Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Heidi napisał:

Kawy z mlekiem do dzioba , albo miodu na uszy proszę mi dać. Dziś dżdżysto , ponuro i nudno. Ani w ogrodzie posiedzieć,  ani rowerem w świat jechać,  ani książki czytać.... może by tak komuś psikusa zrobić:p?  Ktoś na ochotnika? 

@INEZ już w drodze, @Kleopatra  złotą maskę  zakłada @Patrycja berlińską mapę  studiuje, @Funny ma spotkanie  z Schultzem, @waldiroom  walizkę kolanami ugniata.  Co by tu za atrakcje wykombinować na dziś? Hm... 

Jestem pewna,  że jak  wskoczę w bety, a potem wstanę po godzinie,  to decyzja uczynku psikusa  przez sen sama zawita.

Jeszcze siedzę na walizkach .Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłam  oczy,  wstałam z betów , zaglądam  na komunikator,  patrzę i nie wierzę.  Mam ofertę adopcji  45 letniego dziecka płci męskiej:szydera:.Fotka załączona, śliczniości oczy. Brać:d

Zastanawiam  się  co miałabym  z nim robić: klocki  lego układać, grać w karty, rowerem świat zwiedzać,  czy bawić się w kotka i w myszkę:szydera: ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani zostałam poproszona o pomoc przez pewną młodą damę, studentkę pedagogiki. Chodzi o ankietę do pracy licencjackiej. Powiedzcie mi czy Wy jako mamy i babcie zechciałybyście poświęcić 3 minuty na jej wypełnienie? Czego dotyczy ankieta?Otóż: Metody Montessori w edukacji przedszkolnej. 

Zanim się do niej zabrałam poszperałem nieco w necie, bo dla mnie nic ta fraza nie mówiła.  Oto co znalazłam:

"Istota pedagogiki Marii Montessori polega na stwierdzeniu, że każde dziecko jest inne i powinno rozwijać się według stworzonych przez siebie indywidualnych planów rozwojowych. W planach tych zapisane są jego możliwości, kompetencje i umiejętności, umożliwiające mu naukę samodzielną i efektywniejszą."

Jesli ktoś z was się zdecyduje link prześlę na priv

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SYLWIAK napisał:

Kochani zostałam poproszona o pomoc przez pewną młodą damę, studentkę pedagogiki. Chodzi o ankietę do pracy licencjackiej. Powiedzcie mi czy Wy jako mamy i babcie zechciałybyście poświęcić 3 minuty na jej wypełnienie? Czego dotyczy ankieta?Otóż: Metody Montessori w edukacji przedszkolnej. 

Zanim się do niej zabrałam poszperałem nieco w necie, bo dla mnie nic ta fraza nie mówiła.  Oto co znalazłam:

"Istota pedagogiki Marii Montessori polega na stwierdzeniu, że każde dziecko jest inne i powinno rozwijać się według stworzonych przez siebie indywidualnych planów rozwojowych. W planach tych zapisane są jego możliwości, kompetencje i umiejętności, umożliwiające mu naukę samodzielną i efektywniejszą."

Jesli ktoś z was się zdecyduje link prześlę na priv

 

Powiem szczerze że nie do końca wiem o co chodzi w tej metodzie.Jest to teraz bardzo modne i moja córka jako młoda mama zastanawia się nad przedszkolem Montessouri , a przedszkolem  gdzie tylko i wyłącznie zwracają się do dzieci w jezyku angielskim. Jedno i drugie kosztuje niemało.

Być może metoda Montessouri jest bardzo dobra ,ale ja podchodzę do tego trochę sceptycznie ,jak zwykle do czegoś czego nie znam a dotyczy dziecka.Byc może się mylę, to tylko moje przemyślenia.

Edytowane przez Kleopatra ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Funny napisał:

@Wenusia dotarła a @INEZ chyba też a@waldiroomto chyba w trasie jeszcze chyba życzę spokojnej podróży i wypoczywajcie na urlopie .Zazdroszcze ale u mnie tez juz z górki ...Hura :oklaski:Oszaleje w ostatnim tygodniu :dserio :tak2:I dzien dobry na resztę dnia .

Oczywiście że dotarła  

Drugi dzień można uważać za zaliczony  

A tak dla przypomnienia te piękne widoczki ooo  

iii... Pozdrawiam wszystkich pracujących no i tych co na urlopach doopki grzeją IMG_20210521_183840.thumb.jpg.3151ac6b649fd1e02f059f45c12fca1e.jpg

No i takie przywitanie miałam  

1196725710_IMG_20210521_0506482.thumb.jpg.a977e9061d200012ecc114042d55d14b.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz całkiem oficjalnie witam się z wszystkimi i każdym z osobna  i melduję się w pracy ( już drugi dzień ) 

Murnau to piękne miejsce i przyznam szczerze że brakowało mi tego klimatu na urlopie  

Urlopik natomiast minął jak "szczałłła" i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że czuję się spełniona  

Kawkę popołudniową wydudlalam, spacerek zaliczyłam bo pięknie dziś słonko dla mnie świeciło ☀

No to tyle w skrócie, miłego popołudnia życzę

 

IMG_20210512_102050.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Wenusia napisał:

Oczywiście że dotarła  

Drugi dzień można uważać za zaliczony  

A tak dla przypomnienia te piękne widoczki ooo  

iii... Pozdrawiam wszystkich pracujących no i tych co na urlopach doopki grzeją IMG_20210521_183840.thumb.jpg.3151ac6b649fd1e02f059f45c12fca1e.jpg

No i takie przywitanie miałam  

1196725710_IMG_20210521_0506482.thumb.jpg.a977e9061d200012ecc114042d55d14b.jpg

A czy tu gdzie teraz stoi winko nie stal zimą bałwanek?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wenusia napisał:

A teraz całkiem oficjalnie witam się z wszystkimi i każdym z osobna  i melduję się w pracy ( już drugi dzień ) 

Murnau to piękne miejsce i przyznam szczerze że brakowało mi tego klimatu na urlopie  

Urlopik natomiast minął jak "szczałłła" i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że czuję się spełniona  

Kawkę popołudniową wydudlalam, spacerek zaliczyłam bo pięknie dziś słonko dla mnie świeciło ☀

No to tyle w skrócie, miłego popołudnia życzę

 

IMG_20210512_102050.jpg

No to i ja witam Cie oficialniepiekne foto z ta dłonią

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.04.2021 at 14:25, Oscar napisał:

Czesc wszystkim,

czy ktos z Was pracowal z Pacjentem ze stwardnieniem rozsianym w bardzo zaawansowanym stadium?

jesli tak to prosze o podzielenie sie doswiadczeniem. 
 

pozdrawiam i zycze wszystkim udanego dnia.

Jeśli masz pytania zapraszam na priv, chętnie podzielę się doświadczeniem. 

Ps. Założyłeś topik z tym tematem? 

Priv tzn. Poczta na forum

Pozdrawiam serdecznie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 28.04.2021 at 19:12, waldiroom napisał:

Nieźle nieźle :oklaski:, aż miło Was słuchać ( czytać ). Ale to prawda - sami kreujemy wokół siebie aurę : albo dobrą albo złą, Ta druga wyniszcza, więc nie warto o niej w ogóle wspominać. "Główki" do góry, te kwiatowe u @elf tez poszły w górę .

I bardzo Cię proszę nawołuj dalej tą z planety Wenus @Wenusia @Beatrix , co swoje przyjemności pięknie opowiada, @Janeczka1963 nie trzeba dwa razy prosić, @Funny nawet na urlopie bardzo aktywna była....( teraz już tutaj jeszcze bardziej, @abc'21 nie pozwoli jej spocząć na laurach,  z czego wszyscy tutaj czerpiemy - pozytywna energia :d) Reszta już tu siedzi i zagląda non stop, nawet nowe twarze delikatnie wczuwają się w rytmikę tego topiku. Zawołam @[email protected] nową koleżankę ; @Grazynaz choć ...wracaj, spijaj śmietanke z tej kawy ( posypałem po wierzchu czekoladą :cześć2: - choć  po kawie już dawno, ale co tam na jutro będzie - "do poczytania" * @Kleopatra - pamietam, jesteś ?

Ubolewam, że niezwykle rzadko zaglada tu mlekolubna @Heidi, trzymam cysterne dla Ciebie...ale ciepło sie robi i "zkwaśnieje " toż to zapłaczesz się z tej straty:p

 

PS... się rozpisałem :kopara:... Pisałem już że słabą pamięć mam więc nie wybaczone mi będzie pominięcie kogokolwiek, Niech się upomni :cześć:i klapsa nawet przyjmę ( tylko od kobiety !)

Melduję się

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6.05.2021 at 21:34, Heidi napisał:

Cześć  dzieciaki.  Pomimo covidowych turystycznych ograniczeń  byłam w dalekiej podróży.  Moim celem było znalezienie psychiatryka sprzed 2.000 lat. Straciłam kasę i czas.  Trzeba mi było od razu tutaj  na forum wypaść i zrealizować moje zamierzenia i mieć wszystko na wyciągnięcie ręki:  tu i teraz . 

Znalazłam stare fundamenty, ruiny murów , wszechobecny przeciag ,ślady inteligentnych  myśli. Znalazłam jeszcze  kilku strażników dóbr wypracowanych przez tubylców , wypracowanych latami. 

Wiele cywilizacji na przestrzeni wieków już upadało . Szkoda.  Zawsze trzeba zaczynać  od nowa od motyki i krzesiwa. I pomyśleć,  że rozwój cywilizacji i sukces zależy tylko od ludzi. 

Już od następnego tygodnia wpadnę tutaj z nowym ogniem i jeśli pozwolicie , to pomachamy jeszcze razem pochodnią. Palić nie ma już czego, ale razem może być cieplej.  

Dziękuję za pamięć i ciepłe  słowa  o  mojej skromnej osobie @Janeczka1963, @Wenusia , @INEZ, @Funny@waldiroom

 

 

 

 

 

O 6.05.2021 at 23:14, INEZ napisał:

@Heidi miło Cię widzieć .Zawsze trzymasz rękę na ,interesie "

Przywołałam Cię chyba w myślach bo maj jest łaskawy dla opiekuńczych ,byków "tych zodiakalnych też :oklaski:

 

Zawsze i wszędzie pamiętać będę

Bom Byczek zodiakalny a i w życiu walczyć czasem trza przeca

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...