naszych pdp >:(

Zawsze jest wyjście w postaci spakowania walizek ,ale nie zawsze jest taka możliwość .Chcąc przetrwać na takim zleceniu trzeba wykazać się mega cierpliwością i stoickim spokojem .Podziwiam Cię

Ile jeszcze 5?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, INEZ napisał:

Przeważnie problem leży gdzieś pośrodku .Inaczej jest jak dwoje ,przeciwników "jest na równej pozycji .W naszym przypadku (opiekunów )jednak jesteśmy w pewnym stopniu ,uzależnieni "od naszych pdp >:(

Zawsze jest wyjście w postaci spakowania walizek ,ale nie zawsze jest taka możliwość .Chcąc przetrwać na takim zleceniu trzeba wykazać się mega cierpliwością i stoickim spokojem .Podziwiam Cię

Ile jeszcze 5?

Tak 5 w piątek zmienniczka dotrze :oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Funny napisał:

No to startujemy  w nowy tydzień :hura:W piątek przyjedzie zmienniczka .Znow budze sie o 4 rano i potem tylko na pol gwizdka a myślałam że juz mi się to w miarę przez ostatni tydzień uregulowało ....nic to nadrobię w domu .Milego dnia Wam życzę :769_heart:

cf55443b8d00a1ebca6452412cc57574.jpg

Fajna sentencja

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, Funny napisał:

No to startujemy  w nowy tydzień :hura:W piątek przyjedzie zmienniczka .Znow budze sie o 4 rano i potem tylko na pol gwizdka a myślałam że juz mi się to w miarę przez ostatni tydzień uregulowało ....nic to nadrobię w domu .Milego dnia Wam życzę :769_heart:

cf55443b8d00a1ebca6452412cc57574.jpg

Nie lubię  ,na pół gwizdka "

Rewanż sentencyjny 

,Przyjaźń to strach przed samotnością,a miłošć to jeszcze większy strach przed osamotnieniem ."

Thomas Fuller 

Edytowane przez INEZ
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich serdecznie :d. Zniknelam na parę dni :haha:gdyż, ponieważ wciągnęły mnie Góry Stołowe, więc wędrówka ,przyroda a na koniec piękny Zamek w Książu i oczywiście jego historia. Weekend dobiegł końca wiec i ja wróciłam do rzeczywistości, odprężona, zrelaksowana i z uśmiechem na twarzy . Miłego dnia Wam życzę

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kleopatra  cześć

Księżną  Daisi spotkałaś ?

Wczoraj  oglądałam zdjęcia z zamku Książ ,w ramach przygotowań do wyjazdu .Perełka :)

Pałac w Bożkowie też jest piękny ,niestety nie miał tyle szczęścia co Ksiąž ,w tej chwili popada w ruinę .Może niezbyt ciekawa lokalizacja jest tego powodem

Wejść do środka nie można ,ale park jest piękny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kleopatra napisał:

Witam Wszystkich serdecznie :d. Zniknelam na parę dni :haha:gdyż, ponieważ wciągnęły mnie Góry Stołowe, więc wędrówka ,przyroda a na koniec piękny Zamek w Książu i oczywiście jego historia. Weekend dobiegł końca wiec i ja wróciłam do rzeczywistości, odprężona, zrelaksowana i z uśmiechem na twarzy . Miłego dnia Wam życzę

Hejka @Kleopatra   

Zazdraszczam Ci naszych gór i wędrówek, ostatnio byłam w 2020 w Karkonoszach i straszliwie tęsknię bo to moje ulubione miejsca od wielu lat ❤ 

Do zamku zawsze mi nie po drodze, ale mam go w planach  

Miłego dnia również życzę

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Funny napisał:

No to startujemy  w nowy tydzień :hura:W piątek przyjedzie zmienniczka .Znow budze sie o 4 rano i potem tylko na pol gwizdka a myślałam że juz mi się to w miarę przez ostatni tydzień uregulowało ....nic to nadrobię w domu .Milego dnia Wam życzę :769_heart:

cf55443b8d00a1ebca6452412cc57574.jpg

Hejka Rudasku  

Ojjj to już tak jest że albo później się kładziemy albo wcześniej wstajemy, gorzej jest jak przyjeżdżamy w środku nocy albo nad ranem, wtedy wszystkiego można się spodziewać  

Już niejednokrotnie widziałam   jak zmienniczki wystawały pod domem pdp bo dobudzić zmienniczki nie można było, albo czekało się na rodzinę aż przyjedzie z końca miasta :tak2::haha:

Także ten tego ten... głowa do góry, pierś " do przodu i lecimy z tym koksem" ❤

Sentencja w  

A ja dla odmiany i jeszcze w minionym temacie z poprzedniego tygodnia... 

 

received_854385518765795.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co moje cudne oczęta widzą .Komuś nerwy puszczają :szydera:

Zdecydowanie najgorsze są zmienniczki ,które z tygodniówki potrafią Ci pieniądze podprowadzić

Na szczęście tylko jedna taka mi się trafiła >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, INEZ napisał:

@Kleopatra  cześć

Księżną  Daisi spotkałaś ?

Wczoraj  oglądałam zdjęcia z zamku Książ ,w ramach przygotowań do wyjazdu .Perełka :)

Pałac w Bożkowie też jest piękny ,niestety nie miał tyle szczęścia co Ksiąž ,w tej chwili popada w ruinę .Może niezbyt ciekawa lokalizacja jest tego powodem

Wejść do środka nie można ,ale park jest piękny .

Ależ nic podobnego. Być może kiedyś tak było , teraz zamek przeżywa najazd turystów. My oczywiście mieliśmy przewodnika ,więc zwiedziliśmy dostępne dla turystów komnaty, wraz z historią każdej oraz podziemia zamku.Niestety smutna i tragiczna historia .Komnaty niszczone były przez Niemców  w czasue 2 wojny światowej a w podziemiach wykorzystano jeńców obozu do ciężkich prac kopania labiryntów.

Tego się nie da odpowiedziec, zwiedzanie  polecam każdemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kleopatra napisał:

Ależ nic podobnego. Być może kiedyś tak było , teraz zamek przeżywa najazd turystów. My oczywiście mieliśmy przewodnika ,więc zwiedziliśmy dostępne dla turystów komnaty, wraz z historią każdej oraz podziemia zamku.Niestety smutna i tragiczna historia .Komnaty niszczone były przez Niemców  w czasue 2 wojny światowej a w podziemiach wykorzystano jeńców obozu do ciężkich prac kopania labiryntów.

Tego się nie da odpowiedziec, zwiedzanie  polecam każdemu.

Pisałam o Zamku w Bożkowie ,że jest w ruinie .Niestety .

Książ zdecydowanie przeżywa czasy świetności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wenusia napisał:

Hejka Rudasku  

Ojjj to już tak jest że albo później się kładziemy albo wcześniej wstajemy, gorzej jest jak przyjeżdżamy w środku nocy albo nad ranem, wtedy wszystkiego można się spodziewać  

Już niejednokrotnie widziałam   jak zmienniczki wystawały pod domem pdp bo dobudzić zmienniczki nie można było, albo czekało się na rodzinę aż przyjedzie z końca miasta :tak2::haha:

Także ten tego ten... głowa do góry, pierś " do przodu i lecimy z tym koksem" ❤

Sentencja w  

A ja dla odmiany i jeszcze w minionym temacie z poprzedniego tygodnia... 

 

received_854385518765795.jpeg

Mialam telefon z busiarni pojade firmowym jak ostatnio b.fajny kierowca, czyściutko  pojade nad ranem w sobotę a zmienniczka ditrze miedzy 22 a 24 wiec spoko nawet seniir o tej porze jeszcze nie śpi tylko oglada sam telewizję czasem do 1 w nocy dzien dobry a Ty co tak na plaży  sama siedzisz?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, INEZ napisał:

Nie lubię  ,na pół gwizdka "

Rewanż sentencyjny 

,Przyjaźń to strach przed samotnością,a miłošć to jeszcze większy strach przed osamotnieniem ."

Thomas Fuller 

Na 3/4 tez nie jakos tak niedoceniona się czuje Fuller wiedział co pisze

Edytowane przez Funny
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.  Czytam z rana  same dobre wiadomości:gazeta:.  Zaczęliśmy  od  kawy,  życiowych sentencji, powrotu z Książa,   podróży po sakiewce, propozycji świeżego pysznego obiadu i umiłowanego powrotu do domu za 5 dni. 

To ja jeszcze dorzucę  coś od  siebie , żeby dziś większy ogień emocji  rozpalić :337_fire:. Wszyscy lubimy ciepło :oklaski:, nawet gorąco :oklaski:.

Otóż miałam dylemat wielki: zjazd do domu , albo zostać na zleceniu następne miesiące. Problem polegał  na poszukaniu zmiennika, ponieważ  POP ma swoje upodobania/życzenia /wymagania. Po wspólnej  analizie sytuacji, zapadła  nasza decyzja kto to ma konkretnie być, więc  złożyłam ofertę:szept:. Była niestety bez odzewu :gra:.  Cóż  było  czynić? Pojawił się  plan B,  że zabiorę  POP  ze  sobą w walizce do Pl . Wówczas był  to  żart, dziś jest rzeczywistością.  Bilety lotnicze kupione.  Radość  wielka. Przed 94-letnim POP nowe podróżne emocje, poznanie naszej pięknej  Polski, a dla mnie  pobyt w domu z rodziną z nieprzerwanym dochodem. Kochani,  wszystko  w życiu  jest możliwe:zdrówko:. Tylko trzeba patrzeć  prosto w słońce i pozwolić się energetycznie nakręcić.  

Pytanie na dziś: czy ktoś z was miał  miesiąc miodowy z POP:d?  

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...